miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Botička na placeném parkovišti
Autor Zpráva
Horta
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 13:42
Odpovědět 

Dobrý den,
může MP dát botičku na auto které stojí na placeném parkovišti bez parkovacího lístku?
Případně může dát botičku pokud vozidlo lístek sice má ale je řekněme hodinu a víc neplatný?
Děkuji

antimp
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 14:52
Odpovědět 

Zkusit to mohou, ale to je tak vše. Stejně z tebe nedostanou ani halíř a ještě rádi botu hodně rychle sundají.

pepa
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 17:14
Odpovědět 

Na tomhle webu je i návod jak na to :-)

petrpetr
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 20:07
Odpovědět 

Horta, samozřejmě můžou, a to v obou případech. No pokud je to třeba pod kamerou tak z tebe i dostanou. A pokud ne pokutu tak třeba manipulační poplatek za montáž, demontáž a tu platí provozovatel. Ne všude jej však mají

antimp
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 21:02
Odpovědět 

Blbe od gottwadova, když budeš znát a vědět, tak dostanou hovno a botičku sundají zdarma

petrpetr
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 21:26
Odpovědět 

antiidiote
ty jsi den ode dne lepší a lepší

antimp
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 21:32
Odpovědět 

Jsem rád, že potvrzuješ to, co já říkám již hodně dlouho
mp = idiot

petrpetr
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 21:38
Odpovědět 

ano ano tvůj nick rovná se ty, zajímalo by mě co ty máš za záslužnou práci, když celej del lapíš na netu a jen urážíš. Typl bych tak těžkej invalida. Proto ti nikdy nikdo nemůže dát pokutu jelikož ani nevíš jak to venku vypadá. Celej den jensedíš a studuješ na netu

pepa
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2011 22:24
Odpovědět 

Náhodou nevíte někdo + - kolik je ten poplatek za nandání a sundání?

petrpetr
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2011 06:35
Odpovědět 

To může mět každé město jinak, ale mají to jen někde.

pepa
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2011 14:22
Odpovědět 

petrpetr to jsem pochopil :-) ale zajímala by mne cifra. zda to je ve stovkách či tisících :-)

antimp
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2011 15:03
Odpovědět 

A proč se zajímáš o něco, co za současného právního stavu nikdy platiti nebudeš?

pepa
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2011 16:46
Odpovědět 

Pokud jsem to pochopil správně tak já se vyhnu pokutě za botičku, případné správní řízení vyhraju díky paragrafu 11, ods 4 . Nicméně jak tady zmiňujete poplatek za nandání a sundání tak mne zajímá kolik to je. Nebo můžu se nějak vyhnout i tomuhle poplatku? :-)

tix0575
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2011 18:49
Odpovědět 

pepa: konkrétně u nás za montáž můžeš zaplatit 1000,- Kč, což je stanoveno obcí. Tedy pokud se někdo odvolává na osobu blízkou, tak pak s ním neřeším přestupek, ale majitel uhradí montáž boty...tedy ve finále místo BP 500 Kč může majitel zaplatit 1000 Kč...tak si snad dokážeš spočítat co je pro koho výhodnější... ;) Takže až půjdeš ke správnímu orgánu a odvoláš se na osobu blízkou, což je tvé právo, tak spr. předvolá majitele vozu a ten buď sdělí kdo s vozidlem jezdil a tedy spáchal přestupek, nebo ne a pak platí montáž...

antimp
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2011 18:56
Odpovědět 

Nějaký manipulační poplatek také platit nebudeš. Co je na tom k nepochopení?
Obecní blb jen trapně plácá. Stačí si přečíst přesné znění zákona, zamyslet se a toť vše.

pepa
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2011 05:57 - Změnil/a: pepa
Odpovědět 

antimp

Koukám, že teď se vaše názory rozcházejí :-) jelikož se v zákonech moc dobře nepohybuji jaké přesně znění si mám přečíst..? Tato situace se mi zatím nestala, ale když by se to stalo a mne jako majitele vozu předvolali ke správnímu a chtěli kačky za montáž a demontáž co já jim mám na to podle tobe tedy říct..? Krom toho že ať si přečtou přesné znění zákona.... díky ti za odpověď:-)

antimp
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2011 08:31
Odpovědět 

Přiložení a odstranění technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla se provádí na náklady osoby, která vozidlo na místě ponechala, a nelze-li ji zjistit, na náklady provozovatele vozidla. Pokud došlo k přiložení technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla v rozporu s odstavcem 1, uhrazené náklady musí být neprodleně vráceny tomu, kdo je vynaložil.
btw. Velmi bude záležet na tom, co uvedeš na místě při odstraňování "botičky". Věřím tomu, že vozidlo určitě často půjčuješ osobám, které nepocházejí z našeho banánistánu a dotyčné osoby pravděpodobně moc nerespektují různá buzerační omezení ohledně stání či zastavení. Ty pak jen uvedeš údaje vedoucí ke zjištění totožnosti dané osoby a toť vše.

josef107
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2011 13:33
Odpovědět 

Ahoj. prostuduj si přesně znění zák. č. 553/1991 sb o obecní polici- je novelizován máš ho hned v záhlaví a pak prostuduj zák.361/2000 Sb. vyh. 30/2001 Sb. Tam se dovíš kdy a za jakých podmínek. Protože někdy je překážka někdy ne a pak je tam nejaké omezení o dalším použití vozu. Kdy nepřiloží ale předvolají si tě. [b][/b]

hlousis
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 00:20
Odpovědět 

antimp

Takže abych se tomu poplatku vyhnul musim jim dat udaje na nejakeho cizince? :D

antimp
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 08:26
Odpovědět 

Tvé uvažování se bere správným směrem. Ten člověk tam přece odstavil tvoje vozidlo, takže ty, jako pořádkumilovný občan, uvedeš jeho. Tohle ale musíš sdělit hned na místě. Pokud budeš jako debil plácat něco o osobě blízké (dementní novinářský termín) tak si oprávněně nasereš do bot.

hlousis
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 11:00
Odpovědět 

Takže jediná možnost znát cizince :-)

petrpetr
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 11:04
Odpovědět 

hlousis: vymyslet cizince, nemusíš znát. Hledat ho nikdy nikdo nebude.

hlousis
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 11:12
Odpovědět 

Takže stačí říct na otázku kdo řídil : občan jiné národnosti, a když by chtěli víc tak se odvolat na 11ods 4?

petrpetr
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 11:38
Odpovědět 

ale houby, pan .........bydliště...................... stát....................., občan jiné národnosti haha to je dobrý

hlousis
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 19:56
Odpovědět 

No a nebudou to teda vymahat z nej kdyz reknu jeho adresu..?

petrpetr
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 21:03
Odpovědět 

hlousis no tak třeba nebude vůbec na světě takovej člověk, nebo se domníváš , že budou předvolávat nebo zjištovat jestli v kalifornii žije pan XY

hlousis
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2011 02:53
Odpovědět 

takže prostě a jednoduše mám zalhat a vymyslet si smyšlené jméno někoho ze zahraničí? Proč píšete hádankama...

antimp
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2011 10:40
Odpovědět 

Raději nic nezkoušej a plať, protože tobě nemá cenu nic vysvětlovat.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je šest mínus nula?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás discussion forum software miniBB™ © 2001-2021, Strážníci