miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stížnosti / minimální alkohol za volantem
Autor Zpráva
migel
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2007 14:04
Odpovědět 

Dobrý den všem.Chtěl bych požádat o radu a pomoc.Pracuji jako zvukař a před zvučením v klubu si nějaké to pivko dám.Do práce dojíždím autem,ale mám zásadu že jedno pivo je z člověka pryč cca za dvě hodiny,tak si to vždy spočítám tak aby při těch 2-3 pifká jsem měl ještě rezervu a neměl v krvi nic.Před týdnem se mi bohužel stalo že jsem si dal před prací v 19:00 dvě velká a jedno malé pifko.Spočítal jsem si že zhruba ve 24:00 bude alkohol zcela pryč a já budu moci sednout za volant.Za volant jsem ale sednul o hodinu déle a to v 01:00 a v 01:30 jsem byl na parkovišti před barákem zadržen hlídkozu.Bohužel k mému údivu jsem nadýchal 0,225......Samozřejmě jsem spolupracoval na krvi jsem nadýchal 0,170 a kolik mi našli v krvi nedokážu odhadnout....Samozřejmě mi byl na místě zadržen ŘP.Nebyl jsem nalitý pouze jsem si to blbě spočítal a ten den měl pomalejší metabolismus či co.....Ale stejně je to dosti směšná hodnota.....Bezprostředně po požití málého piva k obědu člověk nadýchá 0,3?????Pomožte prosím poradte jak mám dále postupovat,a jaký trest mi hrozí???Máte někdo zkušenost???Samozřejmě odsuzuji lidi kteří jezdí pod vlivem,ale tohle je strašně krutý.Děkuji za jakoukoliv připomínku.Migel.

dement
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2007 14:26
Odpovědět 

Otázkou je, kolik jste měl alkoholu v krvi při odběru. Je možné, že díky prodlevě od orientační dechové zkoušky do odběru krve to bude už 0. Čeká Vás správní řízení. Je pravděpodobné, že ale bude zastaveno, protože jde o velmi nízké hodnoty. Naše zákony netolerují žádnou hladinu alkoholu.
Sankce:
řízení vozidla ve stavu vylučujícím způsobilost, který si řidič přivodil užitím alkoholického nápoje nebo jiné návykové látky
Přestupek:
Pokuta: 25 000–50 000
Zákaz řízení: 1 - 2 roky
Body: 7
Trestný čin: odnětí svobody až do tří let

migel
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2007 14:45
Odpovědět 

No a kdyby tedy v té krvi našli 0,2 je jisté že mi nevrátí řidičák???Docela mi chybí a na penězích mi zas tak nezáleží.....

pepek
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2007 15:37
Odpovědět 

Použijte např.googla a zadejte výrazy "fyziologická hranice" , "fyziologická hodnota" či podobné kombinace a z výsledků se dozvíte vše další. Pokud jste ale přiznal a v protokolu je zapsáno, že jste požil před jízdou, pak máte smolíka.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2007 16:11
Odpovědět 

Pepek má naprosto pravdu. Velice záleží, co jste na sebe "napráskal".

migel
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2007 16:16
Odpovědět 

No samozřejmě jsem řekl jak to bylo....že alkohol před jízdou jsem nepožil pouze odpoledne předtím a to minimální množství........Neměl jsem důvod lhát,pac se mi to celý zdálo absurdní.....nečekal jsem že za takhle molou hodnotu bude nějakej,zvláště takto brutální postih.......čekal jsem na místě pokutu 1000-5000 atd.Což je taky tvrdý,ale tohle????Co mi tedy hrozí??JKste určitě v této oblasti poměrně lépe informováni...Ptal jsem se hned těch policajtů a každej mi řekl něco jinýho....fakt skvělý...Dokonce ten mladej co mě vezl na krev mi řekl že můžu dál řídit pac mám řidičák akorát né fyzicky u sebe a že by to byl pouze minimální přestupek a trochu by mi to uškodilo tak nevim.....když sami policajti nevěděj......

milancukrar
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2007 19:10
Odpovědět 

ono je důležité, kolik Vám naměří v krvi. pak se dá radit

osobne
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2007 21:10
Odpovědět 

Je to přestupek dle § 22/1b) zák. č. 200/1990 Sb. Hrozí za to pokuta od 10 000 Kč do 20 000 Kč a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku.
Jinak není rozhodující pouze kolik naměří v krvi, důležitá je celá lékařská prohlídka a chování osoby při ní. Lékař zkoumá různé reakce osoby, její chování, jestli cítí alkohol z dechu, zda osoba např. dokáže chodit rovně po čáře, nebo např. zda se trefí prstem do nosu při zavřených očí, atd. Pokud jsou odběry krve udělány dva po sobě v určitém intervalu, tak se dá s velikou přesností vypočítat, kolik měl řidič obsah alkoholu v krvi v době činu (ale to se dělá pouze u závažnějších případů, jako je dopravní nehoda a některé trestné činy). Při takovémto přestupku postačí pouze zjistit, zda měl v sobě řidič alkohol, protože není povolen žádný obsah alkoholu v krvi. Jinak ty přístroje na orientační dechovou zkoušku automaticky odečítají možnou fyziologickou hladinu alkoholu a pokud něco naměří, tak je to opravdu z požití alkoholu.

pepek
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2007 21:26
Odpovědět 

Alcomat a ani Draeger nic neodečítá. To si zase osobně něco vymýšlí a neví o tom ani základní věci.

~CENSORED~

osobne
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2007 21:29 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

Draeger možná ne, ale Dräger jo. Policie ČR používá pouze Dräger a Lion, žádný Alcomat nebo Draeger.
link
:-) :-) :-)

z64
Člen
# Zasláno: 26 Lis 2007 12:29
Odpovědět 

"Jinak není rozhodující pouze kolik naměří v krvi, důležitá je celá lékařská prohlídka a chování osoby při ní. Lékař zkoumá různé reakce osoby, její chování, jestli cítí alkohol z dechu, zda osoba např. dokáže chodit rovně po čáře, nebo např. zda se trefí prstem do nosu při zavřených očí, atd."zase tady plkáte nesmysly,můžu po čáře chodit klikatě,může být z mého dechu cítit alkohol ale pokud v krvi nic není tak jsem čistej jako slovo boží....zamyslete se už konečně nad tím,co píšete....

e policeman
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2007 00:59
Odpovědět 

migel

Alkohol za volant nepatří.Že jste si "špatně spočítal" je jen Váš problém.Asi tak.

Yuichiro
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2007 18:18
Odpovědět 

http://www.e-shop-compex.com/bodovy-system.html

Nebo vice tu:
http://www.novapravidla.cz/prestupky_a_postihy/pre hled_prestupku/

Je tam i uplne zneni par 22
http://www.novapravidla.cz/prestupky_a_postihy/upl ne_zneni_paragrafu_22_zakona_c__200_1990_sb/

zidlik
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2011 10:54
Odpovědět 

mě bylo řečeno na školení, že podle lékařů je hranice 0,2 promile v krvi kterou tam můžu mít i bez požití alkoholu + je ještě nějaká tolerance přístroje...čili můžu dýchnout 0,24 promile

petrpetr
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2011 20:15
Odpovědět 

zidlik jo to klidně můžeš, jen jestli po 5 minutách dýchneš znovu 0,24 tak ti stejně vezmou dekle a pošlou do správního, kterej to samozřejmě odloží. Samozřejmě záleží na policajtovi jestli ti je veme nebo ne. Ale do správního tě oznámit musí.

antimp
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2011 21:51
Odpovědět 

Blbe od Gottwaldova, jako obvykle víš o problému hovno, takže si dej pár facek a neslintej tu píčoviny. Zjisti si něco o dechové zkoušce, o toleranci schválených měřidel a o stanoveném postupu.
btw. Co to je dekle? To je zase nějaký výplod tvého chorého mozku?

petrpetr
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 08:40
Odpovědět 

zidlik no nevím kde žije antiidiot, pokud nadýcháš 0,24 a po 5 minutách nadýcháš to samé, policie to posuzuje jakoby jsi měl v dechu alkohol a posílají to ke správnímu řízení, jelikož na místě to odložit oni nemůžou. Záleží jen na nich zdali ti na místě zadrží řp či nikoliv. No kdo nelapí jen doma u pc tak ví co jsou to dekle. Zažil jsem tolik dechovek o kterých se toběani nezdá. Samozřejmě že měřidlo má toleranci. Já mu jen odpověděl jak to opravdu chodí na silnici ne doma u PC

pepa
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 11:10
Odpovědět 

petrpetr

Myslim, že zidlik má pravdu. kouknu na to na netu :-)

petrpetr
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 11:40
Odpovědět 

pepa: tak si zkus dát 1 pivko a nechej se zastavit a uvidíš, hlavně pak neříkej že jsi to jedno pivo měl.

pepa
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 19:59
Odpovědět 

Platí v České republice stále nulová tolerance alkoholu v krvi řidičů?

Tolerance je stále nula. Teď se jedná o tom, že by mohla být tolerance posunuta. Podle soudního lékařství je pozitivní nález alkoholu v krvi až od 0,21 promile. Český metrologický institut povolil, že budou stanovena měřidla na kontrolu alkoholu v dechu. Stanovil, která měřidla to budou. Ty musí splňovat určité metrologické požadavky Evropské unie. Testery mají dánu nepřesnost kalibrace. Soudní lékařství považuje za pozitivní nález od 0,21 promile alkoholu v krvi. Ale kvůli nepřesnosti kalibrace by se i u těchto stanovených měřidel mělo tolerovat 0,24 promile.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 21:02
Odpovědět 

pepa mělo tolerovat

pepa, tak tedka jsem potkal na pumpe PČR do o,3 mají interní předpis řp nezadržet. Ovšem posílají to ke správnímu i když dýchneš 0.2 a ten to odloží. ZL kraj. možná to někde mají jinak.

pepa
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2011 00:04
Odpovědět 

Zkráceně měl zidlik pravdu .... :-)

petrpetr
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2011 13:00
Odpovědět 

Jo jo to měl, uznávám, jen když dýchneš těch 0,24 tak stejně hnedka neodjedeš, sepisují to s tebou a jdeš do správního řízení. Na místě tě nikdo nepustí. Tudíž se domnívám, že snad pravda je na obou stranách.

zidlik
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2011 15:50
Odpovědět 

aha takže na školení nekacali...když pudu do správního řízení a je jasný že to vodložej tak vlastně můžu tuhle hranici dejchnout

petrpetr
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2011 19:04
Odpovědět 

jojo to můžeš, jen nesmíš říct , že jsi měl pivo že.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři krát dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás open source forum script miniBB™ © 2001-2018, Strážníci