miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Lístek za stěračem , paragraf 22 odst. 1 písm. l zák. č. 200/1990 s.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Autor Zpráva
socka
Člen
# Zasláno: 16 Led 2008 15:27
Odpovědět 

zdravim.
dostal jsem domu dopis Podání vysvětlení dle §11 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii
At se dostavim laskave na utvar reseni prestupku useku celomestskych utvaru mestske policie hl. m. prahy....... za ucelem podani vysvetleni k prestupku proti bezpecnosti a plynulosti slinicniho provozu, " zakaz zastaveni , podle § 22, odst. 1, pism. 1) zakona c. 200/1990Sb., o prestupcich ve zneni pozdejsich zmen a doplnku, odhaleneho dne .... motorovym vozidlem statni poznavaci znacky.....

Co s tim? prosim radu..
Ja tam urcite nebyl... Auto mozna ano ... treba maji fotku???
Auto toho casu jeste ani nebylo moje protoze lizing nebyl doplacen... muze to nejako neco owliwnit?
Dekuji za rady

Roman
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 09:13
Odpovědět 

To miluna:
No řekl bych, že e policeman má v "jádru pudla" pravdu (akorát jste ho špatně pochopil).
Soráč, ale tímto co uvádite s těma lístečkama se vážně "chlubíte"? Pokud byste se chlubil, že jste někomu zachránil život nebo vymyslel nový lék tak je to pochopitelné...ale tohle? To mně připadá dětinské a "hodné" tak 19ti letého spratka a ne někomu jako Vy. Je to asi jako kdybych já tvrdil, že ještě před mým odchodem od obecní policie mi udělalo nesmírné potěšení, když jsem při měření rychlosti zastavil mnoho řidičů jež překročili rychlost o více jak 40km/h u nás v obci a že po oznámení na příslušný MěÚ pak přišli o řidičák. Mně osobně jich bylo mnohdy líto a nikdy by mě nenapadlo se tímto nějak chlubit, neřku-li se nad tím ukájet.Proto nechápu Vaše potěšení, ale asi každého potěší něco jiného.Nebylo by spíše lepší naléhat na "svého zastupitele" aby se pokusil tuto situaci vyřešit jinak?
Vědomě porušujete zákon a ještě se tím chlubíte, Vám nepřísluší zákon "hodnotit" (názor na něj mít můžete), ale jste povinnen ho dodržovat, tak to říká ústava .Tak to chodí mezi slušnými lidmi.Často se lidé ohání názory, že oni nemají kde zaparkovat, tak to prostě šoupnou do zákazu, nebo na trávu a nějaký na zákon nehledí a pak se odvolávají na osobu blízkou, tohle je podlle mě dost ubohé a díky tomu se zákonodárci budou snažit o to, aby "osoba blízká" při řešení dopravních přestupků neplatila jak je tomu v mnohých zemích světa.
(Pepek si může tvrdit, že k tomu nedojde, ale to má smolíka, osoba blízká ve vztahu k dopravním přestupkům..té začíná zvonit umíráček.)
Ale pokud někdo v noci pod jejich okny huláká okamžitě se dožadují zjednání nápravy, zákon přece zakazuje rušení nočního klidu, ne? Ale proč nenechají ty dotyčné lidi hulákat? Je přece demokracie, ne? Co když tito si nemohou jinde než tam zahulákat a nebo si tam zahulákat chtějí? Je to však z jejich strany porušení zákona stejné jako z Vaší strany.
Narážíte na skutečnost, že Váš starosta je komunista, no a co?Byl přece lidmi ve Vaší obci nějakým zákonným způsobem zvolen, ne? Má mandát funkci vykonávat a Vy to musíte respektovat.Založte si vlastní stranu, nebo do nějaké vstupte a poražte ho v řádných volbách pokud se Vám nelíbí jak pracuje.To že byl v komunistické straně již před listopadem 1989 nesvědčí o tom, že by to byl nějakej vrahoun či co, nebo vy máte důkaz o tom, že někoho dostal do lágru, nebo mu jinak uškodil z titulu komunistického představitele, nebo jen plácáte do vzduchu? Naopak to, že nepřevlékl po listopadu 1989 kabát jako to učinilo mnoho dnešních demokratů z něj činí slušného člověka.Vašeho pana starostu sice neznám třeba až tak dobře jak jej možná (nebo určitě:-)) znáte nebo neznáte Vy to je fakt, ale třeba si on o Vás může taky myslet, že jste kretén. (Může Vás například brát jako člověka co soustavně a vědomě porušuje zákon a ještě se tím baví ). Dříve když někdo chtěl mít urité postavení, byl zkrátka v KSČ a nebo musel mít někoho hodně vysoko a kdo říká, že tomu tak nebylo tak lže a nebo nechce ty komunistické známé a kontakty přiznat.Dnes se na to taky hraje, kdo nemá kontakty na správných místech je v loji.Mnohdy na těch "vysokých postech" zůstal stejný člověk, který jen vyměnil rudou knížečku za jinou legitimaci demokratické strany.Musím ale podotknout, že v tomto Vás celkem chápu, mně se také nelíbí, že v čele naší vlády stojí ódesácký buran a dřevák Topolánek...:-)
Tak zatim čus:-)

pepek
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 09:25
Odpovědět 

Takovéhle pseudopolitologické litanie se teď vyučují na pracáku, kam se chodí vyhození obecní zřízenci ptát na nějakou jim vhodnou formu obživy?

Roman
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 10:51
Odpovědět 

To pepek:
Nějak dobře to znáš jak to chodí na pracáku, že bys byl jejich klient?

pepek
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 11:32
Odpovědět 

Ne každý, kdo jde na "pracák", tak tam chodí zjišťovat, jestli je pro něj někde volné koště či lopata. Tohle ale pochopí jen ten, kdo nemá v lebce jen sval, což je v tomto případě asi bezpředmětné vysvětlovat.

miluna
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 12:05
Odpovědět 

pro ,,Roman,, popravdě jsem ten grafomanský výplod ani nepřelouskal celý, zdá se mi že se asi neshodnem. Nejsem ani spratek ani se tím nechlubím, pouze chci množstvím těch trapných lístečků demonstrovat pro ostatní uživatele fóra aby si s tím opravdu nelámali hlavu. Stranu zakládat žádnou nebudu, byl by to trapný pokus odsouzený předem k zániku neb většina obyvatelstva jsou naprostá hovada, což je vědecky a dějinami dokázáno. Např Hitler i Gottwald byli řádně zvoleni a Gausova křivka - 68% lidí je průměrně inteligentních. Pro mne je komunista pořád jen hovado které neumí počítat do deseti a pokud byl starostou i před revolucí, musel lízat kaďáky ještě větším debilům za což měl jít sedět anebo být defenestrován, jenže samet je holt samet.

Roman
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 12:21
Odpovědět 

To miluna:
No když jste můj výplod jak říkáte nepřelouskal celý, tak proč reagujete na všechny v něm skryté otázky?Neprotiřečíte si?
To pepek:
Ahá tak ty na tom pracáku sedíš ve vrátnici, viď?Já jen, že jsi důležitej a chytrej jako vrátnej.No tak to jo, už to chápu...

miluna
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 12:34
Odpovědět 

mám na to svou metodu a obecně se tomu říká ,,přélétnout očima,, je to i styl učení když máte velký objem učiva, většinou to podstatné postřehnete ale detaily neznáte

Roman
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 13:22
Odpovědět 

To miluna:
ha, ha, ha:-) dobré vysvětlení....já si myslím své, ale to je jedno.....

pepek
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 13:56
Odpovědět 

to miluna:Vezměte, prosím, na vědomí, že zde existují i částečně retardovaní spoluobčané, jimž přečtení textu o více než 5 řádcích (o jeho následném pochopení raději nepíši) trvá i několik minut. Sice mají velký sval v lebce, ale to je asi tak vše, čím disponují.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 17:49
Odpovědět 

Zkuste se vyjadřovat bez urážek.

dedek
Člen
# Zasláno: 19 Led 2008 22:05
Odpovědět 

Zdravím,
plně souhlasím s výše uvedenými věcmi. MP nemá právo předvolávat k podání vysvětlení.
Ovšem je třeba si pořádně přečíst nadpis tohoto lístečku, ikdyž není zrovna správný. Tento lísteček vás žádá, abyste se dostavil k dořešení přestupku, nikoliv k podání vysvětlení. To od vás bude požadovat až administrativní pracovník na služebně MPHK samozřejmě s řádným poučením. Takže bych doporučil se tam dostavit, neboť později vám přijde psaní s výzvou k podání vysvětlení na správní orgán města a ten už toto právo má. A jen za zahájení správního řízení se platí 1000,- Kč + pokuta, pokud ovšem vám prokážou vinu. Ovšem doporučuji se odvolat na osobu blízkou, dokud to ještě jde.

A ještě jen k tomu nejspíš retardovanému pánovi. Zajímalo by mě co dělá on, že nadává na lidi placený z našich daní. Nejspíš je nezaměstnaný a pobírá podporu. Teď co je lepší že? Jen až je jednou bude potřebovat strážníky, pak bude rád že přijedou. Protože statní policie má tolik práce že všude jezdí pozdě. ale to je na dlouhé povídání. Takže jestli se vám nelíbí, že jsou placení z VAŠICH daní, tak jděte taky dělat strážníka když si myslíte že je to taková sranda a neotravujte nás tady těla svýma debilníma a choromyslnejma kecama.

sedmin
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2008 16:04
Odpovědět 

Zdravim,
stal jsem polovinou auta na traviku, tak jak jsem opakovane videl nektere spoluobcany a za steracem jsem nasel vyzvu k projednani prestupku s popiskem stani na zeleni a zabor verejneho prostranstvi. Behem jednani mi sluzbu konajici prislusnik na muj opakovany dotaz nevysvetlil, co znamena stani na zeleni a proc v odkazovane casti zakona je namisti slov zelen a stani pouze neco ve smyslu prestupek proti zalezitostem uzemni samospravy. Naopak na muj dotaz regoval poucenim o moznosti sankci odmitnouta a o zahajeni prestupkoveho rizeni. Na sluzebne MP jsem za dane situace souhlasil s blokouvou pokutou.

Moje dotazy:
Je sluzku konajici prislusnik povinnen podat vysvetleni k prestupku?
Jak se moho branit proti selektivnimu udelovani postihu, tj. nekteri pachaji prestupek a nejsou postizeni a jini ano?

antimp
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2008 16:38
Odpovědět 

ad1) vy jste snad s tím autem zastavil?
ad2) není to příslušník, ale obecní poskok
ad3) pokud je obecní zřízenec tak tupý, že něco neumí přesně vyargumentovat, tak se s ním ani nebavte
ad4) proč chodíte na nějakou "služebnu" a ještě tam platíte?

Nyní máte již relativně smůlu, protože jste jak ovce zaplatil. Na tohle vše jste měl myslt dříve.

Smoula
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2008 17:35
Odpovědět 

Může se prosím někdo vyjádřit k: URL Je potřeba se dostavit? Co v tomto případě říct/neříct

antimp
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2008 17:52
Odpovědět 

Nejdříve se můžete opakovaně omluvit a tuto omluvu náležitě doložit, pak se dostavíte a máte již v poučení napsáno, nač se můžete odvolat. Nemluvit vůbec nic. Jen se nechat řádně poučit a pak se odvolat na již citované zákonné ustanovení.

antimpjebuzerant
Člen
# Zasláno: 21 Lis 2008 19:51
Odpovědět 

...

miluna
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2008 13:01
Odpovědět 

hehe moc se mi líbí, jak něčí názory dokáží vytáčet MP a jejich fans natolik, že se takto projevují. Není nad to využít sílu argumentů, že ubožáku patrně v uniformě obecních poskoků :-)

e policeman
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2008 15:49
Odpovědět 

miluna

Co je "uniforma obecních poskoků" ?Já takový termín neznám.Pokud je oficiálně používán,pak se omlouvám.
Hezký den
Policajt

Admin
Administrátor
# Zasláno: 23 Lis 2008 10:57
Odpovědět 

Přispěvatel z Teplic (89.102.228.159) má zřejmě nějaký problém, jeho účet byl již zablokován.

