miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / červená na Vypichu
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
sorbik
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2010 15:11
Odpovědět 

Dobrý den, odbočoval jsem na Vypichu z Kukulové doleva na Bělohorskou, stál jsem v koloně v levém odbočovacím pruhu. Do semaforu jsem určitě vjel na zelenou ale auta dávala přednost protijedoucím a kolona se zastavila. Když jsem se znovu rozjel a odbočení vlevo tedy dokončil neviděl jsem už jestli stítí zelená, vzhleem k zácpě je možné, že už nesvítila. Vůbec jsem tu křižovatku neznal, nejsem z Prahy. Myslíte, že by to mohl být problém? Dočetl jsem se že je tam trvalé sledování kamerami. Sledují se všechny pruhy? Za jak dlouho by přišla obsílka od MP? Jsem asi paranoidní, ale nemám bodů na rozdávání. Děkuji za názor

tix0575
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2010 07:02
Odpovědět 

sorbik: sice máš vjet do křižovatky až v moment kdy jsi můžeš bezpečně opustit, ale popsaná situace se v Praze asi děje neustále, takže se nad tím nikdo ani nepozastavuje...pražáci jsou na to zvyklí a vesničana tolerují :) Pochybuji, že by u kamerového systému tomu věnoval nějakou pozornost...asi tak jedině v moment, že by došlo k nehodě. Řešil bych to až v momentě, že přijde nějaký dopis a i pak ... nejdříve je nutno ztotožnit řidiče a tomu řidiči dokázat pochybení :) Hezký den

sorbik
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2010 09:10
Odpovědět 

bohužel auto bylo služební a totožnbost je jasná. Lze zjistit z knihy jízd. Slyšel jsem že na tom Vypichu se to dost hlídá, ale přesto díky moc za uklidnění. Zákaz činnosti, který by mi bohužel hrozil by byl šílený průšvih. (před necelým rokem - chybí dva týdny- jsem si neporozumněl s policistou řídícím křizovatku, nic nejelo, tak jsem jel a.... stejný paragraf)
Díky

volkswagen
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2010 10:10
Odpovědět 

Sorbi, nejsou tam na tom Vypichu takhle náááááhodou žluté kříže? Dlouho jsem tam nejel, tak si to nepamatuju..

sorbik
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2010 12:49
Odpovědět 

co jsou to žluté kříže??? sorry jsem vesničan :-)

volkswagen
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2010 15:16
Odpovědět 

Žluté kříže jsou.... žluté kříže. Namalovaná velká X na vozovce, obvykle to bývá na křížení s tramvajovým pásem - třeba ve Vysočanech, nahoře na Koněvce a bůhvíkde ještě. Je na nich zákaz zastavení vozidla, ergo to funguje jako takový posilovač toho, že do křižovatky nemůžete vjet pokud jí nejste schopný projet ;-)

sorbik
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2010 15:23
Odpovědět 

jasny jsem debil, tak to tam nebylo

volkswagen
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2010 16:08
Odpovědět 

Tak to bych fakt neřešl... maximálně si možná nějaký řidič pod vousy utrousil něco o vidlích a o prdeli, ale tím bych se nenechal znervózňovat... v Praze je to džungle a takovýchto "přestupků" se denně odehraje tak něco kolem deset tisíc... možná víc :-)

sorbik
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2010 21:17
Odpovědět 

no ja jen že jak všude čtu, že tam je nainstalované nejaké kamerové zařízení, které sleduje průjezdy na červenou tak jsem z toho nervozní jak ratlík

miccap
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2010 13:49
Odpovědět 

vážení, pokud obočuji a dávám přednost protijedoucím v mém směru, tak vjedu do křižovatky v momentě kdy svítí zelená a čekám v křižovatce až protisměr dostane červenou a mně se rozsvítí zelená šipka, takže jak chcete použít pravidlo, že do křižovatky smím vjet až když vím, že jí budu schopen projet? Když v protisměru pojede x aut ještě na červenou, tak to určitě nestihnu, přesto jsem já ten, kdo porušil předpis a jel na signál stůj, který se rozsvítil až za mými zády, zatímco já čekal až budu mít volno? Hypoteticky ano, ale zkuste si tohle představit prakticky, pak by takovou křivotku ve špičce, v případě potřeby odbočení neprojelo v podstatě ani jedno auto...

miccap
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2010 13:54
Odpovědět 

Sorbik: na knihu jízd jako důkaz proti tobě zapomeň. počkej jestli něco přijde, a pak se uvidí.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2010 14:57
Odpovědět 

Miccap: Bože můj, když už máte potřebu ukájet svoje grafomanské choutky, napřed čtěte, potom pište. Doporučuji zejména paragraf 22, odstavec 3. Zákon si můžete, místo spamování, domyslet sám.

miccap
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2010 16:21
Odpovědět 

milý VW, a co jsem jiného popisoval? §22 3) říká: Řidič nesmí vjet do křižovatky, nedovoluje-li mu situace pokračovat v jízdě v křižovatce a za křižovatkou, takže by byl nucen zastavit vozidlo v křižovatce. To neplatí, pokud řidič zastavuje vozidlo v křižovatce za účelem plnění povinnosti podle § 5 odst. 1 písm. h) nebo při odbočení vlevo podle § 21 odst. 5.

Takže to že řidič nesmí vjet do křižovatky, aniž by jí byl schopen opustit, jak tvrdil tix, v tomto případě, odbočuje-li vlevo, neplatí. Psal jsem snad něco jiného?

volkswagen
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2010 18:28 - Změnil/a: volkswagen
Odpovědět 

Miccap: Psal jste něcoc jiného, popsal jste situaci, kdy odbočujete vlevo (vjedu do křižovatky a čekám na signál k opuštění křižovatky) a tvrdíte, že se dopouštíte přestupku. Není to pravda, neb při odbočování vlevo do křižovatky klidně bez jistoty, že můžete pokračovat v jízdě vjet můžete. Pak blábolíte cosi o tom, že jste jel na signál stůj, který se rozsvítil za vašimi zády. Inu takový přemoudřelý chrobák truhlík.

miccap
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2010 23:41 - Změnil/a: miccap
Odpovědět 

VW, ale já napsal, že v takovém případě mohu jet skutečně na červenou, a to za předpokladu, že v protisměru nebo předemnou pojedou loudalové nebo někdo, kdo projede na červenou (z jeho směru), takže šipka může klidně zhasnout dřív, než já z praktického hlediska budu moct opustit křižovatku, a v tu chvíli mohu už být zaznamenán, že jsem projížděl (opouštěl) křižovatku v momentě, kdy už jsem tam neměl co dělat. navíc zmíněná šipka často neí všude, a ten kdo stojí v křižovatce a čeká na možnost odbočit vlevo vůbec netuší, kdy tak bezpečně bude moct učinit, a často je ten interval velmi krátký, a významně se zkracuje, když v protisměru projede ještě někdo, kdo už měl stát, nebo auto předemnou bude 5 sekund řadit jedničku a rozjíždět se jak při první hodině autoškoly. a tutu situaci zažívám velmi často. už si rozumíme?

volkswagen
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2010 17:50
Odpovědět 

miccap: Jaký jet na červenou? Jak se jmenují ty prášky, co berete?

miccap
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2010 01:03
Odpovědět 

prášky neberu, jen si píchám injekce, zeptám se doktora, jestli to má vliv na schopnost rozeznávání barev... nebo nějak přitahuje idioty, kteří dělají ze sebe machry a dělají že nechápou a slovíčkaří, jen aby ze sebe mohli udělat machra.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2010 08:41
Odpovědět 

Cituji vás: "ale já napsal, že v takovém případě mohu jet skutečně na červenou"

A já dělám machra... dobrý. Opravdu byste měl navštívit lékaře :-)

miccap
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2010 10:11
Odpovědět 

a není to tak snad? když protisměr už bude mít zelenou, a já nebudu pryč z křižovatky, tak opouším křižovatku v době, kdy můj směr měl červenou a kamerovým systémem budu zaznamenán, otázka zní, jestli si dá někdo tu práci s tím, a prozkoumá okolnosti, proč jsem křižovatku opouštěl v moment, kdy v mém směru svítila už nějakou dobu červená. každýmu je snad jasný, jak to bylo myšleno, ale někomu, místo sdělení vlastního názoru, holt dělá dobře chytat za slovo, pakliže jiný názor není napsán v dokonalém znění a dle odborné terminologie

Miccap: Psal jste něcoc jiného, popsal jste situaci, kdy odbočujete vlevo (vjedu do křižovatky a čekám na signál k opuštění křižovatky) a tvrdíte, že se dopouštíte přestupku. Není to pravda, neb při odbočování vlevo do křižovatky klidně bez jistoty, že můžete pokračovat v jízdě vjet můžete.

Ale jestliže je odbočení vlevo řízeno šipkou, nikdo by snad neměl opouštět křižovatku poté, co šipka zhasne, neboť protisměr v tu chvíli dostává zelenou a může dojít ke střetu, kdo tedy pak bude na vině?

volkswagen
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2010 10:46
Odpovědět 

miccap: Proboha použijte tu věc mezi ušima.

miccap
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2010 19:17
Odpovědět 

tak mi tedy laskavě řekněte, jak by se takový případ posuzoval?

volkswagen
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2010 20:35
Odpovědět 

Nijak. Co na tom pořád chcete posuzovat?

miccap
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2010 09:00 - Změnil/a: miccap
Odpovědět 

vw: tohle není diskuse s věcnými argumenty.
znovu
napsal jste: Pak blábolíte cosi o tom, že jste jel na signál stůj, který se rozsvítil za vašimi zády. Inu takový přemoudřelý chrobák truhlík.

můj názor: do křižovatky vjet mohu, nicméně její opuštění je mnohdy řízeno světelným signálem (zelená šipka vlevo naprotější straně), já se celou dobu bavím o tom, jak by byl posuzován případ, kdy z (jakýchkoliv důvodů) nestihnu čas na opuštění křižovatky (vymezený svítící zelenou šipkou, protisměr má v tuto chvíli červenou) využít, a opuštím křižovatku až v momentě, poté co "šipka zhasla" a protisměr dostal "dostal zelenou". (Jak k tomu může dojít jsem snad dost jasně popsal v předešlých příspěvcích).
Nemohu v tomto případě být zaznamenán, že jsem "jel na červenou"?

Může se prosím k tomu vyjádřit někdo, kdo umí argumentovat jinak, než otázkami jaké prášky beru, radami, že mám používat to co mám mezi ušima (zřejmě špagát, aby mi neupadly), apod.?

volkswagen
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2010 10:21
Odpovědět 

Miccap: Pane, zelená šipka (správně se to jmenuje signál pro opuštění křižovatky) vám jenom sděluje, že můžete jet, aniž byste dával přednost protijedoucím a tramvajím v obou směrech. To za prvé. Za druhé doleva smím odbočit i v případě, že tato šipka nesvítí, ale musím dát přednost protijedoucím a tramvajím v obou směrech. Stačí vám to takhle, nebo to chcete nakreslit, zazpívat ,zatancovat nebo vysochat?

Doporučil bych vám absolvovat autoškolu, je vidět, že v pravidlech máte značné mezery.

PS: Tou věcí mezi ušima jsem myslel mozek, to by snad pochopil i průměrný foxteriér.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 8 Lis 2010 19:29
Odpovědět 

miccap, stačí když napíšu....
"Nemohu v tomto případě být zaznamenán, že jsem "jel na červenou"?
"....... že nebudete potrestán!!!!!

miccap
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2010 00:25 - Změnil/a: miccap
Odpovědět 

