miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Překročení rychlost služebním vozidlem a následná žádost podání vysvětlení od MP Brno
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
arny
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2007 11:08
Odpovědět 

Zdravím, je nějaká možnost vyhnout se pokutě a ztrátě bodů? Klasická modelová situace-široká prázdná silnice lákající k rychlejší jízdě, řada zaparkovaných aut v odstavném pruhu a pravděpodobně mezi nimi přikrčený obecní poskok s ručním Lidarem (auta jsem si nevšimnul a to si dávám pozor). O 200m dál kasa (označené vozidlo MP a uniformovaní poskoci). Kasu jsem ale jenom zahlídl při odbočování a neprojel jsem kolem ní, takže mě nemohli zastavit. Po třech měsících přišla na firmu žádost o podání vysvětlení na MP Brno, Křenová 4 ve věci podezření z přestupku s udáním RZ a času. Dle knihy jízd na firmě zjistili, že jsem jel s autem já a žádost mi předali k vyřízení. Ještě dodávám, že se jedná o služební vozidlo, které není určené pro soukromé jízdy.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 3 Čec 2007 11:27
Odpovědět 

arny: máte bohužel smůlu.

pepek
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2007 12:53
Odpovědět 

to arny: Jak tak čtu Váš příspěvek a luštím Vaši češtinu, tak jste určitě zahraniční potencionální externí spolupracovník firmy z ...odhaduji dle přízvuku z Itálie. Věřím, že firma, jejíž auto jste užil, a její statutární zástupce určitě dle pravdy odpoví na tuto žádost obecních zaměstnanců a uvede Vaše správné italské jméno a kontaktní údaje, tak jak mu to stanovuje zákon. Pro Vás to bude znamenat to, že při případném budoucím kontaktu s obecním zaměstnancem Brna a předložení Vašich italských dokladů ke kontrole může nastat problém. Věřím ale, že jako příslušník národa s hlubokou demokratickou minulostí se ale příště v Brně budete chovat dle našich zákonů a nedojde ke kontaktu s výše jmenovanými orgány.
Přeji hezký pobyt v naší krásné vlasti

Petr PP
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2007 12:58
Odpovědět 

To pepek: Kouzlo nevyřčeného?

arny
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2007 13:35
Odpovědět 

Pepek: Taky jsem o tomto řešení uvažoval, ale nejsem si jistý, jestli mohou se služebními vozidly jezdit potencionální externí pracovníci. Taky mám obavy, aby MP nezaslala na Finanční úřad podnět ke kontrole firmy. To by mi vedení opravdu pěkně poděkovalo. Jiné řešení asi bohužel není možné, tak si to ještě nechám projít hlavou a poradím se kolíkem, co má na firmě na starosti auta a papírování kolem nich. Zatím díky.

qqq
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2007 14:00 - Změnil/a: qqq
Odpovědět 

pepek viz uvedené - opakuji co jsem vyřkl... fak jouda.

No, ale žijem v demokracii. Mohu Vás vyvést z omylu. Z mnohých států lze získat celkem snadno (pro úřední účely) údaje o jejich státních příslušnících. Ono by se také mohlo stát, že ambasáda v delším případě nebo policejní styčný důstojník na druhém případě zjistí, že taková osoba neexistuje a hned je tady ještě přestupek dle § 21/1c zákona 200/1990 Sb. s pokutičkou až 10.000,-. Zrovna nedávno jeden kamarád provádějící správní řízení vykostil podobného joudu za 10.000,- + 6.000,- náklady řízení se znaleckými posudky za podobný výrok.

Jo a mimochodem, mnohé státy projednávají přestupky na úsecích dopravy, občanského soužití a majetku a mnohde i veřejného pořádku (bráno z pohledu rozdělení dle českého práva) i u jejich příslušníků spáchaných v cizině. V ČR je tomu tak např. dle § 8 zákona 200/1990 Sb. Slovensko má stejný § 8 a v něm mají rovněž i dopravní přestupky... S mnohými státy máme mezinárodní smlouvy o právní pomoci atp. atp. Ten stejný kamarád řešil krádeže v obchodních domech v Německu, co jim poslali místní úřady... vyčůránkové se strašně divili, když dostali za krádež v hodnotě 10€ někde v Německu 4.000,- Kč pokutu doma.
A pamatuji si případ, kdy jeden "frajírek" se hnal do Rakouska, aby ho "vykostili" tam (dostl tenkrát asi 500 € pokuty a zákaz na 2 roky Rakouska, protože u nás mu hrozily 3 roky na tvrdo (pravděpodobně spíše podmínka 6m na 2 roky), ale hlavně ztráta zbrojního průkazu na 10 let a tím i vyhazov ze zaměstnání, protože dělal ve Zbrojovce v Brně zbrojíře a to musí mít zbroják.

Fakt se těším na Schengen, protože toho Vašeho Italského kamaráda prolustrujeme prakticky okamžitě přes počítač... a když zjistéme, že žádný kamarád není:-))))

arny
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2007 14:21
Odpovědět 

qqq - asi by neměl být problém najít si na internetu pravou adresu nějakého Vasila z Běloruska.

Malfoy
# Zasláno: 3 Čec 2007 14:49
Odpovědět 

Přestupku se dopustí ten kdo ... c) úmyslně neoprávněné užívá vědeckou nebo uměleckou hodnost nebo titul absolventa vysoké školy ???

pepek
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2007 15:01
Odpovědět 

to arny: Nevěřte všem teoretikům. Náklady na zjištění osoby v zahraničí jsou oproti možnému dořešení tohoto skutku neúměrné. Navíc obecní zaměstnanec nemá nárok někoho lustrovat - nemá přístup do databází - musí žádat MV či jiného správce databází. Takže toho, že někdo bude prověřovat Vaši italskou identitu se moc bát nemusíta a navíc pořád běží čas 12 měsíců. To by také ti teoretici měli přiznat a také by měli přiznat, jak dlouho trvá mezinárodní pomoc v případě trestných činů a toto je jen a jen pouhopouhé podezdření z možného přestupku.
FÚ může ve firmě provádět kontrolu, ale zákon neumožňuje sdělit její výsledky nějakému obecnímu zaměstnanci (či komukoliv jinému).

woe
# Zasláno: 3 Čec 2007 19:19
Odpovědět 

pepku ty jsi fakt zapšknutej kokýno... fakt se jdi léčit. A mimochodem, obce, tedy alespoň obce s rozšířenou působností mají přístupy do databází.
V pořádku, raď si své rady, ono se ti to jednou, a nebude to asi dlouho trvat šeredně vymstí:-)

A prostuduj si pořádně zákony, protože blábolíš absolutní nesmysly. Ty si myslíš, že by to dál řešili strážníci... Cha, cha pěkně to zabalí a pošlou na správní úřad v obci s rozšířenou působností a tam se najdou i lidi, kteří něco dotáhnou do konce...

Petr PP
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2007 22:16
Odpovědět 

To pepek / to woe:

Samo, OP by nic nezjišťovala, dělala by to obec, přesněji řečeno spr. orgán obce. Pokud by obec chtěla do toho jít, tak by do toho šla, pokud ne, tak holt ne. To jsou věci mimo OP. Ale stejně tak i mimo policii republikovou. Ta by v tomto také nic nezjišťovala, také by to předala té obci. Přesněji řečeno obci s rozšířenou působností, protože se jednalo o přestupek v dopravě. Řekl bych, že je to jasné a jednoznačné. Nevím, proč pepek tak mlží a nesutále do toho promítá svoji zjevnou nenávist (skoro) ke všemu, co má zkratku OP/MP.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 4 Čec 2007 08:57
Odpovědět 

Petr PP: čím pepek mlží? Dal jasnou odpověď na jasnou otázku.

Petr PP
Člen
# Zasláno: 4 Čec 2007 12:48
Odpovědět 

To admin:

Podle mého mlží tím, že uvádí informace, o kterých se dá s úspěchem říci, že se jedná o polopravdy, které jsou tendenčně zaměřené. Samozřejmě, člověk může dát chybnou informac, napsat nesprávný názori z neznalosti, z omylu, ale u pepka mi připadá, že je to tak trošku jinak.

Nevěřím např. že by pepek nevěděl, že OP řeší přestupky pouze v blok. řízení. (Blok. řízením je pak i řízení, když člověk přijde na OP na základě "lístečku" za stěračem.). Všechno ostatní OP předává správnímu orgánu. Dtto PČR (u té je myslím výjimka co se týče drog). A přesto tady pepek uvedl větu:

Navíc obecní zaměstnanec nemá nárok někoho lustrovat - nemá přístup do databází - musí žádat MV či jiného správce databází.

Takže tím podle mého mlží. Samozřejmě, co člověk, to jiný názor. Můj je tento. (Samozřejmě, můžu se mýlit. Klidně to připustím. Na rozdíl od jiných lidí zde.)

arny
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2007 08:21
Odpovědět 

Takže s externím spolupracovníkem z ciziny to na firmě neprošlo, statutár do toho nepůjde. Ale napadlo mě ještě jedno řešení. Co splnit občanskou povinnost a zaslat z firmy na MP vyjádření ve smyslu, že auto jsem měl v užívání v inkriminovanou dobu já a připojit moji adresu. Tím by z toho byla firma venku a bylo by to pouze mezi mnou a MP. Nechal bych se obeslat výzvou k podání vysvětlení (poslali by to už na moji osobu), zašel bych na tu Křenovou a podle kvality fotky bych se buď nabonzoval a zaplatil, nebo to svedl na osobu blízkou. Při podání vysvětlení přece nemusím uvádět, jestli je auto pouze pro služební účely, nebo i pro soukromé jízdy. To ať si zjistí MP kde chce (jestli k tomu má pravomoc a v nejhorším případě bych mohl mít popotahování za to, že jsem porušil firemní nařízení a neoprávněně zapůjčil služební vozidlo. A čas by zatím běžel...

Petr PP
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2007 13:21
Odpovědět 

To army:

Typický případ pro situaci, kdy člověk odmítá převzít zodpovědnost za svoje chování a postavit se problému čelem. Udělal jsem to? Udělal. Jsem vůl? Jsem. Tak ať holt zaplatím. A příště si prostě musím dát majzla.

Anonymní
# Zasláno: 5 Čec 2007 14:12
Odpovědět 

Vůl je maximálně Petr PP.

Petr PP
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2007 21:19
Odpovědět 

To Anonymní: A proč jako?

alik
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2007 21:32
Odpovědět 

arny: jenže tebe už naprášil tvůj zaměstnavatel, tak nevím, jestli by ti ta osoba blízká vyšla. Radši se přiznej, zaplatíš a máš jistotu, že bude v klidu i tvůj zaměstnavatel.

Anonymní
# Zasláno: 5 Čec 2007 23:58
Odpovědět 

Žádné přiznávání. Zaměstnavatel určil, jen toho komu vozidlo zapůjčil. Neexistuje něco zaplatit a přiznat. Vždyť to auto mohl řídit kdokoliv.

hern
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2007 09:11
Odpovědět 

Anonymní¨: zaměstnavatel by asi neměl moc velkou radost kdyby se dozvěděl, že zaměstnanec, kterému půjčil svoje vozidlo se odvolává na osobu blízkou :)))) Neraď nesmysly - radši neraď vůbec.

Petr PP
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2007 15:21
Odpovědět 

No přesnější výraz by byl "svěřil". Půjčil znemaná, jao by si mohl zaměstannec stím autem nakládat v podstatě dle libosti (i soukromé jízdy). Ale jak bylo uvedeno, ty povoleny nebyly. Takže svěřil ke služebním jízdám. Tam skutrečně osoba blízká vypadá blbě. Ale spíš to bude věc vztahu za,městnavatel - zaměstnanec. Což by mohlo být pro spr. orgán slepá ulička. A tak to také zaprotokolovat včetně výpovědí. Na druhou stranu spr. orgán může zaměstnavatele upozornit, že má podezření, že se služební vůz používá bez dovolení k soukromým účelům, což má dopad na věci daňové. Ty spr. orgán samozřejmě neřeší, ale může zaměstnavatele upozornit, že v tomto směru dá podnět na fin. úřad. Fin. úřady kontroly moc nestíhají, většinou právě chodí jen na udání. Takže by fin. úřad mohl přijít. To by asi zaměstnavatel radost neměl. Kdyby přišel na kontrolu s kopií protokolu v ruce, že vozidlo, které vykazovalo navenek jen služební kilometry, je používáno i na soukromé účely.

miluna
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2007 16:11
Odpovědět 

Arny, klidně tam jděte a vypovězte že nebudete nic vypovídat, protože si nic nepamatujete a že je jistě možné že jste to vozidlo řídil, jen to nevíte jistě. Jestli by vás mohli seznámit s důkazy ve spisu. Pokud je tam fotka jak ze svatby kde se křeníte za volantem, je z té fotografie jasné kde a kdy byla pořízena a co má dokázat? Ano? Máte smůlu. Ne? je to jen fotka kde jedete autem neznámo kde a neznámo kdy a jakou rychlostí? Jak řekl náš bývalý mašinfírapremiéradjunktadvokát ,,fotka není důkaz" S tímto obviněním nesouhlasím a uvedený skutek jsem nespáchal, nashledanou.

hern
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2007 16:55
Odpovědět 

Hmmm, Milune prosím neraď bláboly. Arny, radši zaplaťte , jinak na to před správním řízením doplatíte.

miluna
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2007 17:29
Odpovědět 

Vy mě ale škádlíte pane herna, mohl by jste prosím říci kdo chce po panu Arnym aby něco zaplatil?? cit: Po třech měsících přišla na firmu žádost o podání vysvětlení na MP Brno, Křenová 4 ve věci podezření z přestupku s udáním RZ a času. Dle knihy jízd na firmě zjistili, že jsem jel s autem já a žádost mi předali k vyřízení.
Já svými dle vás ,,bláboly" radím tomu nešťastníkovi aby se zašel přesvědčit, jaké proti němu mají důkazy. V případě že nevyvratitelné, nedá se nic dělat a je nutno přijmout sankce za své jednání, zde bych podotkl že je to jistě hodně společensky nebezpečné jezdit na rovné prázdné silnici více jak povolený limit. Třeba zhýrale nepovolených 52. Pokud ale tvrdí hoši v čerňácích mají jen nějaké rozšmudlané foto, ze kterého není nic jisté, mají smůlu. Dle vás nesmysl to udělat a je patrně lepší s hlavou od popela, třímajíc v jedné ruce peněženku a v druhé řidičský průkaz spáchat na prahu služebny kam jste předvolán sepuku.

Anonymní
# Zasláno: 6 Čec 2007 22:35
Odpovědět 

to hern: Nestarejte se o rady jiných a raději běžte šlapat chodník. Každý má právo se hájit jak chce, takže městský poskoku, běžte se honit triko jinam.

hern
Člen
# Zasláno: 7 Čec 2007 13:44
Odpovědět 

To anonymní, proč bych měl jít jako šlapat chodník ? Já si sednu do kanclu za pěkné peníze a ty, nebo tvoji kamarádi pro mě budete jednou pěkně makat . Jsem¨svobodný člověk, můžu se vyjadřovat o čem chci a jak chci. Takže anonymní, alou do práce a nekecat nesmysly.

arny
Člen
# Zasláno: 13 Čec 2007 09:54
Odpovědět 

Už jezdim v nervech. Stále přemýšlím , jestli jsem něco nepřehlédl , jestli mě něco nevyfotilo a blbej úředník, co má na to rok mi pak pošle doručenku spočítanou jak u účet v krámu, samozřejmě kdoví kdy. Ze silnice udělali psycho. Teď se při řízení stále cítím jako když mě někdo sleduje, ale proč vyřídit věc na místě. Pro řidiče z povolání to musí být vůbec nesnesitelné. Prakticky denně nemají jistotu, jestli nejsou nezaměstnaní. Tenhle stát mě sere čím dál víc. Buzerace a termíny na každém kroku ale když něco zvorá stát, tak si sám odsouhlasí pardon. HNUS, HNUS a zase HNUS. Pokud jsem měl v životě starosti tak v pozadí stál tenhle všivej stát .

Petr PP
Člen
# Zasláno: 13 Čec 2007 13:56
Odpovědět 

To arny:

OK. Ale vraťme se racionálně k té dopravě. Je zde několik neoodiskutovatelných faktů:

1) Řidiči jezdí u nás hrozně, počty mrtvých to dokazují, úcta k zákonu je u některých kategorií řidičů dost nízká (ty kategorie nechci radši jmenovat, mohlo by to být dosti subjektivní a zbytečně bych mohl rozjitřit emoce, nicméně já osobně za takovu kategorii považuji např. řidiče dražších vozidel, jiný by tam dal kamioňáky a jiný zase motorkáře, ale nechme to být).

2) Bodový systém přitom selhal kvůli admin. náročnosti.

Tak co s tím?

fandawebu
# Zasláno: 13 Čec 2007 14:16
Odpovědět 

To Petr PP:

Naprosty souhlas, jeste bych k prvni kategorii pridal ridice VW Golf nejlepe s tuningovymi doplnky z Tesca. Nemel bych sice pausalizovat, ale ty zkusenosti :-D

Petr PP
Člen
# Zasláno: 13 Čec 2007 14:31
Odpovědět 

Tak když už jsme se dali do toho paušalizování, tak ať nás třeba sežerou, já bych tam přidal řidiče mladšího věku v partě kamarádů/kamarádek, nedej bože v souvislosti s nějakou zábavou, diskotékou nebo podobnou akcí.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je jedna plus tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás open source forum script miniBB™ © 2001-2019, Strážníci