miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stížnosti / Stížnost - laxní přístup hlídky
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
jarda
Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2007 11:37
Odpovědět 


Dával jsem před lety stížnost na činnost hlídky MP, která bez povšimnutí prošla okolo 15 hodiny kolem muže, který se pokoušel vyháčkovat Škodu 120. O může se hlídka začala zajímat až v momentě, kdy jsem je oslovil a poukázal na počínání muže. Zjistilo se, že muž si zabouchl klíče ve vozidle, což se po otevření vozu prokázalo. Přesto nebylo jednání strážníků v souladu s jejich povinnostmi. Zmíněným strážníkům byla odebrána pohyblivá složka z platu po dobu 3 měsíců. A to není zrovna málo.

Alaram
Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2007 12:07
Odpovědět 


jarda: jsi jeden z mála co sem napsal solidní věc. pokud je to tak jak píšeš,pokládám to za správné,jenže jsou zde tací co by je chtěli hned pověsit...

pepek
Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2007 12:23
Odpovědět 


Proč pověsit? Stačí ho vykopnout k lopatě, protže se stejně nikam jinam nehodí. Z jakého důvodu ho má co občan upozorňovat na věc vybočující z normálu? Pokud to sám černý póvl nevidí, tak k čemu tam je? Pokud na místě není občan, který ho na něco upozorní, tak jak to vypadá, když takový lempl chodí v noci po sídlišti (sám jsem ještě nic takového neviděl a znám to jen z propadgační materiálů póvlu) a "náhodou" tam někdo opravdu krade auto? Normálně se otočí a jde dál nebo "nic nevidí". Prostě tato činnost - pěší hlídková- by měla být jediná povolená. Do auta si sednout jen vyjímečně. Prostě vrátit póvl tam, kam patří a k čemu byl zřízen.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 29 Kvě 2007 14:37
Odpovědět 


jarda: udělal jste naprosto správnou věc, které nelze nic vytknout. Zamezil jste případné krádeži vozidla a byla potrestána i laxní hlídka.

pepek: ač sami s větší částí Vašeho příspěvku souhlasíme, obracíme se tímto na Vás i ostatní přispěvatele s prosbou, aby se své názory pokusili psát slušnější formou. Raději zde uvítáme diskusi, než vzájemné osočování a nadávání.

jarda
Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2007 23:04
Odpovědět 


Admin
V tomto případě jsem přesvědčený, že můj postup byl správný v té době. Ačkoliv se snažím nejen MP, ale i PČR především pomáhat. Ne, že bych chtěl některé prohřešky VČ zlehčovat, ale jsou takové, které dle mého názoru nestojí za řeč a v některých úřípadech se dá přimouřit oko. 4lověk, který však o této práci nic moc neví a nikdy nestál v terenu, toto nemůže objektivně zhodnotit.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 29 Kvě 2007 23:12
Odpovědět 


jarda: to co píšete závisí na situaci. Pokud Vás chce strážník 'udělat' za každou cenu, obzvláště, když se bude jednat o prkotinu, je více než pravděpodobné, že se člověk pochopitelně ohradí.

e.policeman
# Zasláno: 31 Kvě 2007 15:54
Odpovědět 


pepek


Mohu se optat cim se zivite?Zajima mne to proto,ze podle vas straznik se hodi pouze k LOPATE.Osobne mi prace fyzicka nevadi,dokonce obcas v ramci relaxace nejakou tu kopu sena,uhli nebo hliny prehazu.Proc jste takovy zaryty nepritel strazniku?Co jste provedl,nebo oni vam ,ze je tak nenavidite?

Pozn: Jsem straznik,nevadi mi to a dokonce jsem rad :-) Obcas se mi totiz podari chytit nejakeho lumpa,ktery si to zaslouzi.Nemyslim tim chudaka,ktery si nevsimne znacky a projede jednosmerku.Myslim opravdoveho LUMPA.To mne tesi-chytat lumpy.Napriklad.Co vy,co delate?Sedite v kanclu,doma,delate pojistovaka,jezdite kamionem,ucite na skole,jste lekar?Osobne si vsech techto profesi vazim,i kdyz netvrdim,ze bych k lekari chodil rad.Vsechno chce svoje.I dobrym straznikem nebo policajtem je makacka at uz tomu verite nebo ne.
Jsem zvedavy jestli a jak mi odpovite.
Hezky den

pepek
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2007 16:12
Odpovědět 


to e.policeman: Sdělím Vám sladké tajemství - oblékačem černého mundůru nejsem. Žívím se tak, že si zatím nestěžuji. Stačí to takhle?
Pokud jste nepochopil přirovnání někoho ke kopáči, tak prozkoumejte web a třeba na nějaké přirovnání narazíte.
btw. Můžete tady všem sdělit jaképak to lumpy chytáte a jak to děláte? Mne (a věřím, že i další) to hrozně moc zajímá. Zkuste vytvořit nový thread a popište to. Předem děkuji.

e.policeman
# Zasláno: 31 Kvě 2007 16:19
Odpovědět 


pepek

Nemohu vam sdelit jake lumpy chytam.Zakon mi neumoznuje tyto informace zverejnit.
A kvasemu "Žívím se tak, že si zatím nestěžuji. Stačí to takhle? "
Nestaci.Zrejme se za svoje povolani stydite.Jinak by to z vas nelezlo jak s chlupate deky.
:-)
oblekac cerneho munduru - hezke.Tesim se na dalsi pojmenovani meho zajimaveho a prospesneho povolani.

hern
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2007 16:20
Odpovědět 


Co je Vám potom Pepíno, jak chytá lumpa, to by jste nezvládl co?
To Admin co mě mažete, nelíbí se Vám pravda lumpe?

e.policeman
# Zasláno: 31 Kvě 2007 16:20
Odpovědět 


! OMLOUVAM SE ZA PRAVOPISNE CHYBY !

pepek
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2007 16:33
Odpovědět 


to e.policeman: A který zákon Vám zakazuje obecně napsat jaké lumpy chytáte? Obchodníky s nezdaněnými palivy, tuneláře bank.....? Zkuste napsat ten zákon.
Odkud mám příjmy, které mi zajišťují živobytí, tak do toho Vám a většině lidí opravdu nic není. Za tyto příjmy se nestydím.
btw. Příští týden možná bude cestovat do Vašich končin, tak Vás třeba uvidím a pozdravím.

e.policeman
# Zasláno: 31 Kvě 2007 16:37
Odpovědět 


pepek

Mate pravdu,nic mi neni do toho cim se zivite.Jen mne zajimalo a jsem rad,ze jsem se nespletl,jestli odpovite.Neodpovedel jste na dotaz co delate.Mohu si tedy myslet,ze neco zleho.Nezlobte se na mne,ale tak mi to pripada.Je mi jedno kdo jste,nepreju vam nic zleho.Pokud ovsem nic zleho umyslne neprovedete Vy.Pak vam preju jen to nejhorsi.
Hodne stastnych kilometru bez pokut a hezky den!

pepek
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2007 16:59
Odpovědět 


to e.straznik: Koukám, že jste byl nejdříve hrdý, jak chytáte lumpy a teď nechete nic říci bez toho, že Vám to něco nebo někdo zakazuje. Pokud o něčích příjmech nerozhodne soud v poslední instanci, že jsou nezákonné, tak je vše O.K. Jinak by to byla jen hloupá závist a to vy přece neděláte,že?
Děkuji za přání mnoha stastných km bez pokut a věřím, že to přání bude na hodně dlouho

jarda
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2007 13:25 - Změnil/a: jarda
Odpovědět 


pepek
Můžete tady všem sdělit jaképak to lumpy chytáte a jak to děláte?


Nejsem strážník, přesto si dovolím předložit několik případů z našeho města;
Zadržení pachatele, který ohrožoval zákazníky jedné místní restaurace mačetou. zadržení pachatele cca 15 minut po vloupání do vozidla, zadržení pahatele, který ohrožoval občany na veřejnosti střelnou zbraní atd., atd.

Pokud si někdo myslí, že k činnosti Městské policie patří pouze ukládání pokut za špatné parkování, nasaování tzv. botiček apod., je na omylu.
Pokud se někomu zdá práce strážníka snadná a myslí si, žeby ji zvládl lépe, nechť si to jde vyzkoušet (o,

Anonymní
# Zasláno: 1 Čen 2007 18:32
Odpovědět 


pepek
"Pokud o něčích příjmech nerozhodne soud v poslední instanci, že jsou nezákonné, tak je vše O.K. "


Podle mého názoru jste individuum.
Hezký den

pepek
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2007 18:51 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 


to Anonymní: Pokud si myslíte, že jste geniální, tak jste vcelku na omylu. Protože pokud vezmu prvotní a základní význam pro Vás zjevně neznámého slova, tak to jsme úplně všichni - i každý jednotlivý člen starostovy černé ochranky je individuum (pokud je mi známo, tak mezi námi ještě neexistují "ovečky Dolly" - zatím). Zkuste se občas zamyslet nad tím, co píšete.

e.policeman
# Zasláno: 2 Čen 2007 11:17
Odpovědět 


pepek

Příspěvek na nějž jste regaoval byl můj.Omlouvám se ,že jsem nevyplnil už.jméno.Takže.

Já vím co je "INDIVIDUUM" : jedinec, jednotlivec individuální,svérázný nebo také něčím charakteristický.A Vy jste individuum v té nejryzejší podobě.Jste charakteristický svými výroky,pro někoho urážlivými nutno podotknout.
Ano já jsem také individuum,ale nikoli v tom smyslu,že oblékám "černý mundůr".To je pouze jeden z mých vnějších znaků.
pozn. Geniální také nejsem a nikdy jsem to netvrdil

Hezký den

pepek
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2007 11:32
Odpovědět 


to e.straznik: Jsem velmi rád, že jsem někoho nasměroval na správnou cestu ke vzdělání a k umění vyhledat si potřebné informace. Jen tak dál. Pokud Vám mohu být nějak nápomocen v rozšiřování Vašich obzorů, stačí se dotázat. V případě, že dotaz bude na reálném základě, pokusím se Vám v rámci svých možností poskytnout pomoc či Vás nasměrovat na potřebný informační zdroj.

e policeman
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2007 12:03
Odpovědět 


pepek

Co se týče mého vzdělání a Vaší snahy o jeho zkvalitnění je velmi mlé,že se v tomto směru o mne zajímáte.Leč konstatuji,že Vám do úrovně mého vzdělání je asi tolik co mně do toho,čím se živíte, ak jste mi sám prostřednictvím tohoto sajtu sdělil. :-)
Obzory si rád rozšířím,ale momentálně mne nic nenapadá.I když připouštím ,že zlepšovat se dá vždy a cokoli.Jako člověk vzdělaný jistě připustíte,že ani Vy nejste "ten,který vše ví" a do dokonalosti máte namíle daleko.

e policeman
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2007 12:04
Odpovědět 


! CHYBY V TEXTU JSOU ZPŮSOBENY TOLIKO SNAHOU O RYCHLÉ NAPSÁNÍ TEXTU !

pepek
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2007 12:17
Odpovědět 


to e.straznik: Zkuste číst pozorněji a najděte mi pasáž, kde se zajímám o úroveň Vašeho vzdělání a kde tvrdím, že jsem "ten,který vše ví"? Asi při hledání neuspějete. Pouze jsem Vám chtěl podat pomocnou ruku. No budiž, odmítl jste.
btw. Zkuste, prosím, přestat neustále omlouvat své chyby v textu a raději si text před odesláním zkontrolujte.

e policeman
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2007 12:26
Odpovědět 


pepek

děkuji za Vaši další radu.
Já také netvrdím,že jste něco takového napsal. :-)

Anonymní
# Zasláno: 3 Čen 2007 19:46
Odpovědět 


K tématu vzdělání a inteligence u PČR a MP uvedu, že objektivní a vzdělaní adminové tohoho webu jistě vědí, že např. ve Velké Británii se v náborových letácích na bobíky dočtete, že nejsou žádné zvláštní požadavky na vzdělání. A kurs na konstábla trvá 16 týdnů a ne zbytečně natahovaná ZOPka u PČR, kde se učí plno věcí úplně mimo obor. Naši superchytří adminové též jistě vědí, že na funkci řadového policisty nebo strážníka je třeba naprosto průměrně inteligentního člověka. Ne žádného nadprůměrně inteligentního či vzdělaného člověka. Má to svoje důvody, psát to tu nebudu, adminové to jistě vědí. A pokud ne, tak ať si zajdou na konzultaci k nějakému policejnímu psychologovi. Ten jim předloží takové argumenty, že to snad i oni se svou "objektivitou" pochopí...

alík
# Zasláno: 3 Čen 2007 20:10
Odpovědět 


anonym: admin k policejnímu psychologovi určitě nepůjde, protože se bojí, že by rozpoznal jeho duševní problémy. A navíc admin nechce žádné argumenty slyšet, jen pomlouvat a zase pomlouvat.

Anonymní
# Zasláno: 3 Čen 2007 20:13
Odpovědět 


Tady se nehovoří o potřebách a problémech PČR, ale obecní ozbrojené bandy, takže trochu jiný problém. Ano, máte pravdu, že obce na ulici potřebují jednoduchého nízkointeligenta, který si nebude stěžovat, udělá vše, to co mu jeho nadřízený nakáže, nebude moc přemýšlet a bude mít svaly všude ( hlavně místo mozku). Jinak dotaz - jak jste spokojen u PČR?

Anonymní
# Zasláno: 3 Čen 2007 21:33
Odpovědět 


Omyl Anonyme č. 2. To co jsem psal výše se týká obecně řadových policistů, strážníků, celníků, bachařů.... ať ja nazýváš jakkoliv. Tvé okamžité vztáhnutí mého příspěvku na "obecní ozbrojené bandy" a převedené termínu "naprosto průměrné inteligence" na "jednoduchého nízkointeligenta" svědčí o tvé zaujatosti, a proto tě považuji za klasického frustrovaného přispivatele tohoto fóra, který chudáček zřejmě někde dostal pokutku...
Většinou je dobrý přiznat si chybu a poučit se z ní. A vůbec nejlepší je dodržovat zákony, to pak na tebe nemůže žádnej ozbrojenec, ať má uniformu jakoukoliv. Ale to většina frustratů na tomto fóru nechce slyšet.

Anonymní
# Zasláno: 3 Čen 2007 21:45
Odpovědět 


Nechtěl jste, Vy malý jazykozpytče, spíše použít spíše slovo "frustrant"? Je vdidět, že psychologie nástupním kurzu se sice probírá, ale posluchači se jí moc nevěnují. A opět dodávám - tento web je směřován na obecní nízkointeligenty a ne na složky státní moci, mezi než nelze poskoky počítat.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 3 Čen 2007 22:03 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 


Anonymní č.1: problémem ovšem je, když ty zákony nedodržují ani strážníci. Argumentovat tím, že nedodržujeme zákony je naprosto zcestné, protože je nedodržují v první řadě ani strážníci.

Petr PP
# Zasláno: 12 Čen 2007 17:44
Odpovědět 


Domnívám se, že práce policistů a strážníků je náročná z těchto důvodů:

1) střetávají se tady svým způsobem protichodné požadavky na fyzickou vyspělost a připravenost (vč. znalosti rlzných hmatů, chvatů, úderů a kopů - česky řečeno umět se aspoň trochu profesionálně prát) a zároveň též na duševní připravenost a teoretické znalosti a k tomu všemu ještě umění komunikovat s lidmi, častokráte v afektu či dokonce v amoku

Jistě existuje spousta rambů, kteří by přeprali a zvládli kde koho, ale jsou tito rambové schopni naučit se i celkem dost zákonů, vyhlášek, nařízeních a pokynů a umět je aplikovat v reálném čase během pár zlomků vteřin přímo na ulici?

Jistě exsituje spoustav lidí s právním vzděláním a právními znalsotmi, ale byli by tito lidé také schopni a ochotni se patřičně fyzicky vycvičit, nechat s sebou házet anebo jsou spokojeni za prac. stolem s počítačem v pohodlné kanceláři:

2) Druhým obtížným prvkem je to, že strážníci a policisté při své práci neustále vstupují do něčích práv. Proto jsou dnes a denně pod kontrolou mnoha lidí. Těch proti kterým zasáhli (ač třeba zasáhnout neměli) i těch, podle kterých nezasáhli (ač zasáhnout třeba měli). Vím, že kolirkát je člověk "na nervy" jen z toho, jak ho kontroluje šéf. A tady ty lidi kontroluje celá věřejnost, častokrát věci neznalá a nepoučená (vč. novinářů).

3) Třetím obtížným prvkem je, že strážníci a policisté riskují svoje zdraví, někdy i svůj život a že jejich služba (pokud jsou na ulici a ne v kanceláři) je fyzicky náročná..

A to prostě vede k tomu, že skutečně možná tuto práci dělají i lidé, kteří by ji možná jinak dělat neměli. Prostě prosto, že se jiní lidé nehlásí. A tak si myslím, že kritizovat policii a strážníky je v pořádku, ale přece jen, člověk by měl zůstat aspoň trošku objektivním a vycházet ze stavu věci. A pokud třeba policii za něco krituzuje, pak zároveň zvednout ruku i pro zvýšení platů běžných policistů, aby na jejich místa mohli jít příp. lepší kvalitnější lidé.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dva krát jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás bulletin board software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci