miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Parkování na vlastní travnaté ploše
Autor Zpráva
oggycz
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2014 10:57
Odpovědět 


Všechny zdravím, prolézal jsem toto fórum přes hodinu, ale to co bych potřeboval vědět jsem nenašel.

Prosím o názor: je nějakým zákonem, nebo vyhláškou stanoveno, že nelze ani částečně (např. dvěmi koly) parkovat vozidlo jednoho ze spolumajitelů na společném travnatém pozemku, který je za domem?

Jde o to, že náš společný pozemek za domem (dům je v SVJ) někteří používají částečně jako parkovací stání. Pozemek sousedí přímo s obecní komunikací, tzn. kvůli průjezdu musí auta napůl stát podélně na trvnatém společném pozemku a na půl na obecní komunikaci. Průjezdnost zachována. Někteří spolumajitelé si na toto stěžují. Ve stanovách zákaz parkování na společném pozemku nemáme. A kdyby byl, je to nějak vymahatelné?

Snad jsem dotaz napsal tak, že je jasné na co se ptám.

Předem děkuji za reakce.

tix0575
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2014 20:50
Odpovědět 


aby se jednalo o přestupek podle zákona, nesmí řidič stát s vozidlem na silniční vegetaci, nebo neoprávněně zabere veřejné prostranství. Takže pokud je to Váš majetek je užívání oprávněné a ani se nejedná o silniční zeleň. Tedy se nejedná o žádný přestupek. Pokud by jste se nemohli dohodnout jako spoluvlastníci (některým se to nelíbí a dohoda není možná), tak by se věc musela řešit občansko právní cestou u soudu.

matys
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2014 11:14
Odpovědět 


A co takhle definice veřejného prostranství:

ze zákona o obcích, 128/2000 Sb., který definuje veřejné prostranství jako všechna náměstí, ulice, tržiště, chodníky, veřejnnou zeleň, parky a další prostory přístupné každému bez omezení, tedy sloužící obecnému užívání, a to bez ohledu na vlastnictví k tomuto prostoru.

Takže pokud je zeleň neoplocená, bez cedule soukromý pozemek a je přístupná všem bez omezení - jedná se o veřejné prostranství a lze využít §47/1h z.č. 200/1990Sb. - neoprávněný zábor veř. prostranství.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři mínus jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás web forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci