miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stížnosti / pokuta a ůstrojová kázeň
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
PetrVesely
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2009 10:41
Odpovědět 

tix0575 - no, ale debata zacala u toho, jak ja jako obcan poznam straznika... Bylo receno: ''A tomu hajzlovi se to dodatečně prokáže třeba u soudu '' - on nema kazdy v CR stejna prava i ten kdo neco spachal ? Opet rikam, nezastavam se lumpu ale pokud ma vyfasnout treba napadeni VC a nebo neuposlechnuti pokynu, tak by asi mel mit pravo taky organa poznat a to nejen tim ze ma opasek a CZtu u pasu...

tix0575 - ''Ještě jsi zapoměl připsat: proč chcete dát pokutu mě, když jinde dělají daleko větší neplechy '' - myslis si, ze k tak ubohe a hloupe agrumentaci bych se snizil ? To rozhodne ne.

tix0575
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2009 10:45
Odpovědět 

PV: přeci znáš dost zákony na to, aby jsi věděl jakým způsobem se prokazuje příslušnost k PČR nebo MP! Jednotné znaky uniformy atd...to tu nebudu rozepisovat...a pokud vím, tak se jen volně navázalo na to, že soud rozhodl, že to pachatel měl jak poznat! A kdyby bylo nejhůř, tak ten zakročující se prohlásí za policistu třeba tímto válečným pokřikem: "Policie, jménem zákona zanechte svého protiprávního jednání, nebo proti vám bude použito donucovacích prostředků a nebo i zbraně!" Jak to vypadá ve znakové řeči jsem nikdy neviděl :DD Upozorňuji, že prokázat se může i dodatečně!!

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2009 10:49
Odpovědět 

tix0575 - chapu :) vim ze muze dostatecne, nicmene to neomlouva to oznaceni 'hajzl' :) Bylo to cele usmevne povidani, vyslo to z toho oznaceni sluzebni opasek a sluzebni zbran :)
nemate to lehke, ale obcane s vami take ne .)

tix0575
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2009 10:51
Odpovědět 

PV: policie tady taky není od toho, aby ji lidi milovali :DD a taky ji nikdy ani nebudou..je to represivní složka státu a to nemá nikdo rád..ani já, zvláště když mi neplatila 150 hodin přesčasů :PP
Jinak ti děkuji za dnešní konverzaci, docela jsem si osvěžil některá zákonná ustanovení :))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2009 10:58
Odpovědět 

tix0575 - no dalsi omyl. ja bych chtel ale takovou policii, kterou mohu mit rad. To neznamena takovou ktera mne bebude pokutovat, ale takovou, abych na jeji praci mohl jako obcan byt hrdy. V soucasne dobe pro mne plati bohuzel to, ze se venuje vecem kde je jiste vybrani pokut nez vecem kde hrozi nebezpeci a to je spatne a za to je rad mit nemohu...

Take dekuji za konverzaci.

tix0575
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 08:50
Odpovědět 

PV: ale to by jsi se spíše měl zeptat takových pánů jako je Ivan Langer a jemu podobní, kteří policii totálně rozvrátili...tedy omlouvám se...on jen vytáhl generační špunt když vyrážel lodí Jménem POLICIE směr Austrálie!!!

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 09:44
Odpovědět 

tix0575 - on Lagner prilkazal PCR a MP a OP merit na hranicich obci a namistoi venovani se poradku tak nandavat boticky ? Ale ale....

tix0575
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 10:07
Odpovědět 

PV: to nepřikázal, ale odstranil z PČR staré kozáky, které by taková blbost ani nenapadla...ono se líp totiž velí někomu, kdo o tom moc neví a nechá sebou snáze manipulovat...což je většina nově nastoupených. Nic proti nim nemám, ale pořádným policajtem se nestaneš za půl roku ve škole, ale po pěti letech na ulici!! Z toho pak pramení i to jak jednotliví policisté řeší situace. Jak má např. takový 19 kluk řešit domácí "fackovačku", když o životě ví prd?? Tak ji vyřeší např. silou v mezích zákona ...místo, aby taťkovi domluvil, že se tak muž k ženě nechová!... a o tom je ten lidský přístup, který všem chybí

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 10:12
Odpovědět 

tix0575 - no u tech 'kozaku' ktere zocelil komunisticky rezim, tech kteri meli plno kamaradicku a franta znal tondu a tonda vse zaridil, tech mozna neni takova skoda jak si predstavujes...

Dokud budete jako MP botickari a to je 80% vasi cinnosti, tak tu lidskou autoritu a respekt nezsikate. To mi ver.

tix0575
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 10:54
Odpovědět 

PV: :DD neboj u nás je to záležitost jen zimního období..v létě nás živí radar :DD
Musíš to brát prostě město od města...MP je ozbrojená pěst starosty a ten je i hlavním velitelem MP ze zákona. Prostě co město uzná za vhodné, aby MP dělala, tak to dělá. Není to tak, že si ráno u kafe sednou a řeknou: Dneska ožebračíme řidiče ať se děje co se děje! Prostě až vyděláme 200 000 Kč, tak půjdeme domů... :PP

A ty si myslíš, že to kamarádíčkování je otázkou jen starých KSČ kozáků?? Možná, že dneska už je to jako standart u šech složek státu :( Podle mne lobbismus je toho zářným legálním příkladem! Určitě s tím nesouhlasím, ale co staří kozáci znali a uměli, to prostě dneska se budou hoši trpce dlouho učit.

Možná by stálo za to, aby se tu presentovalo jak takový přesupek řeší "starý" a "mladý", možná by se došlo k tomu, že ten starý ti spíše domluví a ten mladý tě osolí...ale třeba ne..kdo ví?

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 12:26
Odpovědět 

tix0575 - ja to beru tak, ze pokud chce PCR a MP aby si meli lidi za slozku ktera jim pomaha, musi delat to, ze POMAHA a ne to co deta ted.

Abych to lepe vysvetlil, vice jsem dal do: NEJVICE MP SLEDOVANY A TEDY PATRNE NEJNEBEZPECNEJSI USEK V JIHLAVE !!!

Verim ze pochopis, o cem mluvim.

tix0575
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 15:28
Odpovědět 

PV: samozřejmě, že chápu co myslíš, ale zkus se na to podívat i z druhé stránky: Někomu je ubližováno, tomu pomáháš ale zároveň druhému škodíš, protože proti němu použiješ nějaké omezení a sankci..a ten zas tě bude nenávidět a v hospodě to jaksepatří rozmázne. Takže ve výsledku jsi na 50/50. A jak praví klasik, člověk se stává slavný průsery, takže lidi si pamatují to, že policie podělala tohle, ale už nikde nenajdeš kolika lidem pomohla. Taky nespočítáš jestli tím, že někomu dáš pokutu za rychlou jízdu jsi třeba nezachránil život, protože za rohem by přejel dítě ... nebo příště by jel ještě rychleji.
MP někde má oblibu a jinde ne. Myslím, že např v takových Lázních Bohdaneč místní obyvatelé jsou spokojeni, že tam MP měří rychlost, protože se jedná o řidiče, kteří jen projíždí a to rychleji než mají...takže si stěžují jen naplaveniny :DD
U nás je to podobné, protože jsme průjezdní obec a místní vědí kde měříme a dají si pozor :DD i když občas se taky nechají strhnout. ;) Nestalo se nám, že by nám nadávali, že je šikanujeme, ale každý spíše řekne, že je blbec, že nedával pozor a je to jeho vina..a to potěší :)) Kdežto takoví občané PH, nebo Polska...u nich je to první co vypustí z pusy :P ŠIKANA!!

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 16:56
Odpovědět 

tix0575 - stale a porad dokola:

Merte, pokutujte ale tam kde to MA SMYSL... Vy delate pravy opak.

A to ze at delate co delate nadavaji ? Vzdyt to jenesmysl, jeste nikdy jsem neslysel nikoho odsuzovat MP nebo PCR za to ze hlida na prechodech, kdyz deti prechazeji do skoly.
Kazdy je za to chvali a rika, jak to je dobre... Tohle je to co mate delat...

tix0575
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 17:39
Odpovědět 

a není to dost málo...stát hodinu u přechodu?? co pak by měli dělat zbytek služby?? ;)) rád si nechám poradit a inspirovat. Ono třeba nemá cenu měřit rychlost u školy, když jsou prázdniny :DD
Já bych řekl, že každý by měl být aspoň na měsíc policistou..ať u PČR nebo MP, aby zjistil jak jde život. U PC se o tom píše velice snadno i mě ;))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 09:09
Odpovědět 

tix0575 -

''a není to dost málo...stát hodinu u přechodu?? co pak by měli dělat zbytek služby?? ;)) rád si nechám poradit a inspirovat'' - no mozna ti to prijde smesne, nevim. Mne ne.

Co by podle mne mela MP delat jsem ti napsal v tematu: NEJVICE MP SLEDOVANY A TEDY PATRNE NEJNEBEZPECNEJSI USEK V JIHLAVE !!!

Mylslim ze je zbytecne dikutovat to ve vice vlaknech, tak se tam podivej.

jen tak pod carou, proc vytahujes takove bobosti jako mereni u skoly o prazdninach, ja myslel ze tady vedeme debatu rtochu na urovni, tak proc z toho delas cirkus, k tomu se vetsinou snizuje ten, komu dochazeji argumenty.

tix0575
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 11:36
Odpovědět 

PV: víš, mě přijde směšné, když někdo operuje s termínem: ..MÁ TO SMYSL... Pohledy na tento termín jsou prostě tak odlišné, že stejně všem nemůžeš vyhovět i kdyby jsi se roztrhal. Co pro jednoho smysl má, pro druhého je to banalita, protože nezná všechny aspekty. Uvedu ti konkrétní případ od nás.
Jedná se o obec, která je tak roztahané po kopcích, že řidič má dojem, že jede mimo obec ale po E 65, takže kamionová doprava jak hrom. Ta silnice nemá chodník, škola cca 100 m. Teď si představ co to udělá s takovým prvňáčkem, když cestou do školy kolem něj prohučí kamion rychlostí 50 km/h, natož když tam valí běžně 60 km/h, naměřený rekord os. autu 104 km/h, moto 120 km/h. Ty děti přeci nemůžou být chráněni naší přítomností jen u školy, ale po celé cestě do ní!! To, že stojíme u přechodu, je spíše kvůli tomu, aby řidič je nepřehlédl a pustil je (taková vesta s nápisem POLICIE přeci jen je lépe vidět a dělá divy).
Takže když měříme i "kousek" od školy, tak pro ty děti a jejich rodiče to SMYSL má, ale pro řidiče moc ne, protože si myslí, že obec je vylidněná... a včíl mudruj! :DD Argumentů mám dost :))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 12:38
Odpovědět 

tix0575 -

No samozrejme ze hodnoceni kazde cinnosti je subjektivni, nicmene i zak zakladni skoly pokud se ho zeptas, ti da relevantni nazor z pohledu obcana co ma SMYSL.

Bavime se tady stale o tom, proc jste u lidi botickari a nemaji ve vas zadnou vaznost.

Mozna ti to tedy zjednodusim: mereni u hranice obce, schovanani se za bukem v mistech kde cekam 'poruseni zakona' - NE, tudy to nepujde. / mereni kde hrozi nebezpeci, prace kde lide skutecne potrebuji pomoc (vandalismus, kapesni kradeze, problemove lokality) - ANO delejte tohle a mozna si vas lidi za cas zacnou vazit.

Stale chces hrat hru ze nerozumis o cem pisi ? Pokud ano napis to, protoze pak nema smysl debatovat.

tix0575
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 14:30
Odpovědět 

PV: já ti rozumím, ale házíš všechny do jednoho pytlíka. MP není PČR, kde všechno se děje podle jednoho rozkazu z PP. Kvalita MP je tak široká, že ji podle toho nemůžeš hodnotit. Zde všechno záleží na starostovi jako veliteli, radních a zastupitelstvu. To je jako by jsi porovnával úklid měst. Někde je super a jinde mají bordel...přesně podle lidí. U nás s místními obyvateli problémy nemáme v žádném směru, protože ví, že na první pokus dostanou domluvu, příště pokutu a když se nepolepší, tak jdou ke správnímu..takže takové malé 3x a dost :)) Určitě nás nemají za botičkáře, nebo lovce lebek...a to jsem si nevymyslel, to máme od starosty a chlapů v hospodě.
Pokud ti rozumím, tak se shodneme, protože měříme tam, kde to smysl má, botičky dáváme v krajním případě v opodstatněných případech, krádeže řešíme podle zákona = TČ...tedy PČR, vandalové si to po sobě musí uklidit a v problémových lokalitách operujeme tak často, že je jim to až nepříjemné :D)
A co se týká váhy obyvatelstva, tak mohu říci, že když jsme jako PČR hlídali přechody u školy, tak mě pozdravili max prvňáci...teď jako MP mě zdraví skoro celá škola :DDD

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 14:47
Odpovědět 

tix0575 tohle zni uplne jinak. Tady shoda.

Pravda, hodnotim MP podle toho, co vidim na vlastni oci tady u nas...

tix0575
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 15:05
Odpovědět 

PV: a víš čím to je?? Protože máme starostu, který nám do toho nekecá, máme volnou ruku, protože všichni jsme staří mazáci buď od PČR nebo jiné ozbrojené složky a starosta ví, že nebudeme dělat vylomeniny a zbytečně šikanovat lidi, ale na druhou starnu si nenecháme dělat na hlavu od kdejakého lufťáka co se začne ohánět známým na ministerstvu. Vždycky si svoje počínání dokážeme zdůvodnit, všem měříme stejně a to by ti mohli potvrdit i zastupitelé, kteří od nás dostali pokutu za rychlost a ani necekli.

Holt jiný kraj, jiný mrav :DD

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 12:24
Odpovědět 

tix0575 - Tu statistiku sem das ? Byl by to mozna dobry zaklad pro racionalni bebatu.

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 15:36
Odpovědět 

PV: že jsi to ty, tak ji tady zítra budeš třeba mít :D Nebude to zpráva pro starostu, protože tam žádná čísla neuvádíme kvůli tomu, že si myslíme, že nemají tu správnou vypovídající hodnotu a mohly by být předmětem podobných debat jako jsou zde :( Můžu ti garantovat, že kdyby radní tušili kolik peněz kolem nich jezdí v podobě rychlosti, tak stojíme na silnici s radarem neustále...a to je to, co my právě nechceme.
Půjde o statistiku, která se každoročně zasílá na Ministerstvo vnitra na jejich žádost, protože oni by tam pak neměli co dělat ...potřebují z něčeho přeci vařit ty svoje rozumy. Ti se ve statistikách vyžívají :)) Nedíval jsi se na otázky V. Moravce, když zdůvodňoval ředitel dopravní policie pokles nehodovosti?
Obávám se, že statistika sem moc racionální debaty nevnese, protože nebude mít všechny potřebné ukazatele.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 16:23
Odpovědět 

tix0575 - super, tak k te statistice pribal i nejaky ty ukazatele :)

tix0575
Člen
# Zasláno: 4 Led 2010 23:40
Odpovědět 

PV: omlouvám se,že dneska jsem nestihl satistiku sem dát, byla trochu honička, ale polepším se ;)) pracuji na tom

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 14:06
Odpovědět 

takže pro zájemce trocha čísel za rok 2009:
doprava 324
odchyt psů: 25
občanské soužití 10
jiné 10
krádeže 4
nalezené věci 4
životní prostředí 2
celkově 390 000 Kč

a teď do nás :DD

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 17:48
Odpovědět 

tix0575 -

324:55 a to pocitam i 'akce' nalezene veci :D

Necekal jsem ani, ze to bude tak tragicke...

Da se rici, ze v doprave resite 6x vice pripadu, nez v ostatnich cinnostech.
To nezni tak strasne.

Horsi je to kdyz se napise, ze :

- Skoro kazdy den date pokutu nejakemu z ridicu naproti tomu

- jedou za mesic zajedete k padle facce
- jednou za ctvrtrok resite ze se neco naslo a neco ztratilo
- jednou za pul roku ze nekdo pali v kamnech tenisky a nebo vysypal bordel do skarpy

- takze kromne dopravy jste vlastne nejvic 'pro psa' :)

Dodam sem statistiku Jihlavy, tam bude ten pomer doprava / ostatni jiste daleko horsi...

tix0575
Člen
# Zasláno: 6 Led 2010 17:01
Odpovědět 

PV: přesně tak...záleží na úhlu pohledu ;) a teď ty ukazatele :P Buď se na to můžeš dívat tak, že raději měříme,aby jak se s oblibou tady tvrdí, jsme naplnili obecní kasu, nebo prostě a jednoduše lidi častěji jedou rychleji než se perou v hospodě. To bude tím, že je na silnici daleko víc lidí než je jich v hospodě :DD Taky na silnici zlobí většinou lufťáci a poláci, místní si dají na nás pozor!!
Jinak tohle byly případy, které se vyřešily blokovou pokutou, nebo oznámily, tedy viník byl usvědčen a potrestán finančně! Pak je spousta spousta věcí v dopravě (špatné parkování) kdy řidič byl vyzván, dostavil se a bylo řešeno domluvou (182), nebo došlo k okamžité nápravě a nebylo potřeba přistupovat k sankci. Nechtěj po nás, abychom vyvolávali rvačky jenom pro to, aby bylo co napsat do statistiky :DDD
Jinak máš pravdu...věnujeme se psům dost, protože jsme sami pejskaři a lidem vadí volné pobíhání, nebo opuštění psů. Letos už máme odchyceno 6 ks a pokaždé je znám pachatel ;)) ... od 1.1.2010 se u nás psi čipují!!

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 6 Led 2010 20:41
Odpovědět 

''Buď se na to můžeš dívat tak, že raději měříme,aby jak se s oblibou tady tvrdí, jsme naplnili obecní kasu, nebo prostě a jednoduše lidi častěji jedou rychleji než se perou v hospodě.''

No na male obci je to asi jine nez ve meste, ale ve meste si myslim, ze se deje kradezi, vandalstvi a poskozovani majetku uplne stejne jako dopravnich prestupku. je jasne ze v prvnim pripade jespolecenska zavaznost vetsi, ale druhy pripad je pro MP daleko snazsi pokutovat a pro mesto prijemnejsi...

Takze ve meste je a budou MP vzdy botickari...

tix0575
Člen
# Zasláno: 6 Led 2010 23:51
Odpovědět 

PV: ale my jsme taky město :DD takže vidíš jak se můžeš snadno mýlit a nemůžeš srovnávat všechny MP podle jednoho měřítka...prostě každá je jiná...má jiné podmínky pro svoji činnost a také jiné priority. Holt bydlíš ve městě, kde to dělají jinak než my :))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 7 Led 2010 00:43
Odpovědět 

tix0575 - mesto ? podle toho co jsi psal tak asi bude rozdil mesto a mesto... neber to ve zlem.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři krát tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás discussion forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci