miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stížnosti / body
Autor Zpráva
444
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2007 09:40
Odpovědět 

Máte někdo 2 krát překročení rychlosti o 20km/h do během jednoho roku?

Potřebuji radu,až mi dojde předvolání k vysvětlení přestupku,na jaký § se můžu odvolat?
Navíc MP byli arogantní,měřili v absolutně nesmyslném úseku-konec obce.Chlubili se,že mají jediné auto s radarem a já jsem ten smolař,který jel 73km/h a oni byli mezi panelákama!
Prosím o radu.
ŘP potřebuji k mému zaměstnaní,pří odebrání mě hrozí ztáta zaměstnání,nesplácení hypotéky a asi skončím pod mostem.

osobne
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2007 12:47
Odpovědět 

Tak to máš smůlu, z tohodle už seš nevysekáš. Teď tady brečíš, že potřebuješ ŘP k zaměstnání, ale to sis měl uvědomit před tím, než jsi překročil maximální rychlost. Na žádný paragraf se odvolat nemůžeš, když tě při tom zastavili a ztotožnili.

diamondking
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2007 12:56
Odpovědět 

Milý 444, jak jsem vyrozuměl, překročil jsi dvakrát během roku rychlost o 20 km/h a tudíž ti zřejmě hrozí zákaz činnosti o kterém rozhodne správní orgán. A co tak se trošku zamyslet nad tím, když, jak píšeš tě volant živí, co takhle se zamyslet nad tím a dodržovat platné předpisy o řízení vozidel na pozemních komunikacích. A třeba dodržovat rychlost i v "nesmyslném úseku". A jestli arogance strážníků spočívá v tom, když ti řeknou, že jsi SMOLAŘ, který v obci jel 73 km/h.........kdy, jak všichni víme, je zákonem stanovená rychlost do 50 km/h, tak si spíše myslím, že arogantní je člověk, který pohrdá zákony..neboť, jak opět všichni víme, zákony jsou pouze pro blbečky a my, hrdinové a borci, je dodržovat nemusíme. Tak si to hezky vyžer a když ti vrátí řidičák, tak prostě dodržuj zákony a potom se nemusíš nikde dovolávat, zvláště ne tady, kde ti jistě poradí ODBORNÍCI a PRÁVNÍCI na slovo vzatí jak z toho ven....Jinak proti tobě nic nemám a ať ti to dopadne co nejlépe.

alik
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2007 17:16
Odpovědět 

Chlapče, pokud správní orgán rozhodne v tom tvém případě o odebrání řidičského oprávnění na určitou dobu, je to jedna z pozitivních věcí, kterou nám nový silniční zákon přinesl. Protože český člověk je ochoten se poučit až po přísném trestu, který obdrží.
I já občas v autě spěchám, ale vždy si držím rychlost v obci max. 70, za což mně hrozí pokuta 1000Kč a dva body, ale žádný zákaz řízení i při recidivě. Ovšem stává se mně to málokdy, většinou respektuji předpisy tak jak zákon stanoví.
Takže až ti papíry vrátí, spíše si uvědomíš, že jako řidič z povolání ŘP potřebuješ a přiměje tě to k dodržování zákonů.

respy
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2007 17:45 - Změnil/a: respy
Odpovědět 

No, oni ani policiste nedodrzuji zakony jak by meli ze? Kdyz mi nejaky buran vykradl auto, privolani policiste ho vyfotili a rekli mi, at s nima jedu sepsat protokol. Meli sluzebni fabii a v meste jeli lehce pod 80 kde to slo a mimo 110. Ale byli hodni a me to nevadilo, alespon to vse bylo rychleji vyrizene :))

pepek
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2007 20:14
Odpovědět 

Vážení moralisté a kritici, a už Vám došlo, že se tazatel nemusel dopustit přestupku překročení rychlosti o 20 km/h a více v obci? Neříká Vám všem nic stanovená tolerance měřiče rychlosti +-3km/h do 100km/h a +-3% nad 100km/h?
to 444 doporučuji si přečíst více odpovědí na tomto foru, ale ve Vašem případě se naučte popsat celou situaci přesně. Je to dost důležité. Zjevně došlo k Vašemu zastavení, řešení obecními zřízenci na místě atd. Popište, jak to, že zřízenci neřešili Vaše překročení rychlosti na místě .......

alik
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2007 21:21
Odpovědět 

Já jsem to pochopil tak, že překročil rychlost o více jak 20 km/h po odečtení tolerance 3km/h. Předpokládám také, že dostal pokutu 2500Kč. Ale souhlasím s tím, že by měl být konkrétnější.

osobne
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2007 22:23
Odpovědět 

pepek: Záleží na tom, čím ho měřili. Já myslím, že na laserovém měřiči rychlosti žádná tolerance není. Na klasickém radaru je ta, co ty píšeš. Ale měšťáci mají většinou nové laserové měřiče.

e policeman
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2007 22:42
Odpovědět 

osobne
Na "laseru" je samosebou taské tolerance.A to 3% respektive 3 km/h.To podle toho,je-li rychlost do nebo nad 100 km/h.

Hezký den

pepek
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2007 23:32
Odpovědět 

Tolerance mnou výše uvedená je na VŠECH měřičích rychlosti schválených k provozování na území ČR - RADARY, LIDARY, piezo....

e policeman
Člen
# Zasláno: 4 Zář 2007 13:06
Odpovědět 

Já jsem jen opravil názor "osobne" :
"Já myslím, že na laserovém měřiči rychlosti žádná tolerance není"

Hezký den hlavně pepkovi velkému chytrému amen :-)

Citizen X
Člen
# Zasláno: 4 Zář 2007 13:58
Odpovědět 

Otázka pro 444: V tom "nesmyslném úseku", kde tě strážníci změřili, platí padesátka nebo ne? Jestli ano, pak nechápu, o čem je tahle diskuse.

~CENSORED~

pepek
Člen
# Zasláno: 4 Zář 2007 14:24
Odpovědět 

Milý virtuální obecní zřízenče, již jsem před časem napsal - Neříká Vám všem nic stanovená tolerance měřiče rychlosti +-3km/h do 100km/h a +-3% nad 100km/h?
a toto tvrzení jsem pak již jen zopakoval. Nic víc, nic míň.

to obecní zřízenec občan X: Nějak jsem nepochopil smysl příspěvku. Jelikož obce jsou jejich zřizovatelem, tak zaměstnanci této organizace se přece logicky mají označovat jako zřízenci. Nevidím důvod od tohoto označení někam ustupovat.

e policeman
Člen
# Zasláno: 4 Zář 2007 18:48
Odpovědět 

pepek
Zákon o OP(a nejen ten) hovoří o strážnících.Proč by tito měli být označováni jinak?
Ale pokrok to je,to zas jo!

Hezký den
Policajt :-)

444
Člen
# Zasláno: 5 Zář 2007 07:47
Odpovědět 

Tak díky za odpověd.Vidím,že jste tu většina z Vás chytří jak rádio,tak dám na vaši radu a jdu zpytovat svědomí. Budu se snažit jezit 20km/h nebo auto tlačit,to je možná ještě lepší nápad.
PS-Repsy..souhlasím.

Pavelyar
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2007 13:53
Odpovědět 

Bavíte se o něčem co už se stalo, bylo řešeno blokovou pokutou, a tím pádem přestupce s přestupkem souhlasil, byl ochoten pokutu zaplatit. Teď už je na řadě správní orgán, aby provedl další zákonou sankci, což je zákaz činnosti (odebrání ŘP)
To už je každá rada k ničemu.

444
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2007 12:12
Odpovědět 

Pavelyar..opravdu zajímavé a velice poučné.Mnohokrát děkuji za oduševnělý příspěvek.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je devět děleno tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás web forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci