miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Měření jižní spojka - MP
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
hlousis
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2011 23:42
Odpovědět 

Dobrý den, měl bych takovou otázku jak postupovat.

Vlastním firmu a jako služební vozidla máme zapůjčené z půjčovny. Tedy půjčovna má na moji firmu iniciály, takže si předvolala mě. Samozřejmě, že s auty jezdí zaměstnci. Knihu jízd ani nic takového nevedu, prostě když se někam jede na montáž ,tak parta kluků si veme auto a já nezjišťuju kdo ho řídí. Před týdnem mi přišli 2 předvolání do Prahy k podání vysvětlení, že jsem překročil rychlost.

Volal jsem na telefoní číslo z toho papíru a chtěl jsem se zeptat zda mají nějaké fotky a podobně, že nevím kdo zrovna automobil řídíl a bylo mi odpovězeno, že mi to nemohou sdělit po telefonu, ale až na místě.

Jde mi hlavně o to, že nechci aby chlapi přišli o řidičák, protože ho potřebujou ke každodenní práci ( měsičně najezdí tisíce kilometrů). Pročítal jsem tady fórum a nedá mi spát všude zmiňovaná osoba blízká. Moje vize by byla taková, že bych tam přišel oznámil, že se odvolávám na paragraf 11 ods 4. os. blízká a nic víc bych jim neříkal. Na druhou stranu nevím jak bych postupoval když mi ukážou jasně zřetelnou fotku zaměstnance....jde i toto nějak obejít? V některech vláknech se psalo i o tom napsat tam jméno nějakého cizince či co.

Tímto Vás prosím o rychlou radu jak na to abych to chlapům zbytečně nezavařil, respektive aby nepřisli o body či papíry. Díky moc

tix0575
Člen
# Zasláno: 12 Dub 2011 13:59
Odpovědět 

hlousis: je to o tvojí osobní statečnosti a zda ti stojí za to strkat hlavu do oprátky za někoho jiného ;)
Ty, budeš poučen o tom, že máš vypovídat pravdu a že můžeš odepřít výpověď v případě osoby blízké a tajemství ;) Máš dvě možnosti:
a) sdělíš po pravdě nacionále toho, kdo s vozidlem odjel a je na něm jak si s tím poradí dál (což bych udělal já ;) ) ... osoba blízká atd.
b) budeš lhát a pak se dopustíš přestupku, kde ti hrozí §21/1b z.č. 200/1990 Sb. pokuta do 10 000 Kč. Podmínkou je ovšem, to, že tě správní orgán nachytá na hruškách!
Oba dva však máte možnost uvést, že osobu na fotkách nepoznáváte a je na spr.org., aby osobu ztotžnil..viz diskuze zde jinde ;)

hlousis
Člen
# Zasláno: 12 Dub 2011 23:23
Odpovědět 

zdravím

Opravdu v tomhletom neumím chodit...jde mi jen o to aby nepřišli zbytečně o body pokuď to jde řešit jinak....

takže po lopatě :-)

Přijdu tam, poučí mě...a já odpovím, že vím kdo automobil řídil, ale jelikož to je člen rodiny tak využiju paragraf 11 tu zmiňovanou osobu blízkou..... tím to zkončí? Lhát samozřejmě nechci..ale když sdělím kdo to auto řídil tak už ho automaticky sundaj a nemá možnost se z toho vykecat nebo jak to myslíš jak píšeš ..............(což bych udělal já ;) ) ... osoba blízká atd.

Děkuji za radu Hlousis

tix0575
Člen
# Zasláno: 13 Dub 2011 08:33
Odpovědět 

hlousis: trochu jinak...pokud řekneš, že jako majitel firmy jsi svěřil vozidlo panu XY, tak jsi z toho venku a oni si musí pozvat pana XY, aby se k tomu vyjádřil, protože v době spáchání přestupku jsi byl úplně jinde a nevíš kdo v tu dobu seděl za volantem. Pokud by ti ukázali nějakou fotku, tak prostě podle ní nejsi schopen identifikovat osobu a jdeš domů. Pan XY pak se buď přizná, nebo se odvolá na osobu blízkou a na fotce se nepozná...a je to :) V Jednoduchosti je krása :D

hlousis
Člen
# Zasláno: 13 Dub 2011 09:11
Odpovědět 

Ok :-) zítra tam jdu..... takže normálně udám toho kdo to auto měl pučené, fotku bohužel nepoznám.....( ale v tu chvíli už já budu lhát ne když řeknu, že ho nepoznávámám) po čase mu příjde předvolání k podání vysvětlení a on se na fotce taky nepozná a řekne osoba blízká...

Jen jedna věc proč se nemůžu rovnou odvolat na tu osobu blízkou a musím ho vůbec udávat :-)

díkes za podrobné vysvětlení :-)

hlousis
Člen
# Zasláno: 13 Dub 2011 09:13
Odpovědět 

jo a ještě k tý fotce.... stačí říct, že osobu na fotce nepoznávám nebo to zas okecat nějakým paragrafem..? :-)

tix0575
Člen
# Zasláno: 13 Dub 2011 09:57
Odpovědět 

hlousis:..nikdo ti přeci nevidí do hlavy, takže s klidem můžeš říci, že toho člověka nepoznáváš...na to nepotřebuješ §§.

hlousis
Člen
# Zasláno: 13 Dub 2011 14:51
Odpovědět 

tak super, díky za info jen ještě poslední věc... proč se rovnou nemůžu ohánět 11 a musím ho udávat. Logicky když si ho pak předvolaj, já i on řekneme, že dotyčného na fotce nepoznáváme a bude na fotce jasně poznat tak už je v koncích ne?

Příííjde mi jako lepší varianta přijít říct,že se omlouvám ale vozidlo jsem půjčil osobě blízke (samozřejmě bych to více rozved) a proto nebudu nic nikomu vysvětlovat a půjdu.... nemyslíš,že to je jednodušší a lepší? I když to auto je psané na mě tak tím to pro mě končí a paragraf 11 opět zvítězil ne?

tix0575
Člen
# Zasláno: 13 Dub 2011 22:06
Odpovědět 

hlousis: a řekni mi, proč bych měl lhát já, když může lhát někdo jiný?? ;) Proč bych já měl tahat kaštany z ohně za někoho jiného? Jen ať si užije taky tu svoji chvilku slávy, když je Matěj a nedává pozor kde jsou radary!! Ale samozřejmě, že máš pravdu...můžeš to zkusit zahrát sám za sebe..

s tou fotkou...přeci ani on není povinen se poznat ;)

pepa
Člen
# Zasláno: 14 Dub 2011 00:13
Odpovědět 

tix0575 - a víš třeba z praxe zda úřad sám někdy někoho podle fotky identyfikoval? např tahle situace... Hlousis řekne, že osobu na fotce nepoznávám, ale sdělí iniciály osoby (XY) která auto měla zapůjčené. XY se dostaví na předvolání a na fotce jasně bude poznat on, ale chytrý pan XY řekne, že taktéž osobu na fotce nepoznává.... i přes tohle všechno to na úřadě zametou a pan XY bude bez postihu?

Nehledě na to vztahuje se do osoby blízké např. zaměstnanec..?

tix0575
Člen
# Zasláno: 14 Dub 2011 07:40
Odpovědět 

pepa: osoba blízká je jasně daná v zákoně...v pokolení přímém, v rodiném poměru, nebo obdobném jehož újmu by pociťovala jako vlastní. Pokud se jedná o zaměstnance, musel by t být zároveň někdo z rodiny..pak ano. Jinak zaměstnanec je normálním člověkem, který nepožívá výhod osoby blízké.Vtip je v tom, že když se odvoláš na osobu blízkou, kterou dále nespecifikuješ, tak jak má správní posoudit jestli je nebo není osobou dle zákona ;) Musel by se v tom vrtat a jiným způsobem dokázat, že lžeš.
Sice se tu dočteš, že někteří správní postihnout osobu i když sama sebe nepozná, ale podle mne je to jen válka nervů, protože pokud by se odvolal k soudu, tak to správní projede. U nás to rovnou odkládají, protože to nestojí za případné problémy. Názorným příkladem je teď měření rychlosti v Náchodě soukromým radarem. Až všichni požádají o vrácení pokut a náhradu škod za neoprávněně odebrané ŘP, tak se město zhroutí.

pepa
Člen
# Zasláno: 14 Dub 2011 09:10
Odpovědět 

udivuje mne co vše v tomhle státě jde.. :-) jenom dobře... a jaký sankce by byli když řeknu osoba blízka a oni by přišli na to, že osoba co řídila mi nebyla blízká? :D defakto stejně se není čeho bát....po několika měsicích když ztotožněj řidiče si mě opět předvolaj.. já se nedostavím ze závažné nemoci ( samozřejmě že se řádně omluvím) pak tam příjdu vyslechnu si, odvolám se a rok od tré fotky je pryč a maj smůlu... hm...?

a ještě k tomu jak jsme si psali ohledně toho cizince..... tak tady ho můžu opět taky využít :D raději někoho ze severního pölu :D a tradáá

tix0575
Člen
# Zasláno: 14 Dub 2011 15:14
Odpovědět 

pepa: § 21/1g z.č. 200/1990 Sb. sankce 10 000 Kč...;)

pepa
Člen
# Zasláno: 2 Kvě 2011 23:18
Odpovědět 

To je sice pěkný.... ale už jsme to řešili, že úřad kvůli nákladům to nezjišťůje..... prostě ted vygoogluju jméno nějakého cizince a je to :-)

Leila
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2011 18:03
Odpovědět 

Zdravim, lze to pořešit i nějakým dopisem aniž bych se dostavila na podání vysvětlení, když jsem majitel auta a vim, že jsem na fotkách já?

antimp
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2011 19:42
Odpovědět 

Ano, ale nemusí ho na 100% akceptovat. Musíš hlaavně vhodně formulovat obsah.

Leila
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2011 19:49
Odpovědět 

Hmmm, tak to jsem zase tam kde jsem byla.. A tvrdit jim do očí, že ten člověk na fotce co jsem já, nejsem já, tak to mi příjde dost.. zvláštní?!

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2011 21:00
Odpovědět 

Leila: copak...že by jsi neuměla lhát úředníkovi do očí?? ...dneska vzácná vlastnost :D

volkswagen
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 11:53
Odpovědět 

Bože můj, už i Vy, tixi? Leilo vy se přeci vůbec nebudete žádné vysvětlení poskytovat. Dobrý den, totožnost osoby je mi známá, odpírám podle poučení podat vysvětlení a dál se do toho nezaplétat, nediskutovat, nemluvit. Na případné lichocení nebo urážky ouřady nereagovat, chovat se slušně a asertivně, nikoliv servilně.

Prostě vše v mezích slušnosti :-)

Leila
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 11:57
Odpovědět 

Tohle vážně nedokážu.. Žádná rada, jak z toho vyklouznu?

Volkswagen: No tak přesně něco takového jsem chtěla slyšet.. Děkuji.. ale co když mě před tím nepoučí ?:o))

pepa
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 15:26
Odpovědět 

Leila : od začátku celý nahrávat a když nepoučí? Hned mu vpálit do obličeje, že udělal botu a že budete chtít aby nesl následky :D kární jednání a podobně :D nahrávku přidat ke stížnosti co ponesete na Magistrát :D a pak už jen čekat na výsledek stížnosti :-) je to jednoduchý... :-)

tix0575
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 16:30
Odpovědět 

Leila: tak mu řekni, že by jsi nejdřív chtěla slyšet poučení a nech si ho i vysvětlit co si pod tím představuje ;) a pak...viz výše..využívám svého práva dle poučení...

VW: já se jen zeptal jestli umí lhát :D Snad mohu udělat průzkum veřejného chování.. :D

volkswagen
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 17:57
Odpovědět 

Leila: Poučení je povinnou součástí řízení. Jestli to neučiní, pohledejte zde na webu náležitosti a jen se naučte větu - využívám svého práva a dle ......................... odpírám podání vysvětlení. Míru zdar, Koutná ;-)

Tix: I Vy průzkumníku jeden :-)

Leila
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2011 18:53
Odpovědět 

Můj poznatek.. naštěstí mají policajti tak kvalitní fotky, že jsem ani na jedné nebyla vidět:o))

antimp
Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2011 20:27
Odpovědět 

Tohle ale nebyli policajti. Tohle byli obecní kreténi

volkswagen
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2011 08:21
Odpovědět 

leila: No vidíte, že to dobře dopadlo ;-)

Danuska
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2011 13:30
Odpovědět 

Dobrý den, stala se mi hrozná věc... zamyslela jsem se a vjela jsem na dálnici místo toho, abych sjela po staré... jenže tam hned stáli celníci a vyjeli hned za mnou.. tak po kilometru jsem hned sjel po staré a celníci byli na křižovatce za mnou.. bylo jasny že jšli po mě.. ale jeli bez majáku a když mě měli na dosah tak odbočili na druhou stranu než jsem jela já... bojím se že si zapsali spztku a přijde mi návrh trestu až na pul milionu za jízdu po dálnici bez dálniční známky... jsem v prekerzní situaci prosím co dělat..... děkuji

tix0575
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2011 17:05
Odpovědět 

Danuska: nač stahovat kalhoty,když brod je ještě daleko. Stejně s tím nic neuděláš,tak vyčkej co se bude dít a nevymýšlej hrůzyplné scénáře ...

milancukrar
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2011 17:43
Odpovědět 

Danuško, jak jste na to přišla že jeli po Vás. Nejeli. páč kdyby jeli, tak Vás zastaví. Teď již nic nedokážou. Buďte klidná....

Danuska
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2011 22:48
Odpovědět 

Chtěla jsem se ještě zeptat zda je možné, že i bez toho, aby mě zastavili, by si mohli opsat jen SPZtku, nahlásit to a po sléze mi poslat předvolání ke správnímu řízení...?? jak jsem na to přišla? Byla jsem zamyšlená a jakmile jsem vjela na dálnici, viděla jsem Celníky jak se na mě z auta dívají a pak až mi došlo co jsem udělala , hned za mnou vyjeli a rychle jsem sjela hned na první odbočcce na starou cca 1 km a oni hned se vynořili za mnou na křižovatce ... stály hned za mnou ,ale nezastavili mě a odbočili na druhou stranu než jsem jela já... stačí , aby si opsali mou SPZ bez zastavení a potom mi poslali to předvolání? děkuji

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je pět mínus tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás simple bulletin board miniBB™ © 2001-2021, Strážníci