miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / překročení rychlosti v obci o 40 km/h a více
Autor Zpráva
Tom1972
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2014 18:01
Odpovědět 

Dobrý den.
V neděli ráno mezi sedmou a osmou hodinou jsem v minimálním provozu jel po dálnici v Praze okolo Brumlovky (těsně za úsekovým měřením na tzv. tichém asfaltu) 99 km/h po odečtení tolerance a byl jsem chycen policejním Pasatem. Je tam 50. V úsekovém měření jsem samozřejmě jel 50 km/h. Nemám dosud žádné body ani žádný přestupek v posledních 12 měsících. Za úsekovým měřením jsem na to šlápl a hned vyřadil a nechal se klouzat k výjezdu na Pankrác. Naměřená rychlost 103 (99) byla jen špičková a ne dlouhodobá. Nyní čekám na správní řízení. Opravdu za to přijdu o řidičák? Poradí mi prosím někdo jak se odebrání řidičáku vyhnout? Děkuji za odpovědi.

matys
Člen
# Zasláno: 13 Dub 2014 15:49
Odpovědět 

Obávám se, že jak se vyhnout odebrání řidičáku vám nikdo neporadí. Zákon zní alespoň v tomto případě jasně. §125c/1f bod.2 zákona 361/2000Sb. - Vysoké překročení rychlosti, v obci o 40km/h a více. Nelze řešit blokově na místě, s řidičem je zahájeno správní řízení, kde se sankce pohybuje mezi 5.000 - 10.000Kč. Bohužel se udělí i zákaz činnosti na 6 měs. až 1 rok.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je pět mínus dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás web forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci