miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Jak postupovat po nehodě, z které viník ujede?
Autor Zpráva
nemomen
Člen
# Zasláno: 1 Úno 2013 14:44
Odpovědět 

Zdravím.
Bohužel se mi to stalo - teda mé ženě. Seděla v zaparkovaném autě na parkovišti před poštou a čekala na tchýni. Razantně do našeho auta nacouvalo druhé auto a tažným zařízením nabralo pravé zadní kolo a nárazníkem pomuchlalo PZ blatník a roztříštilo náš zadní nárazník. Největší škoda je na zavěšení PZ kola, které se nárazem poškodilo a odešel i tlumič.
Maník, místní hulvát a vochmela, mou ženu poslal kamsi a s tím, že to nic není odjel od nehody. No ono nic se vyšplhalo na necelých 50tis.Kč v opravách a 14dní zapůjčení náhradního vozidla. To předbíhám...
Žena nelenila a stihla před odjezdem viníka vyfotit jeho SPZku. Zavolala Policii. Ti našli na místě srážky lak viníkova vozidla.
Sranda je, že případ je vyšetřován jako přestupek, tudíž PČR nereportuje jako jindy událost do svodky Kanceláře pojistitelů a případ po dokončení šetření předá městskému úřadu. Mně pro pojišťovnu viníka odmítli poskytnout jakýkoliv papír výjma výpovědi mé ženy, kterou u nich podala.
Viník nehodu samozřejmě nenahlásil své pojišťovně (auto je jeho dcery). Auto mělo v době nehody propadlou technickou, jak zjistili policisti. Při podání vysvětlení viník nehodu přiznal, zlehčoval ale škodu.
Mé auto prohlédl likvidátor pojišťovny ve znaškovém servisu a servis začal konat. Auto je už opravené, nicméně pojišťovna nechce plnit dříve, než bude mít výsledek přestupkového řízení. K termínu dokončení opravy auta jsem musel odevzdat náhradní zapůjčené vozidlo.
Na základě slov policisty jsem směřoval zaměstnankyni pojišťovny k tomu, aby se písemně obrátila na PČR pro sdělení dílčích informací o nehodě, aby bylo zjištěno, kdo nehodu způsobil.

Lidi poraďte, jak dál postupovat a co mám dál dělat.
Takhle můžu být také ještě podle zákonných lhůt 1,5 měsíce bez auta.
Mám auto pojištěné havarijně, ale nechci kvůli debiolitě viníka být na tom škodnej spoluúčastí a ztrátou bonusu.

Díky!

Bren
Člen
# Zasláno: 28 Úno 2013 17:47
Odpovědět 

Nezmatkujte! Nejhorší smrt je z vyděšení. :D Viník je jasný, pojišťovna plnit bude, nezapomeňte žádat plnění celých nákladů nutných k tomu, aby bylo auto uvedeno do původního stavu, amortizace neamortizace. Byť se použije i nových dílů a značkového servisu, pojišťovna musí zacálovat náklady na uvedení auta do původního stavu. Byl na to nějaký nález nejvyššího správního soudu, strejda Google najde. Nenechte se pojišťovnou oškubat. Pokud nebude zacálováno všecko co po vás ne značkovém servise chtějí, nesoihlaste, odmítněte snížené plnění a žádejte o náhradu nákladů nutných k uvedení vozidla do původního funkčního stavu.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři krát tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás online community software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci