miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / překročení rychlosti
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
jindulka
Člen
# Zasláno: 24 Kvě 2013 16:29
Odpovědět 

Vážení pánové, chtěla bych se zeptat, tedy jestli to tu někdo bude vědět.)) manžel asi tak před měsícem a půl překročil v Praze rychlost o 25km/h a to v Praze.Byl naměřen radarem, a jasně že přišlo i předvolání na Policii k podání vysvětlení. Tam nešel a dnes přišla z Magistrátu Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky..... No jaké bylo naše překvapení, nejdříve jsme si mysleli, že tam půjde a "bude si sypat popel na hlavu" a oni mu zatím vyměřili pokutu 800,- i když se všude píše že "pokud se nedostavíte na Policii tak magistrát hnedka dává 2500,-, a ještě že "bude vysvětlovat a sypat si ten popel" a přijde o body.To tak fakt funguje normálně? Na Polis nejít a pak jen pokuta 800,- a žádný popel.) Tedy žádný vroubek tam od zavedení těch "trestných bodů nemá" tak že by to snad bylo tím? Nemáte s tím tu někdo zkušenost. Díky za všechny odpovědi.

e policeman
Člen
# Zasláno: 24 Kvě 2013 22:17
Odpovědět 

jindulka
Ja nevim,no a hlavne jezdim tak,ze tohle nemusim resit!za vice nez 20let co jezdim jsem platil pokutu 2x a vzdy zaslouzene-svoji blbosti!
Hezky den

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2013 08:03
Odpovědět 

e policeman - jezdim tak,ze tohle nemusim resit!za vice nez 20let co jezdim jsem platil pokutu 2x a vzdy zaslouzene-svoji blbosti!

Vzdy kdyz neco takoveho ctu, nebo klasicke, "kdo je slusny nemusi se zakonu bat" tak se mi chce zvracet...

Mluvis o prekroceni 50 v Praze + 25 tedy jizda 75 neni nic nemozneho co by se nemohlo i slusnemu ridici stat, ale zase je tady to, co je pro strazniky a policajty problem a to zdravy selsky rozum...

e policeman
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2013 17:13
Odpovědět 

PetrVesely
Klidně se vyprázdněte, je to lidské.Každopádně jak jsem psal.Pokuty neplatím, neb nepáchám přestupky.Co je na tom k nepochopení a jak se to neslučuje se selským rozumem, který opakovaně zmiňujete?Prostě 1+1=2 Jednoduché počty.Nespáchám přestupek = neplatím. A nemusím vymýšlet "hovadiny" jak se zbavit osobní zodpovědnosti.A ta mnohým chybí.Z toho je na zvracení zase mně.
Hezký den.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2013 17:24 - Změnil/a: PetrVesely
Odpovědět 

e policeman - v takovychto pripadech si presne predstavuju nekoho, kdo v moste kde zapomene pro oprave silnice dat nekdo konec omezene rychlosti, jede pak 10 km k nejblizsi krizovatce 20 km/h a d vuchu si rika, jakej je dobrej, protoze prece dodrzuje predpisy...

petrpetr
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2013 20:51
Odpovědět 

PV proč dodržuješ rušení noč.klidu, proč dodržuješ veř.pořádek, proč nekradeš. Tak jezdi 50 jak máš. Nebo nejezdi,dělej bordel a kradni. MP zákony nevymyslí.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 4 Čen 2013 19:43
Odpovědět 

petrpetr - to ty nikdy nepochopis, proc ruseni nocniho klidu respektuji a chapu narozdil od 50 km/h na konci obce v prehlednem useku kde nic nehrozi.

pan_x
Člen
# Zasláno: 4 Čen 2013 23:21
Odpovědět 

Petřepetře, dříve jste položil při diskuzi o překročení nejvyšší dovolené rychlosti a jejím vlivu na chráněný zájem společnosti dotaz, jestli taky ukradneme rohlík, když se nikdo nedívá. Tehdy jsem nereagoval, no tentokráte kladete opět scestné dotazy. Takže pro vás polopaticky – krádeží či rušením nočního klidu vzniká újma, i když se nikdo nedívá. Překročením nejvyšší dovolené rychlosti za okolností, když tím nikoho neohrožuji/neomezuji (příklady opakovány již nesčetněkrát), nikomu újma nevzniká. Máte-li dojem, že je tomu jinak, zkuste mi objasnit komu a jaká újma vzniká.

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2013 07:35
Odpovědět 

a co třeba zájem státu na to, aby se dodržovaly zákony? Ale vlastně to tahle společnost ani nechce, aby tady byl pořádek a řád. Já bych tedy měl zájem na tom, abych se mohl spolehnout na to, že všechna vozidla pojedou v obci 50 km/h...

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2013 12:40
Odpovědět 

tix0575 - otazka zni: "zkuste mi objasnit komu a jaká újma vzniká."

Ale musim rict, ze jste ti pravy na svem miste "a co třeba zájem státu na to, aby se dodržovaly zákony" presne takoveto bezpaterni "hrdiny" stat potrebuje na takovych mistech mit. Vy by jste jiste mlatil studenty 17.11. hlava nehlava ze? Vy by jste dokazal nakladat lidi do vlaku, smerujicich do koncentraku, vzdyt "zájem státu je, aby se dodržovaly zákony"...

Ale kdyz nekoho mlati presila cikanu pred sluzebnou tak taci jako vy "zustanou u kamer".

petrpetr
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2013 14:16
Odpovědět 

pan x rušením nočního klidu taky nevzniká žádná ujma, když ho někdo bude rušit někde v parku kde nikdo není. Samozřejmě že překročením rychlosti žádná ujma nevzniká, jen až poletíš na 50 devadesát a někoho přejedeš tak asi vznikne ujma tobě. Až ti někdo za cedulou obec přejede 5 leté dítě tak jako mému kamarádovy tak možná budeš mluvit jinak. To dítě si hrálo dvacet metrů zacedulo bohužel mu vletěl balon na cestu a řidič který zde jel 70 ho usmrtil. Ale jinak mluvím uplně zcestně.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2013 14:24
Odpovědět 

Pětileté dítě mám. Že bych ho nechal hrát si s míčem u silnice by mě ani nenapadlo. Inu darwinova cena, že? ;)

Mimochodem, je na tom kamarád se shodou podmětu s přísudkem stejně špatně, jako vy?

petrpetr
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2013 14:34
Odpovědět 

volkswagen no on si původně taky nehrál u cedule ale v klidné obci kde projede jedno auto za hodinku. Takže vlastně žádné ryziko že. přehledná rovná cesta kde řidič nikoho neohrožoval takže mohl jet kolik chtěl. Věřím že máte radost z mého i y leč bohužel všichni nejsme ing a jsou i nějaké nemoci které člověku brání toto rozlišovat. Ale klidně se posmívejte pokud Vám to dělá dobře.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2013 14:55
Odpovědět 

Ale jo, dělá mi to radost. Svým způsobem to totiž dává za pravdu mým rodičům, kteří mi říkali, že na ulici se s míčem nehraje a že se musím učit.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2013 19:57
Odpovědět 

Bohužel vesnice je jiná než město tam si děti normálně na ulici hrají, a bohudík to i y není učením ale nemocí tak nevím co jste za clověka když Vám toto dělá dobře a ostatní tady buddeš krytizovat.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2013 21:31
Odpovědět 

My bydlíme na vesnici. Co tam máte dál?

petrpetr
Člen
# Zasláno: 6 Čen 2013 16:41
Odpovědět 

Nopro vás nic.Jen to že si z nemoci druhých děláš srandu to si trošku ubožák.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 6 Čen 2013 16:52 - Změnil/a: volkswagen
Odpovědět 

Z toho, jak dlouho tu píšu rozhodně víte, že to ve zvyku obvykle nemám, jen když to opravdu přesáhne jistou míru, dovolím si to zmínit. A ono už to opravdu tluče do očí. A po pravdě se mi trochu příčí to stálé soudružské tykání.

Ovšem je-li to pro vás takový problém, omlouvám se.

K tématu nic?

petrpetr
Člen
# Zasláno: 6 Čen 2013 18:19
Odpovědět 

K tématu raděj nic, na vše máte odpovědi. Sem rád že vím že nemáte rád nemocné lidi ale to je jen váš prioblém SOUDRUHU

volkswagen
Člen
# Zasláno: 6 Čen 2013 20:41
Odpovědět 

:-)

pan_x
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2013 18:24
Odpovědět 

Petřepetře, jestliže není nikdo, kdo by mohl být rušen, nejde pak o rušení nočního klidu. To je snad logické, ne? Není nikdo, kdo by mohl být rušen - nejedná se o rušení nočního klidu, nevzniká nikomu újma - nejde o přestupek. A opačně: je někdo, kdo by mohl být a je rušen - jde o rušení nočního klidu, vzniká újma - jde o přestupek V parku sice v noci může být prázdno, no hluk se šíří a i hlukem z prázdného parku mohou být rušení obyvatelé domů, ke kterým se tento hluk donese. To nebyl právě vhodně zvolený příklad.

Petřepetře, gratuluji, jste první! Čekal jsem, kdo a kdy jako první v diskuzi o dodržování rychlosti použije argument v podobě otřepaného klišé s přejetým dítětem. Jste to vy! Odpovězte mi, jaký je rozdíl, jestliže mi dítě přejede řidič jedoucí rychlostí 70 km/h a řidič jedoucí rychlostí 40 km/h? Myslíte, že budu méně truchlit nad smrtí dítěte, když bude přejeto rychlostí 40 km/h a bude mě hřát u srdce pocit, že dotyčný řidič, jenž mi sice zabil dítě, alespoň při tom nepřekročil nejvyšší dovolenou rychlost?

Petřepetře, nebudu se vám smát kvůli dysgrafii, no musím se pozastavit nad vaší neschopností vnímat, myslet, chápat. Tak často, jako se zde objevují debaty o dodržování rychlosti, tak často jsou zde i zmiňovány příklady míst, kde překročení nejvyšší dovolené rychlosti ničemu a nikomu nemůže vadit. Proč tedy uvádíte příklad komunikace, u níž si hrají děti, která mezi tato místa rozhodně nepatří? Rovněž tak nechápu smysl vaší věty Samozřejmě že překročením rychlosti žádná ujma nevzniká, jen až poletíš na 50 devadesát a někoho přejedeš tak asi vznikne ujma tobě.. Jestliže se bude na/u komunikace někdo vyskytovat či mohu-li přepokládat něčí výskyt, rozhodně na 50 devadesátkou nepojedu, dost dobře možná nepojedu ani dovolenou padesátkou. Opět další nesmysl plynoucí z vašeho nepochopení podstaty problému, o němž je řeč.

E policemane, skutečně nepácháte přestupky? Víte, bytí jest svázáno a regulováno množstvím zákonů a vyhlášek, o jejichž existenci nemá člověk leckdy ani ponětí, natož, aby si uvědomoval, že je porušuje. Přestupky v dopravě nejsou jedinými přestupky. Takže opravdu nepácháte ani jste nespáchal žádné přestupky, vyjma dvou přiznaných? Předpokládám vyjádření v duchu, že v případě poukázání na přestupek byste byl chlap, uznal vinu a zaplatil pokutu, byť jste do té doby neměl o existenci takového přestupku ani tušení, natož abyste si uvědomoval, čím, komu a zda vůbec vaše jednání škodí.

Tixi0575, váš přístup slepé důvěry v dodržování zákonů, toliko se rozšiřující spoléhání se na roli paternalistického státu, je cestou do pekel. Na prvním místě je vždy obezřetnost, důvěra v zdravý rozum a pud sebezáchovy. Nikdy se nebudete moci spolehnout, že v obci všichni pojedou rychlostí 50 km/h, nikdy se nebudete moci spolehnout, že na komunikaci osazené dopravní značkou Zákaz vjezdu se neobjeví auto. Když budete slepě důvěřovat v dodržování všech možných i nemožných zákonů, vyhlášek a předpisů, pak srážka s realitou bude bolet vás, neboť jen zákony fyziky jsou jediné neměnné a platné.

tix0575
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2013 02:40
Odpovědět 

pan x: a v tom je právě ten problém..ve vynutitelnosti těch zákonů, neboť nač mi jsou zákony, které mají stanovit pravidla chování, když nemohu dosáhnout toho, aby je liodi respektovali a dodržovali. Pak vznikají taková pořekalda jako "Ćára není zeď". Když se nebude kontrolovat rychlost a sankcionovat porušení, tak spoléhat jen na to, že řidiči pojedou "rozumně" se někomu nevyplatí. Souhlasit by se s vámi dalo za předpokladu, že u nás nebudou žít Janečkové, Trpišovští a podobní. Jsem pro zdravý rozum, ale kdo určí co ještě zdravý rozum je a co není? ... asi zase nějaká vyhláška :)

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2013 05:16
Odpovědět 

tix0575 - "Jsem pro zdravý rozum, ale kdo určí co ještě zdravý rozum je a co není? ... asi zase nějaká vyhláška :)" - tohle si opravdu myslite. Ano, a to je prave na tom to nejsmutnejsi, a to je presne to co se snazime celou dobu vysvetlit, ze tento pohled je hloupost.

pan_x
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2013 11:19 - Změnil/a: pan_x
Odpovědět 

Nikoliv, tixi0575, problém není ve vynutitelnosti zákonů, nýbrž ve slepé důvěře v to, že mě tyto zákony ochrání před nebezpečím. Každá společnost bude mít svého Trpišovského či Janouška (nikoliv Janečka, byť Kroky Františka Janečka jsou zločin), tedy někoho, kdo bude zákony pohrdat a porušovat je. V současné době je provoz na pozemních komunikacích silně regulován a dodržování jeho pravidel je kontrolováno rozsáhlým aparátem. Přesto k porušování pravidel provozu na pozemních komunikacích dochází. A tím myslím opravdu hrubá porušení, nikoliv jízda rychlostí 60 km/h v obci mimo zástavbu. Nikdy se nelze spolehnout, že budou všichni dbát pravidel, zákonů a vyhlášek.

Paternalistický stát zakazující, nařizující a regulující každý jednotlivý aspekt života z důvodu proklamovaného zvýšení bezpečnosti občanů a následná slepá víra v tyto zákony vede paradoxně kvůli otupění a ztrátě pudu sebezáchovy k většímu ohrožení při kontaktu s realitou. Kupříkladu jako českobudějovičtí hokejisté na letním soustředění, kdy se při vyjížďce na kolech srazili v nepřehledném úseku úzké komunikace s nákladním vozem se dřevem, Bernat kvůli tomu přišel dokonce o nohu, a o nehodě se vyjadřovali ve smyslu, že tam náklaďák nečekali, protože je tam přeci značka zakazující vjezd nákladním vozům.

Tixi0575, kdyby existoval zákon nařizující včelařům chov pouze včel bez žihadel, šel byste přesto klackem šťourat do včelího roje, když by dle zákona přeci měly včely být bez žihadel? Anebo jinak a z reality. Když pojedete po hlavní silnici a před křižovatkou spatříte z vedlejší silnice přijíždět vozidlo značnou rychlostí, kdy je jasné, že nemůže před křižovatkou dobrzdit, tak pojedete v klidu, nezměněnou rychlostí dál, když jste přeci na hlavní a vozidlo z vedlejší vám MUSÍ dát přednost?

tix0575
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2013 12:34
Odpovědět 

pan X: sice jakovčelař bych vám mohl učinit přednášku o chování roje a "demokratickém" rozhodování včel, ale zdržím se toho. Je jasné, že se nikdy nedosáhne 100% dodržování, ale snahou má být se k tomu co nejvíce přiblížit.
Je zajímavé, že zde vám preventivní opatření nevadí a v jiném vlákně jej neuznáváte...tak jak to má být správně?? ;)

pan_x
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2013 12:48
Odpovědět 

Kde ve svém příspěvku píšu, že mi preventivní opatření nevadí ?

tix0575
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2013 08:20 - Změnil/a: tix0575
Odpovědět 

pan x: Když pojedete po hlavní silnici a před křižovatkou spatříte z vedlejší silnice přijíždět vozidlo značnou rychlostí, kdy je jasné, že nemůže před křižovatkou dobrzdit, tak pojedete v klidu, nezměněnou rychlostí dál, když jste přeci na hlavní a vozidlo z vedlejší vám MUSÍ dát přednost?
a tohle prevence není??

volkswagen
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2013 08:47
Odpovědět 

Ne, to je zdravý rozum, na který byste chtěl mít vyhlášku

pan_x
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2013 11:28
Odpovědět 

Tixi0575, předejití dopravní nehodě je právě ten zdravý rozum a pud sebezáchovy. Preventivní opatření ve vašem pojetí znamená měření rychlosti a pokutování těch, kteří překročí nejvyšší dovolenou rychlost bez ohledu na to, zda toto překročení rychlosti v daném místě a za daných podmínek vůbec kohokoliv mohlo ohrozit či omezit. To jsou dvě diametrálně odlišné věci a nechápu, jak vás vůbec mohlo napadnout mezi ně klást rovnítko, natož mi pak něco takového klást do úst.

tix0575
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2013 12:51
Odpovědět 

a co na to říká váš zdravý rozum jít v noci problémovou čtvrtí a ještě se dohadovat s násilníky když mají přesilu?? Tam pud sebezáchovy neplatí??

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je osm mínus pět?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás open source forum script miniBB™ © 2001-2018, Strážníci