miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Výzva
Autor Zpráva
fiat127
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2014 17:06
Odpovědět 

dobrý den, dnes tj. 10.2.2014 mi přišla od magistrátu města Ostrava Výzva k zaplacení pokuty podle § 125 odst. 1 zákona 361/2000 ve výši 500 kč za přestupek spáchaný dne 6.11.2013 v době 19:20-19:30 a přišlo to na majitele vozidla, což jsem. Nemá městská policie dát nějak řidiči vědět, že něco spáchal a žádat vysvětlení ? To, že jsem žádný lístek na autě neměl ani nekomentuji. Tak mi někdo prosím poraďte jak postupovat. Díky

Admin
Administrátor
# Zasláno: 12 Úno 2014 19:48
Odpovědět 

Máte možnost uveřejnit/poslat fotografii toho, co Vám poslali? Údaje klidně začerněte.

e policeman
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2014 13:02
Odpovědět 

fiat127
Lístek třeba někdo sebral.Nebo foukal vítr.

fiat127
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2014 17:34
Odpovědět 

mám to naskenované, ale nevím jak to tady vložit ?

To, že lístek někdo sebral nebo ne neřeším, spíš mě sere, že nedají ty k...vy z MP majiteli ani vědět, že se něco stalo a hned mu příjde pokuta jenom proto, že má auto ve vlastnictví. To že vím kdo to tam postavil jim sdělovat nebudu protože nejsem bonzák a řídím se heslem z blogu D-Fense....s těma kurvama se odmítám za každých okolností bavi či jinak komunikovat.

Mě zajímá jak to udělat abych nemusel dotyčného naprášit a abych nemusel tu pokutu platit já jako majitel. Přečetl jsem toho tolik a nic co by fungovalo spolehlivě nikdo nenapsal.
Díky za radu

tix0575
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2014 19:03
Odpovědět 

fiat: vzhledem k tomu jak se k tomu stavíš taky nic fungovat nebude jelikož ze zákona za to odpovídáš jako provozovatel

matys
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2014 11:56
Odpovědět 

Městká policie nemá nikde zákonem dáno, že by měla po zjištění podezření ze spáchání přestupku umístit na vozidlo nějaký lísteček. Je dáno, že pokud nelze na místě zjistit pachatele přestupku věc se oznámí správnímu orgánu dané obce na neznámého pachatele. Umístění lístečku na okno je jakási dobrá vůle, kdy pachatel přestupku má možnost se dostavit na služebnu MP a přestupek vyřešit standartní cestou např. co se týče dopr. přestupků do 2.000Kč. Pokud se nedostaví, ať už z vlastní vůle, nebo z důvodu nenalezení lístečku na okně, pak může od spravního orgánu čekat pokutu do 2.500 Kč v příkazním řízení + pokud se bude lidově hádat a dojde k zahájení správního řízení jako takového, muže si v případně prokázání viny příčíst 1000 Kč.

Co se týče věty člena FIAT127, že k...vy z MP nedají ani vědět. Ne všechny MP mají přístup do registru vozidel, byť na to mají ze zákona právo. Proto majitele nezjistí aby mu dali vědět. PČR to také nezjistí, nebo spíše nesdělí, protože by nedělali nic jiného. Jiná situace je třeba, když je nutné zjistit majitele co nejdříve, jelikož blokuje vjezd nebo ohrožuje bezpečnost a plynulost sil. provozu.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je osm děleno čtyři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás discussion forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci