miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stížnosti / Stížnost na MP a žádost o přezkoušení z odborné způsobilosti
Autor Zpráva
josef107
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2011 22:43
Odpovědět 

MP mě nechal dne 7.9.2010 z parkoviště odtáhnou moje auto. Když jsem pátral tak jsem zjistil, že f. Compag umístila špatné značky -neodpovídají vyh. č. 30/2001 Sb. nechtěl jsem platit tak byl můj údajný přestupek odeslán na magistrát v MB. Zde jsem se znova ohradil a věc dosud není skončena. Stěžoval jsem si na Magistrát-samozřejmě odpověd že je všechno v nejlepším pořádku. Tak jsem napsal na MV odbor bez. politiky a obecní policie- kde mě bylo krásně odpovězeno, že MP podle novely zák. č. 553/1991 Sb., § 2 odst. d se může podílet pouze na dohled na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích.
MP není orgánem vykonávajícím státní správu na úseku místní či přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích. Tak jsem zvědav jak to dopadne.

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2011 07:57
Odpovědět 

josef107: a co tím chtěl básník říci?? ... to jako tímto budeš přezkušovat strážníky z odborné způsobilosti? :D

josef107
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2011 11:43
Odpovědět 

Ne myslel jsem, že MP pracuje špatně, když si pochybení f.Compag nevšímá a nevyvozuje z toho nějaké závěry. MV mi sdělilo, že to není jejich nápln práce podle zákona viz výše zákon o MP č 553/1991 Sb. může pouze dohlížet na bezpečnost a plynulost. Ne na nějaké čištění a pod. To má na starosti někdo jiný. Viz polemika a rozhodnutí NS že by se měly vracet odtažená auta. Pořádně si přečti zákon o MP a nikde tam není že auta mohou odtahovat,pouze botičky a taky jen někde.

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2011 15:07
Odpovědět 

josef107: jasně..to máš pravdu. Tohle je problém vlastníka komunikace, jenže asi šlo o majetek obce a tak MP jako orgán obce tam byl přítomen...
Myslím, že tohle je zbytečné..už to řešíš jinde :)
MP ani nemusí o pochybení firmy vědět...ne všechno se musí jevit jako protiprávní jednání... ;)

josef107
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2011 12:47
Odpovědět 

Sb. hoj Tix- byl jsem na jednání dne 10.3. Chtěla to ukončit rozhodnutím, ale když jsem jí předal materiály z MV tak to odložila. Současně jsem požádal o její vyloučení pro podjatost.Protože nehledá nic pro mě jen jak mě odsoudit. Mluvil jsem také s pracovníkem který je osobou státního dozoru v sil. dopravě na zm. dop. odboru. Také jsem se s ní nedohodl na znění toho § 19 odst. 5 zák. č 13/97. Tak jsem si požádal o stanovisko Min. Dopravy a zde je odpověd.
Z vámi zaslaného materiálu vyplývá, že použité dopravní značení je v Ml.Boleslavi umístěno v rozporu se zákonnými požadavky. Zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích , v §19 odst. 5 výslovně stanovuje, že z důvodu veřejného zájmu(jímž lze rozumět např. blokové čištění ulic) lze dočasně zakázat STÁNÍ silničních vozidel, a to příslušnou DZ podle zvláštního předpisu. Touto DZ je dle vyhlášky č. 30/2001 Sb., značka B 29"zákaz stání", zatímco na uvedených obrázcích se jedná o dopravní značku B 28 " zákaz zastavení". Na základě zákona o pozemních komunikacích lze umístit pouze značku B29, případně doplněnou o dodatkovou tabulku E13 "text" zřetelně vymezující dobu platnosti značky( naplnění zákonného požadavku dočasnosti takového opatření).
V případě řádného označení se pak vydává rozhodnutí podle §19 odst. 5 zákona o pozemních komunikacích, kterémnení msprávním rozhodnutím a které musí být provedeno alespon týden před dnem dočasného zákazu stání.
Teprve porušení zákazové značky užité v souladu s § 19 odst. 5 zákona o pozemních komunikacích, resp. jeho prováděcí vyhlášky č.30/2001 Sb., naplňuje formální znak přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích podle § 22odst.1 písm.l zákona o přestupcích.
Toto mám z Min. dopravy odbor pozemních komunikací Oddělení silničního správního řádu. Tak co ty na to. studuj a nedej se.

Ahoj Tixi- Ještě dodávám, že ta úřednice je asi opravdu hloupá, když takovéto věci nevědí a člověk si je musí obstarávat sám. Přitom svoje stanoviska hájí tak, že by si člověk myslel že může i vydávat zákony. A když se jim něco nelíbí tak se toho svého drží zuby nehty. Byla rozčarovaná ale podklady by měla opatřovat ona a zákony by též měla znát. MP též. Já když jsem se ohradil, že je to špatně tak jsem byl špatnej já protože se jim to nehodilo do krámu. Ted si představ kdyby musely všem vracet peníze za odtahy a pod. To by byl mazec, ale lidi se bojej ozvat.
Optařila si certifikát na značky já neříkám, že nejou správné ale velikost užitá není správná dávají 500 mm a má být 700 mm. Vzdasdu značka výrobce a kdo ji instaloval. U nás dávají obojetné -provrtané -odřené až hrůza a pod. To je asi jako falešná bankovka
vypadá skoro stejně ale neplatí.

tix0575
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 23:26
Odpovědět 

josef107: tak jsi je aspoň proškolil a příště si dají pozor..nebo taky ne..kdo ví. Ale máš pravdu, člověk se má ozvat když ví, že je v právu. Já to znám spíše z druhé strany, kdy jsem v právu já a hříšníci vymýšlejí pí*****y aby mne nachytali na švestce.. :D

josef107
Člen
# Zasláno: 19 Bře 2011 15:01
Odpovědět 

Byl jsem za pracovníkem magistrátu, který dává povolení na značení a moc se mu to nelíbylo. Přesto zatím nic neudělal, protože ty špatné značky se objevují v MB zase. Musí v tom být asi nějaký komplot, protože f. Compag by musela koupit asi tak 50-100 DZ a sloupků řádově tak cca 200 000,-Kč a to se jí asi nechce a používá staré krámy.Ale podle zákona na to měli dost času od roku 2001 až do 31.12.2007. Přitom ta osoba je osobou státního dozoru.
Ještě pro všechny. Když si chce někdo stěžovat na Min. Dopravy obracejte se klidně na libor.kozisek@mdcr.cz-toto je nejvyší osoba státního dozoru v dopravě.

josef107
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2011 21:28
Odpovědět 

Pro všechny koho to zajímá. Dodávám, že jsem dostal pokutu 25.000,-Kč a na rok zákaz řízení. Podal jsem si odvolání na KÚ -kde bylo rozhodnutí MěÚ Ml.Boleslav dne 6.5.2011 zrušeno a vráceno zpět první instanci k novému rozhodnutí. Do dnešní doby se tak nestalo,
Ani KÚ se nezabýval pochybením úředníku a vadami ve zprávách které opatřila úřednice v MB. Pouze konstatoval, že nemá žádné důkazy k mému přestupku. Myslím si, že to chtějí zahrát do autu a promlčet. Jinak to není možné. Nevím co si m ám myslet. Nechat to plavat nebo žalovat MP a úředníky.

tix0575
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2011 20:09
Odpovědět 

josef: prodej to do televize :D Myslím, že to pak půjde jedna - dvě

josef107
Člen
# Zasláno: 13 Čec 2011 18:24
Odpovědět 

Já si počkám opravdu než bude ten přestupek promlčenej a pak se pudu soudit o ty peníze. Promlčecí lhůta je tři roky takže času dost. Snad do té doby neumřu.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 14 Čec 2011 22:16
Odpovědět 

Aby tě ten soud nestál daleko daleko dráž

usama
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2011 22:47
Odpovědět 

josef107 ...Chtěla to ukončit rozhodnutím, ale když jsem jí předal materiály z MV tak to odložila. Současně jsem požádal o její vyloučení pro podjatost...

Jak typické, když někdo čecháčkovi nevyhoví, tak hned podává stížnosti na podjatost. napadlo tě čecháčku někdy, že takových stížností pro podjatost řeší její šéf denně deset na každého svého podřízeného.
Čím chceš podjatost zdůvodnit?

Mimochodem, co udělala ta firma špatně? Stály tam ty značky - stály. Stály tam týden - samozřejmě stály. Co chceš potom řešit??

pro všechny jsi nedůvěryhodná osoba, protože na strážníky jsi poštval ministerstvo. Dobrá beru, i když zákonný postup je stížnost podel správního řádu k jeho nadřízenému. A osobně se divím, že MV to nezamítlo rovnou a stižnost nepostoupilo zaměstnavateli.

Mno a hned v druhém kole jsi napadal úřednici z podjatosti. Jak myslíš, že vypadáš:-) Mimochodem, když to poženeš k soudu a on ti nedá zapravdu, tak budeš namítat podjatost soudu?

Mimochodem, ta úřednice jednala zcela dle zákona - prsumpce správnosti rozhodnutí se tomu říká, a umístění dopravní značky je opatření obecné povahy, tedy rozhodnutí sui generis (svého druhu), a proto jsi jí měl uposlechnout a neparkovat, tam kde to bylo v konkrétní době a místě zakázáno. Tečka.

A o jaké peníze se chceš jako soudit a s kým...

josef107
Člen
# Zasláno: 24 Zář 2011 11:45
Odpovědět 

Pro usama-
Moje odvolání na KÚ proběhlo tak, že KÚ její rozhodnutí zrušil a poslal zpět k novémi rozhodnutí . To bylo 9.5.11. Měla podle práva rozhodnout do 30 dnů, ale neučinila tak, protože nebyla v právu a nechala věc propadnout. Dne 16.9.Poslala pouze zprávu, že věc je promlčena a proto se odkládá. Nezměnilo se vůbec nic. Compag dává stále špatné značky , nikdo nebyl ani z policie (MP) postižen za neoprávněný odtah tak co s tím. To je spravedlnost.
Mimochodem, jak uvádíš-o té presumpci - taktak blbě nežvan. Povolení bylo podle zákona ale provedení ne. Jak časově tak špatné značky. Byla novela zákona o MP a ta jim odtahy nedovoluje. Tak se trochu vzdělávej Zaplatil jsem 1100Kč za vydání vozu a nebyl jsem jedinej. Kam ty peníze jdou, že za to nenakoupěj aspon správné značky a pod. A že mě rok tahala po úřadech je též v pořádku. Mám právo na spravedlivej proces podle Listiny lidskejch práv a to se nestalo.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři mínus nula?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás discussion forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci