miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Jsem provozovatel a věc jsem řešil. MP za přestupek obtěžuje vlastníka.
Autor Zpráva
JIP
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2011 16:10
Odpovědět 

Jsem provozovatelem automobilu (přepis by vyšel dráž než je hodnota auta). S "papírovým" vlastníkem vozidla máme dohodu o zapůjčení automobilu k provozu ve které na sebe přebírám veškerou zodpovědnost za provoz a následnou likvidaci vozu z vlastníka. Auto mám na sebe pojištěné a platím všechny výlohy s údržbou a provozem spojené.

Mám tedy plnou zodpovědnost za vozidlo a proto, když se s vozidlem stal přestupek, tak jsem to neprodleně řešil. Problém však je, že městská policie opakovaně obesílá papírového vlastníka z druhého konce republiky výhružnými dopisy.

Popis situace jak to bylo s přestupkem:
Osoba mi blízká v nedalekém, ale velmi špatně značeném městě městě špatně zaparkovala a našla za stěračem lístek s tím, že se má hlásit do tří dnů na služebně. Šel jsem tam, řešil jsem to tam asi hodinu (teda většinu času jsem čekal na jejich dlouhé vedení). Výsledek byl ten, že jsem jim tam nechal předem připravený papír následujícího znění:

[quote]
Věc: Vyjádření

Vážení,

na základě Vaší výzvy k podání vysvětlení dle paragrafu 11, odst.1, zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii Vám sděluji své písemné stanovisko.

Prohlašuji, že jsem provozovatelem vozidla RZ ... ..-.., tovární značky ...., ... barvy.

K osobě řidiče uvánbí, že využívám svého práva ve smyslu paragrafu 11, odst. 4 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii.

Prohlašuji, že veškeré údaje mnou uvedené jsou pravdivé.

S pozdravem

.....

Dne.... V ....[/quote]

(osobní udaje nahrazeny .....)

Měl jsem 2 kopie. Jednu jsem si nechal potvrdit, takže na ní mám razítko MP s datumem a pokusem o podpis od místního šimpanze.

Sice měli předtím k dispozici moji občanku, ale pro jistotu jsem jim na tu jejich kopii připsal ještě svou korespondenční adresu.

Dneska budu mít podklady od vlastníka, co mu poslala MP. Mám v plánu na MP zítra zavolat a zeptat se o co ještě jde. Případně, kdy a s kým to mohu vyřešit, jelikož i když mám potvrzeno, že si převzali vyjádření provozovatele, tak dále ve stejné věci obtěžují další lidi. Nemám problém podat na MP stížnost, protože takhle bych to s nimi mohl řešit donekonečna.

Asi to chce ještě dokonalejší papír, který jim pošlu, abych mohl přeskočit komunikaci s retardovanými a poslal to někomu trochu gramotnému.

Řešil tady někdo něco podobného? Jak byste to řešili Vy?

tix0575
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2011 22:46
Odpovědět 

JIP: to co jsi udělal je sice krásné, ale zbytečné ;) Ty jsi uživatelem vozu, provozovatelem ze zákona je ten, kdo je napsaný v ORV, tedy ten tvůj známý. Nějaká vaše vzájemná dohoda MP nezajímá, oni ze zákona jednají s osobou uvedenou v ORV. Tebe by mohl maximálně zmocnit plnu mocí jako svého zástupce. Mám takový pocit, že toho opičáka jsi udělal ze sebe ty ... :D
Postup bude asi následovný: Dle evidence je provozovatel jasný, a jelikož ty jsi se k přestupku nepřiznal jako nálezce předvolání pro nepřítomného řidiče, tak je na provozovateli, aby sdělil komu vozidlo svěřil. To svoje slohové cvičení s razítkem MP si můžeš nechat zarámovat ;)

pepa
Člen
# Zasláno: 12 Dub 2011 00:18
Odpovědět 

A když ta smlouva bude dobře napsaná respektive bude tam jasně daný, že vlastník už za nic nezodpovídá a jen propůjčil svůj vůz. Doložil by např. kopii smlouvy o pronajmůtí či půjčení auta tak mu snad musej dát pokoj a půjdou právě po JIP. No a ten jak už psal se jen odvolá na paragraf 11... nebo ne..?

JIP
Člen
# Zasláno: 12 Dub 2011 06:45
Odpovědět 

Mám vlastníkovu plnou moc a navíc máme s vlastníkem sepsanou následnou:

Dohodu o zapůjčení automobilu k provozu

Tato dohoda se uzavírá mezi:

Jméno a příjmení: ...
Rodné číslo: ...
Adresa: ...
Telefon ...
E-mail: ...
Dále jen "Vlastník"

&

Jméno a příjmení: ...
Rodné číslo: ...
Adresa: ...
Telefon ...
E-mail: ...

Dále jen "provozovatel"

Informace o vozidle:
Model:
Rok výroby:
SPZ:
VIZ:
Barva:
Dále jen "Vozidlo:

Obecná ustanovení:
1. Vlastník se zavazujue, že je Vozidlo v jeho vlastnictví a neexistuje překážka, která by bránila jeho předání provozovateli.
2. Provozovatel se zavazuje, že bude bezpodmínečně a svědomitě plnit všechny náležitosti související s provozem Vozidla v souladu s příslušnými zákony a ustanoveními:
a)Zajistí, že Vozidlo bude zákonně pojištěno a pojitné řádně placeno.
b)Vozidlo bude při použití v silničním provozu udržovat v technickém stavu v souladu s požadavky vyhlášky.
c) Provozovatel hradí i všechny odstaní případné výdaje a poplatky související s Vozidlem.
3. Provozovatel přebírá ponou zodpovědnost za stav a provozování Vozidla a jakékoli nesoulady a případné pokuty a jiné sankce za dobu užívání Vozidla jsou k plné výši na vrub Provozovatele.
4. Provozovatel je povinen uhradit vešekeé náklady spojené s likvidací případné škody, která by vznikla v souvislosti s provozem Vozidla v období zapůjčení Vozidla, pokud není pokryto pojistkou.
5. Tato Dohoda se uzavírá na dobu neurčitou a je platná po zbývající dobu životnosti Vozidla.
6. Vlastník umožní udělením Plné moci dočassné nebo trvalé odhlášní Vozidla z registru.
7. Počátkem platnosti této dohody vozidlo přechází do užívání provozovatele

Vlastník: ..... Ve ..... dne.....20/08/2009 podpis..........
Provozovatel: ..... Ve ..... dne.....20/08/2009 podpis..........

Platnost dohody:
Tato Dohoda je platní po podpisu obou stran. Vlastník vozidla se zaručuje, že veškerá další ustanovní musí být řešene přílohou k dohodě nebo další Dohodou a to písemně. Dohodu pečlivě uschovejte.

tix0575
Člen
# Zasláno: 12 Dub 2011 09:01
Odpovědět 

JIP: to je sice hezké, že máte takovou dohodu, ale nemáš tam zmocnění při zastupování v právních věcech, tedy při řešení přestupků vztahujících se k provozovateli vozidla.

Pepa: smlouva je sice hezká věc, ale evidence má stále přednost a úředník jedná z úřední povinnosti daným způsobem. Navíc by to musela být smlouva s ověřenými podpisy, protože takových papírů bych ti napsal plno...

V uvedeném případě bych toviděl tak, že přestupce dělá problémy s přiznáním k činu, tak tedy strážník udělá problémy jemu ;) U nás bychom se určitě dohodli ;) Já ti domluvím, aby jsi to příště nedělal, pokud ty se stateč přiznáš :D Určitě nešlo o život!!

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je nula plus nula?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás light forum script miniBB™ © 2001-2021, Strážníci