miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Neúplná dopravní značka
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
merlog
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 12:13
Odpovědět 

Se svým autem jsem odbočil na účelovou komunikaci a po otočení jsem vjel zpět na hlavní, proti původnímu směru jízdy a zaparkoval u krajnice před značkou zákazu zastavení . Jenže tam by úsekový zákaz, jehož začátek jsem nemohl vidět, protože jsem se otáčel až za ním a u značky před kterou jsem stál chyběla dodatková tabule s průběhem úseku. Takto jsem to vysvětlil i městské policii (emailem) načež mi odpověděli, že otáčení v prostoru mezi těmito značkami mě neospravedlňuje, a že když je úsekový zákaz v protisměru, má řidič předpokládat tento zákaz i v tomto směru. Co byste doporučovali dál a mám nějaké šance? Absolutně se necítím vinen.

e policeman
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 12:56
Odpovědět 

merlog
Nevím,jestli jste měl něco předpokládat.Nicméně přestupku jste se dopustil.Předpokládám,že neúmyslně.K zodpovědnosti za přestupek postačí nedbalost,pokud zákon výslovně nestanoví,že musí jít o úmysl.Je to stejné jako se zákazem stání v křižovatce.Příklad.Zastavíte v křižovatce o níž předpokládáte,že je tvaru "T".Pokud je tato v obci v tomto případě zde stát můžete.Pokud je ona křožovatka označena dod.tabulkou s tvarem křižovatky který není "T" máte smůlu.Nevšiml jste si DZ,dopustil jste se přestupku.Tečka.
Předpokládám,že Vám nikdo hlavu neurve.
Ale jistě Vám např.pepek dá nějakou chytrou radu jak pokutu neplatit.(pokud tedy nějakou platit máte).Je docela dobře možné,že vaše jednání bude "oceněno" pouze domluvou(max.100,-)
Hezký den

Admin
Administrátor
# Zasláno: 9 Led 2008 13:18
Odpovědět 

merlog: jste si jist, že jste tam parkoval opravdu Vy? Jak Vás MP poprvé oslovila, bylo to lístečkem za stěrač?

merlog
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 13:22
Odpovědět 

Zatím ještě nebylo rozhodnuto. Moje odůvodnění byla brána jako stížnost a ta byla vyhodnocena jako neoprávněná. Věc bude předána na obor dopravy a ten rozhodne o vině či nevině. Vymlouvat se na osoby blízké a jiné kličky mi přišlo nefér. Doufám, že nespláču nad výdělkem.

pepek
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 13:32
Odpovědět 

to merlog: Pokud to takto popisujete, tak ten dotyčný, co tam zastavil se nedopustil žádného přestupku. Zjevně si to obecní zřízenci jako vždy vysvětlují v rozporu se zákony a s prováděcími předpisy. Pokud není někde oveden podtabulkou průběh platnosti dopravní značky, tak vy nemůžete předpokládat, že třeba čirou náhodou v úseku předcházejícího kilometru (či 10km???) je náhodou umístěna dopravní značka s podtabulkou začátku úseku. Takže jednoznačně nafotit danou situaci a dotyčný ať se baví a komunikuje až se správním orgánem, protože obecnímu zřízenci s inteligencí předcházející odpovědi nemá cenu něco vysvětlovat, neboť jeho znalost principů práva je na úrovni žáka zvláštní školy. Takže klídek a pokud má dotyčný zájem, tak může udělat z dotčených obecních zřízenců ještě větší blby než již jsou.

jarka
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 13:40
Odpovědět 

Nerozumím jakého přestupku jste se měl dopustit?Z toho jak situaci popisujete tak žádného.

merlog
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 13:50
Odpovědět 

Tady je odpověď od zástupce MP na otázku jaké další kroky mám podniknout:

V případě, že není přestupek řešen strážníkem na místě, nerozhoduje o přestupku MP, ale je odesláno oznámení o přestupku na odbor dopravy, v tomto případě na MML. Zde bude také rozhodnuto o skutečnosti, zda jste se přestupku dopustil, nebo ne. Názor MP může být odlišný. Pokud bude rozhodnuto o vině, budete písemně vyrozuměn a bude uložena sankce.

Takže mám teď komunikovat s někým z oboru dopravy a celou situaci mu znova vylíčit?

merlog
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 13:56
Odpovědět 

To: jarka
Tady je text dopisu s vyhodnocením mé stížnosti:

Vážený pane,

dne 31.12.2007 byla vedení Městské policie Liberec doručena elektronickou poštou Vaše stížnost na řešení dopravního přestupku zákaz zastavení, ze dne 30.12.2007, na ulici Ještědská v Liberci, s vozidlem tov. zn. Mazda, reg. zn. XXXXXX, který byl řešen strážníkem MP Liberec umístněním výzvy k projednání.
Ve věci bylo provedeno řádné šetření. Bylo zjištěno, že strážník Městské policie Liberec, který na Vaše vozidlo umístnil výzvu k projednání, postupoval v souladu se zákonem.
Je sice pravda, že Vaše vozidlo stálo před dopravní značkou zákaz zastavení, ale místním šetřením bylo zjištěno, že ve vzdálenosti cca. 100 m za Vašim vozidlem je umístněna další dopravní značka B28, tedy zákaz zastavení. Vozidlo jste zaparkoval v úseku, kde je zastavení zakázáno a Vaše tvrzení, že jste se otáčel v prostoru mezi těmito dopravními značkami, Vás nijak neospravedlňuje. Dál je nutno konstatovat, že dopravní značky se zákazem zastavení jsou po obou stranách komunikace, to tedy znamená, že řidič, který jede směrem od Ještědu, by měl předpokládat, že v tomto úseku bude tento zákaz platit i na opačné straně silnice.
Prokazatelně byla naplněna skutková podstata přestupku, kdy oznámení o přestupku bude postoupeno k vyřízení na Odbor dopravy MML. Na základě uvedených skutečností byla Vaše stížnost vyhodnocena jako neoprávněná.

Tak co si o tom myslíte?

e policeman
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 14:50
Odpovědět 

merlog
Jen dodám,že věřím,že pro Vás celá věc dopadne dobře.Byť jsem z "druhé strany" myslím to upřímně.Zjevně jste CHLAP a ne vychcánek ("Vymlouvat se na osoby blízké a jiné kličky mi přišlo nefér.").Pokuste se obrátit o radu na opravdové odborníky a ne na zde přítomné chytrolíny,kteří jen radí,jak se vyhnout zodpovědnosti.Nějaký odborník na dopravu Vám jistě řekne,zda-li jste se přestupku dopustil,či nikoli.pepek odborníkem není a já také ne.Máme opačný názor.Rozdíl je v tom,že pepk umí lépe a neustále urážet.
Za tím co jsem napsal výše si ovšem stojím.
Good luck !

merlog
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 15:18
Odpovědět 

Tak díky všem, až to dopadne, dám vědět.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 17:23
Odpovědět 

Pane Merlogu,
Jsem přesvědčen, že jste spáchal přestupek. Bohužel je to tak. Musím ale pochválit Váš příspup. Jako chlap jste se přiznal a doufám, že to policie vezme potaz a uloží pokutu minimální.

Jak jinak by se dalo v ulici zakázat parkování, aby se řidiči nemohli na podobně vymlouvat.

pepek
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 21:57
Odpovědět 

to merlog: Nevěřte všem kecům o tom, že se na té ulici někdo dopustil nějakého přestupku. Pokud na tamějším odboru dopravy dělá kretén, který ani neumí správně rozhodnout, jak se mají umisťovat dopravní značky, pak je pro vás či pro osobu, která tam zastavila ,vše v pořádku a není potřeba se ničeho bát.

kibic
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 22:35
Odpovědět 

Co to je účelová komunikace? Nějaká polňačka, či nájezd k domu? Bere se to jako křižovatka? Pokud ano, tak snad ruší platnost takovýchto značek. Tím pádem se přestupek nestal. Pokud se nebere jako křižovatka, tak to asi přestupek byl.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 10 Led 2008 17:25
Odpovědět 

nerad dodávám citace ale udělám vyjímku.
w) křižovatka je místo, v němž se pozemní komunikace protínají nebo spojují; za křižovatku se nepovažuje vyústění polní nebo lesní cesty nebo jiné účelové pozemní komunikace na jinou pozemní komunikaci,

Zákazové značky se umísťuji po složitém vyjednávání a dlouhém schvalovacím procesu. Pokud by jste někdo z vás rozhodoval o umístění značky o zákazu zastevení, umístili by jste jí tak aby nějaký řidič si dovolil nerespektovat značku a vymlouuvat se tak jak se to tady předvádí?
Podle Vašich názorů se může klidně vymlouvat, že jsem značku neviděl, protože jsem se otáčel, vyjel z garáže a podobně. To snad ne.

pepek
Člen
# Zasláno: 10 Led 2008 17:41
Odpovědět 

Pokud existuje kretén, co neví, že v delším úseku průběhu platnosti Dz, zde např. B28(či B29), je potřeba doplnit dodatkovou tabulku E8b, tak nemá IMHO nárok co dělat na úřadě, ale má raději zametat chodník. V tomto případě se řidič vozidla jednoznačně ničeho nedopustil, protože zastavil PŘED Dz, která nebyla opatřena dodatkovou tabulkou, takže správně usoudil, že zákaz začíná platit až ZA inkriminovanou Dz. Pokud toto ještě někomu nedošlo, pak lze velmi úspěšně pochybovat o jeho znalostech z dopravní problematiky a o jeho představivost to platí také.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 10 Led 2008 18:14
Odpovědět 

Pepku, prosím o sdělení co je delší úsek. Rozumím tomu dobře, když je zákaz zastavení, tak se musí třeba po 100 metrech opakovat? Nebo po jakých vzdálenostech.

Malfoy
Člen
# Zasláno: 11 Led 2008 08:27
Odpovědět 

Už v odpovědi stěžovateli je tolik hrubých chyb, že její autor by měl zalézt hluboko do své vyhřáté kanceláře (dozajisté zaplněné drahou fotografickou technikou, určenou pro potápění, viz. mladoboleslavský vrchní pohůnek Pumr, nyní pravděpodobně již trestně stíhaný) a stydět se. Mimo jiné neví, že dle vyhl. ministerstva dopravy a spojů 30/2001 Sb. je platnost dopravních značek zákazu stání a zastavení určena POUZE pro tu polovinu komunikace, na které je značka osazena (§6, odst. 2 v písmeni b), tudíž osazení těchto značek na druhé straně komunikace řidiče k NIČEMU nezavazuje.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 13 Led 2008 21:09
Odpovědět 

Martin Pavlicek, 9. leden 2008, 10:29
Tak jak?
Když budu stát 10 metrů za značkou zákaz zastavení, a budu se vymlouvat, že jsem jí neviděl, páč jsem se zde otáčel, tak se nic nastane?

pepek
Člen
# Zasláno: 13 Led 2008 21:38
Odpovědět 

Nedějte ze sebe tupce a přečtěte si raději TéPéčko - třeba TP65

milancukrar
Člen
# Zasláno: 13 Led 2008 22:04
Odpovědět 

TéPéčko - třeba TP65
prosím co je to?

pepek
Člen
# Zasláno: 13 Led 2008 22:31
Odpovědět 

To je něco, co by si měl přečíst každý, kdo chce přispívat do (nejen) tohoto vlákna.

pepek
Člen
# Zasláno: 14 Led 2008 14:18
Odpovědět 

to merlog: Tak to vidíte, zeptal jste se na autowebu dalšího právníka, odpověď byla stejná, jako jste dostal zde (když nepočítám hloupoučké výkřiky obecních zřízenců a jejich fans), takže buďte v klidu a nenechte se zbytečně rozčilovat.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 14 Led 2008 16:35
Odpovědět 

Pepku, děkuji za (ne)odpoveď, ale dovolím se zeptat znovu: TéPéčko - třeba TP65 prosím co je to?
Pokud můžete, definujte mi, prosím, slovo "něco", abych se poučil. Děkuji.

pepek
Člen
# Zasláno: 14 Led 2008 17:06 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

TP = technické podmínky (tištěný materiál upravující určitou definovanou oblast lidské činnosti)
65 = číslování v řadě jednotlivých TP
Třeba zde se dá dozvědět více http://www.ibesip.cz/cs/Bezpecna-obec/Dopravn%C3%A D+in%C5%BEen%C3%BDrstv%C3%AD/Dopravni+znaceni/

Stačí?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 14 Led 2008 17:19
Odpovědět 

Samozřejmě stačí. Mnohokrát děkuji. (domníval jsem se že se jedná o něco na tomto webu.)
Děkuji Vám Pepku a přeji klidné diskuze.

merlog
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 08:21
Odpovědět 

Pepek:
Zdravím, máte pravdu, vznesl jsem dotaz i v právní poradně na autowebu a tamní právník tvrdí, že vina není na mé straně. Počkám, jak to proberou na úřadu a pak se uvidím co dál. Dočetl jsem se, že při odvolání se automaticky platí 1000,-. To mě přijde jako skutečná zlodějina.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 15:13
Odpovědět 

Pak se pochlubte, za kolik vám to dali.
Proč jste psal dva dotazy pokaždé jinak? Jak jste došel k tomu, že tam chyběl dodatek "chyběla dodatková tabule s průběhem úseku". To že tam nebyla neznamená že tam chyběla. Možná tam ani neměla být???

pepek
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 19:52
Odpovědět 

Pokud tam dodatková tabulka být neměla, pak se ničeho nedopustil (zastavil před značkou), pokud chyběla, tak se také ničeho nedopustil, protože dopravní značení bylo poškozené. Takže chlapci, snažte se jak chcete, ale dotyčný je "čistý jak slovo boží". Kdo si chcete vsadit na konečný výsledek?

merlog
Člen
# Zasláno: 16 Led 2008 08:33
Odpovědět 

To milancukrar:
Asi 100m před byla značka se zákazem zastavení s DT Začátek úseku (tak, kterou jsem díky otáčení nemohl vidět), pak byl zákaz zastavení (bez průběhu úseku) a dál za ní zákaz s koncem úseku. Když jsem viděl značku zákazu zastavení, netušil jsem, že je tam úsek. Krom toho tam stálo několik dalších aut. Logika měla přednost před opatrností - bohužel.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 16 Led 2008 14:19
Odpovědět 

Přeji Vám, aby jste neplatil, ale obávám se......

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je devět mínus čtyři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás discussion forum software miniBB™ © 2001-2023, Strážníci