miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Neúplná dopravní značka
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
pepek
Člen
# Zasláno: 16 Led 2008 14:54
Odpovědět 

Pardubice najednou mění názor?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 16 Led 2008 15:28
Odpovědět 

Samozřejmě občas měním názor. To je přeci normální. Ale tady necítím, že měním názor. Jen jsem popřál aby neplatil, ale .....asi bude.

Karmen
Člen
# Zasláno: 31 Led 2008 15:06
Odpovědět 

V zák.č.361/00Sb., ve zenění...blabla bla, § 62, odst.6 je odkaz na normu ČSN 018020, potažmo na TPčka, ke které se normální člověk nedostane-ironie. Jde o TP 65 a 66 svislé a vodorovné DZ.
Je pravda, že LZPaS čl.4, odst.1 říká, že povinnosti lze ukládat jen na základě zákona a v jeho mezích, takže pokud bude sice DZ někde usazená, neznamená, že je ještě platná.Stačí, když níž či výše, nebo blíž či dále než dle TP 65 a už je to jen a jen kus plechu.
Pak tu je odst.5) na Vyhl MDS 30/01 Sb., její provedení. Většinou všechny jsou vyrobeny tak , jak mají, ale s tím usazováním je to v ČR špatné=tím lépe pro nás a pro spr.řízení.

Otázka je, jestli by toto uspělo u soudu, neboť se tento případ ještě tak vysoko neřešil. Pravděpodobně asi vyhrajeme, neboť je zde ustanovení Ústavy, potažm LZPaS, jež je součástí ústavního pořádku a je TOP v české legislativě, opominu-li mezin.smlouvy blablabla.
Máte jiný názor?

pepek
Člen
# Zasláno: 31 Led 2008 15:16
Odpovědět 

to Karmen: Něco se IMHO již v minulosti s odkazem na veřejnosti běžně nedostupná TéPéčka soudně řešilo, ale musel bych to dohledat. Obecně ale pro toto vlákno platí, že pro O2 musí být i vodorovné značení - viz Jágr a parkování na O2 před Jaltou.

Karmen
Člen
# Zasláno: 31 Led 2008 15:30
Odpovědět 

Budete-li tak hodný a zkusíte to najít? Určitě by to pomohlo i ostatním....
předem děkuji
S pozdravem Karmen

merlog
Člen
# Zasláno: 31 Led 2008 15:34
Odpovědět 

To Karmen:
Zdravím, dopravní značka zákazu zastavení (Bez dodatkuvé tabule o průběhu) byla asi 150 m za začátkem úseku. Myslím, že se špatným usazením neuspěji. Krom toho, nechci se vymlouvat. Prostě nemám pocit, že bych spáchal přestupek. Jak už jsem se zmiňoval, odpověděli mi, že moje stížnost byla zamítnuta a věc se předkládá na obor dopravy. Jak bych měl tedy dále postupovat? Mám celou věc znova vysvětlovat někomu na tom oboru dopravy?

pepek
Člen
# Zasláno: 31 Led 2008 17:35
Odpovědět 

to Karmen: Jelikož jste se dostal na takovou prestižní školu, tak určitě umíte vyhledávat a dohledávat si určité prameny a zdroje informací, neboť i toto je součástí vzdělávacího vysokoškolského procesu. Proto se zlobte či ne, ale to dohledání požadovaných pramenů nechám plně na vás. Věřím, že by vás to nakonec určitě netěšilo, kdybyste lehko a bez překonání určitých překážek získal každé požadované údaje a s minimem vlastního přičinění procházel studiem.
btw. Domnívám se, že 99% vašich přednášejících a zkoušejících by vám poskytlo stejnou odpověď jako já.

Karmen
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2008 13:40
Odpovědět 

Pepkovi:
Máte pravdu, jen si chci zjednodušit situaci, z důvodu mnoha jiných aktivit...
Přiznám se, ža tolik času nemám-škoda. Snad až v důchodu...Musíme si vystačit s tím, co máme v hlavě ted...

pepek
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2008 14:25
Odpovědět 

Pokud někdo chce studovat, pak si má najít čas na získání potřebných informací. Pokud máte jiné aktivity, tak se jim věnujte, ale tak, aby to nenarušovalo Váš edukační proces.

Karmen
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2008 21:25
Odpovědět 

Kurňa, Vy se s ničím neserete, .Chybí Vám empatie, která by Vás usadila na správné soudcovské křeslo. No....stejně jak já Vás, tak i Vy mě nezměníte, ale děkuju za názor.

merlog
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2008 09:01
Odpovědět 

Parametry a platností dopravních značek popisuje článek:
http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/pla tnost-dopravnich-znacek/2020

Už mi přišla obálka. Až ji v sobotu ráno vyzvednu, dám vědět o svém rozsudku.

osobne
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2008 12:40
Odpovědět 

merlog Tak to jsem zvědav, jakou ti napařili pokutičku.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2008 14:22
Odpovědět 

taky to řeší TP 65. Tak je vyobrazení jak značky vypadají. (Jak už uvedla Karmen a jiní)

merlog
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2008 08:44
Odpovědět 

To osobne:
Pokud to bude do 500 Kč, tak ji asi zaplatím, pokud víc, zkusím to prokonzultovat s právníkem.

osobne
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2008 17:08
Odpovědět 

merlog: Za ten přestupek je ve správním řízení sankce 1500 - 2500 Kč. Nemůžeš tedy dostat nižší pokutu než 1500 Kč, pokud tě uznají jako viníka.