VW, bohužel, nejsem v ničem ani průměrný, ani foxteriér. Pravidla ohledně dání přednosti v jízdě znám, jenže případ, který popisuji je poněkud specifický a je rozdíl mezi křižovatkou řízenou světly a neřízenou. Myslím, že tam kde ona šipka umístěna je, se počítá s tím, že vozidla tento signál k opuštění křižovatky využijí a křižovatku ve "vyměřený" čas opustí, pokud to nestihnu a zůstanu stát v křižovatce omezuji její průjezdnost pro další směry ve chvíli, "kdy bude mít volno jiný směr a nepočítá se s tím, že v ní někdo bude stát"... pokud kamery zaznamenávájí vozidla zpředu, poté, co ve směru odkud mohla do křižovatky vjet, svítí červená, zaznamenán být pak mohu, sice ne jak vjíždím do křivatky, ale je otázkou jaký moment kamery zaznamenávají, a jakým způsobem bych pak prokazoval svou verzi. Od několika známých jsem slyšel, že byli zaznamenáni a podezřelý z přestupku "jízdy na červenou" poté, co sice zastavili "na červenou", ale cca metr za "čárou" značící bod, kde mám před křižovatkou na signál stůj zastavit.
Od začátku tady neřeším způsob, jakým mohu projet křižovatku dle pravidel, ale to, zda mohu nebo nemohu být zaznamenán, že jsem SVĚTELNOU křižovatku projel v rozporu s paravidly.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2010 12:00
Odpovědět 

Budu citovat primáře Sovu. Nejčastěji myslí ti, kteří toho nejméně vědí.

miccap
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2010 14:15
Odpovědět 

Cituj si třeba doc. Chocholouška. Já vedl na toto téma diskusi, a to je jak známo proces interpretace různých názorů, a jak známo, názory vznikají na základě úvahy, kteréžto předchází přemýšlení o dané věci.

Hornet24
Člen
# Zasláno: 23 Lis 2010 21:12
Odpovědět 

Můj názor: Pokud jsi vjel do křižovatky na zelenou, v křižovatce nejsou žluté kříže a byl jsi v místě, kde jsi nemohl vidět na to že je červená, tak ti nemají jak dokázat že to byl úmysl a ničeho jsi se nedopustil. Pokud tvůj známý byl cca 1m za čárou a po naskočení červené křižovatku projel, tak chápu, že po něm šli, protože projel křižovatku a prokazatelně věděl, že je červená - a ten 1m za čárou... Kdyby tam zůstal čekat na další cyklus, tak by nkmomu a ničemu nepřekážel a policie by po něm ai neštěkla

miccap
Člen
# Zasláno: 24 Lis 2010 01:03 - Změnil/a: miccap
Odpovědět 

Hornet, ale já od začátku nepsal o tom, že bych se dopustil něčeho špatně, jen o tom, že k zaznamenání kamerou dojít může, a může pak být složité vyvracet skutečnost, že se o projetí "na červenou" nejednalo. Celé to je o tom, jak je systém dokumentace kamerami nastaven, v souvislosti s tím, že režim těchto světelně řízených křižovatek je nastaven tak, aby průjezd vozidel probíhal v souladu se světelnými signály, tzn. aby vlevo odbočující vozidla opustila křižovatku v čase proto určeném, tzn. dříve než protisměr opět dostane signál volno (zelenou), což mnohdy možné není a takto odbočující vozidla dokončují odbočovací manévr ve chvíli, kdy protisměr dostává signál volno, což by mohlo kamerami být zaznamenáno jako průjezd "na červenou", což se neděje, ale jedná se pak o nedání přednosti v jízdě. Ale ještě jednou, měl jsem na mysli to, jak to může být zaznamenáno z pohledu kamer.
To ohledně 1m "za čarou" nebylo projetí, ale zastavení a vyčkání na zelenou, ale kamerou bylo zaznamenáno právě to, že vozidlo přejelo "na červenou" onou čárou značenou hranici křižovatky, ne však to, že za ní zůstalo stát a křižovatkou neprojelo. Což v tomto důsledku bylo posuzováno jako nezastavení vozidla na signál stůj.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je jedna krát jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás community script miniBB™ © 2001-2019, Strážníci