miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Parkování na chodníku
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
vla
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 09:59
Odpovědět 

Dobrý den, domnívám se, že před časem byl změněn dopravní předpis, zakazující stání na chodníku a že nyní lze stát podélně, zčásti na chodníku, i tam, kde není značka, jež to povoluje. Můžete mi to potvrdit či vyvrátit a případně sdělit číslo novely, jež to dovolila?
Zdraví vás
vla

bobr
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 16:21
Odpovědět 

Vyvracím. Je to nesmysl!.. Smí se pouze tam, kde je to značkou povoleno.. Ale možná to trdlo antimp bude tvrdit něco jiného. Ten je schopnej tvrdit, že se smí parkovat i na stromě :-)

~CENSORED~

antimp
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 16:37
Odpovědět 

Parkovat můžeš tam, kde to není zakázáno, což je diametrálně odlišné od tvrzení " tak, kde je to značkou povoleno".

~CENSORED~

bobr
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 16:40
Odpovědět 

Ty umíš číst, Antimpe?:-).. Já myslel, že jen reaguješ na světlo :-D

Ještě jednou.. Parkování na chodníku je zakázáno. Povoleno je to pouze začkou..

antimp
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 16:44
Odpovědět 

U obecních strážníků je to běžná věc, že o tom píšeš? Pravděpodobně ano. No nic, sežer si svačinu a pak hajdy opět do ulic sbírat psí lejna.

Obecní strážníku, odcituj, co to je chodník dle platných právních norem.

~CENSORED~

bobr
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 17:02
Odpovědět 

Chodník je část pozemní komunikace nebo samostatná pozemní komunikace, která slouží chodcům k přesunu po délce komunikace. Chodníkem zpravidla bývají vybaveny místní komunikace, případně průjezdní úseky silnic, v zastavěných částech obcí, a to buď po jedné nebo po obou stranách.
Na chodník je najíždět zakázáno. Na chodnících je parkování zakázáno.
Někdy bývá dopravní značkou zčásti nebo zcela na chodníku povoleno parkování – ani v takovém případě však na chodníku nesmí stát vozidlo o celkové hmotnosti převyšující 3500 kg, jednonápravový traktor, motorový ruční vozík a pracovní stroj samojízdný.
ANTIMPE, TY JSEŠ VŮL JAK ANDĚL!!! :-D

antimp
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 17:10
Odpovědět 

Tak ten kretén jsi pouze a jen ty. Použít Ctrl C a Ctrl V z Wikipedie bez další znalosti věci může opravdu jen tobě rovné hovado.
Tak znovu, protože tupcům se to musí opakovat - odcituj platnou právní normu definující chodník

bobr
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 17:16
Odpovědět 

Antimpe, polib mi prdel.. Vezmi si tabletku a jdi si hajnout. Jak ti to paní doktorka řekla? :-D.. Tak šup, šup :-D

antimp
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 17:23
Odpovědět 

Copak, obecní hovadu, došly argumenty podložené právním předpisem? No, není se čemu divit, protože obecní kreténi hodně rádi otravují lidi a o právu a vědí jako obvykle hovno. Takže přestávka je u konce a rychle do ulic sbírat psí hovna

bobr
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 17:27
Odpovědět 

Antimpe, kdybych šel do ulic sbírat hovna, byl bys první, koho bych sebral.. Takže jdi spinkat, dej pusu mámě, vezmi si medvídka do tlapičky a dobrou.. :-D

antimp
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 17:55
Odpovědět 

Pořád čekám na tu citaci právního předpisu, obecní kreténe.

bobr
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 18:48
Odpovědět 

Hele antimpe, doba na tomhle webu vymezená tobě, už dávno skončila!.. Už tě tu nikdo nebere vážně a každej z tebe má jenom prdel.. A teď si představ, že se ještě občas začnu přihlašovat já. Jsi ze mě úplně v prdeli, nevíš co máš psát a jenom opakuješ ty svoje sračky o poskocích, hovnech atd.. Chtělo by to změnit "lokál". Co zkusit zahrádkáře. Hele nebo včelaře, tam bys mohl nějaký ten týden vydržet, než se ti začnou smát, jako tady na tomhle webu :-D

Citizen X
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 18:56
Odpovědět 

Odmítám si tu s někým nadávat, tak jenom zopakuju: Antimp pořád jen uráží a zesměšňuje, ale když se ho zeptáte na konkrétní věc, tak odpoví něco ve stylu "najdi si to, obecní blbe". Podle mě nic neví a ničemu nerozumí, protože ještě nijak nedokázal opak. Mě např. stále dluží odpověď na dotaz, jak legálně a účinně naložit s bezdomovci u nádraží a supermarketů.
Nejlepší by bylo si toho keyboardového onanisty vůbec nevšímat.

bobr
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 18:59
Odpovědět 

Bezdomovci jsou legálně neřešitelnej problém.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 21:53
Odpovědět 

bobře, ale ten Vám dává což?

Pokud ale opravdu citujete jen z wikipedie je to opravdu málo. Musíte se řídit právními předpisy.
Najdete právní definici chodníku?

Díky

antimp
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 22:08
Odpovědět 

Milý skladníku, je vidět, že za ty roky jsi přesně pochopil, že takovéhle debily, jako jsou místní obecní kreténi, si dávám na rozkoukání k snídani

bobr
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 22:10
Odpovědět 

Víte dobře, že pojem "chodník" zákon nedefinuje.. Na chodníku se smí stát pouze, kde je to značkou povoleno!.. Čili jestli se jedná o chodník rozhoduje na místě policista, v případě nesouhlasu s přestupkem rozhoduje správní orgán.. Těžko se budete hájit tím, že jste stál na chodníku a myslel jste si, že je to kulečníkovej stůl.. Mluvíme tady o ho..ě.. Z deseti případů stání na chodníku jich 10 neuhádáte!.. Antimpe, už spíš? :-D

Antimpe, ty neposloucháš?.. Poručil jsem ti, abys změnil web!.. Tak fofr, nebo se rozlobím:-D

antimp
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 22:19
Odpovědět 

On je snad policista - tím myslím PaCH - oprávněn rozhodovat o tom, co je "chodník" a co není? Na jakém podkladě? O obecních kreténech vůbec nehovořím, ti mohou akorát tak držet hubu a šoupat patama.
Pár obecních debilů jsem již na ulici při řešení obbdobných situací odeslal pryč a také nakonec odešli, protože znalostně a argumentačně situaci jednoznačně neustáli.
btw. Tvé IQ není asi moc vysoké, když jsi schopen veřejně napsat takové bláboly jaké tu předvádíš.

tix0575
Člen
# Zasláno: 25 Bře 2011 07:32
Odpovědět 

milancukrar:..chodník je v podstatě pozemní komunikace IV, tř dle z.č. 13/1997 §6/3d...definice žádná není....jen se po té komunikaci chodí :D

shelby
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2011 22:30
Odpovědět 

Policista botičky nenasazuje, ty nasazuje strážník. A pokud tedy nemá chodník své vymezení, nejde o přestupek, to by mohlo být docela zásadní nemyslíte?

petrpetr
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2011 22:57
Odpovědět 

schelby a kde jsi došel na to že policista botky nenasazuje. To za 1 za 2 strážník je také policistaa za 3 stání na chodníku přesupek za určitých skutečností přestupek JE. Policie je vybavena botičkami jen je nepoužívá.

shelby
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2011 23:59
Odpovědět 

sám píšeš, že je nepoužívá...tam jsem došel na to, že je nenasazuje. policista je označení pro příslušníka pčr. pro zaměstnance mp se používá termín strážník. samozřejmě, že stání na chodníku je přestupek, já položil řečnickou otázku ohledně termínu chodník. ty jsi mp/pčr nebo máš úplně jiné zaměstnání? jen abych věděl, na jaké straně barikády stojíš

petrpetr
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2011 08:02
Odpovědět 

shelby, nejsem ani jedno, jen mě tady baví vy.... antiidiota.

Ing74
Člen
# Zasláno: 12 Zář 2011 20:05
Odpovědět 

Teď poraďte.
MP mi dala výchovných 200 za stání na chodníku při opravování poškozených dveří hlavního vchodu do domu. (přijedete s autem vyndáte na chodník nářadí, zámek zkurvenej feťákama odvrtáte, makáte, lepíte dveře, opravujete....)
Nejde to nechat otevřené s nářadím na chodníku a jet zaparkovat. :-((
Ale dobře, dostal sem i radu. Couvnout na vjezd do garáže, (je jasně vydlážděn odlišnou dlažbou) tam my prý pokutu nikdo dát nemůže, protože to prý chodník není.
Za týden tam stojím a prochází PČR, tážu se, jako reakci na jejich obhlížení vozidla je li něco v nepořádku.
Na otázku nebudou li v zápětí voláni pro blokování garáže je ujišťuji že je to garáž paní domácí pro kterou dělám údržbu v poklidu odešli.
No a dnes jsem dostal od jisté nstržm. Miroslavy VÝZVU za §53/2, stání na chodníku.
Tak co mám s tou Miroslavou dělat?
Kde je pravda?

tix0575
Člen
# Zasláno: 13 Zář 2011 20:28
Odpovědět 

Ing74: pokud je to předvolání zaslané poštou, tak se buď dostavíš, nebo se omluvíš ;) Pokud je to výzva pro nepřítomného řidiče umístěná na vozidle, tak se můžeš rovněž dostavit, nebo dělat, že jsi žádnou nedostal :) Až se dostavíš a seznámí tě čeho jsi se dopustil a náležitě poučí, tak zas buď budeš vypovídat, nebo využiješ svého práva a budeš mlčet. Stání na chodníku je všeobecně zakázáno, ale je potřeba vycházet z technické dokumentace, zda místo kde jsi stál je chodníkem nebo ne...

Ing74
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2011 10:58 - Změnil/a: Ing74
Odpovědět 

Tak to chodník není.
A mají po ptákách....je to pozemek patřící k domu, příjezd do garáže.

tix0575
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2011 11:38
Odpovědět 

Ing74: :D a je to! v jednoduchosti je krása :D

daffi71
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2011 20:11
Odpovědět 

Zdravím,
z podobné situace mám také obavy - jedná se konkrétně o České Budějovice. Právě se stěhuji do paneláku a z parkoviště je to na stěhování těžkých věcí pěkný kus cesty, takže jsem si najel blíž na cestu, která je používaná jako chodník. Prý se docela často stává, že strážníci pokutují právě toto stání na "chodníku". Raději jsem si podle rad výše našel o jaké území se dle KN jedná a je to "zastavěná plocha a nádvorí". Ten "chodník" není navíc v KN vůbec zanesený, takže bych se eventuelně snad mohl bránit :-).

Veral
Člen
# Zasláno: 26 Led 2012 21:21
Odpovědět 

Tuhle diskuzi jsem rozjel jako vla, zapomněl jsem už heslo. Dost pečlivě jsem pročetl Zákon o provozu ... a ustanovení, zakazující řidiči parkovat či stát na chodníku nikde není. Je pouze u povinností chodců zmínka, že jiní účastníci nesmějí chodník používat. Kdyby se to bralo doslovně, nesmíme vjet přes chodník do garáže, Ten spor vznikl zřejmě proto, že při některé změně zákona z něj vypadl přímý zákaz stání na chodníku a v novinách se to vyložilo tak, že stání na chodníku je povoleno bez nutnosti vyznačení.

tix0575
Člen
# Zasláno: 27 Led 2012 08:24
Odpovědět 

veral: chodník je pozemní komunikace IV. kategorie (definice - chodník jako takový pojem neexistuje) a to se odvíjí od silničního zákona

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři děleno dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás forum script miniBB™ © 2001-2020, Strážníci