miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / nedodržení průjezdnosti pruhu
Autor Zpráva
viktor
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2013 10:13
Odpovědět 

dobrý den
chtěl bych se zeptat, jaká sankce mi hrozí když jsem parkoval na místě kde všichni parkují již několik let bez problémů, žádná cedule, ani pruhy o zákazu stání nejsou na místě.
dostal jsem výzvu pro nepřítomného pachatele dopravního přestupku : §125c/1k, 361/2000 Sb. pro nedodržení průjezdnosti 3m pro každý směr jízdy
je možné se z tohoto přestupku nějak vymluvit??
děkuji

matys
Člen
# Zasláno: 13 Dub 2014 15:57
Odpovědět 

Viktore, ale přece není potřeba žádných značek, aby řidič věděl kde smí a nesmí zastavit a stát. Existují obecná pravidla pro zastavení a stání. Viz. §27 z.č. 361/2000Sb. Je zakázáno zastvit a stát např. na mostě, v nepřehledné zatáčce, na přechodu pro chodce nebo na přejezdu pro cyklisty a ve vzdálenosti kratší než 5 m před nimi, v připojovacím nebo odbočovacím pruhu, před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci atd. V žádném z těchto příkladů nenajdete dopravní značku, která vám zakazuje zastavení, či stání.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je jedna plus čtyři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás community script miniBB™ © 2001-2018, Strážníci