miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Podání "odporu" proti rozhodnutí, jak?
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
hmmtosnadne
Člen
# Zasláno: 24 Led 2008 20:37
Odpovědět 

Dobrý den,
dnes jsem si vyzvedl rozhodnutí o přestupku v příkazním řízení, kde mi je oznámeno zahájení řízení o přestupku. Je vydán příkaz k zaplacení pokuty XXXXKč, neboť toho a toho dne..... zaparkoval osobní motorové vozidlo... , přičemž jste nerespektoval dopravní značku B28. .... Tato značka zakazuje zastavení... následně jste byl kontrolován hlídkou MP. Výše uvedený přestupek jste odmítl vyřešit na místě.
Svým jednáním jste uznán vinným....
Poučení: .... podat odpor do 15 dnů...

Tedy takto mi to bylo zděleno, skutečnost je taková, že mé auto stálo na zákazu stání a když jsem s ním chtěl odjet, přiřítila se hlídka MP, požádala mě o OP, MP mi řekl, že to vyřešíme na místě s čímž jsem nesouhlasil a teď toto. Tedy co mám dělat, když jsem auto nezaparkoval já a jsem již uznán vinným!!?? :-((( Mám podat odpor (jak) nebo být ovce a zaplatit :-((((((((((

hmmtosnadne
Člen
# Zasláno: 24 Led 2008 20:51
Odpovědět 

ještě oprava auto stálo na zákazu zastavení ;-) upsal jsem se.

3RL
Člen
# Zasláno: 24 Led 2008 22:53 - Změnil/a: 3RL
Odpovědět 

Pozor - lhůta pro podání odporu se podle přestupkového zákona a správního řádu liší (8 vs 15 dnů). Pokud si myslíte, že to nějak dále uhrajete, tak ho co nejdříve podejte. Stačí jen napsat jméno, bydliště, čeho se přestupek týká a ! že tímto proti příkazu podáváte odpor! je vhodné to doplnit o odůvodnění. Následně to odešlete na ůřad odkud vám příkaz přišel (pravděpodobně odbor dopravy městského úřadu). Můžete to tam také podat osobně, nebo klidně podat odpor přímo do protokolu na místě (u úředníka který příkaz vydal).

Po podání odpor může správní orgán (MÚ nebo magistrát) příkaz zrušit (prokážete, že jste nespáchal přestupek), nebo neshledá důvody pro zrušení a postoupí příkaz s odporem nadřízenému správnímu orgánu (KÚ nebo MD).

osobne
Člen
# Zasláno: 25 Led 2008 09:26 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

Měl jsi souhlasit hned na místě s projednámím přestupku v blokovém řízení, mohlo tě to třeba vyjít levněji. Raději si teď podání odporu rozmysli, protože tě to pak může vyjít ještě dráž. Správní orgán totiž může vydat příkaz o uložení pokuty pouze v tom případě, nejsou li žádné pochybnosti, že se obviněný z přestupku toho přestupku skutečně dopustil. Pravděpodobně mají jasné svědectví poldů nebo záznam z kamerového systému nebo jiný důkazní prostředek.

§ 87
Příkazní řízení
(1) Není-li pochybnosti o tom, že obviněný z přestupku se přestupku
dopustil a nebyla-li věc vyřízena v blokovém řízení, může správní orgán
bez dalšího řízení vydat příkaz o uložení napomenutí nebo pokuty (§ 13
odst. 2).

Pokud si podáš odpor, proběhne standardní správní řízení u přestupkové komise toho samého úřadu, který příkaz vydal. Tam přestupce navíc zaplatí správní poplatek 1000 Kč. Žádné postoupení nadřízenému správnímu orgánu se po podání odporu nekoná, to je pěkná blbost. Ve správním řízení pokračuje ten samý správní orgán, který předtím vydal příkaz.

pepek
Člen
# Zasláno: 25 Led 2008 09:54
Odpovědět 

Milý růžový, správní poplatek se platí POUZE v případě, že je dotyčnému pravomocně uložena sankce, takže si neslintejte zbytečně na tričko

~CENSORED~

osobne
Člen
# Zasláno: 25 Led 2008 10:06 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

pepek: Já jsem přece napsal, že správní poplatek zaplatí přestupce. Nikoliv podezřelý z přestupku nebo obviněný z přestupku, ale přestupce !!! Takže si tu zbytečně neslintej na tričko, nebo se tím ještě pěkně ztrapníš.
:-) :-) :-)

pepek
Člen
# Zasláno: 25 Led 2008 10:46
Odpovědět 

Milý růžový neznalče, najděte a odcitujte zde přesnou definici výrazu "přestupce"

osobne
Člen
# Zasláno: 25 Led 2008 11:44
Odpovědět 

Vysvětlující definice výrazu "přestupce" pro člověka se sníženou hodnotou IQ: přestupce = člověk, který spáchal přestupek.
Všichni ostatní normální lidé to totiž pochopili a neptali se na takovou triviálnost.

pepek
Člen
# Zasláno: 25 Led 2008 11:46 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

A toto je legální definice nebo jen názor růžového?

miluna
Člen
# Zasláno: 25 Led 2008 14:33
Odpovědět 

pro,,hmtosnadne,, pokud jste tam neparkoval vy, tak samozřejmě podejte odpor, pan Osobně Vám radí stáhnout gatě a nasypat popel na hlavičku ale berte to tak, že nedoučenci u MP často zkouší různé velmi trapné fígle absolutně bez jakýhkoli důkazů. (Mám to osobně několikrát ověřeno)

Roman
Člen
# Zasláno: 25 Led 2008 14:42
Odpovědět 

To miluna:
Byl byste tak laskav a sdělil mi kde jste sehnal statistiku kolik strážníků má jaké vzdělání, prosím o konstruktivní a pravdivou odpověď...samotného by mě to zajímalo.Konkrétně počet kolik jich je nedoučených.Díkes

To "hmtosnadne":
Pokud jste tam nezaparkoval vy (a nebylo Vám to prokázáno) a nebo nemá MP pádný důkaz, tak můj názor je, že mají smolíka a jak Vám radí miluna tak ten odpor rozhodně podejte!

hmmtosnadne
Člen
# Zasláno: 25 Led 2008 17:35
Odpovědět 

Děkuji všem za pomoc.

pepek
Člen
# Zasláno: 25 Led 2008 18:08
Odpovědět 

Slušný člověk poděkuje a zjevně ví, co si má zde vybrat.
btw. Pokud by nastal nějaký problém, zveřejněte ho zde a pomoc se určitě najde. Obecní zřízenec si nesmí dovolit moc vyskakovat - vždyť je to jen ten nejposlednější obyčejný obecní slouha.

miluna
Člen
# Zasláno: 25 Led 2008 18:26
Odpovědět 

Niký Románku
To miluna:
Byl byste tak laskav a sdělil mi kde jste sehnal statistiku kolik strážníků má jaké vzdělání, prosím o konstruktivní a pravdivou odpověď...samotného by mě to zajímalo.Konkrétně počet kolik jich je nedoučených.Díkes

Nechybí náhodou tečička i vám?

Žádnou statistiku jsem nesehnal a ani shánět nebudu, neb je její pravdivost obvykle poplatná přání tvůrce. Vycházím jen a pouze ze své osobní zkušenosti při jednání s některými obecními strážníky. Až se mi někdy zdá, že městskou policii zřídil bůh, aby měl všechny blbce pěkně pohromadě.

Roman
Člen
# Zasláno: 25 Led 2008 18:51
Odpovědět 

To miluna:
Takže jsem měl pravdu, píšete něco co není vůbec podložené.Mně se zdá, že na Vás se pozornost boha zaměřila extra-pořádně, říkal si, že musí na světě existovat i takovej dement jako vy.

Tenhle web je vážně o ničem, zdarec.

Lituji jen toho, že byl pepek takovej zbabělec, že se bál se mi postavit z očí do očí.Škoda.
Admine, nalož si to tady do lihu.

A na závěr tečka pro milunu .

pepek
Člen
# Zasláno: 25 Led 2008 19:11
Odpovědět 

to vyhozený obecní slouha Roman: Takže tu práci speciálně určenou pro vás - kopat odvodňovací příkop - nechcete? No dobrá, já jen dodám, že nabídku opakovat již nebudu.

miluna
Člen
# Zasláno: 25 Led 2008 20:37
Odpovědět 

Kruciš to není špatnej nápad, naložit do lihu. Taková vodka Strážníkovka.
Co k tomu výpotku siláka Romana dodat? Já se nebójim, já se nebójim.

hmmtosnadne
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 19:30
Odpovědět 

Opět po čase zdravím. Odpor jsem podal a dnes mi již přišlo PŘEDVOLÁNÍ K ÚSTNÍMU JEDNÁNÍ.
Z poučení, které je dole na listu psáno mám jako obviněný právo nechat se zastupovat...., vyjádřit se ke všem skutečnostem, které se mi kladou za vinu a k důkazům o nich, právo nahlížet do spisu, právo navrhovat důkazy na svoji obhajobu a podávat si opravné prostředky. Tedy dotaz můj je, jak dostat se z obvinění mám, aniž bych musel uvést, kdo autem přestupek spáchal??? K autu jsem přišel, doložil, že je mé, odmítl zaplatit a pak mě domů již přišlo jasné stanovisko, že vina je má, což není pravda, poradíte mi prosím?

luvo
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 19:45
Odpovědět 

hmmtosnadne: jak již bylo napsáno, pokud jste to auto NEzaparkoval vy klidně jděte sám popřípadě si sebou vemte někoho s právním vzděláním, který ví o čem bude řeč. Pokud jste to tam ovšem nechal vy a MP k tomu má důkaz (viz. např. kamerový systém, svědectví babičky, která koukala z okna a jejímu vnukovi jste zablokoval výjezd z garáže - jsou to jen příklady, nechytat za slovo prosím) tak Vás upřimně lituji a budete se k tomu muset postavit čelem s peněženkou otevřenou.

Do budoucna si uvědomte, že strážník je veřejný činitel a zákon Vám jasně udává, že vůči veřejnému činiteli máte nějaké povinnosti, když jste vyzván např. k prokázání totožnosti apod. a i to řešení na místě bývá lepší. On často i pak ten strážník dá pokutu nižší než by v konečné fázi musela být.

Teď tam jděte, uveďte co a jak se stalo a vyslechněte si jak se k tomu postaví osoba, která Vás bude řešit. Ona má pouze zákonné možnosti takže i z toho vycházejte.

Odpovídám Vám ve vší slušnosti a ne za účelem dohadování se s Vámi či s kýmkoliv jiným takže má slova berte pouze jako radu s dobrým úmyslem.

Nevím z jakého jste města (neuškodilo by sdělit), ale pokud vím většinou, když už je to v této fázi tak strážníci, či odbor, který tento přestupek řeší má nějaký jasný důkaz o tom, že ta dotyčná osoba přestupek spáchala.

Na nějaké "zkoušení" nemá nikdo čas ani chuť.

Mnoho zdaru.

pepek
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 19:52
Odpovědět 

Pokud jste již na místě obecním zřízencům sdělil, že odmítáte podat vysvětlení, jelikož byste tím způsobil stíhání za přestupek sobě nebo osobě Vám blízké, tak teď již toto nesmíte měnit a na tomto musíte trvat. Pokud budete měnit své vysvětlení, tak Vás na 99% správní úředník zrealizuje na přestupek proti pořádku ve státní správě. Jaký je uveden paragraf v předvolání?

osobne
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 20:00 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

hmmtosnadne: To je snad jasné ne? Nejdříve musíš zjistit, co proti tobě mají za důkazy. Takže využij svého práva a "nahlédni do spisu". Ale pokud se ptáš na takové triviální věci, tak si raději neměl žádný odpor vůbec dávat, vždyť to máš napsané v poučení, které je v tom převolání k ústnímu jednání.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 20:09
Odpovědět 

Ono je dosti důležité co jste doposu d vypověděl. Četl jsem několi rozhodnutí NSS a divil jsem se, proč lidi na sebe všechno napráskají a pak se snaží po poradě nějak vykroutit. Někdy potom bývá pozdě.

hmmtosnadne
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 21:02
Odpovědět 

luvo: ano auto jsem nezaparkoval a nevim o jediném důkazu, který svědčí o opaku! Nikde žádný kamerový systém, žádná babička koukající z okna, prostě nic co by ukázalo jasně na onu osobu, která řídila! MP jela prostě zrovna kolem, dřív než jsem zaparkované auto stačil přeparkovat. Nevím jestli to stále platí, ale tuším, že jde cokoliv řešit domluvou!!! MP však neřešil nic jiného než stojící auto na zákazu a majitele (tedy mě) měl hned za viníka!
Jsem rád, že píšete (jak sám píšete) ve vší slušnosti ;-), tak snad mé psaní nebude brát nikterak jinak než já to vaše.
Děkuji za přání mnoha zdaru, tedy i já Vám přeji mnoho zdaru ;-)

pepek: §ů je tu spousta :-), ale po : "Vás předvolává podle ust. § 59 odst. 1 spr. řádu..."

osobne: co kde mám napsané to vidím, ale jelikož jsem se ještě nikdy neúčastnil takovéhoto jednání, tak jsm chtěl vědět od zkušených naco se mám připravit ;-)

pepek
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 21:54
Odpovědět 

Tak za tím potřebným xx § hledejte "z.č.200/90Sb." nebo "zákona o přestupcích""

miluna
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 21:56
Odpovědět 

Jděte tam, po zahájení se dotažte zdali vás poučí, nahlédněte do spisu ať zjistíte jaké mají náboje a odmítněte vypovídat, toť v podstatě vše.

hmmtosnadne
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 22:31
Odpovědět 

pepek: tedy podle § 73 odst. 1 zákona ČNR č.200/1990 Sb..... sdělujeme obvinění z přestupku... podle § 22 odst. 1 písm. 1) ČNR č.200/1990 Sb.
:-)

miluna: odmítnout vypovídat můžu kdy chci? Jak pak končí jednání, když nevypovídám?!

pepek
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 22:41
Odpovědět 

Takže zkoušejí ten Zákaz zastavení. Teď opravdu záleží, co je ve spise uvedeno, že jste na místě řekl obecním zřízencům. Jak již bylo výše napsáno, odmítejte po nahlédnutí do spisu následně podat vysvětlení nebo se do toho zamotáte a budete mít přišitý přestupek proti pořádku ve veřejné správě - to je ten případ, o němž si různí nedoukové myslí, že to bylo rozhodnutí NS které prolomilo institut "osoby blízké".

hmmtosnadne
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 22:48
Odpovědět 

pepek: s MP jsem nic nesepisoval :-( jen OP jim dal :-( k autu svému se hlásil :-(, oni si napsali o čem nemám tušení, jeden MP v autě seděl ani se vylézt neobtěžoval a druhý jednal. Pak přišlo to rozhodnutí.
Tedy mám zvolit postup:
1. DOSTAVIT SE
2. NAHLÉDNOUT DO SPISU NA BLUDY SEPSANÉ MP
3. NIJAK SE K TOMU NEVYJADŘOVAT
4. ODMÍTNOUT PODAT VYSVĚTLENÍ

Jak tedy může dojít jednání ke konci? Nedostatek důkazů nebo tak něco?

pepek
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 23:04
Odpovědět 

mezi bod 1 a 2 ještě musí přijít poučení ze strany správního orgánu o Vašich právech. Pak prostě a jasně odmítněnte podat vysvětlení. Hlavně neuvádějte, jak radí dementní novináři a někteří neznalci, že se odkazujete na osobu blízkou.

hmmtosnadne
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 23:10
Odpovědět 

pepek: chápu a děkuji, že jste doplnil můj postup ;-). Udat obobu blízkou nehodlám, když se stačí jen odvolat na daný §. Pěkný večer a hodně špenátu ke zdolávání MP zástupců zde :-))).

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je nula krát dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás online community software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci