miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / proberte se!
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
petr
# Zasláno: 13 Čec 2007 17:11
Odpovědět 

Pracuji u MP v Tanvaldě 3 roky. Náhodou jsem narazil na tento web. Je mi moc smutno, když čtu kolik nenávisti a neúcty k lidem tento web obsahuje. Řeknu Vám jen jedno: Kdyby se všichni chovali podle zákonů, které mají smysl a občany chrání, nemusel bych já dělat tuhle práci a vůbec policie by nebylo třeba. To je ale taková sci-fi, která prostě nemá špetku naděje. Ani já nejsem bez chyb, mám jen tu smůlu, že mi vadí bordel v naší společnosti a snažím se s tím něco dělat. I já "buzeruju" za špatný parkování a přecházení mimo přechod je na to prostě zákon a basta. Bytostně nesnáším, když takovýto přestupek člověk udělá přímo přede mnou. Svědčí to o naturelu našeho národa, ale jasně chápu, větší frajeřina než uznat chybu je ohánět se slovíčkama ve špatně sepsaném zákoně. Ten zákon vymysleli politici a ne strážníci, ale to Vám jaksi uniká. Moc dobře vím, že ne vše v našem zákoně je logické a bezchybné, snažím se jen dělat svoji práci poctivě, tak jak by to měl dělat každý ČECH!!!!!! Toto prohlášení je určeno všem, kteří překračují zákon, takže ho vlastně tady číst nebude, neb jsou tady všichni nevinní.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 13 Čec 2007 17:43
Odpovědět 

Máte pravdu, nejeden čtenář se zde může přesvědčit, jak se chovají jistí strážníci, jak si schovávají své odznaky apod. Kdyby se všichni chovali správně, neměl byste práci. A co byste dělal? Lampasáka na vojně? Kdyby zákony vymýšleli strážníci, tak bychom zde žili jako v koncentračním táboře, to by to opravdu vypadalo.

fandawebu
# Zasláno: 13 Čec 2007 18:23
Odpovědět 

Mozna by delal jinou praci :-) Opravdu myslite, ze by to tu vypadalo jako v koncentracnim tabore, kdyby zakony vymysleli straznici? To jste je dokonale pasoval na potomky treti rise, to snad ne.... Ale opravdu, kritika na spatne zakony by mela smerovat k politikum..

..pokud si straznik schovava odznak, je to trestuhodne a mel by byt okamzite propusten, nelze ovsem pausalizovat, ale ukazat na konkretni pripad.

petr
# Zasláno: 13 Čec 2007 19:25
Odpovědět 

Nad Tvojí ubohostí Admine nemůžu nic víc než hořce zaplakat. Nic si nepochopil. Jenom mě to utvrzuje v tom, že jsi asi ještě hodně mladý viď?

Citizen X
Člen
# Zasláno: 13 Čec 2007 20:06 - Změnil/a: Citizen X
Odpovědět 

V tomhle státě bohužel platí, že když policajt nebo strážník dá pokutu za triviální přestupek, tak prostě buzeruje. Kde je ovšem hranice mezi triviálním přestupkem a přestupkem závažným? Pro každýho jinde a pro většinu Čecháčků bohužel hodně vysoko. Rychlá jízda, parkování, aetr u kamioňáků...všechno je to jenom buzerace, že? :-) Ale když se něco stane mě, tak honem fízláčci pomozte, teď vás potřebuju.

miluna
Člen
# Zasláno: 13 Čec 2007 22:53
Odpovědět 

Milý pane Citizen X, zde patrně zasahujete hřebíček na hlavičku naprosto přesně, jen si prostě většina rozumných lidí myslí, že pokud se dopustí triviálního přestupku. ( Myslím že to není to správné označení, nicméně pro zjednodušení u něj zůstaňme.) Tak naprosto ale naprosto postačuje ,,domluva". Pokuta by měla následovat za opakování uvedeného triviálního přestupku případně pokud se jedná o přestupek s vyšší závažností. Nejvíce vadí fakt že se dá přestupek řešit od - do. Jak to může někdo vymyslet? Ženská vystrčí kozy, zalichotí tomu tupci a má to se slevou, na blbej ksicht dostanete vždy horní hranici. To lidem vadí!! Viděl jste někdy německý sazebník pokut? Vše přesně ohodnoceno, nemáš CZku? 15 EUR, no ták tady nejsme na trhu, 15 EUR já vám to nalistuji, račte se podívat, no a teď prosím zaplaťte. Česká verze s obligátním tak jak to vidíte pane, je k zblití.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 13 Čec 2007 22:55
Odpovědět 

petr: máte-li pocit, že pomůže pláč, plakejte.

