miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Lístek za stěračem , paragraf 22 odst. 1 písm. l zák. č. 200/1990 s.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Autor Zpráva
e policeman
Člen
# Zasláno: 29 Led 2009 16:06
Odpovědět 

PANTER
Na úřad,kde má dotyčný řidič kartu řidiče se oznamují přestupky spadající do bod.systému - právě a jen kvůli zapsání bodů.Samotný přestupek projedná příslušný odbor dopravy podle toho,kde byl přestupek spáchán.
Nebo se mýlím ? :-)

antimp
Člen
# Zasláno: 29 Led 2009 17:04 - Změnil/a: antimp
Odpovědět 

Milej qqq, tak si někdy zkus přečíst znění §55 z.č. 200/90Sb. a pak něco slintej.

~CENSORED~

beachboy
Člen
# Zasláno: 29 Led 2009 17:49
Odpovědět 

Já se dneska uGoogluju :-)
Takže,
§ 55
(1) K projednání přestupku je místně příslušný správní orgán, v jehož územním obvodu byl přestupek spáchán.
(2) Přestupek, který byl spáchán v cizině státním občanem České republiky anebo cizincem, který má trvalý pobyt na území České republiky, nebo nelze-li místo spáchání přestupku spolehlivě zjistit, projedná správní orgán, v jehož územním obvodu pachatel má nebo naposledy měl trvalý pobyt.
(3) Místně příslušný správní orgán může k usnadnění projednání přestupku nebo z jiného důležitého důvodu postoupit věc i bez souhlasu účastníků řízení jinému věcně příslušnému správnímu orgánu, v jehož územním obvodu se pachatel zdržuje nebo pracuje.

qqq
Člen
# Zasláno: 30 Led 2009 08:37
Odpovědět 

beachboy Nějak jsem nepochopil souvislosti s naší diskusí a cit. § 55 PřZ.

beachboy
Člen
# Zasláno: 30 Led 2009 13:31
Odpovědět 

qqq
Citace je zde z důvodu ozřejmění místa kde budou projednávat přestupek. Nepletu li se diskuze výše se toho týkala.

usama
Člen
# Zasláno: 30 Led 2009 20:26
Odpovědět 

Ten antimp je fakt obecní b.b (jak trefně uvedl qqq). Taková geniální osobnost ten antimp, a plete si místní působnost obecní policie s místní příslušností k projednání přestupku. Takovou hrubou chybu bych tedy, od takového právního génia nečekal :-)))))

antimp
Člen
# Zasláno: 30 Led 2009 23:56
Odpovědět 

No, tvoje IQ a znalosti, jsou na úrovni pasáčka krav, milej obecní zřízenče.

miluna
Člen
# Zasláno: 1 Úno 2009 15:58
Odpovědět 

Hehe já se pos..., tak jsem zas po dlouhé době zaparkoval poměrně nevhodně v křižovatce. Ostatní tam parkují naprosto běžně bez jakéhokoliv postihu. Snažím se vždy parkovat v souladu s předpisy, bohužel je v okolí našeho domu nedostatek parkovacích míst a večer je parkování v podstatě nemožné. No někde to auto nechat musím že. A ráno .... lísteček za stěračem, jen já!!!!! To jsou komedianti ty naši MP. To už je pomalu na přesdržku, já myslel že už je ta chuť k mému buzerování přešla a ouha, vše při starém.

e policeman
Člen
# Zasláno: 1 Úno 2009 18:27
Odpovědět 

miluna
.."tak jsem zas po dlouhé době zaparkoval poměrně nevhodně v křižovatce"..

Ale k tomuhle není co dodat.Jakápak buzerace, vždyť jste se sám přiznal.
(osobně si myslím,že Váš problém bude mít nějakou hlubší pointu.Co jste komu udělal,že Vás nemá rád?)
P.S. Neschvaluji diskriminaci, ale jak říkám, pudl bude někde jinde.

miluna
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2009 11:03
Odpovědět 

Ale já také netvrdím, že jsem zaparkoval v souladu s předpisy, ono občas opravdu není kde. Mne jen dokáže zpěnit krev, že na stejném místě co já stojí v průběhu cca dvou měsíců jiní adepti a nic, u nich to nevadí, tam se to toleruje. Kdežto u mne to okamžitě vyvolá činnost represivních orgánů :-) No, zřejmě nechodím nasávat pivo s velitelem jako ostatní hříšníci. Omluvte mne, chudáka přihlouplého že to sem opakovaně píšu, víte celkem se mi uleví :-)

sas
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2009 18:30
Odpovědět 

Myslíš ,že někomu jde o tebe konkrétně?To asi těžko.Jsou místa kde se nekontroluje dopravní situace pravidelně.Sám jsi uznal ,že parkuješ v rozporu s předpisy.A tvá úvaha o nasávání s velitelem není taky zcela na výši.

miluna
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2009 22:00
Odpovědět 

sas, divný je že na tom místě a na jiných v okolí, stojí každý den spousta jiných aut, stoupnu si tam já.... bum, tady to máš sajrajte. Dneska ráno bota!!! To jsou ale ubožáci, že to dál neteče. Napadá mne, že ta místa každý den nafotím aby bylo jasno. Já měl ráno botu a dnes tam jsou na stejném místě dvě jiná auta, tak to jsem zítra ráno zvědav, neboť večerní projížďka v rozhrkané Fábii už proběhla a nic ve smyslu papírku či boty k uvedeným autům se nekonalo. Imho, můžou mi vůbec dát botu na zadní kolo???

PANTER
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2009 09:06
Odpovědět 

miluna
Zákon neukládá jednoznačně kolo, na které se má botka umístit, pouze je doporučeno na kolo přední u řidiče, ale to je jen doporučení. Ono když se s autem píchneš do nějkého chlívku na silnici, který je lemován obrubníky, levá kola budou u obrubníku fest a přední budou doražená taktéž na obrubník, tak asi těžko může měšťák namontovat botku jinam, nežli na prave zadní kolečko (teda pokud nemá speciální botku, jaké máme my, zavěšují se za tyčku řízení), že. Jo a řidič je povinen, se před jízdou přesvědčit, zda-li je autí v pořádku, takže si ho máš obejít a mrknout, jestli ti vše svítí, bliká, jestli máš obě r.z. jestli nemáš prázdná kolečka, nebo jestli je tam vůbec máš, no a když splníš tyto povinnosti řidiče, tak zcela jistě zjistíš, že tam botička je.

alik
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2009 09:33
Odpovědět 

Miluno, já už tě vážně přestávám chápat. Dva roky si tady neustále stěžuješ, jak jsou na Tebe fízlové zlí, jak vidí jen tebe a otravují Ti život. Tak na rovinu. Pokud by tohle někdo udělal mně, že by z několika aut porušujících zákon vypsal jenom moje auto, v momentě bych měl celou situaci nafocenou nebo nahranou na kameře, zvukový záznam z řešení přestupku s MP bych si rovněž pořídil. Poté bych celou situaci i se záznamy předal vedení MP ve Tvém městě. Pokud by toto nepomohlo, obrátil bych se na starostu města a poté na sdělovací prostředky.
Ovšem u Tebe bude problém opravdu jiný, já Ti prostě nevěřím. Myslím že nikdo z policistů a strážníků by si nedovolil postupovat tak jak uvádíš, navíc poté, co jsi si údajně někde stěžoval. Situace večer na sídlištích bývá kritická, to víme všichni, není kde parkovat. U nás se tyhle věci přehlíží, poldové pro to mají pochopení.
TPZOV může strážník umístit na kterékoliv kolo a měl by vozidlo řádně označit že je zablokované - papír za stěrač, přelepení dveří samolepkou s upozorněním atd. I když to není jejich povinnost a jak píše Panter, máš si před jízdou své vozidlo zkontrolovat.

antimp
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2009 12:09
Odpovědět 

A jaké ustanovení kterého právního předpisu ukládá řidiči ........" řidič je povinen, se před jízdou přesvědčit, zda-li je autí v pořádku, takže si ho máš obejít a mrknout, jestli ti vše svítí, bliká, jestli máš obě r.z. jestli nemáš prázdná kolečka, nebo jestli je tam vůbec máš, no a když splníš tyto povinnosti řidiče"
Napiš to přesně obecní zřízenče ať se ostatní poučí.

miluna
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2009 12:53
Odpovědět 

alík, nevěř když nechceš, přesvědčit tě nemám jak, body 1 a 2 už jsem udělal na bod 3 nemám zatím náladu. Pošli mi třeba tvůj mejl a já ti pošlu pár fotek s auty která nevadí, důkaz to je prachbídný. Co mám víc jako občan dělat? Ignorovat takovou pakáž, což činím. A myslet si svoje, což činím také. No a ještě to můžu napsat sem, pro obveselení ostatních.

tix0575
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2009 15:47
Odpovědět 

antimp: Panter měl zřejmě na mysli ustanovení §5/1a z.č. 361/2000Sb. kde má řidič povinnost užít vozidlo, které splňuje podmínky dle zvláštních předpisů...a to tedy je z.č. 56/2001 a vyhl. č. 341/2002 a č. 100/2003. Samozřejmě, že nemá předepsanou obchůzku kolem auta, tak jak to volnou formou napsal tady :) Ale je vidět, že se lepšíš :D

antimp
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2009 15:55
Odpovědět 

A copak je to za předpis " č. 100/2003 "? On se nějak vztahuje k dopravě? Není to čirou náhodou jen číslo novely, která upravuje původní předpis? Tak nám to dále vysvětli, obecní zřízenče.

~CENSORED~

usama
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2009 20:00
Odpovědět 

antimp
Vzhledem k tomu, že vyhláška 100/2003 Sb., je vyhláška kterou se mění vyhláška č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, tak logicky se vztahuje tak nějak k dopravě.

~CENSORED~

antimp
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2009 21:54
Odpovědět 

Ona se snad někdy uvádí změnová vyhláška nebo jsi zase jen tupě koukal do odkazů v zákoně? Tak jak to bylo, obecní zřízenče?

qqq
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2009 08:51 - Změnil/a: qqq
Odpovědět 

Naše milé, roztomilé a chlupťoučké antimp.

Pokud byste byl vzdělán, alespoň v základech legislativy a základech práva, ta víte, že podle platných legislartivních pravidel je za povinnost uvádět zákon v platném znění, tedy s citací všech novel daného předpisu. Autor může, tedy samozřejmě nemusí, výpis jednotlivých zákonů, nahradit textem, resp. legislativní zkratkou - "...ve znění pozdějších předpisů" či "...v platníém znění" apod.

Ovšem to se nevztahuje k Vaší původní narážce. Tato Vaše narážka, pokud dobře čtu zněla "On se nějak vztahuje k dopravě" a kolega usama Vám argumentačně vysvětlil, že se vyhláška 100/2003 Sb. k dopravě vztahuje.

Že jste to nepochopil a opět jste se zde ztrapnil, tak to je Váš osobní problém.

antimp
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2009 17:36
Odpovědět 

Milej qqq, ty bys mohl opravdu vystupovat jako vykladač českých pohádek, ale ne v oblasti českého práva. Takovouhle slátaninu jsi vytvářel sám nebo ti pomohla kohorta tobě podobných budižkničemů? Je hodně velký rozdíl, když je uvedeno ... ve znění novel a doplňků...v platném znění...nebo když tupec a neznalec bez jakékoliv souvislosti uvede číslo platného právního předpisu a současně pomocí slučovacího spojení uvede číslo jedné z novel.
btw. Když už chceš něco psát, tak si potom pusť kontrolu pravopisu nebo si tu vyplozenou tupost nech zkontrolovat od žáků základní školy

~CENSORED~

qqq
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 13:22
Odpovědět 

Slučovací spojení. Jenom doplňuji, že jde o slučovací spojení souvztažné,

~CENSORED~

antimp
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 18:44
Odpovědět 

A tohle ti poradil kdo? Hraješ si na znalce, ale teď jsi ze sebe opět udělal tupce. Pleteš si hrušky s jablkama. Zajdi si za nějakou učitelkou na ZŠ, ať ti vysvětlí pojem "souvztažnost" a hlavně podmínky užití tohoto pojmu. Pak se zeptej na význam a užití slučovacího spojení.

~CENSORED~

qqq
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2009 14:59
Odpovědět 

antimp
Na rozdíl od tebe přesně vím o čem mluvím. Pokud ti nic neříká korelativum nebo-li "souvztažný víceslovný výraz s funkcí spojovací" alias postaru "slučovací spojení souvztažné" což je adiční spojovací výraz... a přitom fakticky máš na mysli ve svých výlevech souvětí kopulativní souvstažné, což není totéž, tak ze sebe nedělej většího blbce než jsi.

admin Nevím proč mažete moje příspěvky. Co na tom bylo porušujícího Vaše podmínky. Nic vulgárního jsem nepsal. Dodržujte laskavě svoje vlastní podmínky a nehrajte si na boha. Už takhle hodně lidí sem odmítá cokoliv napsat. Pokud to chcete rozpusti nebo nechat volnou zónu pro antimp, tak to sem stačí napsat.

antimp
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2009 16:44
Odpovědět 

Pak si tedy opravdu sám zajdi do té ZŠ a hned u vchodu požádej školníka, ať ti dá pár facek za to, že nacházíš něco tam, kde to není.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2009 18:12
Odpovědět 

qqq, občas jsem zavítám, abych se poučil. Bohužel je to tu stále stejné, hulvátní. Přeji Vám, aby jste tu dlouho vydrželi.

antimp
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2009 18:23
Odpovědět 

Takže raději ze sebe děláš neznalce na autowebu? Skladníku, skladníku, takhle to nikam už nedotáhneš

milancukrar
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2009 21:40
Odpovědět 

mýlíte se opět , pane antimpe, ale máte na to právo.

antimp
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2009 23:07
Odpovědět 

Ty jsi se, milý skladníku, na autowebu nedotazoval? Opravdu to tvrdíš? Pokud ano, tak lžeš skladníku.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři mínus dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás easy forum software miniBB™ © 2001-2019, Strážníci