miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stížnosti / Bloková pokuta za únik psa
Autor Zpráva
mbaumruk
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2012 20:14
Odpovědět 

Zajímalo by mě, zda mohu dostat opakovanou pokutu za to, že mi zběhnul pes. Pes, dle času odchytu byl lapen bezprostředně poté, co odběhl za jinými psy o 3 ulice dále. Někdo se postaral. Vztahuje se na to parag. 60; zák. č. 200/1990?
Do jaké výše mi mohou uložit pokutu?

tix0575
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2012 08:23
Odpovědět 

pokutu můžete dostat vždy za každý nový skutek, tedy i opakovaně za volné pobíhání psa. §60 ovšem řeší správní orgán, tedy požadovat podání vysvětlení. Volné pobíhání většinou řeší obecně závazná vyhláška obce, za jejíž porušení hrozí pokuta do 30 000 Kč. Taková částka je ovšem jen teoretická záležitost a většinou se pokuta pohybuje v řádu stovek až 1000 Kč. Věc se dá řešit i přes veterinární zákon, kde by se jednalo o týrání zvířete. Rovněž je dobré upozornit, že kromě lesního zákona volné pobíhání žádný zákon nedefinuje.
V první řadě je potřeba nastudovat OZV vašeho města a zařídit se podle toho.

e policeman
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2012 16:40
Odpovědět 

tix0575
Buď se použije "porušení OZV, která omezuje volný pohyb psů" a tedy majitel nesplní povinnost stanovenou na základě zákona č.246/1992 na ochranu zvířat proti týrání.(§27, odst.1, písm.j)Anebo, pobíhá-li psík po pozemní komunikaci, jde o přestupek podle §125c, odst.1, písm. k, zákona č. 361/2000.(v hlavě II, §60, odst. 11 je dáno, že " Vlastník nebo držitel domácích zvířat je povinen zabránit jejich pobíhání po pozemní komunikaci" a toto klidně může strážník řešit blokově.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2012 01:54
Odpovědět 

No byt to na me, tak ti psa seberu. Co jsi to za hovado, ze si neumis ohlidat psa a nechas ho volne behat bez dozoru?

tix0575
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2012 09:36
Odpovědět 

e: pravda..na 361 jsem pozapomněl..podle té se to dá taky udělat ;)

PV: ať hodí kamenem, kdo je bez viny. Prostě se stane, že pes jde na výlet a měly by se posuzovat všechny okolnosti ... tedy ohrožení ostatních. Pokud zdrhne nějaký bišonek, který ucítí háravku, tak nač z toho dělat vědu. Když se utrhne RTW, který nezná nic jiného než řetěz u boudy, tak asi půjde někomu i o život!

e policeman
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2012 19:49
Odpovědět 

tix0575
Jo, člověče, já znám Německého trp.pinče, který sitroufne klidně na Mastifa... :-) Prostě sebevrah :-) Má ho moje máma.A to se má jak prase v žitě, žádný řetěz..

e policeman
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2012 19:50
Odpovědět 

Každopádně je stále ve "kšírech" a na vodítku.Kromě domova.

tix0575
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2012 09:14 - Změnil/a: tix0575
Odpovědět 

e policeman: takže dobrman toy ;) to není žádný útočník...to je kořist :D

e policeman
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2012 18:18
Odpovědět 

tix0575
:-) Ano, něm.pinč je zakrslý dobrman asi jako Panda je zakrslý Polární méďa.
Ale ještě k věci.Co se psů a zvířat obecně týče, nemáme zrovna "dotažené" zákony.Ale to ostatně víme, že...

mbaumruk
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2012 21:00
Odpovědět 

Tak toto je nej,, odpověď.
Dík

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je sedm mínus dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci