miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Nazaviněná bouračka
Autor Zpráva
Zuzka
Člen
# Zasláno: 18 Pro 2007 13:21
Odpovědět 

Jelikož jsem ještě nikdy nespáchala žádný dopravní přestupek a neumím v tom chodit chtěla bych se zeptat co mi můžou policisté udělit v případě,že : dostala jsem smyk na namrzlé vozovce i přesto že jsem nejela vůbec rychle, prostě to samo uklouzlo, svedlo mě to do stromu a narazila jsem a skončila v protisměru. Poškozeno bylo jen mé auto žádné jiné, v autě nás bylo pět, přesto že je to auto pro čtyři, vzadu neměli pásy, spolujezdci měli jen mějaké pohmožděniny,ale přesto je odvezla sanita na ošetření... Co mi mohou za tenhle čin policisté udělit, myslítě že 8 bodů a dvacet tisíc pokutu? Když jsem za to vůbec nemohla, mělo to být posypaný. Díky moc za odpověď

obecnizrizenec
Člen
# Zasláno: 18 Pro 2007 14:26
Odpovědět 

Myslim, ze vse ukaze vysetrovani nehody. Nechci predjimat, ale jako pricinu zrejme urci neprizpusobeni jizdy povetrnostnim podminkam. Sankci si odhadnout netroufam.

osobne
Člen
# Zasláno: 19 Pro 2007 05:11
Odpovědět 

Tohle ovšem není žádná nezaviněná bouračka, tohle je úplně jasně zaviněná dopravní nehoda a zavinil ji řidič.

pepek
Člen
# Zasláno: 19 Pro 2007 08:33
Odpovědět 

Cukrouši růžový, nedělejte ze sebe ještě většího blba než už jste. Pokud nemáte jiné, než tyto informace, tak takovýto závěr může udělat jen blb. V tomto případě je zde podstatně více determinačních faktorů a slušný právník je dovede použít ve prospěch svého klienta.

to Zuzka: Výsledek šetření je jaký? Nehoda byla na místě zadokumentována PČR? Bylo určeno nějaké zranění? Další došetření nehody bylo postoupeno na místně příslušný obecní úřad? Jinak tento web není určen pro tyto případy, protože obecní zřízenci nejsou oprávněni cokoliv šetřit, tzn. ani dopravní nehody. Toto zatím spadá do prvotní kompetence PČR

e policeman
Člen
# Zasláno: 19 Pro 2007 08:33
Odpovědět 

Zuzka
Udělit Vám mohou maximálně pochvalu až budete jezdit lépe.V tomto případě Vám spíše něco uloží.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 19 Pro 2007 10:36
Odpovědět 

Milý Pepku, nevím proč se vyjadřujete stále jako hulvát. Ale je to Vaše právo, říkejte si a pište ,co chcete.
Milá Zuzko, podle toho co jste napsala usuzuji, že je to vina řidiče. Pokud si neseženete výborného právníka, který by to uhrál ne nějakou závadu nebo podobného, určitě budete odsouzena. Jak hodně se ukáže dalším vyšetřováním, páč zdravostní stav zraněných bude zřejmě důležitý. Pokud lékař rozhodne, že je třeba odvést na ošetření a laik řekne že "měli jen mějaké pohmožděniny" tak kdepak je pravda? Přeji Vám jen spravedlivý trest.

kibic
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2007 00:17
Odpovědět 

MIlá Zuzko, pokud jste nikdy nespáchala žádný dopravní přestupek, tak v této chvíli jich popisujete hned několik.
Myslíte, že pokud způsobíte nehodu není to přestupek? Pokud vezete v autě víc osob, než pro kolik je auto konstruováno, není to přstupek?

osobne
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2007 09:01
Odpovědět 

Zuzka dostala jsem smyk na namrzlé vozovce i přesto že jsem nejela vůbec rychle, prostě to samo uklouzlo, svedlo mě to do stromu a narazila jsem a skončila v protisměru

To jsou typické výmluvy řidičů (samo to uklouzlo, nejela jsem vůbec rychle), ale docela směšné, zákon totiž mluví jasně, je to porušení základních povinností účastníka silničního provozu a to že někdo dodržuje stanovené rychlostní limity ještě neznamená, že nejel moc rychle.

§ 4 zák. č. 361/2000 Sb.
Povinnosti účastníka provozu na pozemních komunikacích
Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen
a) chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní, aby nepoškozoval životní prostředí ani neohrožoval život zvířat, své chování je povinen přizpůsobit zejména stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám, ...

§ 18 zák. č. 361/2000 Sb.
Rychlost jízdy
(1) Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám ...

Zuzka
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2007 12:42
Odpovědět 

A když pojede nějaký auto 20 a a led ho svede a narazí do stromu tak je to co, taky nepřispůsobení se vozovce,když jelo dvacítkou.

osobne
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2007 13:39
Odpovědět 

Přesně tak, viník je řidič. Každý účastník silničního provozu a především řidič je dle zákona povinen své chování přizpůsobit stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám, ... Přece nechceš, aby se počasí přizpůsobovalo řidiči.

pepek
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2007 13:45
Odpovědět 

to Zuzka: Nevěřte růžovým, kteří toho moc nevědí. Pokud nebylo nic zatím dořešeno, tak uhánějte za slušným právníkem a věřte, že nic není tak horké, jak se to zdá.
btw. To je to obdobné, jako na jinak zcela rovné a hladké silnici nemůžete předvídat díru a ona tam náhle je a vy si ulomíte kolo. Oni jsou někteří radilové s růžovoučkým avatarem dost jednoduší a neznají souvislosti.

~CENSORED~

osobne
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2007 16:00
Odpovědět 

pepek: Ještě nám tu začni tvrdit, že při teplotéch pod nulou nemůže na silnici očekávat namrzlou vozovku. Jinak samozřejmě může kontaktovat advokáta, ale aby nakonec ten advokát nebyl dražší než ta pokuta, z které ji stejně nemá šanci vysekat. Dopravní předpisy totiž porušila ona a ne počasí.

Mischance
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2007 18:47
Odpovědět 

to : Zuzka

Jasně. Nevěřte růžovým a raději věřte někomu, kdo se schovává za kreslenou postavičku,která se cpe špenátem. Když prohlásíte,že je stejně nemožné v prosinci předvídat náledí,jako díru ve vozovce,tak si o Vás začnou myslet to samé,co si většina z normálních lidí myslí o pepkovi ;o)

milancukrar
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2007 19:31
Odpovědět 

Zuzanko, opět jsem si přečetl Váš příspěvek. Píšete "Když jsem za to vůbec nemohla"
Dovolím se zeptat, kdo může za Vaši nehodu? A proč?

Zuzka
Člen
# Zasláno: 2 Led 2008 20:48
Odpovědět 

DOvolím si podotknout , že jsem jela přesně podle předpisů, Je jasné že jsem věděla že mrzne a je vozovka namrzlá a jela jsem opatrně. Holt to byla smůla, nebo jsem vyníkem já, mě už je to jedno

milancukrar
Člen
# Zasláno: 2 Led 2008 21:18
Odpovědět 

Zuzanko, je dobře že se nikomu nic nestalo. To je velice důležité.
ALE přečtěte si, prosím, první a poslední příspěvek.
V prvním píšete co jste porušila a v posledním, že jste nic neporušila.
Opět položím stejnou otázku:
Dovolím se zeptat, kdo může za Vaši nehodu? A proč?

3RL
Člen
# Zasláno: 3 Led 2008 23:45
Odpovědět 

Zuzka
Pokud nedošlo k středním, nebo těžkým zraněním osob, nemůžete být souzena (podle § 224 Trest. zák.), ale max. uznána vinnou z přestupku ve správním řízení, ve vašem případě nejspíše podle § 22 odstavec 1 písmeno h) - porušením zvláštního právního předpisu způsobí dopravní nehodu, při které je jinému ublíženo na zdraví, což znamená uložení pokuty od 25 000 Kč do 50 000 Kč a zákaz činnosti od jednoho roku do dvou let. Protože zranění je ustanoveno jako závažnější než způsobená škoda, byla byste obviněna pouze z tohoto paragrafu.

Ujistěte se, jak na tom ostatni cestující jsou, pokud se skutečně nejednalo o závažná zranění a nikdo z nich na vás nebude chtít uplatňovat náhradu škody (např. bolestné), bude správní orgán postupovat viz výše. Jestli se skutečně jedná o vaše přátele a opravdu šlo jen o oděrky, nebo zcela drobná zranění, můžete je požádat, aby nedali souhlas s nahlédnutím do jejich zdravotního posudku. Správní orgán tak nebude moct posoudit, jestli a k jakým zraněním došlo a bude vás tedy pouze moci obvinit z dopravní nehody se škodou do 50.000 Kč, což už je relativně legrace, § 22 odstavec 1 písmeno i) s možnou pokutou od 2.500 Kč do 5.000 Kč, bez zákazu řízení. Vždy nezapomeňte připočítat k pokutě částku 1.000 Kč za správní řízení.

Co se týče počtu osob, můžete klidně napsat typ vozidla, nebo se podívat do TP, kde tento údaj najdete, ale naprostá většina osobních automobilů posledních 15 let je konstruována pro pět cestujících, bez ohledu na to jestli jsou všechny sedadla vybaveny pásem. Jestli nebyli cestující připoutaní není vaše vina a nemá to vliv na váš přestupek.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 11:51
Odpovědět 

3RL No ono když máte přestavbu na N1 tak se snadno změní počet lidí na 4...

milancukrar
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 17:11
Odpovědět 

Zuzka už skončila.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři krát tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás free forum software miniBB™ © 2001-2021, Strážníci