miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Lístek za stěračem , paragraf 22 odst. 1 písm. l zák. č. 200/1990 s.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Autor Zpráva
qqq
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2009 08:39
Odpovědět 

milancukrar
nechte naše milé chlupaťoučké antimp být, přesně na takové jako je on, platí Slovenská odpověď na Entropu :-) http://zpravy.idnes.cz/foto.asp?c=A090125_135006_z ahranicni_zra&strana=1&r=zahranicni&foto=BAN28b3d7 _001.jpg :-))

Všude byl dvakrát, všechno zná osobně a je nejlepší.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2009 19:19
Odpovědět 

qqq, určitě jste si všiml, že na pepka i na jiných webech nereaguji. Zřejmě se mýlí, nebo lže úmyslně.

qqq
Člen
# Zasláno: 19 Úno 2009 08:38
Odpovědět 

milancukrar Souhlas, nemá smysl na něj jakkoliv reagovat a vlastně tady cokoliv plácat, když tomu jeho urážení neudělá admin jednou provždy přítrž. Začínám si opět myslet, že admina antimp jsou tatáž osoba...

tleilax
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2009 16:49
Odpovědět 

Tak, zdravím!

Došlo už i na mne, lísteček za oknem, klasická výzva, Stání na silniční vegetaci, razítko hlavního města Prahy, podpis strážníka: "F1/1,2 1428"

Platit se mi to nechce, parkuje tam každý, parkují tam pořád a pořád tam parkovat budou.

Jde to svést na osobu blízkou (nechci jmenovat) nebo se na to úplně vykašlat? Zároveň nemám trvalé bydliště v Praze, ale v Kolíně (62km), sice tu jsem každý den, ale to oni vědět nemusí :)

Nějaké návrhy? Jsem vděčný za všechny odpovědi.

antimp
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2009 18:05 - Změnil/a: antimp
Odpovědět 

Vyhodit canc papíru. Je to tu už mnohokrát napsáno, tímhle papírem si obecní poskoci mohou akorát tak vytřít řiť

milancukrar
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2009 18:31
Odpovědět 

nemohou,

qqq
Člen
# Zasláno: 26 Úno 2009 11:43
Odpovědět 

milancukrar antimp jenom hovoří z vlastní zkušenosti, čuně jedno :-))))))))))))))))))

milancukrar
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2009 22:08
Odpovědět 

že by to tu skončilo, nebo mám něco s počem?

Citizen X
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2009 20:58
Odpovědět 

Skončilo. Už není o čem. Všechno vyřešeno: uniformy, podání vysvětlení, maturity, zastavování STOPkou.....atd.
Navíc se Admin ztrapnil neakutálností zákona o OP a právních rozborů, no amatérština jak někde v Kocourkově :-)
A s chorobným antimp se už taky nikdo nebaví :-) a jeho věčné "sbírání exkrementů" už taky nudí.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2009 08:59
Odpovědět 

díky, Citizen X, už jsem kouknu jen jednou za týden, kdyby náhodou se zvedla úroveň.

e policeman
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2009 11:34
Odpovědět 

Citizen X
milancukrar
Já také občas nakouknu.Jenže opravdu asi už nebude do čeho "rejt".Škoda, někdy to byla docela prča :-)

qqq
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2009 14:06 - Změnil/a: qqq
Odpovědět 

Pokud vím, tak tady proběhlo od několika lidí možnost profsionalizace diskusí včetně vypracování relevantních právních stanovisek a vzájemnou diksusi k nim. Ve směru administratora bylo ovšem ze strany některých diskutujících dáno několik drobných a lehkých podmínek... bohužel admin to směřuje jinam tj. = pomalý úpadek a "the end"

Ono totiž i ministerstvo dopravy vydalo stanovisko ohledně umístění značek, kde jasně hovoří, že pokud se značka namaluje podle popisu v zákoně s využitím "universální" dopravní značky na které se dá namalovat prakticky cokoliv, tak není problém měřit...

... ombudsman zamítnul pomoc gaunerovi, který za 3 dny nasbíral 12 bodů za rychlou jízdu a ačkoliv od správního orgánu byl pokutován "jakoby jednouL" tedy vy společném řízení, tak mu nacvakaly 12 bodů a byl bez papírů. Kraj to schválil, ministerstvo také a ombudsman a soudy mu odmítli "pomoci" a dali zapravdu rozhodnutí správního orgánu...

