miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Zachraňme IP31!
Autor Zpráva
Admin
Administrátor
# Zasláno: 9 Bře 2011 11:35
Odpovědět 

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=20110 30801

pepa
Člen
# Zasláno: 9 Bře 2011 12:36
Odpovědět 

Souhlas, jdu dotoho

e policeman
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 13:18
Odpovědět 

Ano,já také.Zachraňme je !!

petrpetr
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 13:19
Odpovědět 

tak já teda taky, čím víc prasat bude jezdit tím lépe. HURÁ

pepa
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 13:55
Odpovědět 

tím lépe pro koho? :-)

zidlik
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 13:59
Odpovědět 

z článku není jasné jestli se má poslat email nebo dopis...jak to je?

e policeman
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 16:02 - Změnil/a: e policeman
Odpovědět 

zidlik
Nejdříve e-mail a pak, pro jistotu, dopis!!

pepa
Člen
# Zasláno: 2 Kvě 2011 23:36
Odpovědět 

Jak to teda dopadlo s těma značkama?

e policeman
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 08:57
Odpovědět 

pepa
Dopadlo to dobře.Nebudou.

pepa
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 14:51
Odpovědět 

Samozřejmě jak pro koho. Ale od kdy už teda můžou měřit bez značek?

e policeman
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 15:51
Odpovědět 

pepa
Řekl bych,že od 1.8.2011

Admin
Administrátor
# Zasláno: 4 Kvě 2011 16:26
Odpovědět 

On už to prezident podepsal?

tix0575
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 16:27
Odpovědět 

pokud to Vašek podepíše a nebude dělat, že nemůže najít nějakou propisku :P třeba mu někdo vzal to pero

pepa
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 16:58
Odpovědět 

Jsem hledal po netu a našel jsem tohle... http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=20110 32005 nevšim jsem si tam někde data, ve finále ani výsledku

e policeman
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 17:31
Odpovědět 

Doplním:
Řekl bych, že od 1.8.2011 by to mohlo platit.Nebo od 1.6.2011? Není to jedno?
:-)
Admin
Nemyslím.

tix0575
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 18:40
Odpovědět 

pepa: to jsi našel moc pěknou věc :D hlavně ty rozumy senátorů stojí za to! Moudro elity národa k blití...

pepa
Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2011 00:53
Odpovědět 

tix0575 : :D souhlas :D takže zkráceně to ještě nějakej čas trvat bude, defakto to teda už bude brzdit jen Venca? Jsem z těch jejich hlasování nějak zmatenej....

pan_x
Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2011 01:19
Odpovědět 

e policeman: Ne, nedopadlo to dobře. MP by se měla zabývat jinými věcmi než měřením rychlosti či dalšími aktivitami, kterými fušuje do řemesla PČR.

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2011 08:52
Odpovědět 

pan X: pokud to bude PČR stíhat, tak proč to dávno nedělá?? Když jim náš starosta řekl požadavek, že chce aby měřili dva dny v týdnu aspoň dvě hodiny v obci...ale na to prýnemají síly ani prostředky, takže jsou rádi, že to děláme my a rádi nám schválili úseky kde máme měřit..;)

e policeman
Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2011 10:47
Odpovědět 

pan_x
MP se zabývá jinými věcmi.A krom toho i měří.Na schválených úsecích a momentálně "pod značkami".V čem je problém?A fušování... Ona PČR prostě občas(ne vlastní vinou většinou)prostě nestíhá.A tak MP fušuje kolikrát nejen do měření.Jezdíme i k vykradeným chatám,bytům,kde čekáme ja PČR,která má nejbližší hlídku prostě zrovna někde jinde a další není k mání.To Ti taky vadí?

pan_x
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2011 00:20
Odpovědět 

Od obecní policie očekávám zajištění pořádku v obci v takové míře, která by nebyla v silách PČR ani kdyby byla několikanásobně posílena a řešené skutky by byly pro PČR "malicherné". Aby důchodci uklízeli po psech výkaly, aby mládež po sobě uklidila rozbité lahve od alkoholu, aby zpěv nočních navrátilců z restaurací nebyl takové hlučnosti, že by budil již spící, aby rodina Lakatošů při nočních pochůzkách městem nechala kanálové poklopy na svém místě, aby dorost neničil dětská hřiště a jiný obecní mobiliář. Ale protože chodníky jsou plné hoven, v parcích sklo od lahví piva/vína/kořalky, kanály jsou bez poklopů a mobiliář poničen, obecní policie zřejmě na řešení a hlavně předcházení těchto "malicherností" rovněž rezignovala, byť byly důvodem jejího vzniku. Přesto aparát obecní policie nadále bobtná, pořizuje si novou a lepší výstroj a materiál, aby mohla nejen konkurovat, ale snad i překonat policii státní. Měří rychlost (byť jsem doposud nepochopil, jak může skryté měření působit preventivně, což platí i pro PČR, výběr měřených úseků nechávám zcela bez komentáře), zřizuje zásahové jednotky či jiné útvary dle mého nad rámec svého působení. Obecní policie v Lázních Bohdaneč budiž odstrašujícím příkladem, kam až hra na šerify může dojít. Naštěstí měřit může obecní policie jen v úsecích vyčleněných PČR a vymizely ty nejkřiklavější rychlostní pasti. Vadí mi, že PČR je personálně poddimenzovaná, popř. je špatně nastavená personální struktura, v důsledku čehož hlídky nestíhají, no řešením není zyvšování pravomocí obecní policie a suplování práce PČR obecní policii. A to mi vadí. I z osobní zkušenosti, mám-li se držet příkladu s vykradenými chatami, byty. Přeci jen státní policista má jiný výcvik než obecní a rovněž tak se liší, komu se zodpovídají a řešení jejich prohřešků. Byl jsem kupříkladu svědkem zásahu dvou obecních policistů u podezřelého opuštěného vozidla. Já se jako laik výtečně bavil, ženě - kriminalistce vstávaly vlasy hrůzou, kterak ti dva postupovali a ničili případné stopy. Zkrátka, když nemám křídla, zůstanu na zemi a nesnažím se lítat.

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2011 06:29
Odpovědět 

pan X: tohle všchno už se tady řešilo a nemá cenu to opakovat. Je snad označený úsek měření rychlosti dopravními značkami možné považovat za skryté měření??

pan_x
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2011 21:18
Odpovědět 

tix0575: Usek oznaceny znackami samozrejme nelze povazovat za skryte mereni, o tom neni pochyb. A proto, pokud musi obecni policie moci mermo merit rychlost, by mely tyto useky byt oznaceny. Ovsem otazkou je, co je cilem obecni policie - preventivni pusobeni a zpomaleni provozu /oznaceny usek/ ci vyber pokut /skryte mereni/. Viz zrejme znama reportaz s MP Plzen v hlavni roli.

Warlock
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2011 13:53
Odpovědět 

Dobrý den.

Dovolím si jen pár vět k textu pana_x. Určitě má pravdu, když píše, že je Policie ČR poddimenzovaná, že je špatně nastavená personální struktura a že hlídky Policie ČR nestíhají. Tak a jak to ze strany měst a obcí řešit? Skoro každý den je v mediích k vidění nebo ke čtení, jak starostové žádají pomoc od Policie ČR a té se nedostává. Proč? nejsou lidi, nejsou peníze. Teď budu hovořit pouze ze své vlastní zkušennosti:

1. Výcvik - výcvik hlídkaře u PČR se v zásadě neliší od toho od MP. A to opravdu vím o čem mluvím. Byť tomu asi nebudete chtít věřit, ale u nás provádí výcvik Policie ČR strážník MP a to s velice kladnou odezvou od policistů. Ti se ve škole naučili opravdu málo, spíše prd. Za to samozřejmě nemohou, ale žádný z nich by si netroufl říci, že je k zákroku připraven lépe než strážník, no i když :).

Často je kritizována MP, že vyjíždí na oznámení, kde se dá očekávat situace pro opravdové policisty. Ano, vyjíždí a to velice často na základě žádosti Policie ČR.

2. Komu se kdo zpovídá - ať jedni nebo druzí, všichni se zodpovídají pouze lidem. Pravda, PČR bývá vyšetřována inspekcí MV přičemž MP ne, ta je prostě vyšetřována Policií ČR a to tou organizační složkou, do které konkrétní případ pasuje. Suma sumárum nám z toho ale vyjde, že vyšetřujícím je vždy PČR.

3. Měření rychlosti - MP ho provádí pouze na místech určených Policií ČR. A proč i MP, když by to dle laické veřejnosti měla dělat pouze Policie ČR? Asi proto, že v ČR jezdíme příliš rychle. Někdo namítne, že je to "výdělečnej podnik". Nevím, asi jak kde. U nás je to "prodělečnej podnik" a proto je to i pro nás okrajová záležitost a tuhle činnost opravdu necháváme na Policii ČR.

4. Pořádek v obci - píšete pane_x, že i kdyby byla PČR několikanásobně posílena, tak přestupky týkající se pořádku v obci jsou pro vás malicherné, tedy je PČR řešit nebude? Noční klid, znečišťování veřejného prostranství také nebude řešit PČR? Nevím, možná jsem to špatně pochopil.

5. Kanálové dekly, poškozování dětských hřišť a jiného obecního mobiliáře - ochranu tohoto očekáváte od obecní policie. Budiž, tomuto se rozhodně nebráním. Ale vyloučit proto z této činnosti Policii ČR je hloupé, když Policie ČR má chránit osoby a majetek. Když si tak přečtu, co vše se od Policie ČR neočekává, pak bych postrádal význam hlídkové služby Policie ČR. Co by tedy potom ti hlídkaři dělali? Vím, odhalování trestné činnosti a pátrání. To jsou často používané argumenty policistů hlídkařů, kteří se cítí být jaksi lepší. Tady bych si dovolil oponovat, nechť takovou činnost přenechají operativcům a těm složkám PČR, které to umí.

No a k těm zničeným stopám, kdy kriminalistce vstávali vlasy hrůzou - psovodi a technici Policie ČR by vám k tomu řekli své, kolik stop jim "zbabraj" policisté. Každý dělá chyby a z těch je potřeba se učit.

Někdo má pocit, že ta křídla má, vznáší se v oblacích, ale je to pořád jen pocit.

Hezký den

Warlock

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je devět děleno tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás online community software miniBB™ © 2001-2021, Strážníci