miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stížnosti / A dalsi pripad :)
Autor Zpráva
PetrVesely
Člen
# Zasláno: 6 Pro 2010 08:42
Odpovědět 

http://www.heavy.cz/2010/12/arogance-policie-cr/

Chvalihodne je, ze se policajt alespon cervenal. :)

Straznicci, a PCR, neni vam trapne kdyz se divate na sveho kolegu?

Tady je jeste odkaz na to stejne video na Youtube http://www.youtube.com/watch?v=Xd5fFImvA5c&feature =player_embedded

volkswagen
Člen
# Zasláno: 6 Pro 2010 13:41
Odpovědět 

Video opravdu pěkné :-)

tix0575
Člen
# Zasláno: 6 Pro 2010 18:23
Odpovědět 

VW: tím asi myslíš jako že to video má krásný obraz? :D Protože pan přestupce se domáhá něčeho na co nemá nárok. Nechápu proč by měl policista psát do oznámení nějaký tlf svého nadřízeného..pán je vtipálek :P jen mele tu svoji písničku... PS: a fakt poprvé jsem viděl na vlastní oči jak se arogantně mlčí :D :D Fakt je ten, že chlapec moc autority tedy v zásobě nemá a ta holčina mu evidentně moc nepomohla..

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2010 10:01
Odpovědět 

Pretele, privital bych informaci, zda tedy mam ci nemam pravo na to, videt na silnici pred tim nez zaplatim dukaz, ze jsem jel rychle. Zde si fakt nejsem jisty.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2010 10:12
Odpovědět 

Tix: Ale no tak, pán je slušně poprosil, aby mu záznam ukázali, ze zkušenosti vím, že je to běžné. Narazil beran na berana a to nemůže skončit jinak než průserem.
To, že se se mnou někdo nebaví a nereaguje ani na slušné požádání za aroganci považuju, jakkoli si můžeme hrát demagogicky se slovíčky ;-)

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2010 10:18
Odpovědět 

PV: řekl bych asi takto ;) Je to na dobré vůli policisty.Ty buď souhlasíš s tím z čeho tě obviňuje a tedy jsi si vědom porušení zákona a pak netřeba důkazů, nebo nesouhlasíš s přestupkem tak jak je prezentován policií a pak se všechny důkazy provádějí před správním orgánem ve správním řízení. U nás s tím problém nemáme, pokud někdo projeví přání snímek vidět, tak si může zajet na měřící stanoviště a já mu to udělám i s technickou přednáškou o měření vozidel, popisem fotky a když si bude přát, tak mu ukáži certifikát, povolení úseků, blomby na radaru a třeba i služební průkaz :D My to považujeme jak za slušnost, tak i za férové jednání, neboť když chceme dodržování zákonů od druhých, tak máme mít vše v pořádky u my. Pokud něco z toho se nám nedaří (nemusí se povést titulek na fotce), tak prostě se věc neprojednává. Ale nic z toho co tam ten filmař chtěl, tak na to ze zákone na silnici právo nemá. ...ale kdybych tam byl tak mu s chutí dám telefon na tiskovou mluvčí PČR at má výdělek :P

VW: sorry, ale pán už tím, že tě filmuje se nechová podle mých představ a proto bych s ním taky komunikoval jen podle zákona, protože pak si člověk může být jistý, že to bude použito proti němu...to, že oba policisté jsou mladí a nezkušení, tak vypadají jako oslíci co neumí zahejkat. Dovedu si představit, že kdyby mu policista řekl, že si může dojet na stanoviště a tam mu to ukáží, tak se pán bude bránit, že to chce vidět na místě a nikam nepojede...PČR nemůže nikoho nutit, aby někam se jezdil dívat a pak to zavání další slovní přestřelkou a argumentováním..a argumenty tam chyběly na obou stranách.. :(

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2010 10:31
Odpovědět 

volkswagen - vis, nemam se slusnosti problem, ale tady je to postavene bud pravo je a nebo neni.

tix0575 - ja jsem nikdy nepremyslel ze bych si organy filmoval, ale po zkusenostech s tim zacnu. Pokud plati to, ze policajt / straznik nemusi na miste nic dokazovat, tak se podle toho nutno ridit. Nicmene uznas snad to, ze pokud nekdo nevi a je ochoten zaplatit a organ se chova jako chuj, tak je to smutne. On je ochoten zaplatit ale trouba se jen cervrna a blakota. A paninka kdyz by shodila tu vestu, tak tam stoji jako slapka, jen ji nalozit :D

volkswagen
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2010 10:34
Odpovědět 

Tix: To už je fabulace. Na dokumentování takového řízení nic špatného neshledávám, sami policisté by měli být rádi, protože pán si pak rozhodně nemůže nic vymýšlet. Kdyby měli mezi ušima alespoň trošku prejtu, tak by mu řekli, že mu nic ukazovat nebudou, protože mu to zákon neukládá. Pán dělá to samé - neplatí na místě pokutu, protože nemusí, ale pana policistu evidentně rozladilo to, že si ofce troufla protestovat. S takovou se přeci rychle vypořádají, co by ukazovali nějaký záznam, když nemusí. Ale nemusíme to řešit, vždyť už jsem napsal, že na sebe nejspíš narazili dva lidi, co se už z podstaty dohodnout nechtěli a to je pak průser...

PV: no tak v tom případě není. Ovšem já kupříkladu bych v tom případě do záznamu napsal, že mám důvodné podezření ze záměru důkaz zfalšovat, protože mi bylo odmítnuto jej přes několikerou slušnou žádost předvést.

Celá ta záležitost je postavená na hlavu, pán bude mít zdržení se SR, policista to musí vypisovat - dovedu si představit, že to je víc papírování než kdyby se to vyřešilo blokem na místě. Z hlediska vyjednávání to oba prosrali na celý čáře jen proto, že se nechtěli dohodnut.

e policeman
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2010 10:43
Odpovědět 

PetrVesely
"..vis, nemam se slusnosti problem.."

a pak napíšeš: ..."tak tam stoji jako slapka, jen ji nalozit :.."

Neodporuješ si trochu, čéče?

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2010 10:46
Odpovědět 

PV: a co můžeš čekat jiného, když Langer vytáhl generační špunt a všichni zkušení odešli do C? Podle tvého to nakonec na silnici skončí tak, že řidič bude filmovat policistu a policajt bude filmovat řidiče...to bude něco :DD Doufám, že si nemyslíš, že obhajuji chování PČR...zákrok provedli jako prvňáčci před tabulí, ale podle zákona to bylo aspoň čisté. Seznámili ho s přestupkem (tedy doufám, to na filmu nebylo!), poučili ho, že když nesouhlasí, tak bude oznámen...hotovo.

VW: mě teda policajt nepřipadal jako šprajcnutý..spíš neměl čím operovat. Osobně se divím, že mu to neukázali..o nic nešlo a času měli asi dost :D Papírování je s tím sice dost, ale dneska ti spoustu toho udělá PC ...když to umíš :D

volkswagen
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2010 10:49
Odpovědět 

Langra bych si zase tolik do huby nebral, na generační špunt zadělal Bubla výsluhama, tak jsem to aspoň pochopil, Íčko už dostalo černýho petra, tím ovšem nechci stavět nějakou jeho obhajobu, možná je to jinak.

Pišete to samé, co já, neukazuje to nepochopitelně, ergo kladívko je šprajcnutý :-)

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2010 11:01
Odpovědět 

VW: myslíš tím nový zákon o služebním poměru? Ano, tam problém začal a IL to pak dál krásně ladil...no nic, nebudem plakat nad rozlitým mlíkem, když to nemá cenu a je zde jiné téma :)

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2010 00:40
Odpovědět 

"..vis, nemam se slusnosti problem.." a pak napíšeš: ..."tak tam stoji jako slapka, jen ji nalozit :.."
Neodporuješ si trochu, čéče?

Ne, skutecne nemam problem jednat s PCR nebo straznikem, kdyz je slusny. Jednam pak taky slusne. A to druhe? To je pouze citovani faktu, vzdyt si to pust.

Jo a za generacni spunt jsem rad. Podle mne, kdo slouzil za komunistu, musel byt v KSC a aby mne nejakej komunista jeste 20 let po revoluci lustroval, tak to tedy radeji ten spunt.

tix0575
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2010 08:07
Odpovědět 

PV: od revoluce je 20 let! Ten generační špunt sloužil víc jak 10 let, ti neměli s KSČ nic společného! Ale je pravda, že je to pohodlné se na to vymlouvat :P Myslím, že tenhle argument tu bude ještě nejmíň 50 let :D

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2010 13:15
Odpovědět 

tix0575 - Ten generační špunt sloužil víc jak 10 let, ti neměli s KSČ nic společného! - to si delas legraci.

usama
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2010 00:46 - Změnil/a: usama
Odpovědět 

Nevím o čem tady diskutujete. Ten policista se choval jako buzerantskej čůrák...

Pokud chcete odkazy na zákon, tak se podívejte na základní zásady správnéího řízení.
Základní pravidla správního řízení se promítají do dalších ustanovení správního řádu a jsou důležitá pro jejich výklad, uplatňují se též samostatně a bezprostředně a tak regulují chování subjektů správního řízení, zejména správních úřadů.

Základní pravidla:

1. zásada legality – porušení zákona má za následek přezkoumání nezákonného rozhodnutí, příp. nahrazení škody
2. zásada správnosti – správní orgán je povinen použít nejvhodnějších prostředků, které vedou k správnímu vyřízení věci
3. zásada ochrany veřejného a jiného obecného zájmu – správní orgány jsou povinny vyžadovat plnění povinností od osob, které jsou účastníky správního řízení nebo kterým byly tyto povinnosti uloženy
4. zásada ochrany práv a zájmů adresátů veřejné správy – správní orgány jsou povinny chránit práva a právem chráněné zájmy fyzických i právnických osob
5. zásada přednosti smírného řešení – správní orgán se vždy, pokud to připouští povaha věci, pokusí o smírné vyřízení
6. zásada součinnosti správních orgánů s účastníky řízení
7. zásada rychlosti a hospodárnosti – zbytečné průtahy v řízení či zbytečné zatěžování účastníků lze kvalifikovat jako nesprávný úřední postup
8. zásada materiální pravdy – rozhodnutí správního orgánu vychází ze spolehlivě zjištěného stavu věci, správní orgán není vázán návrhy účastníků, příp. jejich shodným tvrzením
9. zásada přesvědčivosti rozhodnutí – že rozhodnutí musí být srozumitelně a jednoznačně odůvodněno
10. zásada rovnosti účastníků řízení – v řízení, kde vystupuje více účastníků, mají všichni rovná procesní práva a povinnosti

Všechny tyto zásady musí být v rovnováze a uplatňovány současně, s hledáním optimálního řešení.

A samozřejmě se na blokové řízení vztahují všechny obecné principy správního řízení.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 15 Pro 2010 12:24
Odpovědět 

Poslední věta je naprosto chybným závěrem.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2010 15:25
Odpovědět 

Od kdy je blokové řízení správní řízení haha

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři děleno tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás online community software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci