miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Pokuta za parkování
Autor Zpráva
Adam
Člen
# Zasláno: 21 Zář 2012 12:59
Odpovědět 


Dobrý den,

neboť jsem dostal svou první pokutu v nepříliš vhodné době, obracím se na Vás s dotazem, co se může dít když ji zaplatím o dva dny později, než je psáno na lístku? Co hrozí při nedodržení platební lhůty a jak se podle toho zařídit krom okamžitého zaplacení, které pro mne momentálně není reálné?
Jen tak pro informaci, pokuta má být dnes (21. září) zaplacena, nejdřív ji mohu zaplatit ovšem po neděli.
Pokutu jsem dostal za nevhodné parkování ve Zlíně na sídlišti JS.

Děkuji předem za odpovědi, s pozdravem a přáním pěkného zbytku dne,

A.

tix0575
Člen
# Zasláno: 22 Zář 2012 09:19
Odpovědět 


Pokud máš pokutu na místě nezaplacenou, tak by se měla zaplatit do 14 dnů, ale nikdo se nezhroutí ani když ji zaplatíš do měsíce. Nevím o tom, že by někde vymáhali pokutu dřív, neboť se většinou čeká na nějakou měsíční uzávěrku atd. takže nějaký den nehraje roli. POkud chceš mít klid, můžeš si dohodnout v pokladně úřadu třeba i splátkový kalendář ... aspoň tak to u nás funguje.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 22 Zář 2012 12:39
Odpovědět 


A ty jsi nasel za steracem listecek a nebo jsi si vzal slozenku od pomahacu ???

JirikSvabik
Člen
# Zasláno: 22 Zář 2012 17:30
Odpovědět 


Není to tragédie, těch 14dní se nebere jako dogma, plus mínus pár dnů se stopro nezblázní...

petrpetr
Člen
# Zasláno: 22 Zář 2012 17:45
Odpovědět 


PV trošku blbá otázka ne?

JirikSvabik
Člen
# Zasláno: 22 Zář 2012 17:51
Odpovědět 


PV se mi zdá malinko mimo realitu, ale možná jen můj dojem... Stačí umět číst...

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 22 Zář 2012 17:56
Odpovědět 


JirikSvabik (petrpetr ) No mne prijde mimo realitu, ze si nekdo vezme slozenku od policajta, kdyz prijde k 'spatne zaparkovanemu autu'... Proto se ptam, jak to ve skutecnosti je.

JirikSvabik
Člen
# Zasláno: 22 Zář 2012 17:59
Odpovědět 


Tak pokud si vezme složenku aniž by situaci vysvětlil a obhájil se, to by zvláštní bylo, ale podle toho, co pisatel psal, klasicky blok převzal a podepsal... jde mu jen o termín splacení...

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 22 Zář 2012 18:52
Odpovědět 


Klasicky blok se bere se slozenkou? Opravdu nevim, ja to nikdy neudelal :)

JirikSvabik
Člen
# Zasláno: 23 Zář 2012 08:23
Odpovědět 


Ano, blok na pokutu na místě nezaplacenou se bere spolu se složenkou, ale podmínka to není...

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 23 Zář 2012 09:09
Odpovědět 


JirikSvabik - diky za info, ja to slozenku nikdy neresil, tak jsem to neznal.

Duffo
Člen
# Zasláno: 17 Zář 2013 12:03
Odpovědět 


Zdravím vespolek!
Dostal jsem 2x pokutu za stejný přestupek na stejném místě dne 27.7.2013 a 7.8.2013 Porušení ust. § 53 odst. 2 zákona č.361/2000 Sb. (zastavení a stání na chodníku v místě, kde takové užívání chodníku není zákonem stanoveno). Přestupek podle § 125c odst. 1 písm. k) tak je uvedeno na Výzvě o uhrazení přestupku.

Parkoval jsem výše uvedené dny na stejném místě v řadě parkujících vozidel, tak jsem toto místo bral jako povolené k parkování. Nyní jsem obdržel dvě Výzvy k uhrazení částky 500,-Kč.

Ze strany MP jsem nebyl při prvním přestupku nijak upozorněn např. lísteček za stěračem o podání vysvětlení. Má MP povinnost tato předvolání tzv. "lísteček za stěračem" vystavovat, nebo ne? Kdybych ho za stěrač dostal, podruhé bych tam už neparkoval! Mohu se tímto argumentem proti udělené druhé pokutě odvolat, nebo to nemá cenu a stejně budu muset 500,- uhradit. Nechce se mi zbytečně solit litr za dva totožné přestupky :( První pokutu jsem už zaplatil. Díky za info.

duchodce
Člen
# Zasláno: 22 Zář 2013 02:59
Odpovědět 


Zaplať a nemrč

tix0575
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2013 09:03
Odpovědět 


Duffo: MP nemá žádnou povinnost upozorňovat řidiče na spáchání přestupku pomocí "lístečku za stěračem". To, že i jiní se dopouštějí stejného přestupku není omluvou a argumentovat tím je zbytečné. Druhého přestupku by jste se mohl zbavit jen v případě, že se jednalo o pokračování přestupku prvního, tedy, že vozidlo neopustilo místo od 27.7. do 7.8.2013 a první přestupek nebyl vyřešen.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři děleno tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás easy forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci