miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Kontrola zbraně strážníkem
Autor Zpráva
Matěj N
# Zasláno: 26 Čec 2007 08:51
Odpovědět 

Chtěl bych se zeptat, zda smí strážník kontrolovat, či odebrat zbraň a to i střelnou. Pokud smí, tak za jakých podmínek.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 26 Čec 2007 09:02 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

Budeme-li se bavit o střelné zbrani, tuto nemůže v terénu kontrolovat ani policista PČR, natož strážník obecní policie.

fandawebu
# Zasláno: 26 Čec 2007 09:55
Odpovědět 

Starznik ji muze odebrat. Pokud predvadi osobu, muze se presvedcit, zda ta ma u sebe zbran a pripadne ji odebrat. Stejne tak na verejnosti pristupnem miste lze zbran odebrat, pokud lze mit duvodne za to, ze by mohla byt puzita k nasili nebo pohruzce nasilim. Nicmene, pokud tomu nebrani zakonne duvody, po predvedeni, pripadne po odebrani, pokud duvody odebrani netrvaji, se zbran vrati majiteli. Strelnou zbran straznik preda policii CR.

hern
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2007 09:58
Odpovědět 

Strážník samozřejmě může při předvedení osoby zjistit, zda osoba, kterou předvádí, nebo omezuje na osobní svobodě nemá u sebe zbraň / střelná , bodná, sečná / Tuto následně převezme a vystaví potvrzení o odnětí věci, sepíše úřední záznam. Po projedání věci pokud tomu nebrání jiné zákonné důvody zbraň vrátí proti podpisu.

hern
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2007 10:04
Odpovědět 

Pokud se jedná o kontrolu střelné zbraně na veřejnosti a tato je nošena viditelně - toto je protizákonné / vždy skrytě / , jak Policie ČR, tak MP může dotyčného kontrolovat a věc se následně řeší.

Anonymní
# Zasláno: 26 Čec 2007 10:09
Odpovědět 

Jaký zákon a jaké ustanovení určuje, že zbraň musí být nošena skrytě? Docela mne to zajímá, hlavně teď v létě, kdy mi kolikrát kouká pouzdro se zbraní pod tričkem a nechci tedy mít problémy. Poraďte mi.

hern
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2007 10:41
Odpovědět 

Jistě to upravuje zákon o zbraních a střelivu. Nevím, který §, zbraň nemám - pokud máte zbraň, tak jste se to učil na zkoušky. Jinak co vím, tak existují perfektní levinky - vypadá to jak přihrádka na doklady a krásně do ní umístíte zbraň. Můžete to nosit pohodlně v létě i na plavkách. S pozdravem Hern !

Admin
Administrátor
# Zasláno: 26 Čec 2007 10:42
Odpovědět 

To co pánové píšete je pravda, ovšem dotaz nezněl na tyto situace, ale pouze obecně. Pokud jde Matěj po ulici, ničeho se nedopustil a zastavil by jej strážník s žádostí o kontrolu zbraně (pomineme-li vůbec jak by to zjistil), tak mu nemusí vyhovět. To samé u policisty PČR.

Anonymní: pouzdro Vám koukat může, nesmí být vidět žádná část zbraně. Ovšem i pouzdro je značně kontraproduktivní, protože zbytečně avizujete vlastnictví zbraně.

Zákon 119/2002 Sb.:
§ 28 Oprávnění držitelů zbrojních průkazů
(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
c) nosit nejvýše 2 zbraně, které nesmí nosit viditelně.

Anonymní
# Zasláno: 26 Čec 2007 10:51
Odpovědět 

Díky za odpověď, tohle mi nějak ušlo.

hern
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2007 10:56
Odpovědět 

To jsem ještě nezažil, aby strážník, nebo policista někoho jen tak zastavil a chtěl kontrolovat zbraň, aniž by věděl, zda ji vůbec má .To už je jenom zbytečná polemika.

fandawebu
# Zasláno: 26 Čec 2007 10:57
Odpovědět 

Admin: Mate samozrejme pravdu. Ja odpovidal na podminky, kdy lze zbran odebrat, jinak pokud se skutecne niceho nedopusti, neni duvod ani opravneni..

Admin
Administrátor
# Zasláno: 26 Čec 2007 11:44
Odpovědět 

Může se samozřejmě stát, například v obchodním domě, že se muž shýbne do vozíku pro věci, tímto se mu vyhrne sako a zobrazí se třeba pouzdro. Třeba takto může strážník zjistit, že zbraň u sebe má. Případně v létě, že se jasně rýsuje pod trikem. Jakákoliv jeho snaha o kontroly zbraně je ovšem mimo jeho pravomoce a záleží pouze na majiteli střelné zbraně, zdali mu vyhoví.

fandawebu
# Zasláno: 26 Čec 2007 13:38
Odpovědět 

Souhlas, musela by byt splnena podminka, ze zbrane muze byt pouzito k nasili nebo pohruzce nasilim.

Matej. Novak
# Zasláno: 26 Čec 2007 18:30
Odpovědět 

Děkuji všem za snahu mě odpovědět.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je devět děleno tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás forum script miniBB™ © 2001-2021, Strážníci