miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stížnosti / pokuta a ůstrojová kázeň
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
marcoo
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2007 11:39
Odpovědět 


V lázních bohdaneč jsem si jednou jel na svém motocyklu ale podotýkám předpisově.20metrů přede mnou vidím ceduli konec obce.Logicky začnu zrychlovat.Když v tom měřící policista.Za cca 500 metrů mě zastavily jeho kolegové.6e sem se dopustil přestupku překročení rychlosti v obci o více než 20 km/h.Ani jeden z nich neměl šepici,modrou košily.Hotovost jsem u sebe neměl,proto jsem převzal bloček.A to vše proto,že jsem vážně spěchal.jinak bych postupoval jinak.Následně jsem psal jejich starostce že ani jeden z nich nebyl řádně ustrojen atd.Dokonce pokládali otázky a ni mne neupozornili na to že probíhá podání vysvětlení.Kde tuto věc mohu řešit?

fandawebu
# Zasláno: 24 Čec 2007 11:42
Odpovědět 


marcoo: Idealne se starostkou, i presto, ze mate vypsany blocek, da se v nekterych pripadech stornovat, pokud by vyslo najevo pochybeni. Nepujde ani tak o ustrojeni strazniku podle me, ale spise o to, na jakem miste merili, zda jste skutecne neco porusil nebo ne. Jinak se obavam, ze Vam ustrojova nekazen ani to, ze Vas nepoucili o moznosti odmitnou podat vysvetleni, nebude nic platne..

Anonymní
# Zasláno: 24 Čec 2007 11:52
Odpovědět 


A jak se takový bloček stornuje? Jak se to dá zdůvodnit dle zákona? Co se musí udělat? Poraďte, stalo se mi něco podobného jako marcoovi

marcoo
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2007 12:31
Odpovědět 


FANDAWEBU: Díky za radu.Měření probíhalo cca 20 metrů před koncem obce.Tudíž ještě v obci.Ale asi jako každý člověk na konci obce automaticky zrychluji.No nic.bloček samozřejmě zaplatím ale rozhodně podám podnět na prošetření.Jak na hrubé chování strážníků,tak na ústrojovou kázeň,tak na neupozornění na podání vysvětlení.Ale jinak díky celému webu za přínosné informace o kterých jsem neměl ani tušení.

fandawebu
# Zasláno: 24 Čec 2007 14:22
Odpovědět 


marcoo: 20 metru pred koncem obce se sice ma jet predepsanou rychlosti, ale podnet k prosetreni urcite muzete zkusit. Ustrojva nekazen asi neprojde, stejne tak i podani vysvetleni, druha vec je hrube chovani hlidky, pokud se tak stalo. Ac zastace MP, je skoda, ze neni povinnost prubeh jednani s prestupcem nahravat, predeslo by se pak spouste problemu.

fandawebu
# Zasláno: 24 Čec 2007 14:25
Odpovědět 


Anonymni: Vystavenim blocku na pokutu na miste nezaplacenou jste souuhlasil se sankci a neni proti ni odvolaniu, nicmene ze zkusenosti vyplyva, ze i toto rozhodnuti lze zvratit a blocek se zkratka v nekterych pripadech, kdy se straznik skutecne dopustil nejakeho pochybeni nebo bylo vyreseni prestupku sporne, stornuje. V tomto doporucuji obratit se na osobu, ktera ridi mestskou/obecni policii.

Anonymní
# Zasláno: 24 Čec 2007 15:03
Odpovědět 


A jak to teda udělají aby to bylo zákoné a jak neměl vbudoucnu nějaké oplétačky? Musím něco sepsat? Poraďte

Anonymní
# Zasláno: 24 Čec 2007 15:09
Odpovědět 


Nevim, jestli budete neco sepisovat, sam jsem to nikdy nedelal, vim ale, ze ta moznost tady je, jak si vec pote vyresi mestsky ci obecni urad uz opravdu netusim.

