miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stížnosti / Spani v nepojizdnem vozidle a zadržení ŘP
Autor Zpráva
jon
Člen
# Zasláno: 30 Čec 2012 15:22
Odpovědět 

Velmi rád bych vás poprosil o radu v situaci, ve které se nacházím a která je zapřičiněna následujícími fakty:

Policie ČR mě vzbudila opilého sedícího na místě řidiče v automobilu. Automobil byl prokazatelně nepojízdný (jako důkaz mám zakázkový list asistenční služby, nejednalo se o nepojízdnost z důvodu nehody). Protože jsem byl silně opilý (naměřeno 2,3 promile) a nepamatoval si sled událostí ani si nebyl jistý svou výpovědí ani kontrolou zapsaného, odmítl jsem cokoliv podepsat. Nicméně mi byl zadržen ŘP. Chtěl bych se zeptat, zda je takový postup PČR legální (jako důvod zadržení bylo uvedeno řízení, s pozitivním výsledkem měření přístrojem Drager). Jsem si naprosto jistý tím, že jsem spal v tomto vozidle již minimálně půl hodiny před kontrolou hlídkou Policie (svědectví kolem projíždějícího kamaráda) a také tím, že příslušník byl s nepojízdností vozidla obeznámen (chtěl abychom vozidlo lépe zaparkovali) Popřípadě jak bych měl vystupovat během správního řízení? Děkuji. J.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 2 Srp 2012 18:47
Odpovědět 

Tvrdit pravdu. Pak máte šanci.

tix0575
Člen
# Zasláno: 20 Srp 2012 09:34
Odpovědět 

1) pokud si nic nepamatuješ, tak je problém jestli si pamatuješ aspoň to, že jsi nejel ;)
2) podávat jakékoliv vysvětlení s 2,3 promile je nesmysl, natož to protokolovat.
3) zadržet ŘP pokud jsi nejel, nelze
4) pokud se nic nezměnilo, tak nad 1 promile se musel dělat i odběr krve, což jsi asi nebyl a pak už se nemusí jednat o správní řízení, ale o soudní, neboť by mohlo jít o opilství, ale to by jsi musel něco konat protiprávního, což spánek v autě není
5) nepojízdnost auta nemá žádný vliv, leda tak na to, že se s ním nedalo jet, pokud by se ti neprokázal úmysl jej užít k jízdě i tak

takže buď bylo všechno úplně jinak, nebo se policajti zbláznili :D

petrpetr
Člen
# Zasláno: 20 Srp 2012 13:21
Odpovědět 

tixi kde jsi byl na to že nad jednu se musí jet na krev...není pravda pokud z výsledkem dechovky souhlasíš.

tix0575
Člen
# Zasláno: 20 Srp 2012 13:40
Odpovědět 

kdysi to byl interní předpis pčr, protože to bylo tak, že do 1 promile pokud jsi souhlasil s naměřenou hodnotou, tak se krev nevyžadovala, ale nad 1 promile to bylo povinné účastníka vyzvat k lékařské prohlídce, neboť kromě řízení pod návykovou látkou se právě mohlo jednat o trestný čin opilství a tam bylo potřeba mít přesně stanovenou hladinu alkoholu v krvi. Ale je možné, že se to již změnilo a soud uznává i jen výstup z Drageru

petrpetr
Člen
# Zasláno: 20 Srp 2012 14:16
Odpovědět 

udájně uznává, jen se musí provést 2 krát a naměřená hodnota musí mět max odchylku 10 pr., řikali tady PČR

usama
Člen
# Zasláno: 24 Srp 2012 01:49 - Změnil/a: usama
Odpovědět 

hoja hoja !

zapomínáte soudruzi, že pokud měl potvrzení, že vozidlo bylo prokazatelně nepojízdné, tak je cekoliv dalšího zcela irelevantní.

Dokazuji, že jsem nejel a ani jet nemohl, protože vozidlo bylo nepojízdné. Čekal jsem na odvoz domů, byla zima, tak jsem si dal něco na zahřátí... byla velká zima a byl jsem tam dlouho.
Je snad nezákonné sedět v nepojízdném autě ožralej jako dobytek? Co na to Čl. 2 odst. 3 Listiny práv a svobod???

A prokáže-li se, že to policistům ukázal, tak bych z nich ještě vymáčknul pěkně tučné odškodné a nechal jim sundat hvezdičky, protože neumí číst...

tix0575
Člen
# Zasláno: 24 Srp 2012 09:36
Odpovědět 

usama: já největší problém vidím v tom, že s ním jednali pod vlivem...protože jak píše, ani on si nemůže vybavit co vše jim řekl a ukázal, natož aby to nějak sám prokazoval že to bylo tak jak píše. Nakonec ono kontrolovat někoho ve stojícím vozidle na alkohol si zasluhuje potrestání...aktivní blbec je horší jak třídní nepřítel!

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2012 13:47
Odpovědět 

Souhlas, u mne zase nebyl schopen straznik pochopit, ze neuvidi muj ridicak, protoze kdyz jsem prisel k autu co melo botu, zavolal jsem ho a chtel jsem ji sundat, tak jsem nebyl ridic :) Trvalo mu to 45 minut nez pochopil, behem toho byla zavolana i PCR :)

tix0575
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2012 19:48
Odpovědět 

no, je to jeho věc, když trvá na řp ;) pokutu ti přeci může vypsat i na OP :D

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 28 Srp 2012 07:38
Odpovědět 

tix0575 - no to mu u 'spatne zaparkovaneho auta' pro ktere jsem prisel jako majitel pujde hodne ztuha. Tedy za soucasneho stavu. Ale uz se vam chysta berlicka...

taz4x4
Člen
# Zasláno: 28 Srp 2012 21:24 - Změnil/a: taz4x4
Odpovědět 

No,ono to s ou "berličkou" nebude tak jednoduché,podle toho co je v návrzích je tam dost míst která se budou dát napadnout....takže to bude spíš pokus o berličku...a kdo se s ní nechá přetáhnout bude záležitost jiná :-)

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 28 Srp 2012 21:40
Odpovědět 

taz4x4 - bohuzel ja mam jiny pocit... ale nechame se prekvapit s cim si prijdou ulehcit praci, aby mohli uz jen sedet na zadku a fizlovat kamerama a nic neresit. Ted uz pujdou jen po ridicich a z jkancklu nevylezou i kdyz by venku kradli treba celej obchodak. Za to nejsou premie

tix0575
Člen
# Zasláno: 29 Srp 2012 09:00
Odpovědět 

jako majitel zaplatíš montáž, nikoliv pokutu ;) ...tedy pokud nesdělíš skutečnou osobu, která vozidlo zaparkovala ;)

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 31 Srp 2012 20:46
Odpovědět 

tix0575 - pri posledni akci sundavani boty straznici rozrusenim z me reakce zapomeli aji na pozadavek uhrazeni montaze boty... Takze to mas asi kus od kusu.

e policeman
Člen
# Zasláno: 31 Srp 2012 21:11
Odpovědět 

PetrVesely
Clovece,ty pachas zrejme mnoho prestupku,kdyz mas tolik zazitku s policajty?!Ted pisu jako ridic,ktery za cca.20 let platil 2x pokutu, a to opravnene!Ta druha byla uz v dobe,kdy jsem pracoval pro nejmenovany ozbrojeny sbor a mozna to slo ukecat.Ale stalo se,tak jsem zaplatil.Narozdil od Tebe jsem si priznal chybu.Zamysli se nad sebou,brouku pytliku.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 1 Zář 2012 20:24
Odpovědět 

e policeman - ja nekdy ty chytroline od nejmenovaneho sboru nepriznal chybu? Ja jen a pouze odmitl vypovidat. Dost rozdil....

A tyhle recicky ze te nikdy nestaveli, ano opakuje se to porad, vetsinou ovce beeekajiii ze je nikdo nikdy nestavel... beeeeeeeeee

petrpetr
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2012 13:22
Odpovědět 

PV clověče zy jsi nemocný

e policeman
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2012 15:36
Odpovědět 

PetrVesely
Nemas to lehke...

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2012 10:43
Odpovědět 

e policeman - Naopak, jen jsem to neudelal lehke vyberacum vypalneho... A asi jsem nebyl sam, kdyz se musela najit dalsi berlicka v odpovednosti provozuvatele. Ted to zase budou mit zednici v cernym o to snazsi. (zednikum se omlouvam)

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři plus jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás web forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci