miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Lístek za stěračem , paragraf 22 odst. 1 písm. l zák. č. 200/1990 s.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Autor Zpráva
Smoulla
Člen
# Zasláno: 24 Říj 2007 23:44
Odpovědět 

Dobrý den,
v praze na sídlišti jsem dostal za stěrač lísteček s nadpisem: Výzva pro osobu podezřelou ze spáchání přestupku ( datum atd.... ) Popis jednání: Zákaz zastavení dle paragraf 22 odst. 1 písm. l zák. č. 200/1990 s.
Dostavte se do pěti dnu na služebnu v této výzvě / obvodni reditelstvi PHA /.

Zajímalo by mě jaj v tomto případě jednat, protože případ zde na stránkách je dle paragrafu 11 a nejsem si jist jak se zachovat. Zdali navštívit obvodní ředitelství a nějak se vyjádřit či čekat co bude. Parkoval jsem na sídlišti kde dle méhou soudu zbylo ještě mnohem více než 3 m pro daný jízdní pruh ( jednosměrka asi deset aut na mé straně mělo tento lístek. ) Díky za radu.

osobne
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2007 06:51
Odpovědět 

No pokud tam je napsáno "Zákaz zastavení" tak jsi asi musel porušit dopravní značku "Zákaz zastavení", a žádné tři metry tam tedy nebudou hrát žádnou roli.

pepek
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2007 08:57
Odpovědět 

to Smoulla: Zjevně jste nedočetl text na razítku do konce. Pokud je tam uvedeno, že to obvodní ředitelství spadá pod obecní zřízence, tak postupujte tak, jak se na tomto webu neustále opakuje - odložte tento canc papíru do odpadkového koše a věnujte se v klidu Vašim dalším aktivitám a na toto zapomeňte. Pokud ale razítko končí názvem instituce Policie ČR, pak je to věc malinko složitější. Tady je vhodné se dostavit na uvedenou služebnu a zde veškerou komunikaci směřovat tak, že odmítáte, po předchozím poučení, k této výzvě vypovídat, neboť " Vysvětlení může odepřít pouze osoba, která by jím sobě, svému příbuznému v pokolení přímém, svému sourozenci, osvojiteli, osvojenci, manželu nebo druhu anebo jiným osobám v poměru rodinném nebo obdobném, jejichž újmu by právem pociťovala jako újmu vlastní, způsobila nebezpečí trestního stíhání nebo nebezpečí postihu za přestupek".
btw. Pokud ten canc papíru vytvořit obecní zřízenec, zkuste ho naskenovat a poslat na mail admina, protože takovýto text bez konkrétního popisu události (Zákaz zastavení dle paragraf 22 odst. 1 písm. l zák. č. 200/1990 s.) může vyplodit jen opravdový "ynteligent".

Smoulla
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2007 11:44
Odpovědět 

Zdravicko, tady jsem ho naskenoval. Je fakt ze jsem zaparkoval na znacce zakazu, v noci jsem ji prehlidl. Po sidlisti jsem celkem dlouho hledal a pak podle stojicich aut usoudil ze tam asi stat muzu. Clovek je pak uplne dezorientovany kdyz 15 minut jezdi mezi baraky...

listek.jpg

pepek
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2007 12:14
Odpovědět 

Takže se v klidu odebeřte ke koši na odpadky a tento canc papíru tam odložte. Obecní zřízenec se dokonce pokusil právně kvalifikovat jednání řidiče, jenž na daném místě zaparkoval vozidlo Peugeot, ale to je tak vše. Prostě to jen zřízenci zkouší, aby si vydělali na odměny, ale Vy buďte v klidu a hlavně nikam nechoďte - žádný právní předpis Vás k tomu nenutí.
btw. Nezaparkoval jste tam zajisté Vy, určitě jste se při psaní svého příspěvku zmýlil a personifikoval jste se s danou osobou.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2007 19:07
Odpovědět 

Pepek opět ukázal, že jeho morální a etické hodnoty jsou ještě na nižší úrovni, než jeho znalosti práva.
Ještě pár takových radílků a budeme po ulicích chodit s bouchačkou pod bundou nebo s nožem v zubech.

e policeman
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2007 19:11
Odpovědět 

Citizen X
Tak tak co se pepka tyce souhlasim...... Akorat tu bouchacku radsi nechci.Nejsem "kauboj"

pepek
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2007 19:20
Odpovědět 

Copak, copak, obecní zřízenci neznají platné právní normy?
btw. Ty zbraně vám neradím nosit, abyste si sami sobě náhodou neublížíte ( nůž v zubech? to je nějaká nová móda slaboduchých?) a pokud nemáte věcnou připomínku či podnětnou radu pro Smoullu, tak běžte na ulici sbírat psí exkrementy, ať občané, kteří si vás platí svými daněmi vidí nějakou činnost.

Smoulla
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2007 20:00
Odpovědět 

To vozdilo jsem parkoval opravdu já a nikoliv jiná osoba. Nicméně v tu dobu kdy jsem na parkoviště přijel bylo opravdu všude plno a to tak že jsem místo opravdu hledal. Když člověk pětkrát objede parkoviště a kouká po volných místech, zapomene že o 500 m dál byla značka zastavení. K tomu samozřejmě dopomohlo i to že jsem zaparkoval do řady stojících aut. Zákaz jsem skutečně porušil a pokutu bych si zasloužil. Nicméně...

pepek
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2007 20:16
Odpovědět 

to Smoulla: Pokud se k celé věci stavíte takto, pak nechápu, proč zde vznášíte dotaz

Smoulla
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2007 20:20
Odpovědět 

JSem si vědom čeho jsem se dopustil, nicméně se mi zdá, že ( alespoň posdle toho co jsem četl a co stojí v zákoně) nemají strážníci MP právo mě takto předvolat. Samozřejmě se nechci dostavit na oddělení a tam zaplatit pokutu. Obzvláště pokud strážník skutečně neměl právo mě takto předvolat. Hledám cestu, ze které bych vyšel jeko neviník a to i za cenu lži. Ať žije upřímnost

e policeman
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2007 20:41
Odpovědět 

Smoulla
Vy si protiřečíte.Na straně jedné si jste vědom svého přestupku a konstatujete,že pokutu byste si zasloužil.Na straně druhé se chcete své odpovědnosti zbavit i za cenu lži.
No nemíním Vás soudit.Co se předvolání týče strážník je oprávněn vyzvat osobu,aby se v určitou dobu dostavila na určité místo k sepsání zápisu o podaném vysvětlení.Zdejší radílkové tvrdí opak.Zařiďte se podle toho.
Hezký den

Smoulla
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2007 20:52
Odpovědět 

Neprotiřečím si. Jsem si vědom svého přestupku a vím že bych si pokutu zasloužil, nechci ji ovšem platit. Jinak se omlouvám za mystifikaci, nejedná se o písm. l paragrafu 22 ale o písmeno E. Což jest: " e) neoprávněně zastaví nebo stojí s vozidlem na parkovišti vyhrazeném pro vozidlo označené znakem O 1, " Toto písmeno jsem určitě neporšil. Stál jsem na místě, které bylo označeno dopravní značkou zákaz zastavení.

To o co mi jde je, zdali se můžu zbavit odpovědnosti a proto jsem se rozhodl svůj příspěvek uvést. Přiznávám že to není zrovna čestné a ani správné.

Smoulla
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2007 21:37
Odpovědět 

Diskuze se nám tu velmi rozohnila, to sem určitě nechtěl. Můžu se tedy zeptat zda jsem povinen se dostavit na služebnu uvedenou na lístečku?

V případě že ano, mohu tedy odmítnou podání vysvětlení a tím se zbavit zodpovědnosti?
Díky

pepek
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2007 21:43
Odpovědět 

NE. Přece nebudete jezdit někam, když Vám to neukládá žádný zákon či jiný právní předpis.

Smoulla
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2007 21:44
Odpovědět 

Dobrá. Tímto děkuji za pomoc. Příště si dám rozhodně lepší pozor a nebudu se spoléhat na to že auta která stojí přede mnou a za mnou stojí správně. Přeji krásný den

e policeman
Člen
# Zasláno: 26 Říj 2007 14:22
Odpovědět 

Smoulla
ANO.Jste povinen se dostavit.V případě že nikoli můžete býti předveden.Tak hovoří zákon a někteří pepíci to stále nechápou.
Na druhou otázku ANO.Můžete odmítnout podat vysvětlení.
Hezký den

pepek
Člen
# Zasláno: 26 Říj 2007 15:28
Odpovědět 

Nevěřte všem obecním zřízencům, jelikož je to jen jejich zbožné přání. Položte si jen jednoduchou otázku - komu se pokouší adresovat ten canc papíru a jak mohou danou osobu předvést, když ani neví o koho jde? Takže klid a užívejte si volný víkend

e policeman
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2007 09:24
Odpovědět 

pepek
Canc papíru se pokouší adresovat např.tomu,kdo s vozidlem na dané místo přijel.Je-li touto osobou majitel/provozovatel vozidla je to jednodušší.Pokud řídil někdo jiný stejně bude k podání vysvětlení vyzván majitel/provozovatel.Jistě,pokud budou všichni kličkovat,zapírat nebo využívat svých práv (blablabla..) dopadne to nijak.
To nic nemění na tom,že osoba kterou strážník vyzve,aby se dostavila....... je povinna takto učinit a basta.
A že ne je jen Vaše zbožné přání (nešťastná formulace "o podaném vysvětlení" bude,doufám v zákoně opravena).

Citizen X
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2007 09:53
Odpovědět 

Jedna věc je totoiž papouškovat paragraf slovo od slova druhá věc je znát teorie výkladu práva - viz příspěvky qqq. To ovšem jistí jedinci nechtějí slyšet. Stačilo by si doplnit útržkovité právní vzdělání nějakými skripty o teorii práva, např. od Knappa, Harvánka, Večeři, Zoubka atd.
To co tu předvádí Pepek není výklad, ale ryze účelový výklad.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 27 Říj 2007 11:39 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

e policeman: seznamte ještě ostatní čtenáře s tím, jak se onen 'neznámý pachatel' podaří strážníkům ztotožnit, když sami neví, kdo s vozidlem přijel a na kterého se tedy vztahuje ona výzva.

Pro ostatní smazané: budete-li psát zprávy mimo téma daného příspěvku, budou Vaše příspěvky upravovány nebo mazány.

e policeman
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2007 15:21
Odpovědět 

Admin
Přečtěte si,prosím,pořádně můj příspěvek 27.10.2007 09:24
Více nemám co dodat.

majkl
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2007 18:28
Odpovědět 

Strážníci nemají žádné zákonné zmocnění kohokoliv "předvolávat" k podání vysvětlení.

mrbrain
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2007 02:04
Odpovědět 

pokud jsem to tedy dobre pochopil - dostanu listecek za sterac od MP. Budu tam chtit jit aby si mysleli, ze jsem se pripo... ale oni po mne chteji co vlastne? zapis o podanem vysvetleni? na to ale preci nemaji pravo, protoze v dobe kdy vypisovali ten listecek, tak preci tam ridic vozidla nebyl - tudiz nemohl podat zadne vysvetleni, ke kteremu by jsem se mel vyjadrovat - je to tak? cize z toho plyne - prijdu tam a reknu na zaklade jakoheho zakona mam podavat vysvetleni o PODANEM vysvetleni, ktere nikdy podano nebylo a tim by debata mela koncit stejne jako fakt, ze prestupek nekdo spachal ale nikdo nevi kdo?

Admin
Administrátor
# Zasláno: 28 Říj 2007 09:30
Odpovědět 

mrbrain: pochopil jste to naprosto správně.

e policeman
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2007 12:58
Odpovědět 

Pochopil to tak,jak to vykládáte Vy.To neznamená,že je to správně.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 28 Říj 2007 13:34
Odpovědět 

e policeman: o onen Vámi zmiňovaný rozpor je kde?

mrbrain
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2007 14:48 - Změnil/a: mrbrain
Odpovědět 

e policeman: pokud jsem to nepochopil spravne tak je nekde chyba, neni? muzete mi tedy vysvetlit co jsem spatne pochopil? resp. odkazat primo na zakon, ktery mi uklada vysvetlovat neco co jsem nikdy nerekl... (jine by to bylo s PCR kdyz chteji podat vysvetleni...)

edit: kdezto MP nebo OP chce podat informace o podanem vysvetleni, ktere jak jsem psal nemohli nikdy ziskat, kdyz ridic vozidla nebyl pritomny...

osobne
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2007 15:15
Odpovědět 

mrbrain: Vysvětleno to je v tomto vláknu: zde.

majkl
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2007 21:15
Odpovědět 

Shrňme tuto problematiku v několika bodech -
a) MP nemá oprávnění nikoho někam předvolávat a vyžadovat vysvětlení;
b) MP se to pokouší dělat formou lístečků za stěrači aut, spolehajíc na neznalost této problematiky za strany běžného občana;
c) forma a znění některých těchto lístečků je na hranicích etiky a snad i zákona-výhružky předvedením, atd.;
d) dostavit se můžete, uznáte-li to za vhodné;
e) zvažte pečlivě, jestli neexistuje možnost, že vaše přestupkové jednání není zaevidováno - zejména kamerovým sytém.V takovém případě je téměř jisté, že MP předá věc správnímu orgánu a sankce bude vyšší, než pokud se dostavíte osobně na ono "předvolání".
Je zapotřebí ovšem dodat dvě věci - neexistuje povinnost se někam dostavit na základě lístečku za srěračem od MP ani na různé výhružné dopisy, např. MP Brno, které jsem viděl.
A zbýva dodat, že vzhledem k situaci na našich silnicích a v cnetrech městech je otázkou, zda-li je to dobře nebo ne. Ale to už je jiná pohádka:-)

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři děleno tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás easy forum software miniBB™ © 2001-2019, Strážníci