Anonymní
# Zasláno: 24 Čec 2007 16:03
Odpovědět 


Tak poradí mi někdo, jak to přesně udělat?

alik
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2007 22:03
Odpovědět 


Nijak, pokud jste nesouhlasil s přestupkem, měl jste své důvody uvést do oznámení o přestupku, kde se můžete vyjádřit. Poté by přestupek řešil správní orgán. Pokud jste však podepsal blok na pokutu na místě nezaplacenou, proti ní již není odvolání a musíte ji zaplatit.

Anonymní
# Zasláno: 24 Čec 2007 22:17
Odpovědět 


Vždyť to předchozí píšou, žeto jde, tak chci vědět přesný postup.

qqq
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2007 08:04
Odpovědět 


Podle zákona se nelze proti blokové pokutě odvolat, protože
a) jste s přestupkem souhlasil, tedy jste se doznal
b) byl prokázán
c) souhlasil jste s vyřešením věci v blokovém řízení

Znal jsem starostu, co takto "vystornovával" bločky a když přišla kontrola z ministerstva financí, protože bločky jsou přísně zúčtovatelný tiskopis, tak to strážníci nenechali na sobě a rozverný starosta byl odsouzen za zneužití pravomoce veřejného činitele.

marcoo Projednávání přestupku v blokovém řízení není podáváním vysvětlení podle zákona o obecní policii, takže strážníci nemusí nikoho poučovat (doporučuji ke studiu některé starší diskuse na tomto webu, kde jsem to již dostatečně obsáhle vysvětloval).

Anonymní
# Zasláno: 25 Čec 2007 10:11
Odpovědět 


Ale vždyť fandawebu psal, že to v praxi jde
Vystavenim blocku na pokutu na miste nezaplacenou jste souuhlasil se sankci a neni proti ni odvolaniu, nicmene ze zkusenosti vyplyva, ze i toto rozhodnuti lze zvratit a blocek se zkratka v nekterych pripadech, kdy se straznik skutecne dopustil nejakeho pochybeni nebo bylo vyreseni prestupku sporne, stornuje. V tomto doporucuji obratit se na osobu, ktera ridi mestskou/obecni policii.
Takže jak to doopravdy je? To jako se to protiprávní jednání MP zamete pod stůl a já na oplátku nic neplatím nebo jak?

alik
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2007 11:02
Odpovědět 


Vy pořád nechápete, že převzetím složenky a podepsání bloku na pokutu na místě nezaplacenou, je de fakto to samé, jako by jste jim to zaplatil hned na místě. Není proti tomu odvolání. S přestupkem jste neměl souhlasit, veškeré připomínky jste měl uvést do oznámení o přestupku, na co máte ze zákona nárok a věc by řešil správní orgán, který by po MP požadoval důkazy, jinak by přestupek odložil. Myslím, že tak, jak to napsal fandawebu, tak to dělat nelze.

Anonymní
# Zasláno: 25 Čec 2007 12:54
Odpovědět 


Tak proč napsal, že to jde? To snad lhal? Takhle jsem myslel, že tomu rozumí a dá mi radu a on si asi vymýšlel. A další anonymní také tvrdil, ž e to jdeNevim, jestli budete neco sepisovat, sam jsem to nikdy nedelal, vim ale, ze ta moznost tady je, jak si vec pote vyresi mestsky ci obecni urad uz opravdu netusim
Takže opravdu oba nemluví pravdu a lžou?

Majkl
# Zasláno: 25 Čec 2007 18:47
Odpovědět 


Přispěvatel qqq má pravdu.
A vy si uvědomte, že na tento web může psát každý trumpeta a nemůžete věřit všemu, co si přečtete:-)

hern
Člen
# Zasláno: 25 Čec 2007 22:17
Odpovědět 


Blok na pokutu na místě nezaplacenou , /dále BPNN/ musíte zaplatit, jeliž jste ztvrdil svým podpisem, že s pokutou souhlasíte, ale nemáte u sebe příslušný obnos na zaplacení.Toto musíte učinit do 15 dnů od převzetí pokuty.

Anonymní
# Zasláno: 26 Čec 2007 00:31
Odpovědět 


Holt moje chyba, neměl jsem souhlasit a podepisovat.Tak díky za odpověď a pánové fandawebu a druhý anonymní jsou pěkní hlupáci a lháři, nikdo jim nevěřte a nenechte si od nich radit.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 26 Čec 2007 09:01
Odpovědět 


Informace podaná qqq je opravdu správná. Převzetím bloku a podpisem stvrzujete svůj přestupek.

fandawebu
# Zasláno: 26 Čec 2007 09:52
Odpovědět 


Zdravim, tak jsem zjistoval informace na vyssich mistech a storno je tedy skutecne nemozne, omlouvam se za mylnou informaci... nicmene, vim, ze se to v nekterych mestech skutecne deje...

Anonymní
# Zasláno: 26 Čec 2007 10:06
Odpovědět 


Stejně jste lhář, na nějaké omluvy je už pozdě.Zjevně nic nevíte a chcete tady lidem radit. Nechte si připomínky, že se to někde děje, od cesty. Kde se to tedy děje? Napište konkrétní místa a konkrétní případy. Pokud to nenapíšete, tak opakuji,že jste lhář

fandawebu
# Zasláno: 26 Čec 2007 10:32
Odpovědět 


Budiz, ja se s Vami dohadovat nebudu :-)

marcoo
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2007 20:00
Odpovědět 


Hm díky Všem za odpověď.Pokutu jsem zaplatil jak mám.Ale podal jsem stížnost k prošetření jak k postupu městské policie tak k jejich podotýkám HNUSNÉMU chování.No a nyní jsem se dověděl že strážníčci byli řádně potretáni a ohodnoceni.Takže pokud můžete jediná rada je bránit se a nebát se jich.Nejsou žádní polobozi.

hern
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2007 20:40
Odpovědět 


Ne , MP nejsou polobozi - jsou to z 80 % kvalifikovaní profesionálové. I ten zbytek se vypiluje - všeho do času !

Admin
Administrátor
# Zasláno: 6 Srp 2007 20:49
Odpovědět 


hern: můžete čtenářům uvést věrohodné zdroje, které uvádějí, že strážníci jsou z 80% kvalifikovaní profesionálové?

hern
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2007 20:56
Odpovědět 


To admin - a můžeš uvést zdroje, které uvádějí opak ?

Anonymní
# Zasláno: 6 Srp 2007 21:00
Odpovědět 


No to asi ti řekli, aby Ti zavřeli držku, protože proti blokové pokutě se nejde odvolat. A ohodnoceni byli taky, protože si zaplatil pokutu.¨Jinak je to tady samej právník. Ani nemusím studovat práva. Hele admine co máš proti MP ? Řekni pravdu ? proč nezaložíš taky server policajti ČR, taky děljí lumpárny a větší.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 6 Srp 2007 21:02 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 


Anonymní: tento web se zabývá strážníky. Máte-li chuť se realizovat proti PČR, založte si vlastní server.

hern: my snad někde uvádíme nebo tvrdíme opak?

hern
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2007 21:13
Odpovědět 


Admine, teď bez jakéhokoliv rýpání: oba moc dobře víme, že MP udělala někomu z Vašeho fora velmi špatnou věc - proto je forum zřízeno. Všeobecně tady házíte strážníky do jednoho pytle. Jsou to taky jenom lidi a pokud tito nepostupovali tak jak mají, musí za to tvrdě nést zodpovědnost - daleko větší než obyčejný člověk - pryč s takovými zmetky !
Jsou, ale i strážníci / můj kámoš / - kteří jsou u této složky pro dobrou věc. Pomáhá lidem v nouzi, zachránil 2 životy. Přeber si to jak chceš.
V každém kolektivu se najdou parchanti a u PČR to není jiné. Vím o čem mluvím.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 6 Srp 2007 21:18
Odpovědět 


hern: opravdu to víte? To jste zřejmě jediný. Mohl byste to čtenářům i nám více přiblížit?

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři mínus čtyři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás community script miniBB™ © 2001-2018, Strážníci