miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Lístek za stěračem , paragraf 22 odst. 1 písm. l zák. č. 200/1990 s.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Autor Zpráva
volkswagen
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2010 11:39
Odpovědět 

Jo tak je to 341/2002 paragraf 36 odstavec 2

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2010 14:11
Odpovědět 

VW: děkuji,že jsi se mne zastal :) (konkrétně 341/2002 § 36/2d)

milancukrar
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2010 20:58
Odpovědět 

milej tixi, v jakých předpisech je uvedeno jakou barvu mají mít světla? ty si běž ven zaštěkat, a neplácej tu svý slabomyslnný výplody.

nestálo by to za omluvu?

volkswagen
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2010 21:33
Odpovědět 

Zastal, zastal... z autoškoly mám tu 110 ještě tak natlučenou do hlavy, že to zapomenou nemůžu... Ačkoliv jsem nikdy nepochopil a niky ani nepochopím, proč že jsme se to učili...

Úplně jiná věc ale je, jestli je nějaká hlídka oprávněná kontrolovat technický stav vozidla jinak, než podle přítomnosti samolepky na RZ... IMHO nikoliv, ale tvrdit to nemůžu žejo...

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2010 22:47
Odpovědět 

VW: jestli myslíš hlídku MP,tak ta technický stav kontrolovat nemůže vůbec. Jeden čas byla situace, že nebyly známky které se vylepovaly na STK a tak jsi mohl doložit prohlídku protokolem o STK. To samé je, pokud ti odcizí zadní RZ...vezmeš protokol a jedeš si pro nálepku :)

antimp
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2010 07:46
Odpovědět 

Ale obecní strážníku, žádný protokol si nemusíš nikam brát. Od doložení STK je CIS. Pokud nevíš co to je, tak je to jen a jen tvůj problém

~CENSORED~

miccap
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2010 00:33 - Změnil/a: miccap
Odpovědět 

jistě, zákonem je stanoveno, že zadní "koncová" světla mají mít barvu červenou a přední parkovací, tlumená nebo potkávací, dálková, barvu bílou, ale není tam nic o tom, jestli má být víc do žluta bíla až modra, což bylo řečeno v souvislosti s pokutou za xenononové výbojky, které, v popisované kauze, byly ze strany strážníka, jistě prokázány pouhým tvrzením strážníka, že ty světla svítí víc bíle nož normálně, tudíž se jedná o xenony...
co se platnosti STK týče, ohradil jsem se pouze proti jakési pofiderní evidence strážníků nebo PČR (v příspěvku není uvedeno, kdo pokutu udělil) tato argumentace je nesmysl, a orgán toi asi dobře věděl a proto udělil blokovou pokutu. zvláštní je, že se pisatelka nezmínila o štítcích na RZ, ale pouze o kartičce prokazující emise, zde skutečně něco nehraje, ale nakonec pokud stk platná je, musí o tom být zápis v TP. V tomto případě evidentně nebylo něco v pořádku a orgán to řešil nejjednodužším možným způsobem, aby se vlk nažral a z kozy moc neubylo, a to udělením blokové pokuty, se kterou postižená souhlasila.

tix0575
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2010 08:38
Odpovědět 

miccap: trochu se nám to komplikuje,protože paní sama uznává, že světla tam mít nemá..tedy nejsouhomologovaná. Co se týká STK, tak buď měla platnou nálepku a pak se není o čem bavit, nebo ji neměla a pak můžeme diskutovat o tom kdo komu co prokáže...jestli policista to, že na stk nebyla, nebo ona jemu že byla :)

miccap
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2010 10:55 - Změnil/a: miccap
Odpovědět 

Tix jinak za ten výpad skutečně je na místě omluva.
Jinak si neumím představit způsob, jakým by strážník nebo příslušník na místě dokázal použití nehomologovaný nebo výrobcem nepředepsaných žárovek, potažmo osvětlení. Rozebírat světla bych mu v žádném případě neumožnil, neheledě na to, že u moderních aut je dostat se k žárovce pěkná pakárna. A pouhému tvrzení, že světlo má jinou teplotu, čili zabarvení, které neodpovídá běžné teplotě světla standardních H7 nebo H4, bych se zasmál a poukázal na platnou STK, pokud bych jí samozřejmě měl. Kdyby ne, tak bych držel hubu a šoupal nohama a za blokovou pokutu pěkně poděkoval.
Někdy ale policisté zneužívají neznalosti přesného znění zákona a například mi bylo 2x vyhrožováno, že pokud nezaplatím na místě blokovou pokutu, za prasklinu v čelním skle, bude mi zakázána jízda a vozidlo budu povinen odstavit. Ale dle 341/2002 §36 odstavec 1: Jsou-li na vozidle závady, které ohrožují bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, nesmí být vozidlo užito v provozu na pozemních komunikacích, s výjimkou nouzového dojetí.
Čili nemůže mi být uložen jakýkoliv zákaz jízdy, pokud budu tvrdit, že důvodem mé jízdy je nouzové dojetí.

tix0575
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2010 11:16 - Změnil/a: tix0575
Odpovědět 

miccap: samozřejmě,že je blbost rozebírat světla a kontrolovat homologační označení. Dříve byl institut odbrání osvědčení o technickém průkazu a vystavení dokladu na dojetí. Což mělo něco do sebe.
Samozřejmě,že máš pravdu, jen aby jsi si s tím nouzovým dojetím nenaběhl sám. Nouzové dojetí určitě nebude z Aše do Uherského Brodu :D Musíš to zkombinovat ještě s § 5/1e z.č. 361/2000 Sb. ...tedy by jsi mohl taky za jejich doprovodu dojet jen do nejbližšího autoservisu :D ..a že těch dneska je všude jako máku!!

volkswagen
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2010 13:01
Odpovědět 

tix: zažil jsem nouzové dojetí Cínovce do Holandska a zpět :-) za propadlou technickou - rok 2007 a druhé z Humpolce do Brna a zpět, rok 1997 ;-)

antimp
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2010 13:20
Odpovědět 

A teď si položte otázku - Je obecní darmošlap oprávněn kontrolovat technický stav vozidla?

tix0575
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2010 14:25 - Změnil/a: tix0575
Odpovědět 

antimp a tvrdí tady někdo, že může? :D

VW: :) zřejmě slušný oddíl

miccap
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2010 15:20
Odpovědět 

...tedy by jsi mohl taky za jejich doprovodu dojet jen do nejbližšího autoservisu :D ..a že těch dneska je všude jako máku!!

Ale no tak, nikdo nemá právo nařídit ti, že závadu musí odstranit v nejbližším servisu, se kterým například firma nemusí mít uzavřený smluvní vztah, ve kterém nejsi objednán, atd.

A jak jsem psal, onu zkušenost jsem pořídil s polisty, ne se strážníky.
V jednom případě se prasklina řešila ve správním řízení, při němž úředník na adresu, těch, kteří onu banalitu ke do správního poslali, protože jsem odmítl zaplatit blokovou pokutu 1000 kč, nemluvil vůbec hezky. Zeptal se, jestli jsem ochoten zaplatit 100 kč a já souhlasil a tím to bylo vyřešeno.

tix0575
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2010 21:50
Odpovědět 

miccap: hahaha..teď jsi alepopřel sám sebe, protože tím že jsi souhlasil se zaplacením pokuty, tak jsi souhlasil s přestupkem jako takovým, takže ve finále uznáváš svou chybu :)
Ale já to chápu, zřejmě šlo o džentlmenskou dohodu se správním orgánem, aby to bylo ze stolu dole :)

PS: ať čtu §5 z.č. 361/2000 jak chci, tak stále tam je napsáno: pokračovat přiměřenou rychlostí do nejbližšího místa, kde lze závadu odstranit...nikde tam není psáno o smluvním vztahu, objednávce atd... ;) asi mi to někde uteklo :)

miccap
Člen
# Zasláno: 11 Pro 2010 09:41
Odpovědět 

tixi, ano, je tam uvedeno, kde lze závadu odstranit, a o tom kde to lze rozhodují určitá fakta, ne názor příslušníka.
když budu chtít jet do autorizované servisu, tak do něj pojedu, i kdyby byl nejbližší 300 km, a nepojedu za místním strejdou provozujícím garážservis.

tix0575
Člen
# Zasláno: 11 Pro 2010 11:22
Odpovědět 

miccap: to ano..určitě by tě nikdo nemohl nutit jet ke strejdovi..ten autorizovaný servis by byl asi rozumný kompromis :) a právě na tom by jsi se měl shodnout na místě s policistou, který by měl vzít tvé argumenty na zřetel a podle toho rozhodnout

chosenek
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2010 16:36
Odpovědět 

Ahoj,
mam dotaz taky k tematu. Přišela mi výzva k sepsání zápisu o podaném vysvtlění. Už ta výzva zní jako bych jim už nějaké vysvělení dal nebo co.

Jde o to že jsem chtěl využít předpřipravený dopis tady na stránkách kde se vpisuje číslo jednací. Ale na moji výzvě je pouze číslo evidenční ve formatu xxx xxx/xx a žádné číslo jednací.

Nevíte co s tím?

Díky

Když tak mužu poskytnout foto jak to vypadá

tix0575
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2010 09:49
Odpovědět 

chosenek: od koho to přišlo, jakým způsobem a jaké to mělo odůvodnění? Pokud přišel obyč dopis s obsahem....přijďte si popovídat...tak bych to vypustil a na nic ani neodepisoval

chosenek
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2010 15:03 - Změnil/a: chosenek
Odpovědět 

Přišlo to od magistrátu. S tim že mam jít podat vypověd na přestupkové oddělení městské policie. A šlo o to že jsem dostal papírek za stěrač za stání v protisměru.

Jak budu doma hodím tu fotku.

Tak dopis nepřišel ani doporučeně, jenom klasicky dopis ve schránce. A takto to vypadá:

Víte co s tím teda? Řešit neřešit... Dole je napsáno že když se nedostavím bude se postupovat v souladu s právními předpisy. Klidně bych jim poslal ten dopis co se tu dá stahnout ale jak jsem psal není tam žadné jednací číslo.

Tixi nebo někdy jiný znalý věci.. víte co s tím?

antimp
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2010 17:28
Odpovědět 

Pověsit na nástěnku a zapomenout. Pokud obecní hovada neznají náležitosti doručování, pak nemá cenu se s nimi dále bavit.

tix0575
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2010 18:53
Odpovědět 

chosenek: ačkoliv s antimp souhlasím málokdy, tak v tomto případě se můžeš zařídit podle jeho rady... ať se snaží trochu líp :)

chosenek
Člen
# Zasláno: 18 Pro 2010 11:03
Odpovědět 

Diky moc za odpovědi.

Takže dokuď to nebude doporučeně tak nezájem je to tak?

Mám dotaz ještě k další věci.
Četl jsem, že od ledna již nebude možnost se vymluvit na osobu blízkou, alespoň co se pokuty týče (body prý jo, peníze bude platit majitel, pokud nedokáže on policii že auto neřídil).

Jde mi o to co když jsem spáchal přestupek už dříve ale řešit to budou chtít třeba až v tom lednu - unoru, když už to fungovat nemá?
Mohu stále využít prava nevypovídat na osobu blízkou (a tím být bez pokuty), protože se onen přstupek stal v době kdy to ještě šlo, nebo to již možné nebude?

tix0575
Člen
# Zasláno: 18 Pro 2010 12:40
Odpovědět 

chosenek:
ad 1) ano, počkej si na doručení doporučenou formou, aby bylo jasné kdo komu co poslal a co kdo převzal...pak to můžeš řešit dál

ad 2) osoba blízká platí stále ve stejném rozsahu a i kdyby se něco změnilo (jako že se nezmění) tak postih je vždy takový který je výhodnější pro pachatele. Tvé právo nevypovídat bude platit stále stejně, protože je to v Listině práv a svobod a tu nikdo jen tak nezmění...

chosenek
Člen
# Zasláno: 18 Pro 2010 13:52
Odpovědět 

a co články viz http://zpravy.idnes.cz/osoba-blizka-brzy-ochrani-j en-pred-body-nikoli-pred-pokutou-p4l-/domaci.asp?c =A100927_082038_domaci_cen nebo http://www.nasepenize.cz/osoba-blizka-vam-od-ledna -uz-od-pokuty-nepomuze-7614

volkswagen
Člen
# Zasláno: 18 Pro 2010 15:48
Odpovědět 

Proboha nepleťe se pořád tou osobou blízkou, znění odepření PV je úplně jiné. Nechytejte se připitomělých pisálků.

tix0575
Člen
# Zasláno: 18 Pro 2010 21:52
Odpovědět 

chosenek: zatím je to v rovině zbožných přání některých poslanců, kteří se chtějí zviditelnit...až to bude aktuální, tak média to budou velice rada omílat dost dlouho všemi způsoby :P

chosenek
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2010 18:28
Odpovědět 

No já nevím, píše se tam že od nového roku mají být za přestupky zodpovědni majitelé ne řidiči. A už nebude muset policie dokazovat kdo řídil ale vy budete muset dokázat policii že jste neřídil právě vy.

Takže když odmítnu vypovídat tak si moc nepomůžu. PLetu se snad?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2010 20:18
Odpovědět 

chosenku, "No já nevím" to je to že nevíte, věřte nám, kteří to vědí!!!
podle Vášeho návrhu by byla presumce viny!!!

volkswagen
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2010 21:07
Odpovědět 

Chose, v novinách se píše věcí.... Třeba Petra Paroubková prý napsala knížku a u Tábora přistáli mimozemšťani. Kolem zeměkoule krouží Aštar Šeran a Coca-colu řídí Ještírci... Chce to používat tu věc mezi ušima ;-) Nestresujte a užijte si Vánoce. Jestli jste placený provokatér od R.J. tak taky :-)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je jedna plus čtyři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás easy forum software miniBB™ © 2001-2019, Strážníci