... mimochodem obdobného týpka nedávno dostali naši kluci na jízdu bež řidičáku a státní zástupkyně požaduje 12 měsíců nepodmíněně.

stasjan
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2009 14:01
Odpovědět 

Zdravicko!
Omlouvam se ze otravuji ale prece jen mam dotaz:
Pujcil jsem auto kamarada,kamarad je z varu, a zaparkoval v praze na 2 dny. klasika -> slepa ulice, zaparkovano pres 20 aut a dostal jsem celkem 3 listecky s popisem jednani b-2p (asi stani v zakazu stani) s razitkem:

HLAVNI MESTO PRAHA
Mestska policie ..... Prahy
OR 5, Holeckova 31 a, 150 00 Praha 5
dale jen telefon a uredni hodiny.

na 1. neni razitko,
2. neni razitko citelne
3. celkem v poradku
Pordte jestli mam ty papirky vyhodit, nebo bych to spis mel u nich zacvakat
ps: zapomel jsem dodat, ze jsem student

Dekuji moc za odpoved

antimp
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2009 16:12
Odpovědět 

Vyhodit

tix0575
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2009 08:18
Odpovědět 

stasjan: dej je kamarádovi, ať si tu horkou kaši vyžere sám.. :) Nikdo přeci neví, zda jsi lístečky našel za oknem ty, nebo kamarád! Pokud s tím nic neuděláš, tak riskuješ, že předvolají majitele...

honey
Člen
# Zasláno: 3 Dub 2009 03:15
Odpovědět 

zdravím,mám otázku.. podle jakých měřítek ukládá státní policie pokutu,když mi řeknou,že já,coby jen řidič cizího auta dostane pokutu za 5OO a majiteli by uložiĺi pokutu dva tácy?jaký je rozdíl mezi uživatelem auta a majitelem?!!myslím,že ten kdo sedne za volant bere odpovědnost za auto na sebe,není to pravda?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 3 Dub 2009 17:02
Odpovědět 

honey, máte asi špatný výklad něčeho, co jste zde nezmínil. O jaký přestupek se jedná?

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Dub 2009 20:52
Odpovědět 

honey: každý odpovídá sám za své přetupky, tedy za své jednání pokud je starší 15 let a příčetný. Za něco odpovídá provozovatel vozidla a za něco zase řidič..takže to specifikujte a můžem to probrat.

PS: a ne vše co dneska vypustí policista z pusy musí být nutně pravda ;))

martinz
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2009 17:17
Odpovědět 

Stal se mi podobný případ, ale přijde mi až komický.
Zaparkoval jsem vedle silnice na štěrku, žádný zákaz, auto ničemu nepřekáželo, za značkou konec obce Průhonice
Dostal jsem od MP Průnonice za stěrač Výzvu pro nepřítomného pachatele přestupku
paragraf 22/1l z.č. 200/ 90
"parkování na silniční vegetaci"

Jako jediné vysvětlení mě napadá to, že o kus dál je placené parkoviště, které tímto přicházi o kšeft..
Co s tím??

antimp
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2009 18:17
Odpovědět 

Odpadkový koš. Nic jiného.

Grom
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2009 11:19
Odpovědět 

Zdravím , chci se zeptat co mám dělat. Dostal jsem papírek

"předvolání , pro nepřítomného řidiče přestupku"

za stěrač s tím , že jsem porušil zákaz stání (myslím , že jsem žádnou značku neviděl , stály tam i jiné auta) a že se mám do 8 dnů dostavit atd. Byl jsem pryč asi tak 10 minut , a u vozidla jsem nebyl. Píšou tady , že to mají vyfocené.

Jaké jsou případné postihy ??

Děkuji.

Grom
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2009 12:56
Odpovědět 

Tak pry je tam zona zakazu stani.

e policeman
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2009 18:48
Odpovědět 

Grom
Že jste neviděl značku Vás nezbavuje odpovědnosti za přestupek.Tedy poklud jste tam vozidlo zaparkoval Vy.A dostáváme se k jádru pudla.Dostavte se k podání vysvětlení(jste povinen) a odmítněte vypovídat.Tečka,vymalováno.

Hudyzz
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2009 20:48
Odpovědět 

Zdravím, taky bych potřeboval radu. Stala se mi taková nepříjemnost, už rok parkuji pořád na stejném místě. Nikdy jsem si nevšiml značky, která by vyznačovala vyhrazený jízdní pruh, vodorovná tam rozhodně není (žádná čára nikde není) a svislou si nejsem jist, ale tuším, že také ne. Dnes jsem měl za stěračem lístek od PČR. Výzva podle paragrafu 61 odst. 1a č. 273/2008 - tohle vše je dopsáno propiskou přes přeškrtané původní znění. Jako prohřešek je uvedeno stání ve vyhrazeném jízdním pruhu (nemyslím si, že by jím byl - je to silnice spojená s parkovištěm, po které přijíždí autobusy k zastávce) a stání v zákazu vjezdu. Značka zákazu vjezdu byla před mým autem, jestli za ni koukalo 10 cm nárazníku, tak opravdu přeháním, do zákazu vozidlo rozhodně nevjelo, jenže to asi těžko někomu budu dokazovat.

To e policeman: jsem tedy povinen se dostavit a stále mohu využít právo odmítnutí výpovědi proti osobě blízké, jelikož už jsem přišel k hotovému a vozidlo neparkoval?

A ještě malá otázka k tomu, do kdy se musím dostavit? Není na té výzvě žádné datum, je tam jen PO-ST a čas, ve kterém místní orgán "ordinuje":) A ještě podotýkám, nejsem grázl, nehodlám tu nikoho urážet, jen chci znát váš názor.

e policeman
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2009 18:35
Odpovědět 

Hudyzz
Jste povinen se dostavit.A nemusíte využít práva odmítnout výpověď proti osobě blízké.Stačí,a na to máte právo, prostě jen odmítnout výpověď.Nemusíte přeci vypovídat ani proti sobě.

cert
Člen
# Zasláno: 14 Čec 2009 11:30
Odpovědět 

to Majkl, Pepek a jim podobní.
Toto je citace §11 zákona č.553/1991 o obecní (městské) policii. Nezkreslujte, prosím, informace pro lidi neznalé. Váš "právní výklad" jen navádí ostatní k nedodržování zákonů a předpisů. Zdá se, že si trochu pletete demokracii s demagogií. Jak to tady asi bude vypadat, když si každý Majkl nebo Pepek budou dělat co chtějí???

CITACE:

"Oprávnění strážníků

§ 11
Oprávnění požadovat vysvětlení

§11 (1) Strážník je oprávněn

a) požadovat potřebná vysvětlení od osoby, která může přispět k objasnění skutečností důležitých pro odhalení přestupku nebo jiného správního deliktu nebo jeho pachatele, jakož i ke zjištění skutečného stavu věci,

b) vyzvat osobu podle písmena a), aby se ve stanovenou dobu dostavila na určené místo k sepsání zápisu o podání vysvětlení,

c) vyzvat osobu podle písmena a), aby předložila doklady potřebné ke zjištění skutečností podle písmena a).

§11 (2) Jestliže zápis o podání vysvětlení má být sepsán s osobou mladší 15 let, musí být zajištěna přítomnost jejího zákonného zástupce.

§11 (3) Osoba je povinna výzvě podle odstavce 1 vyhovět.

§11 (4) Vysvětlení může odepřít pouze osoba, která by jím sobě, svému příbuznému v pokolení přímém, svému sourozenci, osvojiteli, osvojenci, manželu nebo druhu anebo jiným osobám v poměru rodinném nebo obdobném, jejichž újmu by právem pociťovala jako vlastní, způsobila nebezpečí trestního stíhání nebo nebezpečí postihu za přestupek.

§11 (5) Vysvětlení nesmí být požadováno od osoby, která by jím porušila státem uloženou nebo státem uznanou povinnost mlčenlivosti, ledaže by byla této povinnosti příslušným orgánem nebo tím, v jehož zájmu tuto povinnost má, zproštěna.

§11 (6) Strážník je povinen osobu předem poučit o možnosti odepřít vysvětlení podle odstavců 4 a 5.

§11 (7) Kdo se dostaví na výzvu, má nárok na náhradu nutných výdajů a na náhradu ušlého výdělku (dále jen „náhrada"). Náhradu poskytuje obec. Nárok na náhradu nemá ten, kdo se dostavil jen ve vlastním zájmu nebo pro své protiprávní jednání, anebo ten, kdo má nárok na náhradu podle zvláštních předpisů[9].

§11 (8) Nárok na náhradu podle odstavce 7 zaniká, jestliže jej osoba neuplatní do sedmi dnů ode dne, kdy se na výzvu podle odstavce 1 dostavila; o tom musí být osoba poučena.

§11 (9) Nevyhoví-li osoba bez dostatečné omluvy nebo bez závažného důvodu žádosti nebo výzvě podle odstavce 1, může být předvedena.

§11 (10) Zápis o podaném vysvětlení musí být s osobou sepsán bez zbytečného odkladu.

§11 (11) O předvedení sepíše strážník úřední záznam."

bezy
Člen
# Zasláno: 21 Srp 2009 00:39 - Změnil/a: bezy
Odpovědět 

Tak došlo i na mě - stání na silniční vegetaci, což je kec, protože se jednalo jen o štěrk a listí na něm
Vozidlo není moje, ale otce - a toho otravovat nechci, takže to budu muset vyřídit sám. Co je ale problém - lísteček sem dostal v Praze a já jsem z Karlových Varů - a kvůli takovému nesmyslu se mi do Prahy vracet nechce (ten den jsem na stanici už neměl čas zajít). Je tudíš možnost to vyřídit v na městkáčích v KV?

edit> tudíž, omluva

e policeman
Člen
# Zasláno: 21 Srp 2009 08:02
Odpovědět 

bezy
tudíŽ...
Ale k věci.Nemůžete to vyřídit v KV, musíte do Prtahy.Bohužel.

e policeman
Člen
# Zasláno: 21 Srp 2009 11:22
Odpovědět 

oprava do Prahy

TOM
Člen
# Zasláno: 22 Srp 2009 23:31
Odpovědět 

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jak je to s odtahem vozidla označeného O1. Umožňuje vůbec zákon takové vozidlo odtáhnout a jaká je praxe v Brně. Díky.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je nula krát tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás bulletin board software miniBB™ © 2001-2019, Strážníci