miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Zapůjčení propisky stážníkem - (ne) možnost vyjádření se k přestupku
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Mischance
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2007 10:09
Odpovědět 

to z64

Teda tady je to samý soudný člověk.
Takže to,že Vás někdo změří,když jste překročil zákonem stanovenou rychlost (byť pár metrů od konce obce) Vám vadí. Dále píšete,že nemají na práci nic jineho,než buzerovat řidiče. Tím myslíte,že strážníci vyžadují,aby se dodržoval zákon ? To je podle Vás ta buzerace ???

Ale když po strážníkovi chcete půjčit tužku a on Vám navyhoví,tak hned pláčete na tomto webu.

Na jednu stranu jste mistr světa,který si myslí, že může vše,ale na druhou stranu,když Vám někdo ukáže,že se okolo Vás opravdu zeměkoule netočí,tak jste hned ukřivděný.

z64
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2007 12:24
Odpovědět 

asi jste si spletl přispěvovatele....já za a)rychlost nepřekročil, za b)nikdy jsem po strážníkovi nechtěl půjčit propisku, měl by jste si milý pane,než něco napíšete,pořádně přečíst veškeré příspěvky a pak útočit,to jste takhle podrážděný ve svém zaměstnání?aniž si uděláte svůj vlastní úsudek,jste hned hotov,ještě že už nejsou lidově demokratické soudy,to by jste mě snad hned zastřelil.A že občas strážníci nebo příslušníci sboru buzerují řidiče,to je holej fakt....jen se musíte trošku odprostit od Vašeho pohledu a myšlení,kdy Vás učí že všichni jsou grázlíci....odbočím,kdo Vám platí pokuty na místě?jsou to jen ti slušní,kteří spáchali nějaký dopr.přestupek(oni nic neukradli,oni nikomu neublížili ani nikoho nezabili)ale hajzl,ten se s Vámi nebaví,tomu napíšete přinejlepší oznámení,blok na místě nezaplacený Vám nepodepíše...

osobne
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2007 13:52 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

z64: Vtip je v tom, že při spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu nemusí nutně dojít k tomu, že někdo někomu ublíží, nebo ho zabije, nebo někdo někomu něco ukradne. Tímto přestupkem jsou porušeny dopravní předpisy a to stačí k tomu, aby to bylo projednáno jako přestupek. Nejedná se tedy o žádnou zbytečnou buzeraci řidičů, protože policie (jak městská, tak státní) je povinna podle zákona vyřídit každý přestupek, který zjistí, tedy i ten dopravní přestupek.

Mischance
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2007 13:54
Odpovědět 

to z64

Chybka se vloudila. Už si Vás oponenty pletu ;-)

Ale neberte můj příspěvek jako útok. Tak to opravdu není. Jen nemám rád nesoudné lidi,kteří jsou "opravdoví odborníci" na práci,o které neví zhola nic. Ohledně té buzerace je to nesmysl. Když budete dodržovat zákony a související předpisy,tak se přece nemůže stát,že by Vás někdo persekuoval !

Ne, nebojte. V zaměstnání jsem stejně klidný,jako při psaní tohoto příspěvku.
To,že ti slušní spáchali jen přestupek,že nikoho nezabili,ani nic neukradli je opravdu míchání jablek s hruškami. Asi Vám nemusím vysvětlovat rozdíly mezi TČ a přestupkem.
Jestli dotyčný někoho okradl,nebo zabil s dopravou opravdu nemá nic společného.
A především : mě osobně je opravdu jedno,jestli dotyčný zaplatí pokutu na místě,nebo na místě nezaplacenou,nebo se předá. Jediné,co mi vadí jsou vychcánkové typu pepek, Admin a spol.

z64
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2007 17:14
Odpovědět 

jen jsem chtěl poukázat na případné chování mocenské složky....měla by své chování regulovat podle závažnosti,chápu a plně respektuji povinnosti řidiče a jiných účastníku,taky se podle toho snažím řídit ale jak se říká"kdo jsi bez viny,hoď kamenem".nikomnu tu ale neoponuji,tedy akorát "osobně" s propiskou,mám na to svůj názor,on také,hlavně on je ten oponent,proti všem,

osobne
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2007 14:29
Odpovědět 

z64: jen jsem chtěl poukázat na případné chování mocenské složky....měla by své chování regulovat podle závažnosti ...

No vzhledem k tomu, že za přestupek proti majetku (např. krádež) může policie udělit blokově maximálně do 1000 Kč pokutu a za jakýkoliv dopravní přestupek může policie udělit blokově do 2000 Kč pokutu, tak je z toho jasné, jaký přestupek označil zákonodárce jako závažnější. Dopravní přestupek je tedy v blokovém řízení logicky dvakrát tak závažný, než např. přestupek proti majetku.

pepek
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2007 15:55 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

.....a za jakýkoliv dopravní přestupek může policie udělit blokově do 2000 Kč pokutu,..."

Dear růžový, nedělejte ze sebe ještě většího blba než už jste a raději si občas zjistěte, jak to ve skutečnosti je a jak vysokou blokovou pokutu může policie uložit za dopravní přestupek. Zase jste se ukázal jako neznalec a tupec.

~CENSORED~

z64
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2007 17:27
Odpovědět 

koukám,že strašně rád druhé opravujete a poučujete, vysvětlete mi,kde jste přišel,že policie může udělit za JAKyKOLIV dopr.přestupek 2000,- na místě?nedělejte chytrýho když na to nemáte.....

osobne
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2007 17:42 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

z64: Je to dáno zákonem. Pouze za držení telefonu při řízení a překročení povolené rychlosti do 20 km/hod v obci a do 30 km/hod. mimo obec hrozí pevně daná bloková pokuta 1000 Kč, za ostatní dopravní přestupky hrozí bloková pokuta do 2000 Kč, za některé hrozí dokonce bloková pokuta i vyšší. Některé dopravní přestupky stanovil zákonodárce dokonce za tak závažné, že nejdou projednat v blokovém řízení a hrozí za ně o dost větší sankce ve správním řízení. Z toho také plyne, jak zákonodárce posoudil společenskkou nebezpečnost dopravních přestupků oproti např. majetkovým přestupkům. U majetkových přestupků hrozí v blokovém řízení maximálně bloková pokuta jen do 1000 Kč.

z64
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2007 17:54
Odpovědět 

psal jste jakýkoliv,přečtěte si zákon o přestupcích....a potom tady poučujte

osobne
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2007 17:57 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

z64: Ale no tak, nechytej mě za slovíčko. To je specialita pepka, ten se na nic jiného (krom ještě urážek) už nezmůže.
:-) :-) :-)

pepek
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2007 18:03 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

Když si někdo hraje na chytráka a přitom je jen tupec, tak se pak nesmí divit, že druzí upozorňují na ty jeho diletantské nesrovnalosti. Milý polostudentíku, musíš pojíst ještě hodně chytré kaše, než se budeš moci zapojit do nějaké diskuze.

z64
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2007 18:15
Odpovědět 

jste na sebe alergičtí ale to se dá pochopit...a já nechytám nikoho za slovíčko ale vždyt sám nejlépe víte,že na slovíčkaření se v právu hodně hraje,hned to jinak zní"jakékoliv" nebo "vybrané přestupky"....takže znova opakuji,přečtete si zákon o přestupcích....odbočili jsme ale od toho zásadního...zákony jako takové vycházejí z historicky daných zvyklostí,nemůžete popřít že i částečně vycházeli z desatera(nejsem nábožensky založený),chápu,že v té době neexistoval problém s dopravou....jedině že by vojsko na koních přicházející zprava mělo přednost,ale prostě si myslím,že taková krádež je prostě horší než zákaz zastavení nebo stání,nepočítám zde zavinění v důsledku požití alkoholu....

osobne
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2007 18:25 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

z64: To právě není pravda, i z hlediska zavinění se v blokovém řízení hodnotí např. ty tvé jmenované dopravní přestupky, porušení zákazu stání nebo zastavení jako závažnější. Hrozí za ně totiž bloková pokuta až do výše 2000 Kč a to i v tom případě, pokud jsou zaviněny z nedbalosti, není ani třeba, aby bylo úmyslné zavinění. Ale za přestupek proti majetku "krádež" hrozí maximální bloková pokuta pouze do 1000 Kč, a to ještě musí být prokázané, že jde o úmyslné zavinění.

luvo
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2007 02:06
Odpovědět 

z64: pánové jistě mysleli, že je vhodnější mít propisku a další věci (které nejsou povinnou výbavou vozidla jak jste správně napsal) u sebe, že v případě problému a potřeby těchto věcí nevzniknou zbytečné komplikace....to je obdobné jako s OP....taky není nikde psáno, že ji člověk musí mít na ulici u sebe, ale v případě, že spáchá přestupek a je řešen je to pro něj určitě lepší (beru-li v úvahu, že žádný jiný doklad, kterým může prokázat totožnost u sebe nemá a žádný jiný doklad totožnosti až na pas ani neexistuje)....ale docela mě smutně pobavilo to, že se hádáte nad slovíčky jak pánové v parlamentu nebo malí kluci na pískovišti ačkoli máte jistě věk a zkušenosti starých pardálů...NIKDO NECHÁPAT JAKO OSOBNÍ ÚTOK NEBO NĚCO PODOBNÉHO, JEN NÁZOR ČTENÁŘE

osobne: §22(1)l zk. čs. 200/1990 Sb. v BŘ do 2000, ostatní přestupky jsou skutečně za 1000, tím teď myslím přestupky, které může řešit strážník na místě v BŘ

osobne
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2007 20:20
Odpovědět 

luvo: Cestovním pasem také neprokáže občan ČR svoji totožnost, není tam totiž uvedena adresa trvalého pobytu. Jediný doklad, kterým může spolehlivě občan ČR prokázat v ČR svoji totožnost je OP.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2007 20:27
Odpovědět 

cožéééééééééé pasem né?!?!?!?!?!?

Admin
Administrátor
# Zasláno: 12 Pro 2007 20:28
Odpovědět 

osobne: adresa je totožnost?

osobne
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2007 20:32 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

§ 13/1 zák. č. 283/1991 Sb.
Prokázání totožnosti znamená prokázání jména a příjmení, data narození a trvalého, popř. přechodného pobytu osoby.

§ 12/1 zák č. 553/1991 Sb.
Prokázáním totožnosti se pro účely tohoto zákona rozumí zjištění jména, příjmení, data narození a bydliště osoby.

V Cestovním pase nemá občan ČR uvedeno bydliště, takže jím nelze spolehlivě zjistit totožnost.

z64
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2007 21:54
Odpovědět 

http://zakony.idnes.cz/obcansky-prukaz-a-prokazova ni-totoznosti-fjk-/obcanurad.asp?c=A050422_000000_ obcanurad_6619 odkaz pro osobně aby pochopil co je to prokázání totožnosti a jaké jsou možnosti a neplkal tady zase ty svoje nesmysly

osobne
Člen
# Zasláno: 13 Pro 2007 06:13 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

z64: Ale no tak, hošánku, prober se, nemůžeš stavět na rovinu zákon a novinářský článek. Prokázání totožnosti znamená prokázání jména a příjmení, data narození a (trvalého, popř. přechodného) pobytu osoby. Jediný průkaz, kterým můžeš tyto údaje spolehlivě prokázat, je OP. Pokud ho nemáš u sebe, jsi povinen poskytnout potřebnou součinnost k prokázání totožnosti, vystavuješ se tedy riziku, že poldové budou muset ověřit totožnost lustrací v CRO a to buď vysílačkou nebo tím způsobem že tě předvedou k ověření totožnosti. Záleží totiž pouze na poldovi, jakým způsobem totožnost ověří. Pokud totiž chceš prokazovat totožnost jiným způsobem než OP, tak se to bere pouze jako "poskytnutí potřebné součinnosti k prokázání totožnosti", nemůžeš totiž prokazovat totožnost průkazem, v kterém nemáš všechny údaje potřebné k prokázání totožnosti. Míru spolehlivosti při prokazování totožnosti si určuje sám polda a nikoliv osoba, která je povinna prokázat svoji totožnost. Poldovi v takové situaci může sice stačit k prokázání totožnosti nějaký jiný průkaz nebo prohlášení třetí osoby, jejíž totožnost je spolehlivě zjjištěna, ale také nemusí.

pepek
Člen
# Zasláno: 13 Pro 2007 14:04 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

Ale cukrouši růžový, tenhle web je o obecních zřízencích, takže žádná lustrace CRO z jejich strany nehrozí a navíc tě maximálně předají k dalšímu opatření do rukou PČR. Takže se prober a běž za svými 4%-ními kamarády

e policeman
Člen
# Zasláno: 13 Pro 2007 17:20
Odpovědět 

pepek
Blbost.Pokud osobu předvedu na PČR,milerádi mi ji "zjistí" a klíďo si přestupek dořeším,pokud spadá do mojí kompetence jakožto strážníka.
Hezký den přeje policajt :-)

z64
Člen
# Zasláno: 13 Pro 2007 20:50
Odpovědět 

pane hošánku osobně,pouštíte tady své chytré plky ale asi jste si pořádně nepřečetl zákon o občanských průkazech,cituji : "Občanský průkaz je povinen mít občan, který dosáhl věku 15 let a má trvalý pobyt na území České republiky. Tuto povinnost má i občan, jehož způsobilost k právním úkonům byla rozhodnutím soudu omezena."Není tam nikde napsaná a uložená zákonen povinnost nosit OP u sebe,je povinnost ho mít,pane chytrý soudče,nebo jestli tam sedíte na vrátnici.....

alik
Člen
# Zasláno: 13 Pro 2007 21:13
Odpovědět 

Z64: Vy jste mimo mísu, samozřejmě, že žádný zákon nenutí mít OP u sebe. To, co napsal osobně je pravda, k prokázání totožnosti je OP ideální, jelikož se v něm policista nebo strážník dozví veškeré údaje, které k danému úkonu potřebuje vědět. Takže pokud u sebe OP někdo nenosí, nesmí se divit, že ho budou poldové zdržovat lustracemi, popř. MP předvedením na PČR. Takže na to doplatí zase jen člověk, který u sebe OP nemá.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 13 Pro 2007 21:54
Odpovědět 

Jestli se nepletu, tak téma příspěvků by mělo být:
"Zapůjčení propisky stážníkem - (ne) možnost vyjádření se k přestupku" Proto prosím o vrácení k tématu.
Děkuji

osobne
Člen
# Zasláno: 13 Pro 2007 22:58 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

z64: Ale no tak, hošánku, já přece nikde netvrdil, že je nějakým zákonem stanovena povinnost mít OP u sebe. Já pouze napsal, že OP je jediný doklad, kterým může občan ČR spolehlivě prokázat totožnost, protože jako jediný obsahuje všechny údaje, které jsou k prokázání totožnosti třeba. A každý je povinen na výzvu poldy prokázat svoji totožnost, nemůže-li ji spolehlivě prokázat, je povinen poskytnout potřebnou součinnost k prokázání totožnosti, ...
Kapišto?

luvo
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2007 03:55
Odpovědět 

z64: ano tohle vím, ale pas je průkaz totožnosti jinak máte pravdu v tom, že pro spolehlivé zjištění je nejideálnější OP, já jsem také napsal jen to, že pas je také průkaz totožnosti nic víc a nic míň a nebudu se pouštět do hádky kvůli slovíčkaření.

ALL: Co se týče zapůjčení propisky nikdy mi to nečinilo problémy a pokud by se jednalo o pochybnou existenci tak těch pár korun za jednorázovku nebo dar z nějaké firmy klidně oželím.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2007 17:10
Odpovědět 

luvo, děkuji, že vracíte debatu zpět k propisce.

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je jedenáct mínus šest?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás bulletin board software miniBB™ © 2001-2021, Strážníci