tix0575
Člen
# Zasláno: 8 Led 2009 13:20
Odpovědět 

Je vidět, že někteří si nechtějí přiznat to, že prostě MP má některé pravomoci ze zákona 553/1991 Sb. Je pravdou, že ten, kdo najde lístek za stěračem vozidla nemusí se dostavit na služebnu, ale riskuje tak jedině to, že bude předvolán k vyřešení přestupku MAJITEL vozidla, aby sdělil kdo v uvedenou dobu řídil. Pokud to nebude schopen uvést, tak je tam sankce do 15.000,- Kč. Každý svéprávný člověk si může spočítat co je pro něj výhodnější! A osoba blízká? Když se na ní odvolá majitel vozidla, není problém z evidencí zjistit kolik osob blízkých má řidičské oprávnění na danou skupinu a předvolat je ke správnímu orgánu rovněž. Pokud je to firemní vozidlo, tak existuje kniha jízd a zese není problém na firmu poštvat daňové kontrolory, aby zkontrolovali správnost vykazování jízd :) Myslím, že až k tomu dojde, tak rodinní příslušníci nebo zaměstnavatel se zdravě naštvou a hříšníkovi rozbijou hubu sami, nebo to na něho prásknou :)) Mimo soutěž, pachatel může lhát, ale svědek MUSÍ vypovídat pravdu!!
Pěkný den :))

antimp
Člen
# Zasláno: 8 Led 2009 15:19
Odpovědět 

Obecní zřízenče, tvoje znalosti a představy o institutu osoby blízké jsou opravdu na úrovni žáka školy. A kniha jízd? Do té nikomu nic není, proptže takový dokument neexistuje. Pouze pomocné učetní dokumenty a na jejich kontrolu má nárok jen a pouze oprávněný pracovník FÚ a o výsledku kontroly neinformuje žádného obecního zřízence a ani správní orgán.

~CENSORED~

tix0575
Člen
# Zasláno: 8 Led 2009 18:02
Odpovědět 

antimp: tak od tebe si to klidně nechám vysvětlit...ty jsi asi ty zákony vymýšlel :DDDD Oni ti to vysvětlí jiní borci jestli mají nárok na knihu jízd :DD tvé představy o právu jsou opravdu okouzlující. Víš vůbec, že máš pouze dvě možnosti? Buď s přestupkem souhlasíš a dostaneš sankci, nebo nesouhlasíš a řeší to správní orgán...a tam si plácej játrama podle své chuti...ovšem za vyšší poplatek :DDD
Jen lutuji ostatní obyčejné lidi, kteří nemají právní povědomí a berou ty tvoje chytrosti za bernou minci...takoví si jenom naběhnou. Ale každý je svéprávný, plnoletý takže může konat podle svých představ...pěkný den :)

~CENSORED~

antimp
Člen
# Zasláno: 8 Led 2009 18:29
Odpovědět 

"Vyšší poplatek" můžeš platiti tak pouze ty. Věř, že v takovémto případě mi ještě příslušný obecní úřad vyplatí náhradu vzniklých nákladů. A nahlížení do nějaké "knihy jízd"? Jsi opravdu tak hloupý, že si myslíš, že na to má mimo FÚ někdo jiný nárok?

~CENSORED~

tix0575
Člen
# Zasláno: 8 Led 2009 18:48
Odpovědět 

antimp: však to stačí aby se do toho podíval Finanční úřad..on už si udělá své opatření..a možná to bude za víc Kč :DD ale tobě jde vyloženě o princip, nikoliv o peníze :DDDD

jokinen
Člen
# Zasláno: 9 Led 2009 20:41
Odpovědět 

Problém je, že MP jsou strašní ubožáci, kteří se nedostali nikam jinam. U PČR je situace kritická, u MP naprosto katastrofální. Není nic lepšího, než vědět, že někdo blízko bydlí švestka a dělat mu různé nepříjemnosti typu zapálené auto. Miluju...Jsou to nobraini a patří jim, aby uklízeli ulice a ne, aby měli jakékoli pravomoce. Ty má mít PČR a ne nějací bezmozci, co neumějí makat, to je hrůza.

A mimochodem, mozek není sval.

A opět mimochodem: názory některých tady jsou k popukání. Svěděk musí říkat pravdu? já musím lhát? VERY FUNNY!!! Osoba blízká bude samozřejmě ty bezmozku vypovídat v můj prospěch, jsou-li takové osoby např. 3, nemá MP šanci nic vyšetřit, což teda nemá ani tak.

Knihu jízd? Ha ha ha. Ukažte mi jednu knihu jízd psanou poctivě. V životě jsem takovou neviděl.

Best věta:
pachatel může lhát, ale svědek MUSÍ vypovídat pravdu!!

Beru si k srdci a odvolám všechny falešné svědectví...

tix0575
Člen
# Zasláno: 9 Led 2009 23:16
Odpovědět 

jokinene..jokinene..ty jednou špatně skončíš :DDD Zásadně si pleteš hodinky a holinky, i když se obojí natahují, není to totéž! On totiž když svědek bude lhát (předtím je totiž náležitě poučen podle zákona, že nesmí!) tak se dopustí třeba trestného činu § 175 Křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek
(1) Kdo jako znalec podá nepravdivý, hrubě zkreslený nebo neúplný znalecký posudek, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti nebo peněžitým trestem.
(2) Kdo jako svědek nebo znalec před soudem, státním zástupcem nebo před policejním orgánem, který koná přípravné řízení podle trestního řádu, anebo před vyšetřovací komisí Poslanecké sněmovny

a) uvede nepravdu o okolnosti, která má podstatný význam pro rozhodnutí nebo pro zjištění vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny, nebo
b) takovou okolnost zamlčí,

bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až na tři léta nebo peněžitým trestem.
Takže si každý musí rozmyslet, jestli bude mluvit pravdu nebo lhát... Jinak slovo MUSÍ ber čistě teoreticky, protože musíme jenom umřít :PP

Dále ti asi uniklo, že MP nic nevyšetřuje :) ta to pošle správnímu orgánu a je na něm další tah na branku. MP je naprosto v klidu :)) Prozradím ti i malé tajemství, že MP nemůže ani odkládat přestupky neznámých pachatelů jako PČR, takže všechna oznámení nakonec skončí u správního orgánu, který s tím naloží podle svého gusta.
A to, že nikdo nedodržuje zákony, to asi jako omluva neobstojí..protože jak říká klasik "na každou svini se vaří voda"
Ještě ti popřeji, aby jsi se dočkal toužené pomoci od PČR až ji budeš někdy potřebovat v kýžené kvalitě a rychlosti, aby ti operační neřekl... "až dodělají těch pět věcí před vámi, tak se přijedou podívat k vám" Takže za 6 hodin jsou tam jako na koni a pokud pak tam přijedou školáci, kteří jsou rádi, že napíší úřední záznam, třeba změníš názor.
Ze zákona MP může hodně málo, takže to, že něco nedělají neznamená, že to neumí, tak pozor na to :DD

antimp
Člen
# Zasláno: 10 Led 2009 10:35
Odpovědět 

Alfíku, Alfíku, to, že na jablonecku jsou obecní zřízenci vyhlášení svojí nízkou inteligencí už víme, tak zkus něco jiného.Tady se vše pořád točí kolem jednání, které dle některých jeví znaky přestupku, což je ale něco odlišného od trestného činu.

~CENSORED~

e policeman
Člen
# Zasláno: 11 Led 2009 12:49
Odpovědět 

jokinen
Neumíš česky.Taky na Tebe dojde,neboj.
:-)

~CENSORED~

PANTER
Člen
# Zasláno: 15 Led 2009 17:46
Odpovědět 

jokinen
Zdravím. Není mi jasné, jak jsi dospěl k tvému výroku a zvlášť, když příspěvek píšeš 09.01.2009, kdy už je poviná maturita a kritéria pro příjem jsou již náročnější nežli k PČR. U MP nemáš nárok na karierní postup, jakožto ani na výsluhu. k PČR momentálně vezmou všechno. Ten, kdo se dostane k nám, tak ten se mnohem jednodušeji dostane k PČR. To co je teď u PČR, tak to je hrůza, zvlášť, když je na něco volám a na místě jim musim vysvětlit, co vlastně mají dělat, jak postupovat a jak kvalifikovat. Já jsem třeba nenastupoval k MP protože bych o to stál, ukončil jsem kariéru profesionálního vojáka, přihlásil se na UP a oni mne sem poslali, že prý pokud odmítnu, tak můžu být vyřazen z evidence, no tak jsem tady a to už skoro deset let. Takže pokud nejsi druhý antimp, tak zbytečně neurážej a pouze argumentuj, pokud ti to tedy svědomí dovolí. Díky za pochopení.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je osm děleno čtyři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás simple bulletin board miniBB™ © 2001-2019, Strážníci