miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / MP Třebechovice pod Orebem - došlo k násilí vůči úřední osobě?
Autor Zpráva
Admin
Administrátor
# Zasláno: 1 Bře 2013 13:02
Odpovědět 

https://www.youtube.com/watch?v=2xYrg2ik2jc

tix0575
Člen
# Zasláno: 1 Bře 2013 13:23
Odpovědět 

Z toho co bylo vidět, tak došlo k neuposlechnutí výzvy a nepředložení dokladů.

pan_x
Člen
# Zasláno: 1 Bře 2013 13:55
Odpovědět 

A díky právnímu expertovi Brenovi víme, že došlo hlavně k porušení paragrafu 12 Občanského zákoníku, neboť není patrné, že by dotyčný svolil k pořizování záznamu, tudíž tento záznam je nezákonně pořízený a tím i nepoužitelný :-)

Strážník by zasloužil medaili za statečnost, kterou prokázal při tomto zákroku proti bezohlednému řidiči, který významně ohrožoval bezpečnost provozu a blokoval svým vozem plynulost husté dopravy.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 1 Bře 2013 16:59 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

"...budu potřebovat..." je výzva?

Bren
Člen
# Zasláno: 1 Bře 2013 17:42
Odpovědět 

Tak toho víte docela málo. :D

Jinak já vám taky neříkám právní neználek, tak si toho právního experta odpusťte. Taky vám nekecám do vaší práce, protože jí stejně jako vy mojí nerozumím a nemám ani pocit, že bych jí rozumět měl jako vy máte asi pocit, že té mojí rozumíte.

K věci: ten strážník má nádherný důkaz, který si pořídil přímo "drban" sám na sebe. Když mu to bude myslet, tak řekne, že před natáčením svolil tomu hochovi a má to v kapse bez tahanic jak se to s § 12 má ve skutečnosti. Nebude moci případné řízení před SO nikdo natahovat skrz to, jestli může točit nebo nemůže točit. Točit mohl, natočil sám svůj přestupek, co může policajt ještě chtít než pitomce spolupracovníka?

Pokud četník zvládá svoji práci a faktem je, že by ji zvládat měl, jinak se nemá do ničeho co neumí pouštět, jakékoliv video je jeho dokladem o profesionální práci. Pokud ale majitel videa tohle umístí na web s nějakým nactiutrhačným komentářem, krásný přivýdělek na dalším pitomci se známou totožností navíc, no ne? Kdyby mu soud dal jen pět táců odškodného, najdete to na zemi?

Pokud frajer v uniformě svoji práci nezvládá, udělá si sám osudu a protože neumí nic, ještě se za to nechá potrestat. Obě možnosti jsou správně.

Ani přesto ale žádný zákon člověka sloužícího v uniformě stejně jako prodavačku prodávající v plášti nebo vás makajícího já nevím kde, nezbavil jejích práv jakožto fyzické osoby a ani přesto jste se ani přes můj návod nenaučil přečíst dvě věty jediného paragrafu. Přesně jako ve škole: nevím, neznám, neumím, ještě tak papouškovat MV, tak se budu aspoň posmívat. :D

Jinak když jsme u toho MV, bývalý PP Lessy konzultoval správním odborem MV svůj postup proti dalšímu výtečníkovi v uniformě, co mě kdysi velil, plk. JUDr. Vaňkovi. Dneska je Lessy od policie bez nároků na odchodné výslužné jako úplně první takto vysoce postavený funkcionář vyhozený a trestně stíhaný. :D

Všichni kdo slouží u PČR vědí, co to je IAŘ. To je práce těchhle expertů. Aniž se změní slovo na zákoně, dokáží během půl roku vydat tři různé navzájem si odporující postupy na jednu a tutéž problematiku. Do té doby si ovšem řada méně zkušených všemu věřících policistů dodržujících první verzi jejich blábolů naběhne na GIPS, pak dojde k zaslání jiného právního stanoviska nějakým soudem, z toho vytvoří experti zase další verzi "kuchařky", zase průser dalších lidí ... konec je takový, že polda si sice pamatuje všechna ta nařízení, ale už neví, které platí. Všichni délesloužící to znají. Ke konci už sebevíce zkušený polda neví, jak má správně udělat obyčejný chlast.

Je to tak, Tixi? V řídících strukturách PČR i MV jsou lidé sice schopní, ale leda tak všeho. Ono by to chtělo si to na půl roku zkusit. :D

A díky právnímu expertovi Brenovi víme, že došlo hlavně k porušení paragrafu 12 Občanského zákoníku, neboť není patrné, že by dotyčný svolil k pořizování záznamu, tudíž tento záznam je nezákonně pořízený a tím i nepoužitelný :-)

Bren
Člen
# Zasláno: 1 Bře 2013 17:54
Odpovědět 

Je to neprofesionáoní postup. Ale při celkovém školení strážníků sestávajícm z týdenního session byste snad nechtěl lanýže, že ne? :D

"...budu potřebovat..." je výzva?

Admin
Administrátor
# Zasláno: 1 Bře 2013 18:31
Odpovědět 

Došlo Vám, že video točil přímo strážník a ne "drban"?

Bren
Člen
# Zasláno: 1 Bře 2013 18:50
Odpovědět 

Nedošlo, to byla jen střelba.

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2013 10:55
Odpovědět 

Bren: a největší sranda byla, že nový SIAŘ nerušil ten předcházející a tak vesele platilo všechno od Marir Terezie :D Myslím, že v dnešní době je ještě vyhlášené opatření na ptačí chřipku...ale možná se to pružně změnilo na prasečí :D

Bren
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2013 18:26
Odpovědět 

Mně to teda jako sranda mco nepřipadalo. To jsi už nevěděl, která bije. Když jsem kdysi byl na "kraji" si vyřizovat tuším že půjčku, došlo mě, proč máme tolik papírování: zrovna jsem odcházel a měli fajront. Ty vado, ti inkousti z toho hlavního vchodu šli v šestistupu snad deset minut v kuse!!!!! Já jsem tam stál a říkal jim, dobrý den, mám radost, že vás mohu všecky tak dobře živit svými papíry! Měl jsi vidět ty pohledy!!!! :DDD

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2013 21:11
Odpovědět 

Myslím, že dneska u pčr ani nepotřebují právo na stávku, protože stačí dodržovat zákony a nehen se ani myš :D U ČD to platilo stejně, jen se tam nepohnulo ani kolo! :)

miluna
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2013 21:14
Odpovědět 

Ha ha ha, sem se smál prej ,,stuj,,

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je jedenáct mínus šest?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás chat forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci