miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Překročení rychlosti-při odvezení na pohotovost ?????
Autor Zpráva
zimerxxl
Člen
# Zasláno: 31 Srp 2008 18:31
Odpovědět 

Můj manžel jel rychlostí 62km v obci naměřenou policií,a zastavila nás kontrola -chtěla po nás pkutu 1000,-kč,odmítli jsme zaplatit z důvodu,že manžel se mnou jede k na pohotovost k zubnímu lékaři-měla jsem dost viditeně oteklou levou půlku obličeje,a tak jsme se s nimi dohadovali a nakonec policajti vyplnili nějaký tiskopis,že jim odmítáme zaplatit po dost velkém nátlaku na mě na ženě řidiče,kdy jsem byla pod dosti silnými prášky na bolest jsem jim něco podepsala a musela jsem jim i předložit občanský průkaz-prý jako by svěděk,policajti tam byli 4 a jejich vedoucí odmítl přijet,a můj manžel se mohl písemně vyjádřil na ten samý tiskopis-vůbec nevím jaký bude další postup a kam to policajti předají a kde máme vůbec nějaké odvolání- Poradí mě někdo,manžel je cizinec i když už má české občanství ,ale psát moc neumí a tak to jeho písemné vyjádření asi ani policie nepřečte a já jsem to prý psát nesměla!Byla to pilicie Plzeňská!Má vůbec cenu si stěžovat na tyto policajty! Jinak když jsme už chtěli jim těch 1000,-Kč zaplatit,oni už je nechtěli,protože prý už měi napsaný ten tiskopis a já už fakt nemohla bolestí vydžet!PORAĎTE mi ,jaký bude postup policie a jestli má cenu si vůbec někde stěžovat !!!!!

Roman
Člen
# Zasláno: 31 Srp 2008 19:03
Odpovědět 

To zimerxxl:
Chm tady je každá rada drahá, jde o to jak to posoudí dopravně-správní orgán, kam toto oznámení policisté postupují, většinou na ten, který je "příslušný" podle místa spáchání přestupku.Já osobně pokud mohu říci svůj názor, tak bych řekl, že Vám policisté možná nevěřili, že jedete na pohotovost, oteklá pusa...kterou jste měla...chm...ale takových výmluv policisté slyší celkem hodně.
Tím ovšem nechci říci, že lžete.No řešení je opravdu na správním orgánu.
To že Vás vyzvali k prokázání totžnosti je naprosto legitimní.A to, že Váš muž je cizinec s tím nějak souvisí?Tímto bych se moc neoháněl.Pokud má Váš manžel český řidičský průkaz, měl by umět česky, pokud tedy dělal příslušné zkoušky v "české autoškole" tak tam testy snad byly v češtině ne?A hlavně by se měl spíše on snažit komunikovat s policisty v češtině, protože zde žije, nemyslíte?
Mimochodem myslíte si, že kdekoliv v cizině by se s českým řidičem bavili česky, nebo snad, že by s ním něco sepisovali v české jazyce?To asi těžko.Na tohle mám také svůj názor.Neberte prosím toto jako nějaké napadání vašeho manžela, ale zkuste prosím popravdě odpovědět, jestli v domovské zemi Vašeho pana manžela by se policisté s řidičem bavili plynnou češtinou?
Nicméně shovívavější přístup k cizincům by byl možná na místě.
Já osobně, když by se mi toto stalo v době kdy jsem byl strážníkem bych to řešil tak, že bych Vás asi "pustil" a příslušné oznámení o přestupku bych na základě pořízené fotografie z "radaru" poslal k dořešení správnímu orgánu a nesepisoval bych s Vámi na místě žádné oznámení.
Mimochodem, jak jste zjistili, že jejich "vedoucí" nepřijede na místo?To jste na něj měli kontakt, nebo co?A když tak kde jste ho sehnali?Nepadala z Vašich úst slova typu:"Jestli nás nepustíte, budeme si na Vás stěžovat?".Na takové hlášky je alergická snad každá uniforma.
Stížnost na strážníky je možné podat ke starostovi příslušné obce a pokud si chcete stěžovat na příslušníky PČR já osobně bych se obrátil přímo na inspekci ministra vnitra.

alik
Člen
# Zasláno: 31 Srp 2008 20:20
Odpovědět 

Vážená paní, já jako správní orgán bych podobnou výmluvu v žádném případě neuznal, jelikož návštěvu zubního lékaře nemůžete brát jako stav ohrožení života. Policisté takové výmluvy poslouchají denně. Tedy obávám se, že správní orgán rozhodne ve Váš neprospěch. Stěžovat si na chování policistů samozřejmě můžete, to je Vaše právo. Takže Vám jen doporučím častěji si čistit zoubky, aby se Vám nekazily.

osobne
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2008 09:41
Odpovědět 

Myslím, že poldům se to v radaru uloží a nemůžou to sami vymazat. Je to opatření proti korupci. Takže poldové pak musí ten přestupek nějak vyřešit, buď na místě v blokovém řízení nebo oznámit do správního řízení.

qqq
Člen
# Zasláno: 10 Zář 2008 10:53
Odpovědět 

Ale na druhou stranu, pokud osoba prokáže, že opravdu následně navštívila lékařskou pohotovost a tam byla osoba ošetřena, tak správní orgán může věc odložit s ohledem na institut tzv. krajní nouze. Svá tvrzení musí ovšem "pachatel" věrohodně doložit, protože správní orgán v tomto případě prokáže opak...
Záleží na situaci a i na správním orgánu.

Btw. pro Roman - v USA, Kanadě, ale i Německu můžete dostat testy na řidičák v češtině a i u nás se zavádá, že lze testy absolvovat v cizím jazyce. Dříve to bylo s tlumočníkem, ale protože se dělali podvody, tak se začínají děla testy v cizím jazyce.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 10 Zář 2008 21:35
Odpovědět 

lékařská pohotovost není jako krajní nouze.

qqq
Člen
# Zasláno: 11 Zář 2008 14:17 - Změnil/a: qqq
Odpovědět 

milancukrar To myslím, že nejlépe posoudí konkrétní správní úředník, že... za určitých okolností je to krajní nouze ve smyslu zákona o přestupcích, což si pletete s krajní nouzí ve smyslu trestního zákona. To je ovšem rozdíl.
Když povezu někoho na pohotovost, kdy se mi jeví "že umře", tak jsou naplněny podmínky. Osobně bych vozidlo označil magnetickým oranžovým majákem a nic mi nebrání jet rychle. pokud mne zastaví policisté či strážníci, tak oprávněnost tam bez jakýchkoliv diskusí je, a ještě bych je požádal o doprovod do nemocnice.

Chce to jen znát zákony, kreativně myslet, ale na druhou stranu nic nikdy nezneužívat.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2008 21:26
Odpovědět 

qqq, ano máte pravdu, "Když povezu někoho na pohotovost, kdy se mi jeví "že umře",", ale tady jeli na zubní pohotovost. Ne "že umře".

qqq
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2008 09:59
Odpovědět 

milancukrar Viděl jste někdy kolego zánět okostnice??? Já již ano, a myslel jsem si, že ten člověk má minimálně má rakovinu v posledním stádiu jak naříkal... Fakt v Rusku by to již spravili kulkou... NEJSEM LÉKAŘ A NEPOZNAL JSEM TO, MYSLEL JSEM S OHLEDEM NA SYMPTOMY, ŽE JE V OHROŽENÍ ŽIVOTA. Tečka.
Stále opakuji - nikdy to nezneužívat.

Já píšu, že pokud bych někoho vezl na pohotovost, tak bych se na rychlost až tak moc nekoukal. Na druhou stranu bych se snažil vozidlo nějak odlišit - výstražné blinkry, dálková světa, nebo pokud bych měl oranžový maják, tak tento maják. Podívejte se jaké výjimky má oranžový maják při činnosti, kdy je to nezbytně nutné. Pokud jedu na pohotovost, tak je logicky nutné tam být co nejdříve, proto ta rychlost nebo třeba nástupní ostrůvky či tramvajové pásy (pokud bych tudy jel) by mne nezajímali... Dost velký pozor bych si dal na křižovatce pokud bych projížděl na červenou. Ti kreténi nedávají přednost ani sanitkám a hasičům - o ostatních (třeba policii) ani nemluvě.

Trochu odbočím: Myslím si, že každé policejní, záchrannářské, hasičské a další vozidlo vybavené modrým majákem by mělo mít tak dvě tři kamery se záznamem a řidiče vozidel, kteří blokují jízdu by měl řišit následně ze záznamů správní úřad a to maximálními pokutami a odebíráním řidičáků... Cena těch kamer není tak vysoká a kvalita již dostatečná pro rozlišení řidiče a přetupku (pokud je kamera i vzadu). Viděl jsem takto vybavená vozidla MP, a to potom byl na správním hukot :-)

Ambermoon
Člen
# Zasláno: 23 Zář 2008 19:55
Odpovědět 

souhlasím plně s qqq a ještě bych k tomu dodal, že všechno je to v lidech a o lidech

v našem městě zastavilo vozidlo před nemocnicí na místě vyhrazeném pro invalidy, ale nebylo označeno znakem O1, za stěračem se objevil lístek s oznámením o přestupku a s návrhem na vyřešení pokuty ve výši 5000,- (ještě před novelizací) vozidlo řídila stará 65letá paní, která vezla do nemocnice na pohotovost svého manžela, předala strážníkovi na úřadovně oznámení a vysvětlila mu situaci, strážník zvedl telefon a zavolal do nemocnice, kde mu výpoved paní potvrdili a sdělili, že paní dovezla manžela ve vážném stavu, nato strážník oznámení roztrhal a paní sdělil, že vyhrazené místo použila v souladu se zákonem, protože se jednalo o krajní nouzi a může jít v klidu domů, paní mu na stůl položila se slzami v očích 200,- strážník ji je vrátil a vysvětlil ji, že je tu od toho aby lidem sloužil dle svého vědomí a svědomí......pohádka? nikoliv i takoví eMPíci existují !!!!!

antimp
Člen
# Zasláno: 24 Zář 2008 09:53
Odpovědět 

Tak jsem ronil ještě větší slzy, než ta paní a ani jsem z toho happyendu nemohl usnout. Bylo to tak dojemné a pravdivé, že by bylo záhodno to nechat doplnit do čítanek pro ZŠ.
btw. Jen bych moc rád věděl, jaký právní předpis umožňuje obecnímu zřízenci na nějaký canc papíru navrhovat nějakou pokutu? To snad ten obecní poskok chtěl v budoucnu snad smlouvat o její výši?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 24 Zář 2008 17:54
Odpovědět 

qqq, s Vaším tvrzením NAPROSTO SOUHLASÍM A SCHVALUJI POSTUP. Ale mě šlo o první příspěvek. Jsem přesvědčen, že to tak nebylo jak je v něm uvedeno. Já to nevím, páč jsem tam nebyl, ale nevěřím. Museli bychom slyšet i druhou stranu, jak to bylo.

bobr
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2008 22:49
Odpovědět 

Jak právní předpis, antimpe? Já, když ti poručím, abys udělal stojku, tak ji uděláš i bez právního předpisu. Jinak budeš bečet :-)

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dvanáct děleno čtyři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás web forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci