miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Přidělení 12 bodů a odebrání Ř.P.
Autor Zpráva
Jardaz
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2007 12:17
Odpovědět 

Vážení,měl bych dotaz k bodovému systému.Bylo mi přiděleno 12 bodů/za opakovanou rychlou jízdu ve Strahov. tunelu/.Zatím se stále proti rozhodnutí úspěšně odvolávám.A teď můj dotaz.:
Můj odvolávací souboj s úřady bude trvat rok.V tomto roce nezpůsobím žádný dopr. přestupek.Budou mi tedy po roce bez přestuku umazány 4 body?Budu mít tedy po roce pouze 8 trestných bodů?
Za odpověď všem předem díky.

pepek
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2007 12:44
Odpovědět 

Pokud dobře rozumí, tak Vám zatím NEBYLO přiděleno (zaznamenáno, připsáno...) žádných 12 bodů, protože sám uvádíte, že se úspěšně odvoláváte a žádné rozhodnutí zatím nenabylo právní moci. Body se zaznamenávají až PO nabytí právní moci rozhodnutí. Pokud bude nějaký obecní zřízenec tvrdit něco jiného, nevěřte mu, zjevně neumí číst. O tomto hovoří §123a a násl. z.č.361/2000Sb.
btw.Opravdu se na všech foto ze Strahova poznáváte?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2007 17:25
Odpovědět 

Pokud dobře rozumí, tak Vám zatím NEBYLO přiděleno (zaznamenáno, připsáno...) žádných 12 bodů, protože sám uvádíte, že se úspěšně odvoláváte a žádné rozhodnutí zatím nenabylo právní moci. Body se zaznamenávají až PO nabytí právní moci rozhodnutí. btw.Opravdu se na všech foto ze Strahova poznáváte?

Kdyby to takto napsla Pepek, tak bych jen doplnil. JE TO VELICE SPRÁVNĚ.

Bohužel si neodpustil svoje slovní napadání.
Jarda se o žádné policii nezmiňujete, tak proč to sem, milý Pepo, taháte. Zřejmě se dohaduje jen s !"REGISTR ŘIDIČŮ ODBORU DOPRAVNĚ SPRÁVNÍCH AGEND MAGISTRÁTU HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY "
Hezký den všem.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2007 21:29
Odpovědět 

Pepeíček odpoví, že i pracovník místně příslušného odboru dopravně-správních agend je pracovník úřadu a tudíž obecní zřízenec a tudiž má Pepíček jako vždycky pravdu :-)

Uvidíme, co bude Pepíček radit, až mu třeba nedejbože nějaký závodník za volantem srazí někoho z rodiny.

Roman
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2007 12:22
Odpovědět 

To Citizen X:
Pepíček by neříkal nic, nebo by z toho vinil místní obecní či městskou policii, divil by se kdyby měl městský kamerový systém záznam na němž by ta událost byla a ten řidič by se odvolal na osobu blízkou.

Jardaz
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2007 15:43
Odpovědět 

Děkuli všem za názor,především Pepkovi.
Co se týče toho,zdali se na fotkách poznávám.Před kamerovým systémem ve Strahovském tunelu musim ,ač nerad,smeknout.Policista mi na monitoru fotky přiblížil natolik,že sem viděl svoje chlupy v nose. Opravdu neskutečné rozlišení.
Vrátím se ale k dotazu.Poslední přestupek jsem spáchal v únoru 07.Odečtou mi tedy 4 body v únoru 08?Jinak máte pravdu ,odvolání má odkladný účinek a rozhodnutí ještě nenabylo právní moci.Právě proto mě zajím,jestli se v únoru 08 stane handrkování s úřadem bezpředmětné?

pepek
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2007 16:13 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

Pro odečtení 4 bodů je opravdu důležitá 12-ti měsíční doba bez pravomocně uložené sankce ke které se ještě ukládají body - do 8.2.2008 to musíte dotáhnout. Pokud poslední obodovaný přestupek nabyl právní moci 7.2.2007 tak to uvažujete správně.
btw. Firma C........A se sice na úsekové měření rychlosti snaží osadit relativně slušné kamery s HD rozlišením a IR přisvícením, ale všechno se dá obejít, popřemýšlejte o tom.
Vy jste snad jednal s nějakým "policistou"? Pokud je mi známo, tak toto se snaží řešit obecní zřízenci.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2007 07:10
Odpovědět 

Pepku, už jsem tu psal, že strážníci dělají z 70-80% procent stejnou policejní práci jako obvoďáci. Taktéž se můžeš podívat na judikaturu vysvětlující strážníky jako veř. činitele. Budeš se divit, odborníku.