500 Kč jsi mohl dostat v blokovém řízení od MP, ale když už to bylo oznámeno do správního řízení, tak není možno dát za tento dopravní přestupek nižší pokutu než 1500 Kč.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2008 17:21
Odpovědět 

merlogu, jak to dopadlo??????

merlog
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2008 19:11 - Změnil/a: merlog
Odpovědět 

Tak v dopise mě vyzívají k podání vysvětlení na oddělení dopravy. Jenže v pracovní době a ještě 200 km od mého bydliště. Nejde to podat písemně, popř. přeložit celý případ do místa bydliště? Děkuju

osobne
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2008 11:46
Odpovědět 

Písemně to nejde. Zažádat o přeložení můžeš, ale jestli ti vyhoví nebo ne, to záleží pouze na nich.

merlog
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2008 14:16
Odpovědět 

Skutečně se nedivím, že se lidé vymlouvají na osoby blízké. Zmeškaný čas a jiné výdaje často překročí výši pokuty.

osobne
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2008 15:54
Odpovědět 

merlog: Účel světí prostředky.
:-)))

milancukrar
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2008 17:55
Odpovědět 

merlogu, velice se mýlíte, "že se lidé vymlouvají na osoby blízké. Zmeškaný čas a jiné výdaje často překročí výši pokuty.
"
se lidé vymlouvají na osoby blízké i když to mají 10 minut pěšky na služebnu!!!!!!!!!!!!

merlog
Člen
# Zasláno: 26 Úno 2008 08:34
Odpovědět 

To asi máte pravdu. Požadovat od nich náhrady je nejspíš zbytečné, že ano?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 26 Úno 2008 16:32
Odpovědět 

Ne není to zbytečné, jen pracné.

merlog
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2008 12:59
Odpovědět 

Tak po delší době zdravím a posílám znění mailu, které jsem od nich obdržel:

Přeji dobrý den ,
dnešního dne jsem na základě Vašeho vyjádření o způsobu Vaší jízdy a zaparkování vozidla ověřila , že dodatkové tabulky o průběhu úseku k DZ B28 byly v dané lokalitě doplněny až v únoru 2008 .
Proto věc Vašeho přestupku Magistrát města Liberec, odbor dopravy podle § 66 odst. 3 písm. a) přestupkového zákona dnešního dne odložil. Věc tímto považujte za vyřízenou .

Takže mám radost a všem přeji nashledanou. M

miluna
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2008 13:17
Odpovědět 

Celkem podle rozumu ne? Copak na to chytrá hlava ,, Osobne,, ?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2008 17:56
Odpovědět 

e-mailem takovéto rozhodnutí? to já bych si došel i pro písemné vyjádření a ....

merlog
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2008 08:39
Odpovědět 

To milancukrar:
Já myslím, že vyřízení přes mail by měla být v dnešní době naprostá samozřejmost. Spíš mě zaráží přístup zástupce velitele OPK, kterému jsem poslal mail na který mi sice odpověděl, ale když jsem se mu pokoušel poslat další, tak to nešlo. Tak jsem to zkusil z firemního mailu a zpráva byla úspěšně doručena. Že by si mě dal do spamového filtru :-). Buď jak buď, jsem rád, že jsem nemusel psát klasické dopisy. M

antimp
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2008 10:04
Odpovědět 

Já bych si to nechal dát písemně a pak bych z nich doloval náhradu vzniklé škody způsobené nesprávným úředním postupem a zkusil na ty obecní ..... podat podnět na PČR za vědomé a zkusil bych i úmyslné porušení zákona.

~CENSORED~

merlog
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2008 11:15
Odpovědět 

Naštěstí mě celá věs stála jen trochu času a několik napsaných emailů. Musím uznat, že MP dělala jen svoji práci, i když si nenechali vysvětlit (nepochopili) všechny souvislosti . Zároveň je třeba pochválit práci magistrátu a pí. Broulíkové, která se jala vyšetřování zodpověďně a skutečne zjistila, že dodatková tabule o průběhu úsekuk B28 byla v dané lokalitě doplněna až v únoru 2008.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 16 Bře 2008 20:18
Odpovědět 

antimpe, prosím, víte jak by jste postupoval při vymáhání "doloval náhradu vzniklé škody způsobené nesprávným úředním "
Děkuji

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři plus jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás discussion forum software miniBB™ © 2001-2021, Strážníci