petr
# Zasláno: 14 Čec 2007 11:44
Odpovědět 

Jste tak ubozí ve svém tvrdohlavém postoji vúči MP a potažmo i PČR. Chci, přímo toužím se s Tebou Admine setkat a promluvit si. Zajímá mě jak vypadá tak zaujatý člověk. Vím, ale že se to nepovede, neb nemáš dostatek odvahy, proto navrhuji vem si s sebou klidně toho Matrixe. Kde sloužím víš, telefon si najdeš, pokecáme a uvidíme. Jinak už tento web navštěvovat nebudu, je to ztráta času a doporučuji to i všem lidem kteří dokážou rozlišit dobro od zla.

hern
Člen
# Zasláno: 14 Čec 2007 11:55
Odpovědět 

Kde žiješ Petře, ten bude jenom vykřikovat nesmysly od PC. Na nic jiného nemá. Buď rád, že máš pěkné peníze za svoji službu, vykonávej službu jak nejlépe umíš a na tento srandoweb kašli.

Anonymní
# Zasláno: 14 Čec 2007 11:57
Odpovědět 

Tady se snad hovoří o obecních strážnících. PČR se tento web nezaobírá.

Anonymní
# Zasláno: 14 Čec 2007 12:02
Odpovědět 

Jestli je nějakých ušmudlaných 17-18tisíc hrubého pěkné peníze, tak to opravdu svědčí o úrovni lidí, co jdou k obecním strážníkům. Za tyhle peníze dělá lepší skladník a prodavač. I odklízeč komunálního odpoadu má víc, takže tito úchylové prostě jen potřebují ke zvýšení svého ega mít u pasu pistoli a hrát si na kovboje. Holt lidské psychické úchylky jsou různé.

hern
Člen
# Zasláno: 14 Čec 2007 12:08
Odpovědět 

17-18 tis. hrubého mají tak ženské u MP a to je myslím pro ně pěkné. Kde žiješ? Za tyto peníze bych já z postele ani nevstal. Já mám trošku jiné informace a tu tvoji částku si prověř :))))

Anonymní
# Zasláno: 14 Čec 2007 12:16
Odpovědět 

Kde - v jakém městě - má muž jako obecní strážník více peněz než žena a o kolik?

Admin
Administrátor
# Zasláno: 14 Čec 2007 15:37
Odpovědět 

petr: musel byste hodně šetřit, abyste se sešel s hlavním členem realizačního týmu. Máte-li nějaké dotazy, můžete se zeptat zde.

petr
# Zasláno: 14 Čec 2007 20:00
Odpovědět 

Jaký šetření? Jseš snad bůh? Na co si hraješ? Nemáš prostě odvahu setkat se s prostáčkem na kterýho mě pasuješ, to je celé a okecávání Tvé je k smíchu. Z celého srdce Ti přeju, aby Tě někdy právě strážníci zachránili Tvůj život, možná se pak probereš Ty realizační týme!

Anonymní
# Zasláno: 14 Čec 2007 20:09
Odpovědět 

Ano, tak to má být. Strážníci mají zachraňovat životy. Jeden ze způsobů je, že budou odstraňovat exkrementy po psech, aby na nich lidé neupadli a nezabili se.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 14 Čec 2007 23:22 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

petr: šetření bylo myšleno z hlediska finanční stránky celé věci.

CitizenX: opravdu dětinské chování, to platí možná na Vaše spolužáky.

Anonymní
# Zasláno: 15 Čec 2007 13:57
Odpovědět 

já nevím,ale neříkal petr,že sem už nepoleze? nějak to neklaplo,no jo měšťák.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 15 Čec 2007 16:59 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

Anonymní: podobné silácké řeči jsou zde k vidění i od jiných přispěvatelů (především z řad strážníků), kteří to píší sem a někteří dokonce i na náš email, asi aby nás opravdu ujistili, že to myslí upřímně.

Petr PP
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2007 00:12 - Změnil/a: Petr PP
Odpovědět 

To Anonymní:

Jestli je nějakých ušmudlaných 17-18tisíc hrubého pěkné peníze, tak to opravdu svědčí o úrovni lidí, co jdou k obecním strážníkům. Za tyhle peníze dělá lepší skladník a prodavač. I odklízeč komunálního odpoadu má víc

Rád bych upozornil, že toto jsou peníze, za které může pracovat učitel na základní a dokonce i na střední škole. Dokonce ani asitsent mladšího "služebního" věku nemá více!Platí tedy pro tuto profesi také vaše slova (obměněná podle profese):

To opravdu svědčí o úrovni lidí, co jdou učit do základních, středních a vysokých škol.

Myslím, že zapomínáte, že u rozpočtové sféry jsou poněkud jiné relace.

To miluna:

Jednotná pevně stanovená "cena" za každý přestupek zní jisté pro někoho lákavě. Pokud by byla zavedena u všech přestupků, pak by ale musel padnout institut "domluvy", které se zastáváte. Pokud by nepadnul, mohlo by to dopadnout zase špatně, to znamená "blbý ksicht" by zaplatil, "vystrčeným kozám" by se domlouvalo. A pokud by tedy domluva byla odeslána k ledu, dopadlo by to tak, jak to častokrát dopadá nyní. Řidič se dopustí přestupku, za který zákon ukládá pouze jasně stanovenou pokutu, a policajt ani strážník nemůže nijak zohlednit, že se přestupek sice stal, ale např. vzhledem k místu nebo způsobu provedení má tak pranepatrnou nebezpečnost, že by úplně domluva postačila. A ona bohužel postačit nemůže, musí nastoupit sankce. Právě toto vzbuzuje velkou nelibost u řidičů. Právě toto řidiči berou jako buzeraci.

P. S. Co vím, tak někteří strážníci a policajti - lidumilové to řeší i tak, že dělají, že ten přestupek radši nevidí. Aby nemsueli trestat. Čímž samozřejmě mimo jiného riskují zbytečně sami, protože jak známo "za dobrotu - na žebrotu". Ovšem ti, co se třeba už spálili, to prostě berou šmahem. Jejich vnitřní odůvodnění je jasné: "není to moje chyba ten špatně napsaný zákon".

miluna
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2007 16:35
Odpovědět 

V sazebníku může být přece uvedeno: přestupek xxx - domluva, opakovaný přestupek xxx - 2000,- , přestupek xxx spáchaný na křižovatce - 5.000,- Nevím proč ale v Německu jim to funguje, i když Bayerische polizei je pro většinu tamních motoristů též spíše v pozici nepřítele

Petr PP
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2007 18:44 - Změnil/a: Petr PP
Odpovědět 

To miluna:

OK, budiž, beru to jako váš názor, proč by ne. Tak holt do parlamentu s tím ... Je fakt ale, že by musel vzniknout centrální rejstřík přestupků v dopravě. Situaci v Německu neznám z tohoto hlediska a nedokážu posoudit. Zřejmě tam tedy centrální registr přestupků mají. Otázkou je, jestli za celé Německo, nebo jen za každou zemi.

pepek
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2007 19:03
Odpovědět 

A v ČR snad neexistuje centrální registr řidičů se současnou evidence přestupků a potažmo i bodů? V Německu mají úřad ve Flensburgu, u nás je to MD v Praze. Já to pořád říkám, že pohádkář než něco napíše, tak se má dvakrát zamyslet.
btw. Německý "bodový a přstupkový" model je dosti propracovaný a jsou v něm podchyceny i možnosti aktivní účasti na "vymazání" části bodů. To je ale věc jiná a čeští "dopravní experti" a dementní fláterníci ve vedení minulého MD to dopracovali do současného paskvilu

miluna
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2007 19:04
Odpovědět 

vytáhl knížečku (spíš tlustou bichli), nalistoval, ukázal, nediskutoval, já taky přestal, vytáhl jsem patnáct ojro předal on mi dal stvrzenku popřál příjemnou jízdu a rozloučil se

pepek
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2007 19:08
Odpovědět 

Navíc by mnozí "experti" měli nahlédnout na výši pokut za překročení rychlosti v běžných hladinách - t.j. do cca 25km/h. Německé pokuty jsou NIŽŠÍ než naše a bodové ohodnocení též.

Petr PP
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2007 20:13 - Změnil/a: Petr PP
Odpovědět 

To pepek:

Je mi líto, ale centrální registr přestupků prostě neexistuje.

Existují pouze registry bodovaných přestupků u jednotlivých obcí s rozšířenou působností podle trv. pobytu řidiče. Nic se nikam nahoru na MD neposílá, resp. posílá ale jen pro statistické účely. Rozhodně MD nemá sumarizováno, že řidič XY z Horní Dolní má YZ bodů. To zná úřad s rozšířenou působností, kam Horní Dolní spadá. Tyto registry navíc nejsou v běžném blokovém řízení (on-line) přístupné. Proto policisté ani strážníci nemůžou blokově řešit přestupky, kde při recidivě se dává zákaz činnosti. Právě proto, že nemají možnost příp. recidivu zjistit. Pravda, někteří to dělají, pak ale riskují.

Takže jak je to s tím zamyšlením, Mr. pepek?

pepek
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2007 22:34
Odpovědět 

S pohádkářem nemá cenu diskutovat, protože to je velmi slušně řečeno "neznalec" a to mu v tomto případě potvrdí každý, kdo o této problematice něco ví. Navíc obecní zaměstnanec na úrovni blátošlapky NEMÁ nárok přistupovat on-line do této databáze. Takže pohádkáři, nejdřív si něco zjistěte a pak pište - opakuji to již po několikáté.
btw. Pokud místo vyprávění pohádek také umíte číst, tak si najděte §122 z.č.361/2000Sb. a hned první odstavec hovoří o centrálním registru řidičů. Takže zase vedle jak ta jedle. Takže to zamyšlení platí pro pohádkáře a to minimálně 3x. Opět jste se svou neznalostí hodně zesměšnil.

Petr PP
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2007 05:00
Odpovědět 

To pepek:

Měl jsem zato, že nahoře jsme začali mluvit o centrálním registru přestupků v dopravě, kam jsou hlášeny skutečně všechny přestupky. To, na co vy poukazujete je sice centrální registr, to ano, ale přestože §119/2g říká, že se tam zapisují všechny přestupky, proti besipu, není to pravda. Dostanou se tam pouze přestupky projednávané ve správním řízení a přestupky z blok. řízení, které podléhají bodům.

Čili ten rejstřík přestupků, který jsem měl na mysli já, skutečně neexistuje. Je pravda, že sjem ale chybně uvedl, že takový regist existuje na úrovni obce s rozšířenou působností. Obec s rozšířenou působností s edzví také jen o přestupcích, o kterých s epak následně dozví ten "váš" centrální registr.

pepek
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2007 11:00
Odpovědět 

Milý pohádkáři, zase dříve píšete než si něco promyslíte. Pokud nějaký omeznený obecní úředník nezapíše do registru přestupek z oblasti dopravy, který není ohodnocen body (nespadá do bodového systému) a je mu přitom postoupen od PČR či jiného obecního zaměstnance-blátošlapa druhý díl pokutových bloků, tak je to jednoznačné porušení pracovně-právních předpisů z jeho strany. Tato povinnost tam jednoznačně je. Jestlli to někde nedělají, napište sem, kde to je a o další se můžeme postarat.
Co má na mysli nebo má na mysli pohádkář, to nikoho nezajímá. Prostě v ČR EXISTUJE centrální registr řidičů, jenž eviduje

REGISTR ŘIDIČŮ A CENTRÁLNÍ REGISTR ŘIDIČŮ
§17
Registr řidičů
(1) Registr řidičů obsahuje evidenční karty řidičů a spisy řidičů.
(2) Evidenční karta řidiče obsahuje
a) osobní údaje o řidiči uvedené v řidičském průkazu a v mezinárodním řidičském průkazu,
b) údaje o skupinách a podskupinách udělených řidičských oprávnění,
c) údaje o vydaných řidičských průkazech,
d) údaje o vydaných mezinárodních řidičských průkazech,
e) údaje o řidičských průkazech vydaných výměnou za řidičské průkazy vydané cizím státem nebo za řidičské průkazy Evropských společenství,
f) údaje o odevzdaných řidičských průkazech a mezinárodních řidičských průkazech,
g) údaje o spáchaných přestupcích proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích,
h) údaje o podmínění, omezení, pozastavení nebo odnětí řidičských oprávnění pro ztrátu zdravotní nebo odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel a jejich vrácení,
i) údaje o zrušení podmínění, omezení, pozastavení nebo odnětí řidičského oprávnění,
j) údaje o vzdání se řidičského oprávnění nebo některé skupiny nebo podskupiny řidičského oprávnění,
k) údaje o zákazech činnosti spočívajících v zákazu řízení motorových vozidel uložených soudem za spáchané trestné činy nebo správním orgánem za spáchané přestupky,
l) údaje o vydaných řidičských průkazech za průkazy ztracené, zničené nebo neupotřebitelné,
m) údaje o vydaných řidičských průkazech za ztracené, odcizené, zničené nebo poškozené řidičské průkazy Evropských společenství,
n) údaje o dosažených bodech v bodovém hodnocení řidičů a o započtení a odečtení bodů,
o) údaje o pozbytí řidičského oprávnění a údaje o vrácení řidičského oprávnění,
p) údaje o pozbytí práva k řízení motorového vozidla na území České republiky po dobu jednoho roku dosažením počtu 12 bodů v bodovém hodnocení, jedná-li se o řidiče, který je držitelem řidičského průkazu Evropských společenství, řidičského průkazu vydaného cizím státem, mezinárodního řidičského průkazu vydaného cizím státem,
q) údaj o udělené výjimce z věku držitele řidičského oprávnění.
(3) Ve spisu řidiče se zakládají
a) žádost o udělení nebo o rozšíření řidičského oprávnění,
b) žádost o vydání řidičského průkazu,
c) žádost o vydání mezinárodního řidičského průkazu,
d) žádost o výměnu řidičského průkazu vydaného cizím státem nebo řidičského průkazu Evropských společenství za řidičský průkaz,
e) žádost o vydání duplikátu řidičského průkazu nebo duplikátu mezinárodního řidičského průkazu za řidičský průkaz nebo za mezinárodní řidičský průkaz ztracený, odcizený, poškozený nebo zničený a žádost o vydání řidičského průkazu za ztracený, odcizený, zničený nebo poškozený řidičský průkaz Evropských společenství,
f) rozhodnutí o podmínění, omezení nebo odnětí řidičského oprávnění,
g) oznámení o vzdání se některé skupiny nebo podskupiny řidičského oprávnění nebo řidičského oprávnění,
h) rozhodnutí o zrušení podmínění nebo omezení a o vrácení řidičského oprávnění,
i) rozhodnutí o přestupcích proti bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích,
j) kopie nebo opisy rozsudků nebo rozhodnutí správních orgánů, kterými byl uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel,
k) oznámení o uložení pokuty za přestupek proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích uložené v blokovém řízení příslušným orgánem,
l) pravomocné rozhodnutí o uložení sankce za přestupek, spáchaný jednáním zařazeným do bodového hodnocení, nebo oznámení o nabytí právní moci takového rozhodnutí,
m) oznámení soudu o nabytí právní moci rozsudku, kterým byl uložen trest za trestný čin, spáchaný jednáním zařazeným do bodového hodnocení,
n) rozhodnutí orgánu příslušného k projednání přestupku podle jiného zákona než zákona o přestupcích, kterým byla vyslovena vina za přestupek, spáchaný jednáním zařazeným do bodového hodnocení,
o) kopii písemnosti s uplatněnými námitkami řidiče proti záznamu bodů v bodovém hodnocení a stejnopis písemného vyrozumění o provedené opravě záznamu bodů nebo stejnopis pravomocného rozhodnutí, jímž byly námitky zamítnuty a provedený záznam bodů potvrzen,
p) řidičský průkaz vydaný cizím státem uschovaný podle §116 odst. 5 zákona,
q) zadržený řidičský průkaz podle §118c odst. 1 zákona,
r) stejnopis potvrzení o převzetí kauce.
(4) Evidenční kartu řidiče lze vést prostředky výpočetní techniky za předpokladu, že program splňuje následující požadavky:
a) zapsané údaje o řidiči jsou průkazné a vylučují možnost záměny těchto údajů mezi jednotlivými evidovanými řidiči navzájem,
b) zápisy o evidenci řidiče lze provádět průběžně,
c) jednotlivé údaje o řidiči je možno průběžně prohlížet, pořídit v tištěné podobě a uložit na přenosné paměťové médium v požadovaném časovém úseku,
d) tištěná podoba evidenční karty řidiče je označena názvem a adresou příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností,
e) zapsaná data jsou zabezpečena proti vymazání, přepisu a dalším neautorizovaným zásahům,
f) po celou dobu uchovávání musí program zajišťovat možnost vstupu a změn údajů v evidenční kartě řidiče a možnost tiskového výstupu za dodržení podmínek uvedených v písmenu e).
(5) Spis řidiče a evidenční karta řidiče se vede ještě po dobu jednoho roku od jeho úmrtí.
(6) Vzor evidenční karty řidiče je uveden v příloze č. 10.

Pokud někdo neumí číst, tak je to jen a jen jeho problém a jeho omezenost, ale nikde není uvedeno, že se evidují jen přestupky spadající do bodového systému.

miluna
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2007 13:17
Odpovědět 

tahle diskuse má název ,,proberte se" celkem sedí ne?

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dva děleno dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás forum software miniBB™ © 2001-2021, Strážníci