miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Stalking, obtezovani, krive(?) obvineni z vyhrozovani
Autor Zpráva
qwert
Člen
# Zasláno: 6 Čen 2009 13:52
Odpovědět 


Dobry den.

Mam problem s jednim mladym muzem - jiz nekolik mesicu pise moji pritelkyni nevyzadane zpravy ve kterych ji zve na kafe, spolecne vylety atd, tato o tyto nabidky nejevi zajem, po me zadosti o preruseni techto vazeb mne tento mlady muz pomlouva a me pise nesmyslne a nevyzadane emaily.
Toto chovani mam potvrzene minimalne od 5ti dalsich zen z meho okoli s tim,ze jednu osahaval a snazil se ji primet s nedobrovolne soulozi, na coz nakonec nastesti nedoslo. Mam strach o pritelkyni.

V jednom z emailu jsem mu napsal shruba toto: "pratele mi radi abych se s tebou fyzicky setkal, bud rad,ze to zatim resim pres mail. Pokud budes v tomto pokracovat, rad je (ty kamarady) poslechnu"
Z teto vety dotycny udelal trestny cin vyhrozovani a hrozi mi udanim. Prosim, o odpoved - ma na toto pravo, pripadne jak dal postupovat,protoze se ho nemuzeme zbavit, obtezuje mne i pritelkyni.

Dekuji za jakoukoliv rozumnou radu.

tix0575
Člen
# Zasláno: 6 Čen 2009 20:41
Odpovědět 


qwert: dnešní technické možnosti dovolují blokaci jak MT, tak i e-mailu. Zasílání zpráv typu pozvánek není žádným protiprávním jednáním.
Pokud je pravdou to o dalších 5 ženách, tak můžete vy, nebo poškozené oznámit věc na PČR jako pokus o pohlavní zneužití viz:
Pohlavní zneužívání
§ 242
(1) Kdo vykoná soulož s osobou mladší než patnáct let nebo kdo takové osoby jiným způsobem pohlavně zneužije, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až osm let.

To, že osoba z vašeho mailu se domnívá, že jste naplnil skutkovou podstatu tr.č., tak si to sice může myslet, ale skutek je někde jinde, protože
§ 197a
(1) Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem.

§ 235 Vydírání
(1) Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí, aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.
(2) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,
b) spáchá-li takový čin nejméně se dvěma osobami,
c) spáchá-li takový čin se zbraní,
d) způsobí-li takovým činem těžkou újmu na zdraví nebo značnou škodu,
e) spáchá-li takový čin na svědkovi, znalci nebo tlumočníkovi v souvislosti s výkonem jejich povinnosti, nebo
f) spáchá-li takový čin na jiném pro jeho rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že je bez vyznání.

Jak sám vidíte, tak pokud je vaše citace doslovná, tak vy mu jen píšete, že se s ním nechcete setkat :)) Takže to chce víc klidu a obrnit si nervy...

qqq
Člen
# Zasláno: 8 Čen 2009 14:55 - Změnil/a: qqq
Odpovědět 


qwert
aha chyba, já jsme odpovídal poze na to vyhrožování... Tamto je normální obtěžování...

jarda
Člen
# Zasláno: 12 Čen 2009 08:14
Odpovědět 


To je v kompetnci Policie České republiky. Zajdi si na obvodní oddělení,. Podrobněji než zde jim vysvětli oč jde a oni ti řeknou, jak dál postupovat.

qwert
Člen
# Zasláno: 18 Čen 2009 06:33
Odpovědět 


diky vsem. Nakonec jsme to snad vyresili domluvou...

konmar
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2009 13:12 - Změnil/a: konmar
Odpovědět 


Dobrý den,neodpovídám na předešlý článek.Ale potřebuji pomoc.Již více než rok mně a mé děti obtěžuje přítelkyně bývalého manžela.Začalo to prozváněním mobilů,pak začaly chodit sms zprávy,charakteru urážek a výsměchu.Nereagovala jsem.Nyní je to vše zpět urážky jsou silnější, vulgárni nadávky vůdči mé osobě a vysměch mé rodině. Jak mám postupovat

Admin
Administrátor
# Zasláno: 3 Čec 2009 16:38 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 


Jedno známé přísloví praví: "Dobře mířená facka ve správnou chvíli dokáže víc než dvě hodiny vysvětlování"

usama
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2009 22:21
Odpovědět 


Admin
A jedna poučka pro gaunery zní: Pokud se ten blbec začne bránit, tak ho dej k soudu a dělej ze sebe napadenýho chudáka. Mnohdy ti soud přisoudí na odškodném víc než jsi chtěl ukrást. :-(( Toi co radíš je jízdenka do velkých problémů, protože stalker nebude mít zábrany a využije toho... přeci jen docílí svého => zajímáš se o něj a jste spolu v kontaktu...

lexie
Člen
# Zasláno: 9 Říj 2009 10:06
Odpovědět 


pratele,
co se da delat s silencem, ktery vyhrozuje formou sms, dopisu, telefonatu..? trva to jiz rok. byli jsme nekolikrat na policii, ta nam pouze "poradila": zmenit cislo telefonu a byt opatrni. predvolali si jej podat vysvetleni a tim to pro ne zhaslo. to je reseni??! on se nam vesele vysmiva a obtezuje nas dal.
ten uchyl nas nenecha v klidu ani tyden, porad nam vyhrozuje, ze nekomu z nas ublizi, jsme z toho jiz vsichni na nervy.
copak v tomto state neexistuje nic, co by pomohlo ochrane SLUSNYCH lidi pred takovymto ksindlem? az vezmu spravedlnost do vlastnich rukou a oddelam ho, pujdu sedet JA.
uz nevim, co delat, jsem zoufala..

tix0575
Člen
# Zasláno: 9 Říj 2009 12:01
Odpovědět 


lexie: Předpokládám, že toho šílence osobně znáte, nebo PČR zjistila jeho identitu když ho vyslýchala. Pokud věc nepředala na přestupkovou komisi (musela jste být vyrozumněna o vyřízení věci písemně!) tak se sama můžete obrátit na přestupkovou komisi a věc nechat projednat přímo jí a to pro přestupek proti občanskému soužití dle § 49/1c z.č. 200/1990 Sb. Upozorňuji na nutnost doložit svá tvrzení, tedy předložit sms z vašeho telefonu, kde bude i číslo mobilu z kterého bylo odesláno a majitele tlf. Pochopitelně, že máte právo podat oznámení na neznámého pachatele, ale v tom případě správní orgán věc nejspíše odloží...
Předpokladem je, že vyhrůžky dosahují pouze stupně společenské nebezpečnosti pro přestupek, protože jinak by to musela řešit PČR.

lexie
Člen
# Zasláno: 9 Říj 2009 12:28
Odpovědět 


diky!
ano, bohuzel jej zname osobne.
pisemne vyrozumeni jsme nedostali, divne...jestli to nezalozili ad acta a nevykaslali se na to?!
uprimne: dost me vydesilo, kdyz jsme na policii prinesli rucne psany anonym ( od nej, pochopitelne ), tak nam policie rekla, ze to nemuzou vzit v potaz, protoze SE NEPODEPSAL. to uz cloveku prijde jak v trapnem vtipu o policajtech.. :(
nicmene prestupkova komise mu da akorat pokutu, to je na nic, bohuzel.
reseni je tedy zrejme v nedohlednu...
nevite, zda se od noveho roku, kdy ma byt snad udajme stalking trestym cinem, nejak zmeni postaveni nas, obeti? je nadeje, ze ho zavrou??

tix0575
Člen
# Zasláno: 9 Říj 2009 15:26
Odpovědět 


lexie:pokud jste sepisovali protokol o podání vysvětlení při oznámení o přestupku, tak to má přidělené číslo jednací a nejde to jen tak hodit do koše. Pokud nemáte vyrozumění, tak se můžete dotázat po měsíci jak bylo s oznámením naloženo.

Stalking - nebezpečné pronásledováníAnglický výraz "stalking" původně znamenal stopovat (zvěř). V současné terminologii překlad slova "stalking" nabídne překladač výrazy: sledující, honba, lovecký...

Z hlediska psychiatrie či kriminologie je slovo stalking chápáno jako zlovolné a úmyslné pronásledování a obtěžování jiné osoby, které pak u oběti snižuje kvalitu jejího života a ohrožuje její bezpečnost. Jinak řečeno, pod anglickým pojmem "stalking" si lze představit různé varianty pronásledování oběti.

Hlavní znaky stalkingu

Mezi nejdůležitější hlavní znaky patří opakované a dlouhodobé obtěžování jiné osoby (ať už známé či neznámé), nevyžádanou a nechtěnou pozorností.

Základní (typické) projevy nebezpečného pronásledování - stalkingu:

Pachatel systematicky obtěžuje oběť nevyžádanou a nechtěnou pozorností.

1) opakované a dlouhodobé pokusy kontaktovat oběť pomocí dopisů, e-mailů, telefonátů, SMS zpráv, zasíláním různých zásilek s dárky.

Obsah těchto zpráv může být příjemný až veselý, ale též urážející, zastrašující. Výjimkou nejsou zprávy původně příjemné, snažící se získat odpověď či kontakt oběti, až později po zprávy urážející, nevkusné či zastrašující.

2) Demonstrování moci a síly stalkera

V tomto případě stalker ve svých projevech dává důraz na přímé či nepřímé výhrůžky, které v oběti budí oprávněný strach a obavy.

Do této kategorie patří například fyzické pronásledování oběti cestou do práce, na nákup nebo naopak zpět k domovu, pronásledování autem, čekání na obět před domem apod. Výjimkou zde nejsou ani výhrůžky přímého násilí, vyhrůžky zabitím apod. V případě sadistického pronásledovatele, který se snaží důsledně a zcela kontrolovat život oběti je riziko napadení včetně usmrcení oběti podstatně vyšší. Pronásledovaná oběť pak bývá častou obětí sexuálně motivované vraždy.

3) Poškozování a ničení věcí

Sem můžeme zařadit například poškrábané auto, lak poškozený sprejem, propíchané pneumatiky, rozbité okno bytu nebo likvidace domácího zvířete včetně poškozování osobních věcí. Můžeme sem zařadit například i zasílání virů e-mailem a tím mnohdy ztrátu dat v počítači oběti.

Legislativa

Legislativa je v tomto problému sterilní. Stalking - nebezpečné pronásledování - není v České republice zakotveno do právního řádu. Trestní zákon je v tomto případě prakticky nepoužitelný. Trestní zákon nebezpečné pronásledování nezná jako pojem ani jako trestný čin.

Policie v naší zemi má velmi málo - ba přímo nedostatek - informací o těchto formách obtěžování, neexistují instrukce ani metodické pokyny jak v těchto případech postupovat (na rozdíl třeba od domácího násilí) a tím policie nemusí vzniklé nebezpečí správně vyhodnotit. Také v podstatě ani neumí kvalifikovaně poradit oběti.

Důsledky pronásledování fyzické osoby, které nemá další projevy, není v našem právním řádu zakotveno. Pokud tedy v praxi dojde k pronásledování, může naplnit znaky trestnéhlo činu pouze s dalšími projevy útočníka. Z pohledu občanskoprávního by se pak mohlo jednat o porušování práva na ochranu osobnosti. Z pohledu trestního zákona by mohlo jít např. o trestný čin omezování osobní svobody, (event. porušování domovní svobody), také např. o týrání osoby žijící ve společném bytě nebo domě. Některé z uvedených tr. činů mohou být právě stalkingem doprovázeny, avšak stalking jako takový (samostatně) trestný není.

Ani jiné evropské státy na tom nejsou o moc lépe, snad jen s výjimkou Německa, kde se legislativa připravuje.

Naproti tomu v USA je stalkerství posuzováno jako trestný čin již od roku 1990. Zde je však třeba říci, že velký nárůst stalkerství jde ruku v ruce s rozvojem internetových technologií, které velmi přejí právě stalkerům.

Zde je možné vysledovat technologický náskok USA před Evropou, a tím také stalkingu, protože moderní technologie stalkerům usnadňují jejich práci a rozšířují jejich pole působnosti.

Tak zvaní "kyber stalkeři" (kyber stalkers) využívají nepřeberných možností internetu a mobilní komunikace k tomu, aby své oběti vyhledávali, vybírali a později i obtěžovali. Využívat k tomu mohou např. chatů, zápisů do knihy návštěv jednotlivých obětí, zasílání e-mailů, SMS zpráv apod.

Kdo jsou stalkeři?

Kdo jsou stalkeři a odkud se rekrutují?

Podstatou je to, že agresor - stalker - je osoba, kterou uspokojuje týrat druhé.

Zde je třeba rozlišit dvě situace:

- oběť osobu agresora zná a ví o koho jde
- oběť osobu agresora zná, ale neví, že právě tato osoba je agresorem
- oběť osobu agresora nezná

V prvním případě se může jednat o bývalého partnera (partnerku), přítele, ale také např. spolupracovníka v zaměstnání. Zde je oběti známo kdo je agresorem. To ale v případě, že se agresor oběti identifikuje.

V druhém případě může jít o tytéž osoby, avšak v tomto případě se agresor oběti neidentifikuje a obět netuší, že agresorem je bývalý přítel nebo soused apod.

Ve třetím případě agresor oběť v podstatě nezná. Může se jednat např. o obtěžování celebrity - notoricky a veřejně známé osoby jedním z obdivovatelů apod.

Rozpoznat a odhalit agresora - stalkera nemusí být vůbec jednoduché a mnohdy se to ani nepodaří. Může se jednat o společensky zcela normální osobu u které nelze asi vytušit, že např. s použitím internetu a SMS zpráv obtěžuje svoji oběť.

Profily stalkerů nebyly dosud jasně popsány.

Nejjednodušší a snad i nejznámější a také nejčastější druh stalkera zahrnuje ty jednotlivce, kteří byli dříve partneři. V anamnéze je pak častým jevem domácí násilí. Zde lze uvést několik psychologických charakteristik: nálada, úzkost, nízká sebeúcta, společenská nejistota, narcismus, velká žárlivost, chorobné milostné omámení až pobláznění.

Rozšířenost obtěžování

Odhaduje se, že minimálně 2 až 8 % obyvatel se stává obětí tohoto deliktu (Horní hranice tohoto odhadu zdá se mi poněkud přehnaná. V případě potvrzení tohoto procenta postižených obyvatel by se jednalo o číslo doslova děsivé).

Jak se stalkingu bránit (body)

- přímo a jednoznačně dejte stalkerovi na vědomí, že nemáte o jeho projevy zájem. Současně se bez výjimky vyhněte schůzkám, esemeskování apod. nové a nové kontakty stalkera jen posilují, neboť s jídlem roste chuť
- pokud jste obětí obtěžování, využijte policii
- uchovejte si všechny projevy a důkazy obtěžování (záznamy telef. hovorů, dopisy, e-maily, SMS zprávy...)
- po dobu obtěžování změňte své chování a zvyky (výměna zámků, změna nákupního střediska, pohybujte se po jiných trasách apod.)
- mimo domov se pohybujte s dalším členem rodiny nebo jinou důvěryhodnou osobou. Domluvte si vzájemný postup v případě, že nastane krizová situace
- noste u sebe legální prostředky pro svoji obranu (pepřový sprej, alarm, noste u sebe mobilní telefon pro případ přivolání pomoci)

Nepodceňujte pronásledování

Stalking představuje zpravidla závažné psychické následky pro oběť.

Oběť musí často změnit pracoviště nebo bydliště, mění své životní návyky. Žije v neustálém stresu a obavě, trpí poruchami spánku apod.

Stav oběti a její psychické následky se zhoršují s hrozbou fyzického násilí nebo přímé agrese ze strany pachatele. Jednání pachatele často přechází v agresi, ničení a poškozování majetku, mnohdy končí smrtí oběti.

Agresore muž a žena - rozdíly

Horším agresorem je žena pro svoji cílevědomost, systematičnost

Profily stalkerů nebyly dosud jasně popsány.

Nejjednodušší a snad i nejznámějším a také nejčastějším druhe stalkera zahrnuje ty jednotlivce, kteří byli dříve partneři. V anamnéze je pak častým jevem domácí násilí.

Typologie stalkerů s ohledem na rizikovost pro oběť

a) odmítnutý pronásledovatel (REJECTED STALKER)

Tato osoba se dopouští ponásledování v důsledku rozčarování a roztrpčení z ukončeného vztahu. Může jít o vztah intimní, rodinný, pracovní či obchodní, není výjimkou i vztah terapeutický. Chování stalkera je následkem jeho touhy obnovit vztah nebo je odplatou, revanší za odmítnutí.

b) Hledač intimity ( INTIMACY SEEKER)

Tento typ touží po vztahu s osobou, která ho zaujala. Předpokládá, že bude její city opětovat. Obvykle si vybírají osoby cizí nebo povrchně známé. Z jejich řad se rekrutuje většina pronásledovatelů celebrit. Neusilují primárně o sexuální vztah, ale dominuje touha po akceptaci uctívanou osobou, např. celebritou. Pronásledovatelé tohoto typu mívají obvykle prázdný život, smyšlený vztah je zpravidla jediným "vztahem" v jejich momentálním životě.

c) Nekompetentní nápadník ( INCOMPETENT SUITOR)

Tento typ chce nějaký poměr, ale nehledá intimitu ani opětovný vztah, ale hledá rande nebo sexuální schůzku. Tuto skupinu tvoří sociálně a interpersonálně málo způsobilí jedinci.

d) Zlostný pronásledovatel (RESENTFUL STALKER)

Svou oběť úporně pronásleduje kvůli skutečnému či domnělému zranění, újmě, kterou mu oběť přivodila. Tito stalkeři vynikají ve vyhrožování a zastrašování, bývají až kverulantsky vytrvalí. Obtěžování jim přináší satisfakci, jde jim o moc a kontrolu nad obětí

e) Predátorský pronásledovatel (PREDATORY STALKER)

Jeho cílem je útočné až sexuálně agresivní chování. Vyznačuje se systematičností v postupech, sbírají informace o oběti, fantazírují o útoku. Je nutno dodat, že líčené vzorce chování se vyskytují i u některých sexuálních pachatelů.

Závěr: v novém trestném zákoně je § 354 nebezpečné pronásledování zapracován. Jaké bude jeho praktické použití je ve hvězdách...

ari
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2009 11:30
Odpovědět 


asi jsem taky stalker...
ale u nás je situace trochu jiná, já totiž píšu maily a smsky manželovi a jeho nové kolegyni, kteří se dali spolu na okultizmus a delají ruzné šílené věci...no a já jsem dva týdny v zahraničí, a odsud jim píšu, protože jim to nemužu ríct osobne, anebo zavolat, co si o nich myslím.
ale chci se zeptat. nejdrív mě udal manžel za urážky mailem a smskami, potom mě udali už spolu s novou kolegyní, ale...pak jsem zistila na policii, že dukazy dodali až s datem po udání...je to možné, aby byli dukazy pro tretsní oznámení s pozdejším datem, jako bylo podáno? myslím, že by dukazy, teda maily a smsky měli být s datem, jaké uvedli ve výpovědi...a oni uvedli obtežování od června do září...
ale maily donesli až v říjnu a s datem taky říjnovým...
je to v pořádku?
na policii mě vyslýchali v říjnu, na přestupkovou komisi jdu prístí týden...

tix0575
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2009 11:38
Odpovědět 


ari: to, že byly dodány další důkazy svědčí jen v tvůj neprospěch, protože v tomto případě se může jednat o pokračování protiprávního jednání. To ti moc u přestupkové komise nepřidá..spíše se můžeš dostat k přísnější sankci. PČR tvé jednání tedy kvalifikovala jako přestupek a proto skončíš u komise ve správním řízení.

ari
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2009 12:53
Odpovědět 


to není moc dobré. ale já měla na mysli důkazy či maily až po udání. tedy v září mě udali, ale jak jsem dobře viděla, tak ty maily byly doloženy až po udání a s datem jen po udání, dřívější důkazy, tedy do data udání jsem tam neviděla. proto jsem myslela, že by to případně nemuselo být platné, když dŕívější maily pred udáním oni nedoložili, ale jen ty pozdější...tedy vlastne ani žádné pokračovaní nebylo...
no a jak se můžu bránit u přestupkové komise? když se cítím být nevinná a vinu vidím jen u nich? např. když mě uráží třeba okultizmem a odymováním nejakých bylin s tím, že ze mne jakože vyhání zlou energii...anebo doma muž pálí černé svíčky,,,no a já reaguju v tech mailech právě na takové jednání, ale i další šílenosti...pomůže mi to nějak, aby se ubránila?

a tedy ne další důkazy, ale jsou to jediné důkazy s datem po oznámení...
no a ani jsem se moc v typech stalkerů nenašla...možná ještě tak zlostný...
ale já mám zase dost pádné důvody až závažné důvody k tomuto pronásledování.
jde tu o dluhy, které nám manžel nechal na krku, a o ajeho alkoholizmus a ted i okultizmus...podvody na mne a detech....no prostě tohle všechno mě vedlo k tem mailům a smskám...

tix0575
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2009 14:32
Odpovědět 


ari: pokud to dobře chápu, tak jste manželi ... tedy jediným řešením, pokud nejste schopni společně žít, je rozvod a o všem o čem se nedohodnete, rozhoduje soud. Tedy i např. o majetku - což jsou i dluhy. Pokud vám manžel provádí nějaké nepříjemnosti, tak je zde přestupek o občanském soužití, který je ovšem projednáván správním orgánem jen na základě vašeho návrhu, který můsíte učinit do 3 měsíců právě u správního orgánu, jinak se tím nikdo nebude zabývat, neboť se má za to, že co je doma se má doma taky řešit a spr. orgán nastupuje až když lidi nejsou schopni se dohodnout.
To, že vy se necítíte vina není až tak podstatné, protože vinu posoudí právě přestupková komise, která vám případně uloží i sankci...tedy např. pokutu

Alia
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 11:19
Odpovědět 


Zdravím....se stalkerkou mám taky zkušenost,podle Vašeho výkladu jde o typ d) Zlostný pronásledovatel (RESENTFUL STALKER).Je to už půl roku,co jsem se s ní seznámila na chatu,poté se svým manželem i osobně,došlo mezi ní a mým mužem k pracovnímu vztahu,který nevyšel podle jejích představ a od té doby mě i mého muže neustále napadala v různých diskuzích,načež si vykoledovala BAN v jisté sociální síti.Založila však blog,kde v útocích pokračovala.V současné době se omezila pouze na odkaz s urážlivým popiskem na web,kde její druh umístil fotografie ze setkání .Fotografie na onom webu by nám nevadily,avšak forma jejího odkazu je nepřijatelná.Urážlivé články na blogu skryla,průběžně je však zveřejňuje a opět skrývá.Jak takovou věc bude řešit policie pokud toto oznámím?

tix0575
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2009 08:49
Odpovědět 


Alia: váš problém by byl řešitelný podle § 49/1 z.č. 200/1990 Sb., kdy se jedná o občanské soužití - podle a) (urážka na cti) nebo c) (jiné hrubé jednání - pomluva). Pokud by zveřejnila nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit tvoji vážnost u spoluobčanů, poškodit v zaměstnání, narušit rodinné vztahy, nebo jinou vážnou újmu, tak je to trestný čin pomluva dle § 206/1,2 z.č. 140/1961 Sb. Jelikož to činí veřejným prostředkem (internetem), tak má o to větší sazbu.
Nejdůležitější bude správné posouzení společenské nebezpečnosti a tak rozhodnout, zda se jedná o přestupek, nebo tr. čin.
Pokud by se ti jejich rozhodnutí nelíbilo, tak se můžeš domáhat posouzení třeba státním zástupcem.

Alia
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2009 13:28
Odpovědět 


Díky,kdo to ale rozhodne,co to je? Zda přestupek,nebo trestný čin? Můžete se na to podívat? http://truck.bloger.cz/

tix0575
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2009 14:18
Odpovědět 


alia: to co je na uvedeném odkazu není vůbec nic :DD nenaplňuje to znaky trestného činu, ani přestupku...další odkaz není funkční

Alia
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2009 15:54
Odpovědět 


Ano,samotný článek na tom blogu je o ničem,ale s poukazem na odkaz,který má v menu už poukazuje na konkrétní lidi.Odkaz funkční je.Dnes jsem byla na přestupkovém oddělení se na toto zeptat,poradili mi toto ignorovat a pokud toto neustane,mám rok na to,abych podala oznámení.Ale díky za snahu.

tix0575
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2009 16:35
Odpovědět 


alia: asi máte lepší PC jak já, protože já se na odkaz nedostanu...tedy nelze posoudit

arnytomas
Člen
# Zasláno: 14 Led 2010 23:39
Odpovědět 


Dobrý den,poprosil bych o vaš názor.Moji ženu asi dva roky obtěžuje jeden člověk.Poznala ho jako kamaráda lidí z práce ,poté ji začal obtěžovat sms,několikrát denně,fyzicky branit v přístupu do objektu školy(bohužel žena studuje dálkově VS a on je tam lektorem).dále píše dopisy.Vše se řešilo přestupkovou komisí v minulém roce.Po mé intervenci ve škole fyzické utoky ustaly ale nevyžádané pohledy psané česky (pro pochopení je to němec,neumí česky)pokračují.jsou typu,miluju tě ,tvoje děti máš se mnou.ty to nechápeš ale miluješ mě .už se těším až si pohraji se svými dětmi.atd.Samozřejmě že to poštačka určitě čte,už z jejího pohledu vím že přišel další.Byla by nějaká rada,co s tím?Asi už to dělal dříve protože si s ním dřív někdo pěkně pohrál a zlámal mu nohy.Jedíná výhoda je,že je srab,takže když parkoval před barákem tak stačilo udělat bububu a mazal.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 15 Led 2010 08:25
Odpovědět 


No já nevím, já bych mu dal asi přes hubu. Protože Vás ohrožoval nožem, byla by to NO ne? ;-)

ISSBIAX
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2013 00:05
Odpovědět 


Dobrý den, již je rok 2012 a stalkerství je i v čr už v zákoně, ale popisují to jen jako pronásledování. Já mám problém s jednou bývalou kamarádkou, odmítla jsem její kamarádství a ona se rozjela, začala mě zasypávat smskama, lživýma, nebo takovýma co se zakládají na pravdě a ublíží, jakoby mi vnucovala svou pravdu o mě, když jsem opakovaně napsala že nemám zájem aby mi zahlcovala telefon a že už s ní nechci mít nic společného, na facebooku jsem si ji blokla, tak napsala samé lži na naši městskou inzerci co se týká mé práce, mých nabízených služeb. Hulvátně se vyjádřila o mém dítěti, nemluvě o mě. Kdysi už se toto stalo, vymazala jsem si ji a pak asi po roce mi ji bylo líto a znova jsem si ji přidala, nyní se to opakuje, ale je to horší. Mám jít na policii? Opravdu to budou řešit, dají ji aspoň pokutu za lživé informace na veřejnosti? Nebo se mi vysmějí a poradí si nevšímat? Děkuji moc za odpověď.

niaz8085
Člen
# Zasláno: 11 Led 2020 21:16
Odpovědět 


تبلیغات رایگان
تبادل لینک خودکار
فروش vst
تبلیغات رایگان تلگرام
آگهی رایگان ایستگاه
خرید آپارتمان استانبول
تجهیزات پزشکی
فروش مواد شیمیایی
خرید ضایعات آهن
تور ارزان
مهاجرت
eucs مهاجرت

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dva plus čtyři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás chat forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci