miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Lístek za stěračem , paragraf 22 odst. 1 písm. l zák. č. 200/1990 s.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Autor Zpráva
e policeman
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2007 21:27
Odpovědět 

majkl
A tak dlouho chodil se džbánem pro vodu až se ucho utrhlo ....

e policeman
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2007 21:29
Odpovědět 

Admin
e policeman: o onen Vámi zmiňovaný rozpor je kde?
majkl:
Strážníci nemají žádné zákonné zmocnění kohokoliv "předvolávat" k podání vysvětlení.
Vy:
"mrbrain: pochopil jste to naprosto správně"

Mám jiný/opačný názor.Ok?

majkl
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2007 21:38
Odpovědět 

Pokud jste městský strážník, je špatně, že máte "jiný názor", než to, co říká zákon o obecní policii.

e policeman
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2007 22:08
Odpovědět 

majkl
§11, odst.1 .....a v případě potřeby ji vyzvat,aby se ve stanovenou dobu dostavila na určené místo k sepsání zápisu o podaném vysvětlení....

pepek
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2007 22:26 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

to webový obecní zřízenec: Čeština zjevně není vaší silnou stránkou. Pokud majkl napíše, že obecní zřízenci nemohou někoho předvolávat, tak má pravdu. Z vámi uvedené citace lze pouze odvodit, že obecní zřízenec smí osobu VYZVAT, aby se......, což učiní v rámci jednání face-to-face. Pokud pošle nějaký písemný canc, tak jsou to jen a jen vyhozené peníze obce za poštovné a zbytečně utracený čas obecního zřízence, místo toho, aby hlídal čistotu chodníků v obci. Pokud toto nechápete, pak lze úspěšně pochybovat o míře vaší inteligence.

Roman
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2007 22:35
Odpovědět 

To pepek:
kde je doslova napsáno, že to strážník obecní/městské policie musí učinit ústně?Prosím odkaz.

~CENSORED~

e policeman
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2007 23:00
Odpovědět 

pepek
Pokud je výzva písemná není to výzva?
Podle mne to výzva je.A co se mojí češtiny týče myslím,že to není až tak zlé.Ale děkuji za Vaši starost.

Roman
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2007 23:07
Odpovědět 

To e policeman:
Máte pravdu..Pokud není v zákoně doslovně stanoveno, že se musí jednat o ústní výzvu, zůstavá výzva výzvou.

~CENSORED~

majkl
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2007 10:22
Odpovědět 

Strážník obecní resp. městské policie není oprávněn konan žádné šetření v rámci přestupkového řízení - tato kompetence je zakotvena v zákoně pouze pro Policii ČR. Strážník pouze ODHALUJE přestupky.Jinými slovy - přistihne-li mě strážník, jak jsem právě zaparkovak v zákazu zastavení nebo vjel za zákazovou značku, mám prostě smůlu. Věc mohu vyřešit na místě zaplacením blokové pokuty(hotově nebo převzít složenku) nebo s přestupkem nesouhlasit - v takovém případě strážník sepíše oznámení o přestupku,dá možnost se mi vyjádřit,případně, uzná-li to za vhodné, mě vyzve k dostavení se ve stanovenou dobu na služebnu MP k zápisu o podaném vysvětlení k danému přestupjovému jednání - tímto institutem zákonodárce pamatoval na umožnění kvalitnějších podkladových materiálů pro správní orgán, kterému strážník daný přestupek oznámí.
A dále už je relevantní postup dle správního řádu - správní orgán již má pravomoc občana předvolat, resp. vyzvat k dostavení se a provádět šetření.
Strážníci jsou zaměstanci magistrátu, pouze v dané chvíli ve stejnokroji a postupující dle zvláštního zákona. To, že podléhají velice často dojmu, že jsou vlastně jakási obdoba stární policie, přináší často v reálu velice napříjemná nedorozumění.
Závěrem chci zdůraznit, že na městské strážníky neútočím, nehaním a nemám na ně jednoznačně negativní pohled. Můj názor je neutrální, ale pravdou je, že na základě některých osobních zkušeností velmi, velmi rozpačitý...a tato debata mě rozpaky jen potvrzuje.

majkl
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2007 10:58
Odpovědět 

...pravdou také je, že tato, ale i další problematiky výkladových stanovisek a aplikací zíkona o obecní policii (i dalších zákonů), přesahuje výrazně rámec a odbornou úroveň tohoto fóra, takže se stanu občasným čtenářem, tak jako dřív.
Hezký den a možná více vzájemné slušnosti a úcty.

Roman
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2007 12:01
Odpovědět 

To majkl:
Píšete jen svůj názor na výklad uvedené věci.Jak víte, že je správný?

e policeman
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2007 14:20
Odpovědět 

majkl
Nemohu než nesouhlasit.Pokud věc neprojednám na místě,osobu vyzvu a ona se dostaví.Podá mi vysvětlení a pokud bude souhlasit s přestupkem,přizná se k němu a bude ochotna jej projednat v blokovém řízení(nepostačí-li domluva) uložím jí blokovou pokutu.Pokud nikoli,oznámím podezření z přestupku patřičnému orgánu.
A ještě jedna věc.V praxi to je povětšinou tak,že aniž by si strážníci mysleli,že jsou obdoba státní policie,velmi často ji suplují a dovolím si tvrdit,že nadšení z toho nejsou.Když PČR nestíhá(třeba i ne vlastní vinou řadových policistů) městská / obecní prostě zaskočí.Oznámí-li totož občan,že mu někdo vykradl byt a státní "nemá lidi" do příjezdu hlídky PČR potažmo technika atd... místo zajistí právě strážníci.To se týká i dopravních nehod,sebevrahů .....
pozn. Oosbně proti Vám také nic nemám

mrbrain
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2007 09:33 - Změnil/a: mrbrain
Odpovědět 

e policeman: pokud spatne parkovani resite domluvou, tak to mate asi mozek na pravem miste :)

jinak jak jsem psal, klidne bych na sluzebnu MP i dosel, ale jak je v zakone napsano, mam podat vysvetleni o PODANEM vysvetleni - coz tedy nemohu udelat, protoze jsem preci dostal ten listecek...aniz bych s prislusnym straznikem mluvil ci s nim sepsal nejaky protokol o tom co se stalo, kde by jsem se mohl vyjadrit...

Nejde mi o to, ze bych nechtel zaplatit treba ty 200 Kc za to ze parkuji na zelenem pruhu, ale jde mi o princip - nikde neni napsano ze na tu sluzebnu musim prijit a jeste podavat vysveteleni k tomu co se stalo, kdyz je tam presne zformulovano, ze mam podat vysvetleni o podanem vysvetleni - to je principielne spatne - nebojim se odpovednosti za co to delam, ale vadi mi, ze ze si MP mysli, ze musim tohle delat a pritom mi to zadny zakon nenarizuje

e policeman
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2007 13:02
Odpovědět 

mrbrain
Jste povinen se dostavit na výzvu.Jestli ta výzva bude ústní či má jinou formu nikde dáno není.
Hezký den.

pepek
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2007 13:17
Odpovědět 

to mrbrain: Vaše dedukce je správná. To jen obecní zřízenci si chtějí hrát na vyšetřovatele, ač na to nemají ze zákona nárok a ani oprávnění. Pokud by zákonodárce toto chtěl, tak by formulace v zákoně byla jiná, Pokud je ale takováto, můžete se řídit dle své předchozí úvahy.

e policeman
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2007 14:42
Odpovědět 

pepek

Nebylo by to poprvé ani naposledy,co "zákonodárce" nebo soudruzi v NDR udělali nějakou chybu.A podle mého se v tomto případě o chybu jedná.Jen nevhodně použité slovo,resp. věta.
Hezký den.
Pozn. "se zřizuje" je použitu i v zákoně o polici ČR.Takže i "opravdoví" policisté jsou zřízenci...
To jen na okraj,když tak rád používáte slovo "zřízenci" ve spojitosti se strážníky.
Hezký den i Vám

pepek
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2007 15:00
Odpovědět 

Obecní zřízenci tu nejsou od toho, aby napravovali chyby zákonodárců. Jestli to nechápou, tak až jdou raději kopat kanály a nevytvářejí si zmatené právní výklady.
btw. Tento web je o obecních zřízencích a ne o PČR. Takže označení "obecní zřízenec" je zde oprávněné.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2007 19:25
Odpovědět 

Pokud je výklad zákona nejasný, nebo je více názoru na výklad, rozhodnou jedině soudy.
je zbytečné, aby jste se hádali jako kluci. Každý má právo na názor.
Jak by jste řešili, když policista vám říká, že je na plné čáře zakázáno předjíždět a vy víte že nemá pravdu.

Pavelyar
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2007 11:15
Odpovědět 

pro pepka
Obecní policii "zřizuje" obec ale v zákoně (který pepek tak dobře zná) je uvedeno, že zřizuje "obecní policii" ne obecní zřízence ! Ne že by mě to vydilo, ať si každej dá název jaký uzná za vhodný ale "pepek" moc rád slovíčkaří , co a jak je v zákonech a vyhláškách psáno a tady mu nevadí, že odbočuje od zákonodárných pojmů

kraken
Člen
# Zasláno: 22 Pro 2007 17:48 - Změnil/a: kraken
Odpovědět 

§ 11zak.553/1991Sb.

Oprávnění požadovat vysvětlení

(1) Strážník je oprávněn požadovat potřebná vysvětlení od osoby, která může přispět k objasnění skutečností důležitých pro odhalení přestupku a jeho pachatele nebo jiného správního deliktu, jakož i ke zjištění skutečného stavu věci, a v případě potřeby ji vyzvat, aby se ve stanovenou dobu dostavila na určené místo k sepsání zápisu o podaném vysvětlení nebo předložila potřebné doklady.

(2) Osoba je povinna výzvě podle odstavce 1 vyhovět.

(3) Vysvětlení může odepřít pouze osoba, která by jím sobě, svému příbuznému v pokolení přímém, svému sourozenci, osvojiteli, osvojenci, manželu nebo druhu anebo jiným osobám v poměru rodinném nebo obdobném, jejichž újmu by právem pociťovala jako vlastní, způsobila nebezpečí trestního stíhání nebo nebezpečí postihu za přestupek.

(4) Vysvětlení nesmí být požadováno od osoby, která by jím porušila státem uloženou nebo státem uznanou povinnost mlčenlivosti, ledaže by byla této povinnosti příslušným orgánem nebo tím, v jehož zájmu tuto povinnost má, zproštěna.

(5) Strážník je povinen osobu předem poučit o možnosti odepřít vysvětlení podle odstavců 3 a 4.

(6) Kdo se dostaví na výzvu, má nárok na náhradu nutných výdajů a na náhradu ušlého výdělku (dále jen "náhrada"). Náhradu poskytuje obec. Nárok na náhradu nemá ten, kdo se dostavil jen ve vlastním zájmu nebo pro své protiprávní jednání anebo ten, kdo má nárok na náhradu podle zvláštních předpisů.9)

(7) Nárok na náhradu podle odstavce 6 zaniká, jestliže jej osoba neuplatní do sedmi dnů ode dne, kdy se na výzvu podle odstavce 1 dostavila; o tom musí být osoba poučena.

(8) Nevyhoví-li osoba bez dostatečné omluvy nebo bez závažných důvodů výzvě podle odstavce 1, může být k sepsání zápisu o podaném vysvětlení předvedena.

Has
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 10:47
Odpovědět 

Dobrý den, dostal jsem od MP podání vysvětlení, za účelem podání vysvětlení k přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Mohu požadovat dúkazy, např, fotografii? Rozhodně si nejsem vědom toho, ze jsem tento zákon porušil a za stěračem jsem nic neměl.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 15:07
Odpovědět 

prohlédněte tyto příspěvky a rozhodněte, které rady odtud použijete.

miluna
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 15:11
Odpovědět 

Vhledem k tomu že jsem odhadem tak 500 lístečků (za dva roky) ignoroval, tak mohu zodpovědně říci, nestalo se naprosto NIC

pepek
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 15:20
Odpovědět 

to miluna:Vy to asi nevidíte, ale stalo. Těch stromů, co padlo za oběť té potřebě papíru na ty zbytečné lístečky, té lidské práce zbytečně vynaložené na zpracování dřeva a komponent pro psací zařízení. A té zřízenecké hlouposti vynaložené při pokusu popsat ten papír.....

miluna
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 18:08
Odpovědět 

to PEPEK no naštěstí tuto metodu naši tvrdí starostovi muži vyhodnotili jako neúspěšnou a také díky tomu že v zákazu jen v naší ulici, díky nedostatku parkovacích míst, stojí kolem dvaceti aut. Tak už se jim to asi nechce psát. Nebo snad že by dostali rozum?

e policeman
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 19:04
Odpovědět 

miluna
pepek

Musím konstatovat,že je mi Vás svým způsobem líto.

Hezký den a mnoho úspěchů při "očůrávání" čehokoli.

:-)

milancukrar
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 21:01
Odpovědět 

500 lístečků za rok?
Teď tu pohádku o červené karkulce!!!!!!!!

pepek
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 21:12 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

500 za DVA roky. (...odhadem tak 500 lístečků (za dva roky) ignoroval.........).

milancukrar
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 22:05
Odpovědět 

Sorry, chtěl jsem napsat tak jak uvedl, ale blbě. Přesto 250 za rok? To je každý pracovní den jeden lístek. Hm, tak asi jo, proč by to jinak psal. Přeci nekecá.

miluna
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 22:24
Odpovědět 

kucí se snažili ze začátku moc a moc, dost mne to sralo za deště, protože se tam vždycky plácal (ve výhledu řidiče) tak 5km než odlétl, Docela prdel byla když jsem při výměně oleje otevřel kapotu, v motorovém prostoru jich byl tak zhruba plný koš na papír.
e-man líto? proč? nechápu. Nemám kde parkovat tak to prostě dám do zákazu jako dalších dvace,t kteří přijedou domů později než ostatní. (Starosta je komunista a byl starostou už před sametem a je to pěknej kretén a sám má kde zaparkovat takže je mu to fuck, že není kde)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři krát dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás online community software miniBB™ © 2001-2019, Strážníci