miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Rovnou pokuta bez výzvy.
Autor Zpráva
mattycz
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2014 14:56
Odpovědět 

Dobrý den, dnes naše firma obdržela do datové schránky " Výzvu provozovateli vozidla k uhrazení určené částky " na částku 500 kč za zákaz stání. Stání proběhlo podél chodníku v jednosměrné ulici a značku jsem přehlédl. Neměl by magistrát nejdříve poslat výzvu k podání vysvětlení ? Samozřejmě jsem žádný lísteček za stěračem nenašel. Ještě doplním, že to bylo na Praze 4, v ulici k Podjezdu, kde parkují vozidla pořád, nikde jinde není místo a nikomu nepřekáží. Lze z toho nějak ven ? Děkuji

mattycz
Člen
# Zasláno: 18 Bře 2014 06:12
Odpovědět 

Mohl bych argumentovat poruchou vozidla?

mracek
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2014 17:18
Odpovědět 

mne jako soukrome osobe se stal stejny pripad a taky to resim, dejte mi prosim edet, zda jste neco zjistil: zname@seznam.cz

matys
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2014 12:30 - Změnil/a: matys
Odpovědět 

TO Mattycz: Výzvu by magistrát zaslal, pokud by bylo o přestupku sporu. Praxe je taková, že pokud PČR, či MP oznámí podezření ze spáchání dopr. přestupku a připojí vhodnou fotografii, může správní orgán rozhodnou v příkazním řízení a pošlou majiteli, či provozovateli rovnou pokutu. U firemních vozidel je sranda ještě taková, že pokud se chce firma hádat, tak není problém, zahájí se správní řízení jako takové, kde hrozí pokuta do 2.500,- plus poplatek za zahájení 1000Kč + si spr. orgán vyžádá knihu jízd, aby se zjistil konktrétní řidič a tuto má každé firemní vozidlo ze zákona povinnost mít. No a pokud je kniha jízd neúplná, nebo neexistuje pak hrozí majiteli, což bude pravděpodobně právnická osoba pokuta až do výše 100.000Kč. Takže je lepší dát asi 500,-

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři plus pět?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás simple bulletin board miniBB™ © 2001-2018, Strážníci