miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Vrácení řidičáku po půl roce - 12 bodů
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
String
Člen
# Zasláno: 24 Čen 2008 10:20
Odpovědět 

Nevíte někdo jak je to s body, pokud někdo zažádá o vrácení řidičáku po půl roce (má zákaz na rok - 12 bodů) a bude mu vyhověno, kolik se mu odmaže bodů? Všech 12 nebo jen 6?

antimp
Člen
# Zasláno: 24 Čen 2008 10:54
Odpovědět 

Nelze zkrátit dobu na 6 měsíců

String
Člen
# Zasláno: 24 Čen 2008 11:06
Odpovědět 

Podle mě jde dle:

101 zákona č.361/2000 Sb
(2) Žádost o vrácení řidičského oprávnění podává osoba, které bylo řidičské oprávnění pro ztrátu odborné způsobilosti odňato, u příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností. Žádost může podat nejdříve po uplynutí šesti měsíců ode dne, kdy rozhodnutí o odnětí řidičského oprávnění pro ztrátu odborné způsobilosti se stalo vykonatelným nebo kdy se rozhodnutí o pozastavení řidičského oprávnění stalo vykonatelným.

antimp
Člen
# Zasláno: 24 Čen 2008 11:38
Odpovědět 

§123d
Vrácení řidičského oprávnění
(1) Řidič, který podle §123c odst. 3 pozbyl řidičské oprávnění, je oprávněn požádat o vrácení řidičského oprávnění nejdříve po uplynutí 1 roku ode dne pozbytí řidičského oprávnění podle §123c odst. 3.
(2) Byl-li řidiči za přestupek nebo trestný čin, spáchaný jednáním zařazeným do bodového hodnocení, na základě kterého dosáhl celkového počtu 12 bodů, uložen trest nebo sankce zákazu činnosti, spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, je řidič oprávněn požádat o vrácení řidičského oprávnění nejdříve po vykonání trestu nebo sankce zákazu činnosti, pokud je uložená doba zákazu činnosti delší než doba podle odstavce 1.
(3) Žádost o vrácení řidičského oprávnění podává žadatel písemně u příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností. Podmínkou vrácení řidičského oprávnění je prokázání, že se žadatel podrobil přezkoušení z odborné způsobilosti podle zvláštního právního předpisu4). Pro vrácení řidičského oprávnění platí přiměřeně §101.
(4) Ode dne vrácení řidičského oprávnění podléhá řidič novému bodovému hodnocení; obecní úřad obce s rozšířenou působností ke dni vrácení řidičského oprávnění zaznamená v registru řidičů odečtení všech 12 bodů.

String
Člen
# Zasláno: 24 Čen 2008 14:29
Odpovědět 

Aby se v tom prase vyznalo...

milancukrar
Člen
# Zasláno: 24 Čen 2008 17:10
Odpovědět 

stačí být jen trochu znalý. Prase se v tom určitě nevyzná

osobne
Člen
# Zasláno: 24 Čen 2008 21:19
Odpovědět 

Zákaz řízení je sankce nebo trest, tam lze požádat po polovině o prominutí zbytku. Pozbytí řidičského oprávnění po obdržení 12 bodů není sankce ani trest, tam nelze požádat o prominutí. Navíc je tam třeba vždy si udělat nový řidičák.

miccap
Člen
# Zasláno: 1 Čec 2008 19:35
Odpovědět 

Pozbytí řidičského oprávnění po obdržení 12 bodů není sankce ani trest, ale pochvala za dobře odvedenou práci.

miccap
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2008 10:07
Odpovědět 

Pozbytí řidičského oprávnění po obdržení 12 bodů není sankce ani trest, ale pochvala za dobře odvedenou práci.

alik
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2008 16:54
Odpovědět 

A proč to tu opakuješ?

e policeman
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2008 02:54
Odpovědět 

alik
Alobrž zřejmě sám sebe rád čte a poslouchá.
A krom toho mele nesmysly.

jaktoje
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2008 22:29
Odpovědět 

mam dotaz...kdyz mam ted sebranych 8bodu...a jel sem na 40 o trochu vice nevim kolik mozna 50-60 a mozna me vyfotily...kdyz by mi dali za to 4 body jako ze nevim poradne kolik bych jich za to mel dostat??seberou mi RP? s tou hranici 12bodu je to jak? musite tech 12 precerpat aby vam sebrali RP nebo dosahnmout tech 12bodu?? diky za opodved sem z toho docela spatnej pac sem mel predtim prusvih jako 15ti letej blbec na babete a ted jsem si cerstve udelal RP skup B a C...a chci jezdit jenze s tema bodama da se rict z mladi je to spatny...dik

straznikMP
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2008 09:34
Odpovědět 

Jestli už máš 8 bodů, tak radši nejezdi vůbec !!!!! Budem jenom rádi.

krisotek
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2008 15:32
Odpovědět 

jaktoje
Co ty seš za člověka, máš vůbec nějakou zodpovědnost ? Je pouze jenom otázka čas , kdy něco vyvedeš horšího.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2008 17:25
Odpovědět 

jaktoje:
Nejdříve Vám sdělím, " dosáhnete" 12 bodů a je hotovo, žádné překročení 12 bodů. Z pohádek řidičů se domnívám, že na 40km Vámi odhadované 50-60, je ve skutečnosti 70-90.
Přeji Vám, aby jste nedostal žádný bod a žádnou pokutu.
Nám ostatním přeji aby Vás potrestali podle zákona a dosáhl jste již 12 bodů.

jaktoje
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2008 20:14
Odpovědět 

STRAZNIK MP
jasne a vy ste nikdy nebyl mladej a nedelal ste chyby nebo co jako???? to se mam jit ted zastrelit ze sem tenkrat nepremejslel?????!!!!!! ono to je jednoduchy nekoho dosoudit a rict uz nikdy nesedejte za volant ze? jenze na ten volant sem se tesil od malicka chci bejt profesionalni ridic...a chci jezdit podle pravidel ale kazdej je jenom clovek i kdyz sem si rek po tom co sem to udelal ze budu jezdit podle pravidel ale obcas se to proste stane ze si to neohlidate....

straznikMP
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2008 23:12
Odpovědět 

No právě "občas". Byl jsem mladej a jsem mladej, ale rozhodně nechápu jak muže někdo nasbírat tolik bodů....Znám mnoho profesionálních řidičů a nikdo z nich nemá tolik bodů co vy. Takže ještě jednou - raději nejezděte. Bude to lepší pro vás a pro celou společnost. Soudě i podle vašeho vyjadřování nechápu, jak si můžete tak fandit a troufat se stát profe. řidičem.

jaktoje
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2008 10:51
Odpovědět 

straznik MP:
hm tak si skuste predstavit situaci vypil ste uz pár piv(dost) volá vám přítelkyně že je na discotéce kde jí chce znásilnit její bejvalý přítel a že tam nikoho nemá aby jí pomolh...a vy ste se tam nemel jak jinak dostat...nechal by ste si jí znásilnit? a neodepisujte te byste za ni jel na kole nebo pesky kdyz to bylo asi 20km a kdyz bych tam prijel za hodinu tak by to uz neblyo nic platny!!! moc me to mrzi ze sem to udelal a jel sem autem.nic se nikomu nestalo nastesti....ale vim ze bych to uz nikdy neudelal!! za tom sem dostal 7bodu...jinak to proste neslo.takze me hned neodsuzujte kdyz nevite o co jde!! dekuju

jaktoje
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2008 10:53
Odpovědět 

a vubec to vy tady asi nepochopite nikdo!! ze ja sem vubec lezu??!!

straznikMP
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2008 12:03
Odpovědět 

Hurá, konečně jste to pochopil !!!! Chápu , ale moc vás to neomlouvá....A to co bych dělal to vám neřeknu, protože, to nemám rád říkat něco dobředu, jak by se člověk zachoval.

alik
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2008 16:38
Odpovědět 

Celou situaci jste mohl vyřešit ( nebo Vaše přítelkyně) tím, že pokud se cítila ohrožená, mohla zavolat některou z tísňových linek a pomoc by přijela. Nebo existuje i něco jako TAXI služba, která Vás za přítelkyní mohla přivést. Sednout za volant pod vlivem alkoholu je obrovská nezodpovědnost a měla by být trestána daleko přísněji, než nyní. Uvítal bych, kdyby po druhém prokázání alkoholu v krvi by měl být odebrán řidičský průkaz navždy, stejně jako po dopravní nehodě způsobené pod vlivem alkoholu.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2008 16:54
Odpovědět 

strážníku: ".....mnoho profesionálních řidičů a nikdo z nich nemá tolik bodů...", dovolím si vás doplnit. Profíci mají ještě větší smůlu, že je klidně zastaví celníci, "ukažte nám 30 koleček", chvilku čtou koukají a zajásají: "tady to máme, překročil jste minulý týden.....je to za 2000Kč + body.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2008 17:29
Odpovědět 

milancukrar : děkuji, je to tak jak píšete

alik : tak to s váma plně souhlasím. Já bych teda od určité hranice ( třeba 0.2 prom.) sebral ŘP navždy hned napoprvé. Trochu přísné, ale bylo by to možná učinné. Problém je v tom, že i když někomu ten ŘP sebereš tak může řídit dál !!!!!

milancukrar
Člen
# Zasláno: 17 Zář 2008 20:58
Odpovědět 

straznikMP
"...když někomu ten ŘP sebereš tak může řídit dál" *****ano máte naprostou pravdu, jen dodám že klidně řídí i ti co nikdy neměli řidičák.

(my by jsme si rozuměli proti nim)

miluna
Člen
# Zasláno: 18 Zář 2008 12:07
Odpovědět 

proboha proti komu? bojujete snad proti nějakému vnitřnímu nepříteli??

Roman
Člen
# Zasláno: 18 Zář 2008 12:39
Odpovědět 

miluna:Tak co jak se vede, jak se máte?:-)

miluna
Člen
# Zasláno: 18 Zář 2008 15:11
Odpovědět 

Roman, děkuji za optání, mám se dobře, tedy v rámci možností. Spousty práce a málo času. Do toho se jede Příbram a příští týden zas motokáry Vysoké Mýto tak nevím co dřív. Musím tady ještě dnes dodělat ,,rozvody,, na jedné Integralle, strašná práce hehe, tak se nemůžu moc rozepisovat na strážnících. Přeji krásný den a strážníkům klid :-)

Roman
Člen
# Zasláno: 18 Zář 2008 16:16
Odpovědět 

Nóó....motokáry jsou super, taky jsem měl to štěstí a na jedné se letos povozil:-)

honzahonza
Člen
# Zasláno: 21 Zář 2008 20:33
Odpovědět 

Prase a simonovsky.

kissi
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2009 21:21
Odpovědět 

Zdravim, poprve mi vzaly ř.o. v roce 2007 za blbe predjeti pres plnou, na pul roku, mel jsem cerstve ridicak, zazadal jsem o prominuti trestu a byl mi vracen, ale s poctem asi 6 trestnych bodu. Ted jsem porusi jednosmerku,pasy a prekrocil rychlost o 25 a prisel mi dopis ze jsem dovrsil 12bodu,ze mam odevzdat ro, zde jsem se docetl ze na polovinu nemam sanci ale nemel jsem mit po vraceni 0 trestnych bodu.

(4) Ode dne vrácení řidičského oprávnění podléhá řidič novému bodovému hodnocení; obecní úřad obce s rozšířenou působností ke dni vrácení řidičského oprávnění zaznamená v registru řidičů odečtení všech 12 bodů.
dekuji za odpoved.

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je nula krát jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás bulletin board script miniBB™ © 2001-2018, Strážníci