miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Kdo auto řídil
Autor Zpráva
LuckyLuciano
Člen
# Zasláno: 28 Led 2014 18:51
Odpovědět 

Zdravím zkušenější a mám dotaz.
Na dlouho trasu jsem si kvůli spotřebě půjčil jiné auto z rodiny. Zhruba po měsíci danému člověku přišel dopis, že jeho auto bylo vyfoceno při překročení rychlosti. (jedná se o můj prohřešek). Nechtěl jsem to majiteli auta komplikovat s různými úhybnými manévry a zaplatila se pokuta dle požadavků v dopise. Na to přišel další dopis, kde se ptají, kdo to auto řídil...proč? Popřípadě co je vhodné uvést...díky za rady.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 28 Led 2014 19:06
Odpovědět 

Že už bylo jednou zaplaceno a přiložit doklad o provedené platbě.

LuckyLuciano
Člen
# Zasláno: 28 Led 2014 19:14
Odpovědět 

Taky se mi to zdá jako správná odpověď. Pokud se nepletu, od doby kdy byla zavedena určitá "odpovědnost provozovatele vozidla" by to mělo být tak, že pokud provozovatel pokutu zaplatí, nepídí se po tom kdo řídil a neubírají se body (což dle mého ukazuje že jim jde hlavně o peníze za pokuty nikoliv o potrestání hříšníka). Každopádně díky za odpověď. Na vaše stránky chodím už třetím rokem, správný web.

tix0575
Člen
# Zasláno: 29 Led 2014 09:59
Odpovědět 

Lucky: a nebylo to v dopise napsané tak, že nejdřív máš sdělit kdo vozidlo řídil a pokud to bude osoba blízká, tak máš zaplatit pokutu??

LuckyLuciano
Člen
# Zasláno: 29 Led 2014 10:26
Odpovědět 

Tixi: Vidíš, právě jsi mě asi navedl na to, že správná odpověď bude nejspíš jak psal Admin. Vzpomínal jsem co tam přesně bylo abych Ti mohl odpovědět a bylo tam "zaplaťte pokutu, nebo pokud jste neřídil Vy, sdělte nám jméno řidiče" načež byla pokuta zaplacena...tudíž se ještě více divím, že teď dodatečně chtějí jméno...asi jim pošlu doklad o zaplacení a odkážu je na jejich první dopis. Může být?

tix0575
Člen
# Zasláno: 29 Led 2014 14:53
Odpovědět 

Lucky: v první řadě by měla být snaha o zjištění skutečného pachatele, tedy řidiče a až na druhém místě nastoupit institut odpovědnosti majitele. Ale jak píšeš, mají zaplaceno, tak co to ještě řešit dál.

LuckyLuciano
Člen
# Zasláno: 29 Led 2014 15:41
Odpovědět 

Jo, to by mi připadalo rozumnější. Odepíšu jím a uvidíme. Zájem o zjištění řidiče neprojevili, napsali jen "vaše auto bylo vyfoceno dne xxx v Praze na ulici xxx, kde je povolená rychlost 50, vaše vozidlo jelo 71. Do nějakého data nám zašlete platbu nebo údaje o jiném řidiči." pod tím byly pokyny k platbě, pokuta 1000,-

tix0575
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 08:34
Odpovědět 

lucky: aby to nebrali tak, že tím, že jen zaplatíš tak uznáváš svoji vinu! Já bych raději napsal, že vím kdo to řídil, nebyl jsem to já, ale osoba blízká a proto jako majitel vozidla jsem si vědom odpovědnosti za přestupek který je ti kladen za vinu a proto platím pokutu. Protože takhle by to bylo bez bodů!

LuckyLuciano
Člen
# Zasláno: 31 Led 2014 20:48
Odpovědět 

Tixi, díky moc za rady, ale budu potřebovat ještě jednu velkou. Dnes jsem se potkal s vlastníkem vozidla a předal mi tu zprávu od magistrátu města Prahy o které píšu výše. Takže jsem si to pročetl a je to celé trochu jinak (majitel vozidla už je starší osoba).

Jedná se sice o ten samý den, taky Praha, ale čas a ulice je jiná. A rychlost je 92 km/h na padesátce...už ani nepožadují zaplacení pokuty, jen se ptají, kdo auto řídil.

Pokud se nepletu, jsou tady následující způsoby...
1) odmítnou sdělit, kdo auto řídil, s tím, že pak asi zaplatím ranec za odpovědnost provozovatele vozidla (tuším až 10 000) ?
2) natáhnout to přes rok, ale to moc nevím jak...to by tedy asi znamenalo nechat se tam napsat jako řidiče a pak rok posílat lístky od doktora?
3) osobám vzdáleným, mrtvým, apod...moc nevěřím.

Díky za rady

tix0575
Člen
# Zasláno: 1 Úno 2014 08:52
Odpovědět 

Lucky: těch 92 km/h je skutečně naměřených, nebo ti tam už odečetli toleranci - 3 km/h? Pokud naměřili 92, tak je to 125c/1f3 z.č. 361/2000 Sb. a pak je tam pokuta 2500 - 5000 Kč. Pokud je to i s tolerancí, tak jsi se dostal na 125c/1f2 a to jsi o level výš, tedy 5000-10000 Kč. Jelikož u toho to přestupku se zjišťuje i recidiva, tak nemohou chtít rovnou zaplatit, protože kdyby jsi to měl opakovaně, tak přicházíš i o řidičák. Takže krok 1 je dotaz na řidiče .... odpovědět můžeš osobu blízkou i vzdálenou, stejně to nakonec skončí u majitele. Pokud uvedeš sebe, tak ti přijde rozhodnutí o pokutě a k tomu výzva, že máš odevzdat řp. Pokud si to nevyzvedneš a budeš dělat mrtvého brouka, tak je to stejně po 10 dnech doručené, nabývá to platnost a je to vymahatelné exekučně a ty se pak budeš dopouštět přestupku 125c/1e1.
Volil bych alternativu 1. Není to nic špatného využít svých práv.

LuckyLuciano
Člen
# Zasláno: 1 Úno 2014 11:10
Odpovědět 

Jestli mi odečetli toleranci se tam nepíše, ale počítám že těch 92 bude už skutečná rychlost. Jinak napsali tohle:

"...nebyly dodrženy povinnosti řidiče a pravidla silničního provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem, když dosud nezjištěný řidič v rozporu s ust. § 4 písm. c) zákona č. 361/2000 Sb. řídil uvedené vozidlo rychlostí jízdy 92 km/h v místě, kde je dopravní značkou "B 20a Nejvyšší dovolená rychlost" dovolena nejvyšší rychlost 50 km/h. Porušení bylo zjištěno pomocí automatizovaného technického prostředku bez obsluhy"

Taky se mi zdá nejlepší odmítnout sdělit kdo vozidlo řídil, s tím, že přijímám odpovědnost provozovatele vozidla a pak se uvidí, jak moc mě osolí. Všechno je určitě lepší než řidičák, najezdím měsíčně zhruba 5 000 km a tohle je moje první pokuta za rychlost, respektiva druhá s tou ze stejného dne, nejezdím totiž po Praze, asi tam mají vymakanější kamerový systém než všude jinde :) Díky moc Tixi.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je pět plus pět?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás open source forum script miniBB™ © 2001-2018, Strážníci