miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Právní rozbory / Oprávněnost odtahu vozidla
Autor Zpráva
Poloden
Člen
# Zasláno: 5 Zář 2013 20:31
Odpovědět 

Dobrý den, mam dotaz ohledně oprávněnosti/neoprávněnosti odtahu vozidla. Parkovala jsem podélně podél chodníku. Parkovat se zde smí, místo je označeno bílým pruhem po celé délce chodníku, nejsou zde žádné zákazy, žluté kříže na silnici. Chodník je široký cca 2.5 m. Druhá strana chodníku přiléhá k řadovým domům, v některých jsou vrata. Při parkování jsem přesáhla přední částí vozidla cca 50 cm do prostoru roletových vrat (Dukelská 65, Mlada Boleslav). Vozidlo mi bylo odtaženo s odůvodněním, že majitel nemohl vyjet z garáže (vyjíždí přes chodník na komunikaci). Bylo moje auto odtaženo oprávněně, i když vrazta nejsou nijak označena upozorněním, že jde o vjezd? Je mou povinností zkoumat, jestli se jedná o garáž, ze které bude potřeba vyjíždět, nebo je zde jen dílna, nebo zavžřený obchod se staženou roletou? Navíc dle mého názoru bylo možné vyjet. Na tento můj argument mi policistka argumentovala, že musím parkovat tak ,aby vyjel i méně zkušený řidič. Na policii už jsem byla, nicméně nebyly dostupné fotografie, tak jsem odešla s tím, že přijdu,až budou fotografie dostupné. Pokud by se mi podařilo dokázat, že to byl neoprávněný odtah, je nějaká možnost, jak zpět získat peníze, které jsem zaplatila odtahovce? Děkuji za odpověď.

karlos007
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2014 10:56
Odpovědět 

Dobrý den, byl jsem prakticky ve stejné situaci jako Vy. Zaparkoval jsem na silnici, po pravé ruce chodník a za ním nějaký dům s malým dvorkem, který byl zaskládáný bordelem. Byla tam v plotě nějaká vrátka. Rozhodně to jako vjezd nevypadalo, nebyla na plotě žádná cedule, na zemi žádná vodorovná značka ani předtím žádná svislá značka. Vozidlo mi odtáhla MP. Podal jsem stížnost na odtah na oddělení stížností MP Praha. Po 40 dnech mi přišlo vyjádření, že každý účastník provozu se musí řídit dopravními značeními, a že před vjezdem se nesmí stát. Podal jsem tedy druhou stížnost na inspekci MP a trval na tom, že tam žádný vjezd dle mého názoru není. Přišla mi po 30 dnech odpověď, že je tam oplocený pozemek s číslem popisným, tudíž se jedná o vjezd. Podal jsem žalobu na ochranu před nezákonným zásahem správního orgánu. Po šesti měsících mi přišlo vyjádření, že se žaloba zamítá z důvodu nedodržení lhůty 2 měsíců od neoprávněného zásahu. Zároveň ale žaloba není přípustná lze-li se nápravy domáhat jinými právními prostředky. Takže mi z toho vyplývá, že není možnost, jak se proti takovému zásahu bránit. Protože žalobu nelze podat dokud nevyčerpám možnosti stížností na nadřízené a kontrolní orgány MP, potom už ji podat také nemůžu, protože uplynul termín pro podání žaloby. Takže spravedlnosti jsem se nedovolal.

tix0575
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2014 19:10
Odpovědět 

policista nebo strážník může nařídit odtah, jen pokud vozidlo tvoří překážku silničního provozu. Je tedy nejdřív potřeba zjistit co na to říká pasport komunikace a zda se jedná o překážku na pozemní komunikaci. Pokud byl proveden odtah neoprávněně, tak je na místě náhrada škody. Odtah by taky mohl zařídit majitel garáže, který nemůže vyjet (
např z důvodu krajní nouze) a pak vymáhat poplatek za odtah v občansko právním řízení na majiteli vozidla. Při odtahu se provádí jak sepsání dokumentů k nařízení odtahu, tak i fotodokumentace, takže není možné nezjistit jak to bylo

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dva mínus jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás discussion forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci