miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Podání "odporu" proti rozhodnutí, jak?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
pepek
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 23:15
Odpovědět 

Tak ať to vyjde.
btw. Pokud nebudou mít jiné důkazy, tak budou 12 měsíců bojovat s časem a pak vše bude u konce.

luvo
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2008 01:06
Odpovědět 

hmmtosnadne: jděte a pokud jste to tam skutečně nezaparkoval řekněte, že ne

hmmtosnadne: no tak to se pak není čeho bát, ne? BTW: v zákoně o přestupcích je jasně napsáno za co se udělí jaká sankce, v jaké výši atd. takže domluva se např. ve Vašem případě udělit MOHLA, ale to už by ten přístup na začátku musel být jiný. Ono by taky stálo za to napsat jak proběhla komunikace se strážníky, ne oni přijeli a hned, že dostanu pokutu. Tomu se mi moc nechce věřit...

osobne
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2008 07:31 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

hmmtosnadne: Tak tomu tvému plánovanému postupu se musím smát. Jestli si myslíš, že to vyhraješ jenom tím, že přijdeš, podíváš se do spisu a odmítneš podat vysvětlení, tak jsi vedle. Uvědom si, že na základě důkazů, které správní orgán má k dispozici, už jednou rozhodl v příkazním řízení. Jestli ty jim tam nepřineseš nějaké jiné důkazy a odmítneš podat vysvětlení, tak bude muset správní orgán rozhodnout stejně jako předtím, protože důkazní situace se nijak nezmění. Pokutu dostaneš stejnou, ale navíc ti ještě připočítají náklady správního řízení. To že proti tobě musí mít nějaké důkazy, je snad jasné už z toho, že ti uložili pokutu v příkazním řízení. Správní orgán nemá v současnosti žádné pochybnosti o tom, že jsi se dopustil přestupku a pokud odmítneš podat vysvětlení, tak to tak také zůstane a správní orgán zase nebude mít žádné pochybnosti o tom, že jsi se přestupku dopustil. On prostě nepotřebuje tvé přiznání a tím, že odmítneš podat vysvětlení, tak mu akorát nahraješ.

§ 87 zák. č. 200/1990 Sb.
Příkazní řízení
(1) Není-li pochybnosti o tom, že obviněný z přestupku se přestupku
dopustil
a nebyla-li věc vyřízena v blokovém řízení, může správní orgán
bez dalšího řízení vydat příkaz o uložení napomenutí nebo pokuty (§ 13
odst. 2).

hmmtosnadne
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2008 10:21
Odpovědět 

luva: je spousta věcí, které k neuvěření jsou, ale rozhodně k nim nepatří špatný přístup MP nebo nasazování "botiček" na auta i tam, kde je nutné auto odtáhnout a néé ho tam díky botičce umístit natrvalo nebo nebo nebo... MP je jen člověk a tedy proto dělá chyby stejně jako někdo jiný! Již jednou se mi MP omlouval za svého kolegu, že ten pochybil ve svém jednání.
Jinak k mému bání či nebání, já se nebojím neb mučit mě tam k smrti nebudou ;-)!

hmmtosnadne
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2008 10:38
Odpovědět 

osobne: Opravdu se smějete? Smích je dobrá věc, takže alespoň k něčemu dobrému mé podání odporu slouží, i kdybych měl na konci zaplatit za něco co jsem neprovedl s navýšením o poplatek za jednání.
Vy jste podle všeho PČR, je "krásný" Váš přístup k věci, že mi hned tykáte, ale alespoň se Vám líp píše a nejspíš máte pocit nadřazenosti neb kamarádství z toho patrné není. Jistě nevíte o případech, kdy PČR zastaví soukromé osobní vozidlo kůli rychlé jízdě nebo jinému porušení siln. pravidel, které řídí PČR a po tomto zjištění se přestupek neřeší. Je spousta věcí, které se dějí a nemají dít!!! korupce a konec světa neexistují, přesto každý ví, jak probíhají ;-))).
Vše je o lidech, tvoří zákony, porušují je a tak zas musí i dohlížet nad jejich dodržováním, nikdo není neomylný!!! Já chybu teď neudělal a jediné důkazy proti mě jsou ty, že jsem šel ke svému vozu a P, řekl, že s ním hned odjedu, což pro mě znamená, že auto dám ze zákazu na kterém díky XXX stojí a pro MP to znamená, že jsem vinen!!!
Pěkný den

osobne
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2008 11:22
Odpovědět 

hmmtosnadne: Na internetu je normální tykání, ale jestli si to budeš přát, budu ti klidně onikat, mě to problém nedělá. Nemůžeš vědět jaké mají proti tobě důkazy, když jsi neviděl obsah spisu. Aby mohl správní orgán rozhodnout v příkazním řízení (což už udělal) musí mít takové důkazy, které vylučují pochybnosti o pachateli přestupku. Ty můžeš ve správním řízení tyto důkazy rozporovat, tzn. musíš dodat vlastní důkazy. Pokud už jsi předem rozhodnut, že odmítneš podat vysvětlení, tak jsi nemusel odpor vůbec podávat, protože důkazní situace zůstane stejná jako před podáním odporu a správní orgán tedy rozhodne stejně. Pokud někdo toto logicky nepochopí, tak je to opravdu směšné.

Příkazní řízení
dopustil
odst. 2).

hmmtosnadne
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2008 11:34
Odpovědět 

osobne: onikaní není nutné i když své kouzlo má a má prababička jej zažívala.
Nikde jsem nepsal, že jsem nepochopil co mi zde bylo psáno, jen jsem se informoval neb to není na mém denním pořádku chodit něco vysvětlovat MP nebo úřadům.
Ano spis jsem neviděl a až uvidím, tak se určitě budu moc divit jeho obsahu, když z něj je patrné, že jsem vinen aniž bych vinen byl!
Jinak děkuji za rady a prosím o další, ohledně mého obhájení aniž bych musel udat osobu, která auto zaparkovala, kde neměla?!

miluna
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2008 14:40
Odpovědět 

pro osobu s nickem ,,osobne,, : Z vlastní zkušenosti popíši stejný případ, Podal jsem odpor, zahájili řízení. Dostavil jsem se, požádal o nahlédnutí do spisu, tam byla jako důkaz!!! fotka prázdného auta které patří mě v pozici zezadu aby byla vidět reg. značka i zákazová za kterou auto stálo. Prohlásil jsem že jsem uvedené vozido neřídil a nezaparkoval a dále jsem jsem seodmítl vyjadřovat. Zaklapli desky , poděkovali a ukončili. Co k tomu dodat?

osobne
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2008 16:56
Odpovědět 

miluna: Že kecáš.
:-)))

miluna
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2008 18:10
Odpovědět 

No to tedy opravdu nežertuji!!! To byla jen další kapka do mé studnice poznatků o městské policii. Mám uschovanou složku s předvoláním, bohužel ale přiložené foto se mi získat nepodařilo.

Nejhorší na tom je že jsem si opravdu nebyl úplně jist jestli jsem to auto neřídil já, v ulici je kamerový systém a ty bezmozci si udělají luxusní fotku! Haha.

osobne
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2008 18:18
Odpovědět 

miluna: Keci.

miluna
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2008 18:29
Odpovědět 

Pokud nevěříte, je mi líto, nemám jak vás přesvědčit. Nemusím si nic vymýšlet a už vůbec ne takovéto story o MP.

luvo
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2008 22:35
Odpovědět 

miluna: je reálná možnost, že tam kamera nebyla namířena, ale upřimně zdá se mi to co popisujete velmi nepravděpodobné

miluna
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2008 12:43
Odpovědět 

Vám se může zdát co chce, já mám prostě takovou osobní zkušenost s MP a jejich ,,důkazy,, to jen povzbuzuje mou averzi vůči jejich jednání.

Našel jsem k tomu dokundamenty s názvy ,,Pokračování v řízení o přestupku,, a ,,Rozhodnutí,, jestli je libo mohu po začernění identifikačních údajů poslat třeba adminovi vy nevěřící Tomášové třímající meč spravedlnosti, haha

pepek
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2008 13:36
Odpovědět 

Je hlavně v menších hnízdech běžné, že správní orgán ve snaze získat do obecní pokladny co nejvíc, tak si zákon vykládá velmi, ale velmi široce a např. v příkazním řízení spoléhá, že lidé nepodají odpor a nezkusí se v rámci svých zákonných o právnění podívat do spisu a tam zjistit, že důkazy jsou položeny na jedné nezřetelné fotce, kde v tom nejlepším případě je vidět, že za volantem sedí nějaká tmavá šmouha.

osobne
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2008 15:27
Odpovědět 

pepek: To jsou pouze bezpředmětné keci, správní orgán si to nemůže dovolit, protože zákon jednoznačně stanoví, že v příkazním řízení lze přestupek projednat pouze není-li pochybnosti o tom, že obviněný z přestupku se přestupku dopustil.

Příkazní řízení
dopustil
odst. 2).
Kapišto?

pepek
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2008 16:39
Odpovědět 

Tak, a teď ještě tu další pohádku o růžových panterech.....

miluna
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2008 17:13
Odpovědět 

doufám že jsem to udělal správně, jsem počítačový mág samouk haha

3RL
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2008 17:16
Odpovědět 

Ehm, osobne, tak takových příkazů jsem už viděl desítky... Nejvíce se jich sype kvůli neplacení povinného ručení, ČKP pošle oznámení a pouze na základě výpisu z internetu, který nemá důkazní hodnotu (a paradoxně samo ČKP tohle na svých výpisech v zápatí uvádí), a už se vystavují příkazy. Teprve když občan náhodou a včaspodá odpor, tak se teprve zjišťuje, jestli vůbec vozidlo vlastní, případně neplatí.

pepek
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2008 18:06
Odpovědět 

to miluna: To musí mít Kubera opravdu radost z toho svého obecního póvlu. Však on ví, proč jim nekoupí radary a LIDARY - protože jejich inteligence nedosahuje ani hodnot běžných pro metaře a ještě by si tím ublížili.
A ten výplod toho úředníka? Ten jenom potvrzuje to, co jsem napsal výše - za důkaz vezmou i tvrzení nedoučeného černě oděného obecního polokreténa.

miluna
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2008 21:02
Odpovědět 

Já jen čekám na vyjádření toho pána s nickem ,,osobne,, co tady vždycky radí: nemáte šanci, zaplaťte. A očekávám vyjádření k termínům: že kecáš :-))) , kecy. Já bych viděl jen potvrzení mých slov a potvrzení slov pana ,,pepka,, není to vždy tak, jak zde píšete, vážený pane!

osobne
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2008 06:15 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

miluna: Takových protokolů můžu vyrobit miliony a to včetně razítek. Není tam ani číslo jednací, ani určení správního orgánu, aby se to nedalo ověřit, protože jsou zfalšované.
:-)))

miluna
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2008 11:33
Odpovědět 

Promiňte ale vy budete asi opravdu pěkné hovado, pane. Číslo jednací vám ani náhodou nesdělím. Maximálně to pošlu adminovi nevygumované ale to vás stejně nepřesvědčí že, vy máte tu svoji PRAVDU čistou PRAVDU no a já zas vím své.

pro Pepka, Kubera je řízek! nevídanej, fandím mu od prvopočátku co jsem ho zaregistroval. Jeho názor: v Teplicích MP měřit nebude, za mě ne! to mluví za vše ne?

e policeman
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2008 14:56
Odpovědět 

To máte pravdu.Mluví to za vše.

miluna
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2008 15:22
Odpovědět 

Eh, že by se názory pana Kubery nehodily do vašeho nalinkovaného světa zákonů a vyhlášek? Asi příjde se zaměstnanci MP více do styku než já, tak je mu to jasný :-)

hmmtosnadne
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2008 09:53
Odpovědět 

osobne: koukám na Vaše psaní pro miluna a vůbec mě nepřekvapuje, že jste členem !elitního týmu" policie! Miluna Vám dal k nahlédnutí protokol ve kterém úmyslně zakryl důležité identifikační znaky směřující k jeho osobě (jméno, bydliště....) a vy by jste chtěl, aby tam ponechal číslo jednací :-))) logika hodná policie neb to už se s tím zakrýváním nemusel dělat vůbec!!!
Navíc je moc "pěkné", že umíte (jak píšete) vyrobit takových protokolů, které nazýváte falešné, miliony a to včetně razítek!!! Vaším psaním mě jen utvrzujete, že patříte zrovna do té špatné větší hromádky z hromádek policie!!! Již jsem se s "falšováním" (dopsáním údajů do lístku, kde vyjadřujete nesouhlas s pokutou a uvádíte jako občan důvody) PČR!!! Vy jste ten "plevel" (nikterak vulgární), který snižuje respekt policie, který vrhá dojem arogantnosti, který kazí jmého dobrých (a jsou takový) policistů!!! Jestli jste to dočetl až sem, tak mám radost, ale raději neodepisujte neb Vaše psaní, když to není kopírování částí zákonů, je na bli.í!!!
I tak pěkný den ve služebním poměru!

e policeman
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2008 11:45
Odpovědět 

miluna
Já se jen vyjadřoval k situaci v Teplicích.Můj "nalinkovaný" svět to nikterak nenaruší.To Vás můžu ujistit,protože Teplice nejsou Rožnov.

Hezký den

miluna
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2008 12:21
Odpovědět 

Věřte nevěřte v Teplicích se jezdí úplně stejně, jako všude jinde, nevědoucí člověk nic nezaregistruje a já jedu v klídku s očima na silnici sleduji provoz, nikoliv na tachometru nebo pátrajícíma po černé uniformě přidřepnuté v roští.
Víte jak to vypadá v Dubí hezky když šlapka stojí na chodníku, kousek vedle zaparkované auto, uvnitř černo a to na oknech nejsou fólie! No a o sto metrů dál v roští individuum v čerňákách, hele on tam nesere jéé on na mě něčím míří, no tak to mu trošku zašmrdlám volantem ať to má jednodušší. No a o pár metrů dál auto s nápisem Městská polopolicie Dubí bdí nad dodržováním zákonů! Ha ha ha To sou paradoxy viďte pane.

e policeman
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2008 16:01
Odpovědět 

miluna
Jak jsem již psal.Teplice nejsou Rožnov.Každá byť sebemenší víska nebo město či "prdel světa" má svoje specifika.Tečka.Už nebudu vyvracet názory kohokoli odkudkoli na MP.Kopu za MP Rožnov.Tady to znám.Problémy jinde ať řeší někdo jiný.Howgh.
Hezký den

Kahonza
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2012 13:01 - Změnil/a: Kahonza
Odpovědět 

pro OSOBNE --- Správní orgán totiž může vydat příkaz o uložení pokuty pouze v tom případě, nejsou li žádné pochybnosti, že se obviněný z přestupku toho přestupku skutečně dopustil.

vážený pane,přestupek,příkazní řízení,"jasná vina".....to už mám za sebou .Obvinila mne jedna žena že jsem jí obtěžoval,pronásledoval,fotil a její fotky dal na web. Realita byla taková že i když mne opravdu v začátku zajímala, nakonec jsem řekl já končím,seznamování nebude. Její reakce viz výše.... výpověď jsem odmítl v souladu se zákonem. Odložení jí rozčílilo a podala příkazní žalobu,správní orgán vše uznal - JEN JEJÍ VÝPOVĚĎ . Spousta jejích tvrzení je lživá ,lecos mohu prokázat - údajné focení a jiné. Teď mi řekněte kde jsou ty jasné důkazy? třeba to že jsem jí někde fotil a vystavil fotky na web??? ani jsem v té době nevěděl jak se jmenuje a bydliště !! taky prokazatelné. Nakonec to hlavní - pracuje na soudu a vědomě lže ve výpovědi na policii !!! Co na to správní orgán ?? NIC,její verze stačí. Odpor? jasně,proč ne. A přibyde falešný svědek? pokud si dovolí tohle tak klidně bude pokračovat ....

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři krát dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás simple bulletin board miniBB™ © 2001-2018, Strážníci