miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Jak je to s náhradami při předvolání?
Autor Zpráva
opas
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2007 22:34
Odpovědět 

Víte někdo na co mám nárok, když si mě předvolají a já po nich chci úhradu výdajů? Chápu ušlou mzdu, chápu proplacení jízdenky na vlak nebo autobus, ale jak je to při jízdě autem? Podle jakých předpisů se postupuje? Díky za info.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2007 17:04
Odpovědět 

Postupujte podle občanského zákoníku. Není na to pravilo, že máte nárok na:........
Je to případ od případu. Máte nárok na náhradu NUTNÝCH výdajů. Ten kdo je vyplácí, ten rozhoduje.

opas
Člen
# Zasláno: 2 Led 2008 09:26
Odpovědět 

Tak to by mě zajímalo, jak mám vyčíslit amortizaci auta a údržbu.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 2 Led 2008 10:08
Odpovědět 

opas, to je ale chyba, že to nevíte. Vy jste to zřejmě asi nikdy nedělal. Tam se postupuje podle zákona a příslušné vyhlášky.
Ještě že jste nezmíníl opotřebení potahů.

opas
Člen
# Zasláno: 2 Led 2008 12:49
Odpovědět 

výborně, podle jakého zákona? Já jsem našel jen náhrady vztahující se k zákoníku práce.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 2 Led 2008 13:20
Odpovědět 

o cestovních náhrad. Tam je výpočet pro jednotlivé auta. Pro mzdu je zase předpis jak a která mzda se započte.
Aby to nebylo tak jednoduché, tak se postupuje jak jsem uvedl už Zasláno: 29 Pro 2007 17:04
Pozor jedná se pouze o svedečné, ten kdo spáchal přestupek, ten nedostanene nic.

opas
Člen
# Zasláno: 2 Led 2008 13:30
Odpovědět 

Pokud myslíte zákon 119/1992 Sb., o cestovních náhradách tak ten byl zrušen a pro účely služebních cest nahrazen zákoníkem práce. Podle jakého zákona se tedy postupuje?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 2 Led 2008 15:58
Odpovědět 

Namyslím tím 119/1992 Sb..
Chyba, musíte lépe hledat. Jakpak se asi počítá náhrada, když si vezmu třeba soukromé auto na služební záležitosti, nebo když vezu televozi na reklamaci a další možnosti.

opas
Člen
# Zasláno: 3 Led 2008 08:59
Odpovědět 

Vážený pane, přiblblé kecy umím také, na ty nejsem zvědavý. Zeptal jsem se, jak se počítají náhrady za auto a vaše odpověď je hledejte.
Nevím, zda chcete dělat vtipného nebo chytrého, ale zatím to nevypadá na ani jedno.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 3 Led 2008 16:08
Odpovědět 

To fakt chcete abych Vám to přesně našel, abych Vám ušetřil práci.
357 VYHLÁŠKA ze dne 17. prosince 2007,kterou se pro účely poskytování cestovních náhrad mění sazba základní náhrady za používání silničních motorových vozidel a stanoví průměrná cena pohonných hmot.
Nebo mi klidně napište odkud jste, já Vám to zjistím ma místní policii. Třeba v Pardubicích ještě nevypláceli nikdy svědečné, takže neví jak postupovat.
Když už cituji: "přiblblé kecy umím také", proč se nezeptáte v místě sám.

opas
Člen
# Zasláno: 3 Led 2008 17:20
Odpovědět 

A super, tohle jsem potreboval. Ja hledal zakon, proto to neslo :-) Dekuji uctive.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 3 Led 2008 20:47
Odpovědět 

Není zač, takto se třeba předkládá při reklamaci, služební cestě atd.

luvo
Člen
# Zasláno: 8 Led 2008 01:45
Odpovědět 

Co se týče náhrad při předvolání viz. zákon čs. o Obecní policii, kde se tomu věnuje přímo paragraf.

pepek
Člen
# Zasláno: 8 Led 2008 09:56 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

Oni snad mají obecní zřízenci právo někoho předvolávat?

e policeman
Člen
# Zasláno: 8 Led 2008 12:19
Odpovědět 

pepek
Obecní zřízenci jistě ne.Ostatně nevím,že by nějací takoví existovali.Máte-li na mysli Obecní / Městskou pilicii tak ano.Pokud umíte číst tak to jistě víte.Neptejte se tedy tak přihlouple.

pepek
Člen
# Zasláno: 8 Led 2008 12:35
Odpovědět 

A kdepak je napsáno, že obecní zřízenci smějí někoho "PŘEDVOLÁVAT" ?
btw. Přihlouplé pokusy o odpovědi s češtinou na úrovni ZŠ mají zjevně jen obecní zřízenci

Pavelyar
Člen
# Zasláno: 8 Led 2008 14:00
Odpovědět 

e policeman : bude lepší na toho pepka vůbec nereagovat (teď je to slovíčkaření - ono jak se muto hodí, v zákoně 553/91 Sb. je oprávnění osobu vyzvat aby se dostavila)

pepek : Který pak číslo má zákon o obecních zřízencích ?

~CENSORED~

Citizen X
Člen
# Zasláno: 8 Led 2008 15:42
Odpovědět 

bude lepší na toho pepka vůbec nereagovat (teď je to slovíčkaření - ono jak se muto hodí, v zákoně 553/91 Sb. je oprávnění osobu vyzvat aby se dostavila)

Přesně tak, přátelé. Prostě na Pepka vůbec nereagujte.On neumí a především nechce slyšet argumenty jiných a ještě vždycky musí strážníky urazit. Prosím tedy, vůbec si jej nevšímejte, ono ho to přejde.

Pepku, jak víš že strážníci mají češtinu na úrovni ZŠ? Kdo ti dává právo je pořád urážet? Když ti člověk napíše něco rozumného, tak nereaguješ, jenom urážíš. Místo nad strážníky by ses taky jednou mohl zamyslet sám nad sebou a nad svojí "neomylností". I když tu člověk napíše něco tak výjimečného jako že strážníci např. někoho zachránili, tak ty budeš shazovat i tohle. Jdi a promluv si s těmí strážníky a hlavně s těmi, komu strážníci život zachránili. Taky jdi mezi policisty a strážníky a zjisti si něco z praxe. Je to trošku jiné, než chytračit spoza stolu. Nechci se snížit na tvojí úroveň a nebudu tě urážet, ale asi je ti jasný, co si o tobě myslím.

Tímto končím svou účast na nesmyslných a hlavně zbytečných diskusích s někým, kdo vlastně ani diskutovat nechce, jenom si opakovat svou a urážet.

A ještě dodám: na tomhle webu už bylo všechno řečeno, teď se to opět točí kolem oprávnění předvolávat. Právní nazory se na to různí, ale historický, systematický a teleologický výklad tohoto paragrafu říká, že strážníci mohou předvolávat.
Vím, že Pepek zase napíše opak, ale je mi to úplně jedno. Ono papouškovat paragraf a chytat za slovíčka (gramatický výklad zákona) je to nejjednodušší a často nejvíce zavádějící, co právní polovzdělanec může udělat.
Tady se prostě právo vykládá tak, jak se to hodí. Objektivita se tu nenosí.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 8 Led 2008 16:53
Odpovědět 

luvo, dovolím se zeptat:
"Co se týče náhrad při předvolání viz. zákon čs. o Obecní policii, kde se tomu věnuje přímo paragraf.
Co tím -viz. zákon čs- myslíte to ČS.? Pokud víte o tom zákoně přesněji, zkuste nám, prosím, sdělit jaké částky a za co konkrétně přímo ten § říká.
Děkuji

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je nula krát tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás online community script miniBB™ © 2001-2021, Strážníci