miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / MANUÁL - Jak si počínat v kontaktu s policistou a strážníkem
Autor Zpráva
Admin
Administrátor
# Zasláno: 27 Zář 2010 12:58
Odpovědět 


Policie mnohdy zneužívá své autority a nejedná s občany v souladu se zákonem. Pro všechny, kterým nejsou práva a povinnosti policie lhostejné, připravila Liga lidských práv obsáhlý a srozumitelný manuál.

Stáhnout tuto publikaci si můžete přímo na hlavním webu v sekci "Ke stažení"

Jak si počínat v kontaktu s policistou a strážníkem

Joshua
Člen
# Zasláno: 27 Zář 2010 14:31
Odpovědět 


Thanks ....

Mirek Grygar
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2010 19:11
Odpovědět 


Souhlasím s administrátorem, co si někdy PČR nebo MP dovolí je nehorázné. Nezákonné dechové zkoušky, měřšní rychlosti, vymýšlení paragrafů atd. Jen víc takových publikací.

tix0575
Člen
# Zasláno: 29 Zář 2010 10:09 - Změnil/a: tix0575
Odpovědět 


pěkná a užitečná publikace, jen mi vadí některé uváděné modelové situace a pak i některé vyhýbavé výroky typu: Potom by policie měla vaši omluvu respektovat a neměla by právo vás předvést. Myslím, že když je to prezentováno jako právní návod, tak by věc měla být taky jasně popsána...tedy buď MUSÍ, nebo NESMÍ!! Dále pak i rčení: "..podle našeho názoru..!" Jak je na úvodu možné zjistit, tak ani jeden z autorů nemá před svým jménem právnický titul!!

MG: musíš to brát tak, že u PČR skončila spousta lidí, kteří ty zákony znali a nahradili je děti, co se to ještě nenaučily...tak to prostě zkoušejí co si necháš líbit. Někdy jsou k tomu tlačeni i svým vedením!! :) No a u MP je to tak, že ne všichni se stíhají orientovat v novelách zákonů.. ;)

petrpetr
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2010 07:20
Odpovědět 


manual uplně bomba, jen bych rád viděl kdo si ho bude celej pamatovat aby vědělkdy se jak v konkrétní situaci zachovat.

tix0575
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2010 08:36
Odpovědět 


petrpetr: nemusíš si nic pamatovat.Vytiskni a založ do KPZ :D nebo do auta, protože stejně nejvíc přijdeš do styku se zákonem na silnici

pokud máš v mobilu přístup na net, tak si to můžeš vyhledat pomocí něho..atd. Já vložím odkaz pro naše spoluobčany na neše úřední stránky, aby věděli jak s námi mají jednat! :)

miccap
Člen
# Zasláno: 15 Říj 2010 20:25
Odpovědět 


Ono by stačilo, kdyby každej znal svá práva a povinnosti, ale ve školách je asi důležitější učit jiné věci, pro praktický život.

tix0575
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2010 09:55
Odpovědět 


miccap: s tím se dá souhlasit. Měli by jim dát nějaké právní minimum, stejně tak jako se učí finanční a výpočetní. Osobně bych uvítal, kdyby se vyučovalo něco na způsob civilní obrany..jen by se to mohlo jmenovat zvládání krizových situací, protože v dnešní době si člověik nemůže být jist co ho všechno potká.

miccap
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2010 13:36
Odpovědět 


my sme se ve škole třeba učili, jak se zachovat kdyby na naše uzemí byla svržena jaderná puma. maska na xicht, pláštěnka, a igelitáky na ruce a nohy. Myslím, že toto by se mělo stát povinnou výbavou každého vozu.

Somoza
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2010 21:34
Odpovědět 


V publikaci jsou chyby. Zajímám se zejména práva a povinnosti strážníků. Taky mě dokážou mnohdy dost rozčílit tím, co si dovolí... Sleduju ale i PČR...
V publikaci je napsáno, že do cely nesmí být umístěna osoba pod vlivem alkoholu. A o kus dál je: "může vám je policista odebrat pouze tehdy, pokud pro to má nějaký vážný důvod.
Kupříkladu když jste agresivní nebo pod vlivem alkoholu," Do cely může být osoba umístěna i pod vlivem alkoholu. Stačí vyjádření lékaře.
Pak je v publikaci třeba: "Odpovídáte popisu hledané nebo pohřešované osoby. Tento důvod bývá v praxi velice často zneužíván, když policisté bezdůvodně chtějí někoho kontrolovat. Pokud máte podezření, že jde pouze o záminku, důsledně trvejte na tom, aby vám policista sdělil, které konkrétní hledané osobě se tak nápadně podobáte. Hledané osoby jsou zveřejněny i na webových stránkách Policie ČR, takže si případné zdůvodnění policisty můžete snadno ověřit a v případě zneužití si můžete na policistu stěžovat."
To je taky nesmysl. Myslíte si, že policajt si bude pamatovat všechny lidi v pátráníí? Stačí mu, když pojme podezření k oblečení, chování, vozidlu, u kterého se občan pohybuje... A má zákonný důvod...
Dost věcí je v publikaci užitečných, ale doporučuju nebrat jako dogma nebo se spálíme...
P.S.: Ještě jsem jí nedočetl celou :-)

tix0575
Člen
# Zasláno: 26 Lis 2010 10:19
Odpovědět 


somoza: no není to sice úplně ideální publikace, ale je napsaná celkem polopatisticky a určitě to není žádná učebnice zákona ;) Mě se například líbí modelová situace č. 39, kdy policista umístí ženu k muži, který ji chce znásilnit a ještě na ní vytáhne nůž :D To měl autor velice bujnou fantazii :P

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dva krát dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás easy forum software miniBB™ © 2001-2021, Strážníci