Dalsi_Jirka
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2007 19:07
Odpovědět 

Zdravím pánové,mám přesně stejný problém.Akorát auto,které jsem vždycky řídil,je napsané na mou matku. Nedávno jí přišel dopis s žádostí o podání vysvětlení přestupku. Tak tam máti zašla a tam jí sdělili,že těch překročení rychlosti je rovnou 7,všechny cca kolem 70km/h. Během dubna-července. Výsledek byl, že to postoupili na magistrát,protže mě nenaprášila a ona to auto evidentně neřídila,podle fotek... Tak se vás chci zeptat,jaký mohu očekávat další vývoj událostí a co mi radíte jak dále postupovat. Díky. Jirka.

diamondking
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2007 01:34
Odpovědět 

Nijak, protože v tomto případě vůbec nebudeš předvolán, samo, pokud tě matka nenapráší. Jak jsem pochopil, tak u podání vysvětlení neřekla, kdo to řídil a tudíž u správního ogánu řekne, že ví kdo to řídil, ale je to osoba blízká (což zajisté jsi) a proto proti té osobě vypovídat nebude. A dále, správní orgán je povinen matku poučit o jejích právech. Konec..tečka.
Toto je, dle mého názoru, přesně ten případ, kdy to není vyčůranost, ale pouhé využití svých práv. Nikdo není povinen vypovídat proti osobě blízké.

pepek
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2007 06:30
Odpovědět 

Základní chyba už byla, že matka někam chodila. Byla to zbytečná cesta. Obecní zřízenec v tomto případě nemá nárok někoho předvolávat. Takže tu "předvolánku" mohla rovnou spláchnout do záchoda.
V dalším kole nebude říkat, že auto neřídila ona a proti té osobě, která řídila, nebude vypovídat (to jen někteří poloradilové zase neznají zákon), ale rovnou odmítne podat vysvětlení.

diamondking
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2007 17:19
Odpovědět 

U správního orgánu se dotyčné, jako majitelky, zeptají, samozřejmě po řádném poučení: Vy jako majitelka vozidla jste povinna vědět, kdo Vaše vozidlo řídil. A ona prostě odmítne vypovídat, protože se jedná o osobu blízkou. Kapišto pepek

~CENSORED~

pepek
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2007 17:28 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

Milý poloznalý radile, když napíši, že má rovnou odmítnout podat vysvětlení, tak do toho nepleťte nějaké výpovědi a nějaké dodatky o osobě blízké. Nejdříve si přečtěte zákon, usasněte si terminologii a pak něco pište.

Je to pochopitelné i pro diamanta?

btw. Trocha zopakování češtiny ze základní školy vůbec neuškodí

~CENSORED~

diamondking
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2007 17:48 - Změnil/a: diamondking
Odpovědět 

pro pepka:

Oki, tedy odmítne podat vysvětlení...spokojena Vaše dokonalost?

A pro Dalsi_Jirka..jestliže pepek napíše, že má maminka rovnou odmítnout podat vysvětlení, tak to tak je, neb je sám zákon a tedy má vždy pravdu. On by se s nějakým póvlem u správního orgánu vůbec nebavil a obecní zřízence by nejspíše uvrhl do žaláře. Takže nechť mamika udělá to co říká pak pepek a potom napiš, Jirko, jak to dopadlo. Držím palce....

~CENSORED~

pepek
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2007 17:53
Odpovědět 

Dear diamant, pokud využiji všech svých práv, tak ANO - ani se správním orgánem se nemusím a nebudu bavit face-to-face a vše se vyřídí korespondenčně. Chce se to jen orientovat v zákonech a umět toto aplikovat v praxi. Je to pochopitelné i pro jednodušší jedince?
btw. Zde jsou používány nějaké výrobky "Oki" nebo co to znamená?

~CENSORED~

osobne
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2007 05:26
Odpovědět 

Jardaz: Správní orgán už si matku předvolávat nebude, jestli to s ní poldové sepsali, tak už její výpověď mají a nepotřebují ji tedy znovu předvolávat. Buď to rovnou odloží (pokud jsou fotografie špatné) anebo si převolá nejblížší příbuzné (manžel, syn) a posoudí podle fotografií, jestli to jsou oni. Fotografie bude stačit jako důkaz i když se osoba nepřizná.

pepek
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2007 07:21
Odpovědět 

Nevěřte růžovým. Opravdu už neví co cintají za zmatenosti. Pokud by byl správní orgán takhle hloupoučký, tak mu jeho zmatené rozhodnutí odvolací orgán v případě odvolání shodí ze stolu.
btw. Matka tazatele zbytečně navštívila obecní zřízence a ne policii a dále mohla podat max. vysvětlení, ale ne výpověď.

~CENSORED~

Admin
Administrátor
# Zasláno: 2 Pro 2007 14:36 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

Pavelyar a další, co píší mimo téma: zamyslete se, jaké mají vaše příspěvky souvislost s tímto tématem. Pokud žádnou, nepište je sem.

Dalsi_Jirka
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2007 21:21
Odpovědět 

Ahoj,díky za odpovědi,napíšu jak to vše dopadlo... Jinak na fotkách jsem prý evidentně za volantem vždycky já,takže mám čekat že si mě předvolají,podle toho,co píše Osobne? Nebo můžu zůstat v klidu....?

e policeman
Člen
# Zasláno: 4 Pro 2007 11:45
Odpovědět 

Dalsi_Jirka
Zůstaňte v klidu.
A příště pomaleji.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři mínus jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás bulletin board software miniBB™ © 2001-2021, Strážníci