miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Botička a správní řízení?
Autor Zpráva
martinak123
Člen
# Zasláno: 16 Led 2008 19:17
Odpovědět 


Dobrý den.Dnes jsem dostal botičku na mé auto na placeném parkovišti z důvodu nezaplacení parkovného.Po zavolání prijeli MP .Sdělil jsem jim,že mám zaplaceno parkovné na celý rok,bohužel kartu mám doma ve druhém autě.To oni věděli,ale protože se to stalo za tři roky asi po šesté navrhl pokutu 500kč.Na to jsem odpověděl,že auto jsem neparkoval já,ale osoba blízká a zeptal se proč mě nepoučili o možnosti nevypovídat z důvodu osoby blízké.Odpověděl,že na to mám právo a pokud nezaplatím pošlou to do správního řízení.Sepsali jsme tedy nějaký lísteček kde jsem uvedl mou výpověď i stížnost na jejich postup a rozloučili se.Půjde to tedy do správního řízení?Prý je tam poplatek 1000kč, tak to bych si moc nepomohl,že?Jak to tam probíhá?Díky

Roman
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 08:30
Odpovědět 


To martinak123:
Nicméně...jde-li o přestupek, který je projednáván v blokovém řízení na místě, nepožaduje de facto strážník podání vysvětlení, neboť konstatoval spáchání přestupku, zeptá se občana zda-li si je přestupku vědom, zda je ochoten zaplatit blokovou pokutu v jím stanovené výši a přestupek je případně "uzavřen".Nepožaduje tedy podání vysvětlení.Mimoto pokud jde o přestupek jež je projednáván v blokovém řízení na místě, dává strážníkovi oprávnění k požadování vysvětlení §84 odst. 1 zákona 200/1990Sb.(podmínky pro uložení blokové pokuty).

~CENSORED~

osobne
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 12:48 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 


Pokud policajt nevyzve osobu k podání vysvětlení, tak ji ani nemusí poučovat. Policajt přece nemůže za to, že osoba začala bez předchozí výzvy sama od sebe něco vysvětlovat.

miluna
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 15:06
Odpovědět 


To je přesně případ kdy si polopolicajti snižují svůj už tak nízký kredit. Doporučuji před demontáží botu pěkně pomočit ať si hoši také užijí.

Roman
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 15:30
Odpovědět 


To miluna:
To s tím močením myslíte vážně?No bylo by zase super kdyby někdo kdo stojí pořád na zákazu pak zjistil, že má ve výfuku svého neustále špatně parkujícího auta nastříkanou montážní pěnu....to by byla bžunda.A kdo by to udělal, no přece nějaká osoba blízká..ne?

pepek
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 15:37
Odpovědět 


Takové poškozování cizí věci (§257) může napadnout opravdu jen kreténa s IQ houpacího koně, kterého vyhodí i od obecních zřízenců, protože jeho právní povědomí nestačí ani na výkon činnosti obecního slouhy.

miluna
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 15:39
Odpovědět 


Vážně to myslím a močím :-)), o montážní pěně jsem už také uvažoval ale jen kvůli tomu aby si kucí zlepšili fyzičku až půjdou na kontrolu kávových automatů na pumpu.

e policeman
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 17:36
Odpovědět 


Močit na "botu" může opravdu jen kretén.Stejně jako je kretén ten,co někomu do výfuku natlačí pěnu.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 17:43
Odpovědět 


Už je to tady opět. Poradit martinak123 je přeci dobré, ale hned se tady osočovat nadávat a urážet, co z toho lidičky máte.
Takto se přeci chovají malé děti.

martinak123
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 17:46
Odpovědět 


No,moc jste mi teda neporadili.S močením problém nemám,ale dík za starost.Jak je to teda s tím správním řízením?

Roman
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 18:05
Odpovědět 


To pepek:
Kde jsem napsal, že ten nápad byl můj? Pamatuji se, že podobnou věc řešili stáťáci v obci kde jsem působil, byl tam pozemek, který měl soukromý majitel před svým objektem, bylo to řádně označeno včetně "zákazu parkování", ale neustále se nacházeli takoví pitomci co mu tam parkovali, byl z toho pěkně zoufalej.Majitelé aut se vždy odvolali na osobu blízkou.No a jednou jsme se dozvěděli, že všechna tři auta měla ve výfuku montážní pěnu.Pozorně a v poklidu si můj příspěvek několikrát za sebou přečti a snad ti to docvakne jak jsem to myslel, pokud ne je to tvůj problém.
Napsal jsem snad, že jsem to někomu s tou pěnou udělal nebo, že uvažuji to udělat?

~CENSORED~

milancukrar
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 18:22
Odpovědět 


martinak123
Vy opravdu nevíte jak se projednává přestupek?
Tak se zkuste učit více.
http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/jak -se-projednava-prestupek/9884

martinak123
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 19:07
Odpovědět 


Milane.
Díky za odkaz.Zatím jsem ve správním řízení nikdy nebyl.Vždy jsem zaplatil,když jsem uznal svou chybu a nebo jsem vytáhl osobu blízkou a byl klid.Toto bylo něco,co jsem nečekal.MP mě strašili tím,že poplatek 1000kč platím vždy,ať vyhraju,nebo ne.Z toho jsem byl zmatený.Když ve správním řízení zopakuji mou výpověď,jak to asi dopadne?
Romane
Taky díky za radu.

pepek
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 19:53
Odpovědět 


Alespoň vidíte, jací kreténi bez elementárních znalostí správního práva jsou zaměstnáni u obecních zřízenců

milancukrar
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 20:04
Odpovědět 


Dopadne to zřejmě tak, že nebudou mět koho potrestat. Poplatek se platí jen když prohrajete.
Tak jak je to uvedeno v článku.


Pepku, prosím pěkně, neurážejte. Děkuji. Milan

Roman
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 20:14
Odpovědět 


martinak123:
Není zač a jestli Vám někdo ze strážníků říkal, že správní poplatek platíte vždy tak je to nesmysl, tímto sám sebe ten strážník shodil, patrně "neunesl" tu osobu blízkou, podobné selhání z jeho strany bylo v tu chvíli neomluvitelné, myslet si mohl cokoliv, ale měl si odpustit ty řeči o tom poplatku u správního orgánu. A pokud se neprokáže "spáchání přestupku" neplatíte nic!
Já když mi někdo něco takového řekl, tak jsem se pousmál, pomyslel si své a popřál dotyčnému pěkný den.Prostě v tu chvíli vyhrál.Neříkám, že se mi to líbilo, ale na místě jsem nic dál neřešil.
Mějte se fajn.

Teď se obracím na všechny, chtěl bych se na něco optat, díval jsem se na stránky www.novapravidla.cz kde je v odkazech uvedeno, že by se měla některá oprávnění co má PČR v dopravě přenést na jiné organizace a to v dohledu nad dopravou?
Co je to za nesmysl?Ač jsem byl strážník a některé zvýšení pravomocí jsem "přivítal" rozhodně si nemyslím, že by na bezpečnost a plynulost silničního provozu měl dohlížet kdokoliv jiný než PČR!Městské policii toto přece nemá a nesmí příslušet, bohatě stačí ty pravomoce co má teď.
Má někdo lepší informace o tom co by se mohlo v případných změnách objevit?Já osobně doufám, že vše zůstane jak je, tedy až na osobu blízkou.
Tato otáka je tentokráte mířena i pro pepka a ty se chlape pokus odpovědět normálně a bez emocí, urážek a nadávek, alespoň tentokrát, díky.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 17 Led 2008 20:42
Odpovědět 


Romane, hledal jsem ale marně. Jen jsem zažil v životě tolika ZARUČENÝCH zpráv, tak jasně popsaných papírů, z nichž se pak vyklubalo, že jedna uklízečka na záchodě něco zaslechla a bylo vymalováno.........
Já sice poslouchám různé návrhy poslanců ředitelů (Šťovíčka) Humla a mnoha dalších.
Ale někdy se dozvím, že říkali úplně něco jiného, nežli jsem slyšel já na vlastní uši.
Pak se ty přeslechy rozebírají a upravují dále, dle možností každého.
Proto si počkám na první i druhé čtení zákona.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je pět plus tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás light forum script miniBB™ © 2001-2021, Strážníci