miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Proti policistům ve službě smíte zasáhnout i Vy
Autor Zpráva
PetrVesely
Člen
# Zasláno: 12 Říj 2012 08:24
Odpovědět 

URL

petrpetr
Člen
# Zasláno: 12 Říj 2012 10:39
Odpovědět 

Dá se jen souhlasit, jen snad když je ve stejnokroji tak se už nemusí prokazovat průkazem.

tix0575
Člen
# Zasláno: 12 Říj 2012 11:40
Odpovědět 

pěkná blbost! Samozřejmě, že nelze souhlasit s tím, aby policisté jednali proti zákonu, ale toto určitě nebyl ten případ. Strážníci používali u Anděla donucovací prostředky (pouta) pro omezení osobní svobody při předvedení na PČR. Osoby jasně kladly aktivní odpor a bylo na strážnících bylo posouzení z kterých DP užijí...mohly tam být klidně i navolňovací údery! Občan se do toho neměl co motat, mohl zavolat pčr a podat stížnost. Což taky pčr klasifikovala jako útok na úřední osobu a sdělila občanovi obvinění. Co bych vytkl strážníkům je spíše taktika zákroku, z čehož se pak vyvinulo přetahování s dalším občanem a použití slzného spreje již pak zbytečně.
K tomu stání na spoutaném pachateli, tak je třeba si všimnout, že strážník tak blokuje nejen muže na zemi, který se snaží o pohyb, ale taky drží ženu. "Zašlápnutí" muže je tedy dost efektivní i když poměr strážník x pachatel by měl být obrácený 2:1

tix0575
Člen
# Zasláno: 13 Říj 2012 01:02
Odpovědět 

tady máte odůvodnění, že proti služebnímu zákroku se bránit nesmíte!! http://patriksebesta.blog.idnes.cz/c/293016/Nespor ny-zasah-Mestske-policie-aneb-slepote-jednoho-prav nika.html

tix0575
Člen
# Zasláno: 15 Říj 2012 09:22
Odpovědět 

Co to děláte?! žasli lidé u zásahu pražských strážníků

vydáno 12. října 2012 15:23

Policejní inspekce dospěla k závěru, že víkendový zásah strážníků proti bezdomovcům na pražském Andělu byl přiměřený. V souladu se zákonem byl podle inspektorů i zákrok proti muži, který se městské policisty snažil v jejich konání mírnit. Za nepřiměřené označili pouze použití pepřového spreje.

zdroj: I dnes

pan_x
Člen
# Zasláno: 16 Říj 2012 23:55
Odpovědět 

Zákrok byl přiměřený, nepřiměřené bylo použití pepřového spreje. Stejná logika, jako kdyby lékařem léčený pacient zemřel kvůli podávání špatného léčiva a závěr vyšetřování by byl, že lékař léčil správně, jen léčivo použil špatné.

Jakou váhu mají výsledky vyšetřování zákroků obecní policie, když vyšetřovací komise je z řad obecních zaměstnanců?

tix0575
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 09:22
Odpovědět 

Policejní inspekce nebo-li nyní GIPS, nespadá pod obce a nejsou to její zaměstnanci!!

petrpetr
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 11:45
Odpovědět 

tixi ale ty MP řešila inspekce MP Praha nikoliv GIBS

pan_x
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 15:56
Odpovědět 

Tixi0575, vy mě neskutečně bavíte. Zkratka GIPS má být správně GIBS, jelikož zkracuje název Generální inspekce bezpečnostních sborů. Tato inspekce "má pravomoc" vůči příslušníkům Policie ČR, Vězeňské služby a inspekce, dále pak vůči celníkům a "občanským zaměstnancům" Policie ČR, Vězeňské služby, Celní správy a inspekce. Rozhodně však ne vůči strážníkům obecní policie. Kontrolní mechanismy obecní policie jsou v režii obce, tedy šetření oprávněnosti či neoprávněnosti zákroku nebo jiných stížností na obecní policii řeší tentýž subjekt, který obecní policii zřizuje a na nějž je podána stížnost. Pokud tedy věc nejde rovnou na Policii ČR, pro podezření ze spáchání trestného činu.

Tixi0575, vskutku se cítíte dostatečně fundovaný na zastávání pozice strážníka s ohledem na výkony, které zde (nejen) v poslední době podáváte?

tix0575
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 16:35
Odpovědět 

pan x: pokud si budete všímat všeho, tak zjistíte, že jsem uvedl i zdroj té informace..tedy I dnes a netvrdím, že prověřovala strážníky ...to jen tak pro úplnost :)

pan_x
Člen
# Zasláno: 19 Říj 2012 01:04
Odpovědět 

Tixi0575, pro doplnění té úplnosti – mohl byste mi, prosím, objasnit význam vašeho příspěvku, jehož smysl mi poněkud uniká?

Můžeme provést rekapitulaci. Téma diskusního vlákna, stejně tak i vámi odkazovaného článku (pro příště, jde o iDNES) je zákrok strážníků Městské policie hl.m. Prahy na Andělu. Článek přináší výsledky šetření přiměřenosti onoho zákroku Inspekcí Městské policie hl.m. Prahy, což je složka Městské policie hl.m. Prahy a jsou to samozřejmě lidé zaměstnaní Magistrátem hlavního města Prahy, stejně jako strážníci Městské policie hl.m. Prahy. Já zpochybňuji nezávislost vyšetřovací komise, jelikož jde o zaměstnance stejné obce, stejné obecní policie, jakými jsou i prověřovaní strážníci. Načež kontrujete, že GIBS (ve vašem podání GIPS) nespadá pod obce, z čehož jasně plyne tvrzení, že dle vás zákrok strážníků zkoumala GIBS. A pak najednou začnete tvrdit, že neprověřovala strážníky (koho tedy?) a pletete do toho, že jste uvedl zdroj informace, kde je ovšem řeč jen o strážnících a o GIBS ani zmínka.

Je mi jasné, odkud vítr vane. Přečetl jste si první větu článku, kde se píše o "policejní inspekci", protože u tohoto slovního spojení končí rozlišovací schopnosti kontrolních orgánů Policie ČR a obecních policií jak pro mrdku mediální, která stojí za tímto článkem, tak i pro běžného občana, laika. Tixi0575, vy však nejste laik, vy jste strážník obecní policie a jako takový musíte tuto problematiku znát. Potvrzením mých slov budiž váš příspěvek, kde píšete Policejní inspekce nebo-li nyní GIPS,.... Proč jinak byste měl nutkání objasňovat podřízenost GIPS, když by to bylo naprosto mimo téma, že?

Bren
Člen
# Zasláno: 1 Bře 2013 18:11
Odpovědět 

Mě by zajímalo, co fundovaně dělá pan_x?. :D

Jinak je až úsměvné, jak si to pan_x a další malují na růžovo s těma inspekcema. Ti inspekčáci jsou placení za to, že sejmou co nejvíc černých ovcí a ne že je budou krýt. Jak GIBS tak inspekce MP Praha.

Já jsem byl jedinkrát za celých dvacet let potrestaný pěti na tři za to, že majitel sadu, kterému jsme zachránili úrodu asi 750 kg meruněk, když jsme lapli zloděje, před GIBS vypověděl, že jsme byli úžasní, s drbanem jsme se nemazali a já jsem drbanovi prej řekl, že ho majznu obuchem, když už nevím co udělá nebo neudělá.

Přitom majitel u toho ani nebyl, byl třista metrů daleko v sadu, což bylo prokazatelné. Drbanovi jsem skutečně tonfou nevyhrožoval, ale řízl jsem ho bez řečí přes ohyby nohou zezadu, že si dobrovolně lehnul držkou na kapotu auta, kde se mu nechtělo předtím s poněkdu slabším nezkušeným mladým kolegou pobývat dobrovolně. A protože byla další vloupačka, velitel rozhodol, že se to psát nemusí, že si stejně nikde drban nenastěžuje a honem na ohledačku na druhý konec rajónu. Zákrok byl plně oprávněný, ale nebyl záznam o DP. Pak se mi ten velitel omluvil. Jediný slušný chlap co jsem kdy měl nadřízeného.

pan_x
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2013 23:20
Odpovědět 

Brene, v rámci vašeho grafomanského maratónu děkuji za oživení tohoto vlákna. Už bych zapomněl na komický výstup strážníka tix0575, který ač strážník, nezná kontrolní orgány obecní policie.

Brene, k vašemu příspěvku si dovolím drobnou poznámku. Jste dle vašich slov zde na fóru již sedm let mimo službu u Policie ČR, tudíž i vámi popisovaný zákrok je starší více jak sedm let. Jak pak ale mohla tento zákrok řešit GIBS a majitel sadu u GIBS vypovídat, když GIBS existuje teprve od loňského roku?

Bren
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2013 18:09
Odpovědět 

Máte problémy s čtením? Přiložím obrázky, namaluju vám to. Co?

Kurnik, že on tohle bude zamindárkovaný autor webu? Jahahááá, postřelená hus už kýhá! :D :D

Že se dneska GIBS jmenuje GIBS a předtím se jmenoval nějak jinak, už ani nevím jak z hlavy, je tady jasné každému troubovi až teda na jednu výjimku. Až budu psát od kdy do kdy se inspekčáci jak jmenovali, pak je poznámka relevantní, do té doby je to odvracení pozornosti od toho, že tady mluvíte o inspekci jak a co prý dělá, když jste s ní nikdy do styku nepřišel a této zemi ani minutu nesloužil v podmínkách, jaké jsme zažili my, co jsme tam dělali desetiletí. Z vás mluví možná oprávněný odpor k vnitřním ozbrojeným složkám tohoto státu, ale musím vám sdělit, že to ještě víte o skutečnostech co se tam každý den dějí velké a kulové k tomu. A hlavně, že naprosto tupě chcete schody zametat zespoda.

No, tak kam jste se dočetl tentokrát? Pokud do konce, gratuluju! To víte, snažím se, aby i ti chytřejší měli z mých příspěvků užitek a tak už končím.

pan_x
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2013 20:56
Odpovědět 

Je-li tady jasné každému troubovi, že se dneska GIBS jmenuje GIBS a předtím se jmenoval nějak jinak, pak v tom takový trouba nemá moc jasno. GIBS se jmenuje GIBS od počátku svého vzniku, tedy od 1. ledna 2012. Před tím se GIBS jinak jmenovat nemohla, neboť před tím GIBS zkrátka neexistovala. Inspekce ministra vnitra ani následná Inspekce Policie ČR není jedna a táže instituce jako GIBS, jen v průběhu času se změněným názvem, jak to prezentujete vy, Brene. GIBS je nově zřízená instituce zásadně se lišící od různých předchozích vnitřních inspekcí Policie ČR. Jeden ze zásadních rozdílů spočívá v tom, že GIBS není součást Policie ČR, nýbrž jde o samostatnou instituci. Tedy přestupky a trestné činy policistů již neřeší jejich kolegové, ale příslušníci jiné instituce, příslušníci GIBS.

Pozornost od ničeho neodvracím, jen konstatuji své podivení, jak mohla zákrok starší sedmi let řešit GIBS, když tato existuje teprve rok. Chápu, že vše výše napsané stran inspekcí bude pro vás pouhé slovíčkaření a současně předpokládám, že to bude i pod úrovní vašich rozlišovacích schopností, vězte však, že to, co vám splývá v celek, jsou ve skutečnosti rozdílné věci. Prezentujete se zde jako zkušený znalec policejní práce, jako dokonalý znalec práva a jeho výkladů, dokonalejší nejen než vaši bývalí nadřízení, ale dokonalejší i než právníci Ministerstva vnitra, ale realita je taková, že vy jste tím, kdo - vašimi slovy - ví velké a kulové k tomu, jak se můžeme z vašich komentářů přesvědčit, kdy leckdy nejste ani s to vůbec pochopit obsah příspěvků, na něž reagujete.

Bren
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2013 18:24
Odpovědět 

:D :D :D Tóóó joóó! Skoro sedm řádků, hmmmm!!! Ono jsou to rozdílné věci, co? Kolikrát jste se s nima setkal a v čem vám připadli rozdílní? Prosím, prosím, povídejte!!!!

pan_x
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2013 19:12
Odpovědět 

Fakt, že obě složky (současná GIBS a již neexistující Inspekce ministra vnitra, resp. Inspekce Policie ČR) řeší protiprávní činnost policistů ještě neznamená, že jde o totožné složky. Jeden ze zásadních rozdílů uveden již výše. Tímto se v kruhu vracíme k předešlému komentáři - Chápu, že vše výše napsané stran inspekcí bude pro vás pouhé slovíčkaření a současně předpokládám, že to bude i pod úrovní vašich rozlišovacích schopností, vězte však, že to, co vám splývá v celek, jsou ve skutečnosti rozdílné věci.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je devět mínus čtyři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás easy forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci