miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Odmítnutí podání vysvětlení NEmajitelem vozidla
Autor Zpráva
Ayrton
Člen
# Zasláno: 18 Dub 2011 11:54 - Změnil/a: Ayrton
Odpovědět 

Dobrý den,

podařilo se mi v Brně obdržet lísteček za oknem. Zaparkoval jsem podvečer na jednom ze 14 míst, které má rezervovaný zastupitelský úřad. Vzhledem k tomu, že úřad byl zavřený a všech 14 míst volných, nepokládal jsem krátké (asi hodinové) zaparkování ve večerních hodinách za problém.
Nejsem ovšem majitelem vozidla a zde přichází moje otázka. Mohu odmítnout podat vysvětlení (dle paragrafu 11) ať už ústně či písemně, když nejsem majitelem vozidla? Předpokládám že to možné není a že budu muset zaplatit pokutu, protože papírového majitele se mi otravovat nechce.

Děkuji za odpověď.

tix0575
Člen
# Zasláno: 18 Dub 2011 13:18
Odpovědět 

ayrton: samozřejmě, že odmítnout podání vysvětlení můžeš, protože tím chráníš sám sebe, ale tím pádem se policie obrátí stejně na majitele, protože ten má vědět komu vozidlo svěřil...viz §10/1d z.č. 361/2000 Sb. a až ten pak může využít svého práva nevypovídat. Co se týká vyhrazeného parkoviště, tak tam můžeš stát po dobu max. 3 min a nesmíš přitom omezit řidiče, pro jehož vozidlo je parkoviště vyhrazeno.
Máš dvě možnosti: za a) tu co by ti poradil antimp...lístek zahoď a dělej mrtvého brouka a situace se nějak vyvine
za b) dostav se na MP, nech se poučit a podle situace buď se odvolej na osobu blízkou, nebo zaplať BP
c) nesouhlas s přestupkem a nech se oznámit ke správnímu. Bude zajímavé dokazování, že jsi stál déle jak tři minuty, protože to určitě nikdo stopovat nebude a určitě jsi nikoho neomezil...

Ayrton
Člen
# Zasláno: 18 Dub 2011 13:56
Odpovědět 

Díky za odpověď.

Bohužel asi nakonec zaplatím BP. Jako nemajitel nemám moc jiných možností. U varianty c) bych riskoval, že mě natočila nějaká městská kamera, nebo by svědčil nějakej noční hlídač úřadu, kterej městskou beztak zavolal.

tix0575
Člen
# Zasláno: 18 Dub 2011 15:32
Odpovědět 

Ayrton: U nás takové věci řešíme domluvou, neboť si ceníme osobní statečnosti, že se člověk dokáže k věci postavit čelem. Držím palce ;)

Ayrton
Člen
# Zasláno: 18 Dub 2011 15:53
Odpovědět 

tix0575: No jo, to vás šlechtí. Já žiju v centru Brna, kde je parkovací situace absolutně katastrofická, takže tohle není můj první lísteček za oknem. Nicméně domluvou to se mnou ještě nikdy řešeno nebylo, přestože jsem vše vždy slušně přiznal. Holt jiný kraj, jiný mrav :-(

tix0575
Člen
# Zasláno: 18 Dub 2011 21:34
Odpovědět 

Ayrton: tím tě nechci navádět, aby jsi u nás parkoval jako pražák :P Jednou je aspoň vidět výhoda malého města :D

antimp
Člen
# Zasláno: 19 Dub 2011 07:44
Odpovědět 

Česky a velmi stručně - jsi vůl. Příště si piš takovéhle dementní dotazy včetně přizdisráčských odpovědí do redakce Mateřídoušky

tix0575
Člen
# Zasláno: 19 Dub 2011 08:28
Odpovědět 

ááá..moudro promluvilo :D

antimp
Člen
# Zasláno: 19 Dub 2011 09:39
Odpovědět 

A co je ten tupec jiného?

tix0575
Člen
# Zasláno: 19 Dub 2011 20:36
Odpovědět 

to, že se někdo hodlá chovat slušně a v rámci zákona, ještě z něho nedělá vola. Ale je vidět kam to morálka národa dotáhla, když poctivce považuje za tupého exota... :(
Myslím, že Ayrton je plnoletý a svéprávný a dokáže se rozhodnout samostatně dle svého osobního přesvědčení...bohužel takových moc není. Na druhou stranu by takový rozumný úsudek měl mít i ten kdo rozhoduje o jeho vině a trestu...

volkswagen
Člen
# Zasláno: 20 Dub 2011 09:00
Odpovědět 

Dávat rovníto mezi slušné chování a chování v rámci zákona je, mírně řečeno, velmi hloupé.

tix0575
Člen
# Zasláno: 20 Dub 2011 14:58
Odpovědět 

v jednom moc pěkném filmu používali jedno přísloví: "Pro hlupáka každý hloupý.." :D

volkswagen
Člen
# Zasláno: 20 Dub 2011 19:19
Odpovědět 

Ano, ta osoba, ktera to rikala mela iq 76, opravdu se s ni touzite srovnavat? Na muj vkus je to dost nizka latka :-)

tix0575
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2011 09:05
Odpovědět 

myslím,že to říkala filmová postava, ale scénář vymyslel někdo s IQ mnohem vyšším :D ..ale nač zabíhat do detailů :) Navíc já se nemám potřebu se s někým sprovnávat :P

volkswagen
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2011 16:25
Odpovědět 

Hezky, takze jsme si udelali exkurzi do sveta filmu. Ted byste mohl obhajit to sve tvrzeni o rovnitku mezi covekem slusnym a dbalym zakonu.

tix0575
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2011 21:30
Odpovědět 

VW: rovnítko ať si udělá každý sám jak velké potřebuje...Pokud máš jiný názor, že slušný člověk nemusí dbát na zákony, vyvracet ti ho nebudu ;)

volkswagen
Člen
# Zasláno: 22 Dub 2011 08:37
Odpovědět 

Takže argumenty pro to nemáte. Podle téhle logiky byli slušnými lidmi Lorenc, Zifčák, Štěpán, Heydrich, Grebeníček a ostaní. Neslušně se potom chovali všichni, kdo se prohřešili proti momentálnímu právnímu řádu. Výborně. Hrozím se chvíle, kdy lidé, jako vy budou dbát na dodržování zákonů podobných těm norimberským, rasovým.

tix0575
Člen
# Zasláno: 22 Dub 2011 08:53
Odpovědět 

VW...jelikož zdejší stránky nejsou o polemice osobních názorů na morálku, tak nebudu dál reagovat. Myslím, že ani ty ani já nejsme ANTIMP a v podstatě bychom se u piva shodli :D

Ayrton
Člen
# Zasláno: 22 Dub 2011 09:46
Odpovědět 

Takže jsem byl dnes k dořešení přestupku, paní za přepážkou byla komisní až nepříjemná. Moc jsme toho nenamluvili, jen jsem se snažil být příjemný a vysvětlit že úřad byl už tou dobou 2h zavřený a že ani jedno z 12 vyhrazených míst nebylo obsazeno. Načež mi paní řekla, že značka platí pro všechny a 24 hodin denně. Když jsem poznamenal, že to je pravda, ale že zákon má literu a pak také ducha, tak mi řekla že "z pohledu dopravy je duch i litera jedno a to samé". Pak mi napařila pokutu 500.
Po takovýchto zkušenostech má člověk chuť radši dělat mrtvého brouka a celou zaležitost uhrát do autu.

antimp
Člen
# Zasláno: 22 Dub 2011 12:38
Odpovědět 

Dobře ti tak. Za hloupost se platí a ty bys měl platit dvojnásobek.
btw. Dotyčná byla kráva bez špetky znalosti přestupkového a správního práva

country
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2012 08:35
Odpovědět 

Žiju v tom našem špinavém česku už skoro 50 let a nejvíc, co mě v životě neustále sere aničí nervy není zdraví, nejsou vztahy, ani špína a bordel ve městě, ale to, co dělá město pro svoje občany! Resp. to, že nezajistí, aby si občan mohl zaparkovat před svým domem nebo za ním, aspoň na vyložení věcí, když např. odjíždí na dovolenou nebo na víkend. A místo toho na něj posílá tupé ovce městské policie, aby svého občana obrala a znepříjemnila mu život tak, aby se nakonec raději odstěhoval, třeba na venkov, tam takové problémy nejsou. Je mi hanba za to, že jsem čech, a to pouze kvůli městské policii a nezájmu měst řešit rozumně parkování. Pokud je např. chodník široký 6m a dříve sloužil jako vjezd do garáží v domě a vedle vede vozovka široká 3m, je snad problém s parkováním všemi 4 koly na chodníku nebo chodci potřebují skutečně šířku 6m pro sebe? To je snad do nebe volající, ale alespoň na tomto je vidět, jak moc debilní omezenci to jsou, z našich daní přátelé placení tupci na městské policii. Pokud se to nezmění, asi emigruji na venkov nebo do ciziny, např. v Rakousku je v každém městě vidět, jak se snaží vyjít vstříc svým obyvatelům, co se týče infrastruktury, ale to je městské polici asi úplně jedno. Dementi .

petrpetr
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2012 22:17
Odpovědět 

No ono je asi problém v tom, že když zastavíš na chodníku tak se ten ch začne propadat že. No holt české chodníky nejsou dělány na auta ale na lidi. Tak se pak nediv. Město chodník platí tak si ho hlídá. něco jiného je cesta a něco chodník.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2012 08:48
Odpovědět 

Nojo, dokud sloužil jako vjezd měl nosnost dobrou, pak se administrativně přeměnil na chodník a už je problém. Holt by to chtělo použít tu věc mezi ušima, než něco napíšu :-)

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři plus tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás simple bulletin board miniBB™ © 2001-2021, Strážníci